Natrag   Forum.hr > Društvo > Ljubav, erotika, seks

Ljubav, erotika, seks Stvari intimne prirode. Neke teme zahtijevaju i rječnik koji možda nije za jako mlade (i jako stare).

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.12.2016., 12:10   #1
Ona manje zarađuje - poželjno ili ne?

Bok svima

Nesto si razmisljam, pa mi je palo na pamet otvoriti temu da vidim misljenja ovdje.
Pitam se jel muskarcima imponira kad zaradjuju vise od zene ili ne bi to htjeli? I ako imponira, da li im je draze da zaradjuju dosta vise od nje, jel vam to super ili radije da ste tu negdje?
Ako zaradujete dosta vise, smatrate li ju manje vrijednom? Jel bi se zapoceli s njom zajednicki suzivot?
Ne znam uopce kako muski razmisljaju o tome danas, kad zene vise nisu tu da kuhaju, spremaju i cuvaju djecu, nego i zaradjuju novce
miss Minnie is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2016., 12:16   #2
Misljenja sam da svak treba placat svoje troskove- dakle cak i rezije pola pola, hranu svak sebi.
Od viska sto svakome ostane od place bek svak na sebe trosi.
Druzba je druzba, a sluzba je sluzba.
Problemi i nastanu kad se krenu novci i ljubav mjesati.
O zenama i muskarcima koji parazitski ili na osnovu drustvenih titula biraju partnere- takve bisere ne postivan.
Ako sam sebe pokrivas sa svojom placom i imas za svoje hobije i sl onda te ne treba brinuti visina partnerove place.
Ako parnter ide žicat i posuđivat- instant odjeb (osin ako se ne radi o pogrebu, bolesti- dakle izvanredna situacija ok- ali ono da ce on visit nezaposlen ili trosit na alkoholizitanje i must od mene pare- no way.)
Splićankaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2016., 12:26   #3
Svejedno mi. Važno mi je da se volimo i da imamo vremena za sebe. Žena koja bi zaradjivala milione a kraj koje sam usamljen ne dolazi u obzir. Volim kuhati. Ne volim stereotipe. Najbolje da sve radimo zajedno.
__________________
http://elsegra.com
Macor is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2016., 12:47   #4
Nije problem koliko tkonzaraduje..vec kako i koliko trosi...
kamikaza vg is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2016., 13:14   #5
Quote:
kamikaza vg kaže: Pogledaj post
Nije problem koliko tkonzaraduje..vec kako i koliko trosi...
Oteo mi riječ iz usta...
-Poznam ženu( 30 g) koja ne zarađuje previše ali zato njen muž poprilično mnogo. Ona je pravi snob i troši ko luda . Ne brine se da bi ju mogao ostaviti ( ili da bi mu se moglo nešto dogoditi).
-Misli da nije problem u prihodu nego u ponašanju(pohlepi).
starfinder is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2016., 13:41   #6
Ja trenutno zarađujem više od žene, ali kad smo prohodali je ona zarađivala više. Meni to nema baš nikakvog utjecaja. Dao Bog da zarađuje 100 puta više od mene.
__________________
Shop smart. Shop S-Mart.
Panga is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2016., 13:46   #7
Tak mi sve jedno,ne gledam na to tko vise zaradjuje i koliko vise ili koliko manje. Volim postenu raspodjelu kad su u pitanju rezije,namirnice,klinci itd ..
Ono sto ostane meni ili njoj trosimo kako zelimo,na svoj nacin i na svoje nesto.
Cist racun duga ljubav
Rodion is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2016., 13:48   #8
A ako njoj ne ostane bas nista nakon sto se podmire rezije, hrana..? Ili ako ima tako malu placu da ne mozete davati jednaki iznos za npr hranu ili za rezije?
miss Minnie is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2016., 13:51   #9
Quote:
miss Minnie kaže: Pogledaj post
A ako njoj ne ostane bas nista nakon sto se podmire rezije, hrana..? Ili ako ima tako malu placu da ne mozete davati jednaki iznos za npr hranu ili za rezije?
Onda cu uletavati ja koliko god je to moguce ali se i nadati da ta osoba nece biti sretna sa time (tom placom) i da ce traziti mozda bolje placeni posao,pogotovo ako dodje do toga da idemo u neki bracni zivot i da zelimo oboje klince. Znam da je lakse reci nego napraviti ali opet mislim da svatko moze kada hoce
Rodion is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2016., 14:20   #10
Ok, super ako bi ti tako mogao.
Ja tesko mogu zamisliti u vezi i zajednickom zivotu recino IT-ovca sa placom od 10.000 kn i prodavacicu u ducanu sa placom od cca 3.000 kn, velika je razlika i s vremenom bi njemi pocelo smetati sto ona ne sudjeluje jednako ili bar priblizno.Ma koliko god ona bila stedljiva i racionalna s novcem. Ajde dok su kod staraca jos pa mozda ne bi bio problem ali ako bi htjeli skupa useliti negdje, vec bi bilo frke, s vremenom.
Htjela bi stvarno vjerovati da ne bi bio veliki problem, ali ne vjerujem.
miss Minnie is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2016., 14:33   #11
Quote:
miss Minnie kaže: Pogledaj post
Ok, super ako bi ti tako mogao.
Ja tesko mogu zamisliti u vezi i zajednickom zivotu recino IT-ovca sa placom od 10.000 kn i prodavacicu u ducanu sa placom od cca 3.000 kn, velika je razlika i s vremenom bi njemi pocelo smetati sto ona ne sudjeluje jednako ili bar priblizno.Ma koliko god ona bila stedljiva i racionalna s novcem. Ajde dok su kod staraca jos pa mozda ne bi bio problem ali ako bi htjeli skupa useliti negdje, vec bi bilo frke, s vremenom.
Htjela bi stvarno vjerovati da ne bi bio veliki problem, ali ne vjerujem.
Ne bi nužno, ali u, kako netko višlje reće, normalnim okvirima, što ovaj primer jest. Ja imam dvostruko manju plaću od muža, a još nemam nikakvu namjeru mijenjati taj omjer. On još ponešto zaradi i na poljoprivredi povremeno. Ali svejedno nemam nikakv osjećaj manje vrijednosti, niti sam uočila da njega smeta. Valjda je važno da imamo dovoljno.
violeta1980 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2016., 14:43   #12
Quote:
miss Minnie kaže: Pogledaj post
Ok, super ako bi ti tako mogao.
Ja tesko mogu zamisliti u vezi i zajednickom zivotu recino IT-ovca sa placom od 10.000 kn i prodavacicu u ducanu sa placom od cca 3.000 kn, velika je razlika i s vremenom bi njemi pocelo smetati sto ona ne sudjeluje jednako ili bar priblizno.Ma koliko god ona bila stedljiva i racionalna s novcem. Ajde dok su kod staraca jos pa mozda ne bi bio problem ali ako bi htjeli skupa useliti negdje, vec bi bilo frke, s vremenom.
Htjela bi stvarno vjerovati da ne bi bio veliki problem, ali ne vjerujem.

To jest prevelika razlika. I ne može funkcionirati. Ma koliko se onaj tko više zarađuje kleo da mu to ne smeta, smeta, makar podsvjesno. 3k je ništa, taman za stan i režije ako žive kao podstanari. A sve ostalo bi morao plaćati on. Užas.
Najbolje je kad su ljudi podjednakih primanja, dvije tisuće gore dole.
ex anais is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2016., 14:49   #13
Quote:
miss Minnie kaže: Pogledaj post
Ok, super ako bi ti tako mogao.
Ja tesko mogu zamisliti u vezi i zajednickom zivotu recino IT-ovca sa placom od 10.000 kn i prodavacicu u ducanu sa placom od cca 3.000 kn, velika je razlika i s vremenom bi njemi pocelo smetati sto ona ne sudjeluje jednako ili bar priblizno.Ma koliko god ona bila stedljiva i racionalna s novcem. Ajde dok su kod staraca jos pa mozda ne bi bio problem ali ako bi htjeli skupa useliti negdje, vec bi bilo frke, s vremenom.
Htjela bi stvarno vjerovati da ne bi bio veliki problem, ali ne vjerujem.
Pa kazem,ne gledam materijalno i zbilja mi nije bitno koliko zaradjuje ali mi je bitno da pridonosi zajednistvu a ne da to pada samo na jednu osobu jer eto,on ili ona zaradjuje vise
Rodion is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2016., 14:53   #14
Uopće ne razumijem kako to "odnos novčanih snaga" može pozitivno ili negativno utjecati na skladan par.

Zar se ne može dogoditi da jedno ostane bez posla, zar se par ne može dogovoriti da jedno od njih ostane kod kuće i vodi domaćinstvo?
Kako bi se onda to "računalo"?
Zar bi onaj zaposleni trebao odmah "ukloniti" nepoželjnoga bračnog druga/družicu koji ne ne zarađuje.

A ovdje se ide još dalje i raspravlja se o razlici u plaćama kad su oboje zaposleni
Nema sreće tamo gdje jedno drugom broje svaku kunu.
Etta is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2016., 14:56   #15
Quote:
Etta kaže: Pogledaj post
Uopće ne razumijem kako to "odnos novčanih snaga" može pozitivno ili negativno utjecati na skladan par.

Zar se ne može dogoditi da jedno ostane bez posla, zar se par ne može dogovoriti da jedno od njih ostane kod kuće i vodi domaćinstvo?
Kako bi se onda to "računalo"?
Zar bi onaj zaposleni trebao odmah "ukloniti" nepoželjnoga bračnog druga/družicu koji ne ne zarađuje.

A ovdje se ide još dalje i raspravlja se o razlici u plaćama kad su oboje zaposleni
Nema sreće tamo gdje jedno drugom broje svaku kunu.
Nije to brojanje svake kune nego činjenica da te netko uzdržava ako ima troduplu plaću od tvoje.
ex anais is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2016., 15:08   #16
Ne znači da te uzdržava!
Čim radiš, uzdržavaš sam sebe i možeš se pokriti s onoliko koliko imaš.

A možda taj ili ta koji troduplo zarađuju, dvije trećine novca potroše na vlastite gušte?
Teško je to tako mjeriti i raspoređivati gledajući sa strane.

Svaki par ima vlastita pravila kad je riječ o novcu.
A što je par skladniji, lakše se dogovarati oko novca, a nekima nikakvo dogovaranje i ne treba, sve im ide laganini.
Etta is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2016., 15:09   #17
Quote:
Etta kaže: Pogledaj post
Ne znači da te uzdržava!
Čim radiš, uzdržavaš sam sebe i možeš se pokriti s onoliko koliko imaš.

A možda taj ili ta koji troduplo zarađuju, dvije trećine novca potroše na vlastite gušte?
Teško je to tako mjeriti i raspoređivati gledajući sa strane.

Svaki par ima vlastita pravila kad je riječ o novcu.
A što je par skladniji, lakše se dogovarati oko novca, a nekima nikakvo dogovaranje i ne treba, sve im ide laganini.
3k ti ode na stanarinu i režije, najmanje, za dvije osobe. Sve ostalo bi onda pokrivao on, zar ne? Ili ona, ako ona zarađuje više. To nije uzdržavanje?
ex anais is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2016., 15:22   #18
Ne, ja to opet ne smatram uzdržavanjem.
Netko mora plaćati stanarinu i režije (kredit, što već ljudi imaju) i svejedno je tko će davati za režije, a tko za hranu, i hoće li oboje podjednako u tome sudjelovati ili neće.
To je stvarno svejedno tamo gdje postoje dogovor i pravo zajedništvo.
Etta is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2016., 15:23   #19
Quote:
Etta kaže: Pogledaj post
Ne, ja to opet ne smatram uzdržavanjem.
Netko mora plaćati stanarinu i režije (kredit, što već ljudi imaju) i svejedno je tko će davati za režije, a tko za hranu, i hoće li oboje podjednako u tome sudjelovati ili neće.
To je stvarno svejedno tamo gdje postoje dogovor i pravo zajedništvo.
Agree to disagree. Ne vjerujem u zajedništvo gdje postoji toliko drastična financijska razlika.
ex anais is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2016., 15:34   #20
Pokušaj vjerovati.
Prošla sam sve faze, od loših (kad je radilo samo jedno od nas dvoje i imali smo jako malo), preko nekakve srednje faze (kad smo oboje radili za prosječne plaće) do one kad je muž zarađivao puno više od mene - te sad došla do toga da smo podjednaki, ali trenutačno kad je sve "poravnato", meni je ostanak na poslu odjednom postao upitan.

I sve smo to prošli, preživjeli, a za budućnost razgovaramo samo o tome kako ću se ja osjećati ako slučajno ostanem bez posla, a ne kako ću sudjelovati u troškovima
Etta is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum


Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:35.


Powered by vBulletin Version 3.8.4 (hrvatski)
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Site content ©1999-2016 Forum.hr
Ad Management by RedTyger