Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika > Kosa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.03.2009., 21:41   #41
prežustra masaža vlasišta

jučer sam bila kod frizerke i valjda jer sam joj bila zadnja mušterija u tjednu, nakon što mi je napravila pramenove tako mi je grubo počela prati kosu, trljati, orati i grepsti po mom vlasištu, misila sam da ću poludjeti.
i danas me sve peče i boli od njezinog trljanja dok me prala. nadam se da to neće ostaviti neke gadne posljedice u stilu slabljenja vlasišta... ok, možda jesam plavuša, možda je pitanje stupidno, ali mene fakat to boli i ljuta sam na frizerku oračicu...

dakle, jel može biti negativnih posljedica od ovoga?
keksic is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2009., 22:11   #42
Jel imas mozda perut ili seboreju?
Mene znaju uhvatiti periodi s dosta peruti pa mi frizerka isto poprilicno jako trlja vlasiste. Kad sam ju pitala zasto, rekla je da na taj nacin zapravo radi peeling. Moram priznati da mi je poslije situacija s peruti puno bolja iako zna biti neugodan osjecaj dok "masira" vlasiste.
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2009., 22:59   #43
Quote:
frupy kaže: Pogledaj post
Jel imas mozda perut ili seboreju?
Mene znaju uhvatiti periodi s dosta peruti pa mi frizerka isto poprilicno jako trlja vlasiste. Kad sam ju pitala zasto, rekla je da na taj nacin zapravo radi peeling. Moram priznati da mi je poslije situacija s peruti puno bolja iako zna biti neugodan osjecaj dok "masira" vlasiste.
nemam perut, nemam ni seboreju, ali mi je kosa masna, često je moram prati. znači, tebe je to boljelo u tom trenu ali kasnije ti je pomoglo?
keksic is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2009., 14:54   #44
Quote:
frupy kaže: Pogledaj post
Jel imas mozda perut ili seboreju?
Mene znaju uhvatiti periodi s dosta peruti pa mi frizerka isto poprilicno jako trlja vlasiste. Kad sam ju pitala zasto, rekla je da na taj nacin zapravo radi peeling. Moram priznati da mi je poslije situacija s peruti puno bolja iako zna biti neugodan osjecaj dok "masira" vlasiste.
@ keksic -
Nisam sigurna da taj "peeling" treba raditi tako da ti 'ispretumba' glavu toliko da te boli. Postoje šamponi za peeling vlasišta (glave) kao i cijele kose. I oni odstranjuju naslage na kosi i perut, ne odstranjuje ga frizerka 'manualno' s 'drapanjem' po kosi i vlasištu. S takvim šamponima se kosa fino opere, izmasira, ali tako da čovjeku to bude ugoda, a ne da mu bude neugodno i da ga k tome još i boli.

U agresivne postupke ne vjerujem nikako, tako da mislim da je ta frizerka naprosto bila živčana i nestručna. Masaža glave kod pranja kose treba biti ugoda, relaksacija i služi opuštanju, a ne da te boli.
__________________
"When the solution is simple, God is answering." (Albert Einstein)
Zlatna cura is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2009., 18:55   #45
Quote:
Zlatna cura kaže: Pogledaj post
@ keksic -
Nisam sigurna da taj "peeling" treba raditi tako da ti 'ispretumba' glavu toliko da te boli. Postoje šamponi za peeling vlasišta (glave) kao i cijele kose. I oni odstranjuju naslage na kosi i perut, ne odstranjuje ga frizerka 'manualno' s 'drapanjem' po kosi i vlasištu. S takvim šamponima se kosa fino opere, izmasira, ali tako da čovjeku to bude ugoda, a ne da mu bude neugodno i da ga k tome još i boli.

U agresivne postupke ne vjerujem nikako, tako da mislim da je ta frizerka naprosto bila živčana i nestručna. Masaža glave kod pranja kose treba biti ugoda, relaksacija i služi opuštanju, a ne da te boli.

hvala na odgovoru, i ja mislim da je bila živčana... i baš se na mojem vlasištu išla iskaljivati, ma blaaah!
keksic is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2009., 01:32   #46
Quote:
frupy kaže: Pogledaj post
Jel imas mozda perut ili seboreju?
Mene znaju uhvatiti periodi s dosta peruti pa mi frizerka isto poprilicno jako trlja vlasiste. Kad sam ju pitala zasto, rekla je da na taj nacin zapravo radi peeling. Moram priznati da mi je poslije situacija s peruti puno bolja iako zna biti neugodan osjecaj dok "masira" vlasiste.
nikakav peeling se ne radi tak da musteriju skalpiras peeling je lagana ugodna masaza s odredeni preparatom a ne noktima.
sara87 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2009., 00:44   #47
Quote:
sara87 kaže: Pogledaj post
nikakav peeling se ne radi tak da musteriju skalpiras peeling je lagana ugodna masaza s odredeni preparatom a ne noktima.
Pa nije me zena noktima trljala, pobogu!
Samo rekoh da mi je malo cvrsce masirala vlasiste. I nije mi bilo neugodno, dapace.. A kao sto sam i napisala, situacija s peruti poslije je uvijek bila puno bolja.
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2009., 03:37   #48
Evo ja sam jedna lush-ovka. Volim lush proizvode i stvarno pomognu Imaju jednu pločicu za masažu tjemena krcata je esencijalnim uljima koja tamane bakterije uzročnike peruti.Rastopi se među prstima i Umasira se u tjeme. Nakon 20 min se ispere. Ja sam ju kupila ali još nisam koristila
__________________
"...Always look up the bright sight of life..."
alisha is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2009., 16:52   #49
Quote:
alisha kaže: Pogledaj post
Evo ja sam jedna lush-ovka. Volim lush proizvode i stvarno pomognu Imaju jednu pločicu za masažu tjemena krcata je esencijalnim uljima koja tamane bakterije uzročnike peruti.Rastopi se među prstima i Umasira se u tjeme. Nakon 20 min se ispere. Ja sam ju kupila ali još nisam koristila
Pa javi se onda kad ju isprobas.
Nije nam bas bitno kako izgleda ili mirisi nego kako djeluje.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2009., 17:21   #50
B vitamini u većini slučajeva otklanjaju perut. Ne oni u šamponu, nego u tabletama.
Šamponi nisu toliko djelotvorni, ali mogu pomoći ukoliko se koriste oni ''lagani'', prigodni za često pranje.
Također nije dobro stalno mijenjati šampone.
Niti je dobro stavljati sodu bikarbonu na glavu. Igranje sa pH (pogotovo stavljanje ovako lužnate tvari) rezultira iritiranim tjemenom i peruti. Piling vlasišta je notorna glupost, vlasište samo po sebi vrši piling svaki dan.
antonio87 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2009., 22:39   #51
Ja sam isto koristila sodu bikarbonu
U maloj kolicini sam ju dodala samponu i oprala kosu. Nije me svrbilo vlasiste, jedino sto mi se kosa sjajila
__________________
💅🏻
Hazel Silk is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2009., 22:41   #52
ja jednom mjesečno ubacim malo sode bikarbone u šampon i time operem kosu- da skinem sve eventualne naslage koje šampon ne može..
i obožavam kosu poslije toga.. mekana je i sjajna..
baš mi živne nekako..
extreme is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2009., 22:52   #53
Jel vam nije jednostavnije kupit sampon sa salicilnom kiselinom?

Meni su dezici sa sodom bikarbonom (Lush) napravili uzasne ojedine.
patientia is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2009., 22:54   #54
Quote:
patientia kaže: Pogledaj post
Jel vam nije jednostavnije kupit sampon sa salicilnom kiselinom?

.
ni ne znam koji šamponi imaju salicilnu kiselinu...
a ovo radim rijetko, a i nekak mi je "konkretnije" kad ja to sebi sama umiješam..

a i nije baš da je komplicirano- ja to sve na dlanu izmješam i nakeljim na kosu, operem-isperem. ne oduzima mi ništa više vremena nego pranje samo sa šamponom..
extreme is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2009., 22:56   #55
Ok, ali ako otopis sodu bikarbonu, zasto mislis da ista radi osim sto samponu povisuje pH?

Ima u DM-u neki sa salicilnom kiselinom, T-Sal tako nesto. Tko kupuje u Austriji: svi Glem Vital samponi sadrze salicilnu kiselinu.
patientia is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2009., 22:59   #56
Quote:
patientia kaže: Pogledaj post
Ok, ali ako otopis sodu bikarbonu, zasto mislis da ista radi osim sto samponu povisuje pH?

Ima u DM-u neki sa salicilnom kiselinom, T-Sal tako nesto. Tko kupuje u Austriji: svi Glem Vital samponi sadrze salicilnu kiselinu.
ne znam.. ja sam davno, davno- pročitala da je soda dobra da skine sve zaostale naslage gelova, lakova i inih proizvoda..
od tada to prakticiram jednom mjesečno ili rijeđe ako nisam koristila puno proizvoda za oblikovanje i meni paše,,,
extreme is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2009., 23:05   #57
Da to nisi procitala za sodu za pranje (Na2CO3)? Nemoj sodu za pranje stavljat na glavu. A pogotovo ne kausticnu sodu Naime, neka zena je tvrdila na usenetu da je njezina baka kosu prala necim sto zove lug, a dobiva se mijesanjem pepela i vode (tako se prije dobivala luzina).
patientia is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2009., 23:08   #58
Quote:
patientia kaže: Pogledaj post
Da to nisi procitala za sodu za pranje (Na2CO3)? Nemoj sodu za pranje stavljat na glavu. A pogotovo ne kausticnu sodu Naime, neka zena je tvrdila na usenetu da je njezina baka kosu prala necim sto zove lug, a dobiva se mijesanjem pepela i vode (tako se prije dobivala luzina).
šta ti je ta kaustična soda..??

ja stavljam onu što se kupi za 3 kune na odjelima prehrane- mislim da je to ona što ide u kolače i slično.. obična soda-bikarbona.

kupim jednu vrećicu- žličicu odvojim za kosu a ostalo za pranje termos bočica ili tako nečeg... do sad je funkcioniralo vrlo zadovoljavajuće...
extreme is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2009., 23:14   #59
Kausticna soda je natrij hidroksid, NaOH, koristi se za proizvodnju sapuna, mozes njome skinuti masnocu, ali skinula bi i kozu. I od sode za pranje (vesa) ljudima ruke budu jako izgrizene.

Znam da koristite sodu bikarbonu, ali napisala si da si to cula za sodu, ali nisi napisala za koju, mozda se odnosilo na neku drugu. Za ovu mi je jasno da bi na suho izribala vlasiste, ali kad se otopi u samponu vise nije mehanicki piling.
patientia is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2009., 23:19   #60
Quote:
patientia kaže: Pogledaj post
Kausticna soda je natrij hidroksid, NaOH, koristi se za proizvodnju sapuna, mozes njome skinuti masnocu, ali skinula bi i kozu. I od sode za pranje (vesa) ljudima ruke budu jako izgrizene.

Znam da koristite sodu bikarbonu, ali napisala si da si to cula za sodu, ali nisi napisala za koju, mozda se odnosilo na neku drugu. Za ovu mi je jasno da bi na suho izribala vlasiste, ali kad se otopi u samponu vise nije mehanicki piling.
ma ja to ne radim radi "pilinga"- to sam ovdje pročitala da neki taj postupak nazivaju pilingom..

ja to ubacim u malo šampona čisto da skinem neke naslage na kosi ako ih ima..
od gelova i razno raznih drugih preparata...
e, budući da mi poslije toga kosa bude stvarno glatka i fina, i mekana- pretpostavljam da je onda soda bikarbona skinula sve što je trebalo skinuti..
extreme is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:48.