Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo

Gospodarstvo Novac, profit, blagostanje. Kako doći do toga?
Podforumi: Kriptovalute, Dionice, Ostali oblici investiranja, Banke, osiguranja, krediti, Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.01.2012., 02:12   #1
Alumni organizacije

Pozdrav!

2 sata ujutro je, a ja sam ovdje na forumu jer eto, trebam vašu pomoć!

Radi se o sljedećem! Pokreće se jedna alumni organizacija (zapravo se može reći kako se obnavlja) i sad se ja trebam staviti u kožu vas zaposlenih, fakultetski obrazovanih ljudi (koji nadam se čitaju ovaj podforum) i skužiti šta bi vi htjeli od jedne alumni organizacije, odnosno da vama to ne bude još jedna gnjavaža u vašem rasporedu nego da to bude nešto što će vam koristiti u životu...

Razbijam si ja glavu s ovim problemom...što da vam se ponudi? Mislio sam radionice, neka mjesečna okupljanja, predavanja stručnjaka, ali uvijek sam sebe pitam je li to dovoljno?

I kao što to obično biva...kad u nešto nisi siguran onda pitaj druge ljude!

Dakle, možete li mi molim vas reci što biste vi konkretno očekivali od jedne alumni organizacije? Što je to šta bi vas privuklo da se vi učlanite u tako nešto?

Nadam se da sam bio dovoljno jasan!
dancin_ninja is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2012., 02:47   #2
Ništa, žali bože vremena i novaca, ne bih se učlanila. Još jedna pi**arija koja se od fakulteta očekuje u cilju "poboljšanja i kontrole kvalitete". To su obično zamjerke AZVO-a kad radi reakreditacije pa onda fakulteti brže bolje osnivaju tek toliko da postoji. Bolje da se zaista bave poboljšanjem kvalitete nego ovim.
lahor is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2012., 00:08   #3
Hm, vidim već da će ovo biti zanimljiv projekt!

Svejedno, hvala na mišljenju!
dancin_ninja is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2012., 23:45   #4
pridružujem se mišljenjima da su alumni klubovi žešće sranje, barem kod nas.

Kakve vražje radionice.
Ako ti je faks nakradan i izbacuje šljam kao što su naši faksevi teško ćeš pomoću alumnija napraviti ono što bi alumni klub trebao radit, a to je da nađe prilike za posao i suradnju.

A ove pizdarije, druženje, radionice, kolaž papir i škare, siši puši, nikoga ne zanimaju.
_Mystical_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2012., 21:00   #5
Ono što je meni najbitnije kod Alumnija je umrežavanje s ljudima istih poslovnih i karijernih ciljeva, tj ljudima iz branše. I to za razmjenu informacija ne nekoj neformalnoj razini, kao što su najave nekih promjena u industriji, načini rješavanja nekih specifičnih problema, best-practice iskustva, ponude radnih mjesta i sl.

Nikakve edukacije mi nisu bitne (a i većini koje znam) jer se to riješava na drugi način.

Ono što je važno je "duh" kojim tan zajednica živi, spremnost na međusobnu komunikaciju i sl.

A najbitnije je imati prilike otići negdje dobro se istulumariti i uz to obaviti sve što je gore navedeno
Art Vandelay is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2012., 01:47   #6
Quote:
Art Vandelay kaže: Pogledaj post
Ono što je meni najbitnije kod Alumnija je umrežavanje s ljudima istih poslovnih i karijernih ciljeva, tj ljudima iz branše. I to za razmjenu informacija ne nekoj neformalnoj razini, kao što su najave nekih promjena u industriji, načini rješavanja nekih specifičnih problema, best-practice iskustva, ponude radnih mjesta i sl.

Nikakve edukacije mi nisu bitne (a i većini koje znam) jer se to riješava na drugi način.

Ono što je važno je "duh" kojim tan zajednica živi, spremnost na međusobnu komunikaciju i sl.

A najbitnije je imati prilike otići negdje dobro se istulumariti i uz to obaviti sve što je gore navedeno
Odlično, znači da mi onda idemo u pravom smjeru!
dancin_ninja is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:44.