Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Parlamentarni izbori 2024. Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici, Rat u Ukrajini

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.08.2006., 05:33   #81
Ova tema je prilicna suplja prica, "odi mi dodji mi" .... Neznam samo odakle toliko ljudi sa jako uskim vizirom na glavi.
__________________

There is no devil it is only god when he is drunk
ADEX is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2006., 08:15   #82
Quote:
Pavle Jurišić Šturm kaže:
Bilo bi lepo da je ovo bio zvaničan stav hrvatskih političara 1918. godine, u tom slučaju, sasvim lepo bi živeli, mi u svojoj Srbiji do Splita, a vi kao nacionalna manjina u Austriji ili Mađarskoj, već u zavisnosti od toga kome bi vas na Versajskoj konferenciji dodelili. Lakše i korisnije vam je bilo da pužete tada pred Srbima, što vam je priznajem, donelo korist (trenutnu), ali je i bilo nečasno. Da su vaši političari drukčije postupili tada nego što jesu, spasili bi i vas i nas mnogih nesreća.

Kako bilo, "Srbistan" ti jeste na 50km od Zagreba, ili se to meni čini da se u Banjaluci vijori srpska zastava sa dvoglavim orlom i krunom Nemanjića i peva se "Bože pravde"? A "kifla" je problem koji vam je Tito "ispekao" u Jajcu, a vi je 1991. samo "prelili" kremom i sad se čeka ko će "kiflu" pojesti. Gospodine Norylo, veoma je opasno imati državu koja je demografski i teritorijalno manja od svih svojih suseda (kao što je to slučaj sa Hrvatskom), koja nema dubinu teritorije i koja je podeljena na dva dela, a pri tome imati neraščišćene račune sa Italijom, sa Srbijom, i sa Mađarskom (Sloveniju ne računam iz poznatih razloga). I ja se slažem, treba pričati o prirodnim granicama, ali u tom slučaju, prvi kandidat za vraćanje u iste jeste država koja se zove Hrvatska. Sasvim je legitiman tvoj stav da "vraćaš" Srbiju u granice za koje ti misliš da joj pripadaju, i ja to poštujem, na isti način ja se zalažem da se granice Srbije prošire, a granice Hrvatske smanje. U perspektivi, Srbija je u povoljnijem položaju, između ostalog i zbog Republike Srpske, i njeno postojanje garantuje mnogo toga Srbiji, i kada je u pitanju Kosovo, i kada je u pitanju RSK. Naravno, Italija i Srbija se lako mogu dogovoriti i postati saveznici na štetu Hrvatske, isto kao i Srbija i Mađarska, jer Srbija i Italija i Srbija i Mađarska nemaju suprotstavljenih interesa. Istra i severna Dalmacija su oteti Italiji i pripojeni Hrvatskoj, Italijani to neće zaboraviti, a samo je SFRJ bila dovoljno moćna da Italiju spreči u svojim namerama da vrati svoje teritorije. U Mađarskoj 1948. tačnije u Pešti, beše li ono ban Jelačić palio i ubijao civile? Misliš li ti da Mađari to zaboravljaju?
Prosto je neverovatno kako neki ljudi nisu svesni šta je pokrenuto 1991. godine, a još manje su svesni kako će se sve završiti...
Ti još uvek živiš u 19. stoleću.

Hrvatska će sad da vrati Dalmaciju Italiji, jel..

Dok narod u Srbiji iskreno veruje u takva i slična sranja, Srbiji spasa nema.

A prirodne grancije Srbije.Sasvim je jasno, gde su.To je sadašnja Srbija bez Kosova.
PatriotSLO is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2006., 15:30   #83
Quote:
ADEX kaže:
Ova tema je prilicna suplja prica, "odi mi dodji mi" .... Neznam samo odakle toliko ljudi sa jako uskim vizirom na glavi.
Al' si ga zatrollo bolan. U temi se istiću barem tri struje koje imaju različite vizije i verzije pravednog (ma što to značilo) rješavanja situacije u toj ratom najviše opustošenoj zemlji. Ajd' da čujemo tvoje argumente, ako ne konstruktivne barem, o šupljinama koje ti spominješ.

Znam samo jedno:
Što dulje se oklijeva, to vrijeme više izmiće, ekonomija u cjelini zaostaje, nezadovoljstvo nekih se cementira i čak eskalira, šanse za kvalitetno i brzo djelovanje izmiču, a loši scenariji postaju vjerojatniji.

Osim dakle teorijskog okvira trebat će i praktično djelovat na sve koji će nasilno opstruirati rješenje. Kada vidim kako se je teško dogovoriti o pravnom okviru kako će tek biti to provesti u praksi. A znamo da je postavljanje nerealnih ciljeva višestruka šteta.

Zadnje uređivanje Norylo : 07.08.2006. at 17:42.
Norylo is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2006., 15:38   #84
Quote:
PatriotSLO kaže:
Ti još uvek živiš u 19. stoleću.

Hrvatska će sad da vrati Dalmaciju Italiji, jel..

Dok narod u Srbiji iskreno veruje u takva i slična sranja, Srbiji spasa nema.

A prirodne grancije Srbije.Sasvim je jasno, gde su.To je sadašnja Srbija bez Kosova.
balkanac is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2006., 13:53   #85
Quote:
g2sl kaže:
to je istina, koliko god oni htjeli biti i Hrvati i Srbi, kako kaže jedna naša kolegica s foruma, Bosanac vrišti iz njega

__________________
tko zna, zna.tko ne zna, dva.
Dunj@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2006., 01:35   #86
Angry

Quote:
Norylo kaže:
Ma koje ti gluposti razvaljuješ trollu prijedorski.

Alija je seronja i politički slijepac, što ne znači da je u biti loš čovjek.
ako nije vidio sta se sprema, i ako je politicki slijepac to ga ne cini losim covjekom. politika je kurva, a svaki dobar politicar (poput pokojnih franje i slobe) je dakle, kurva (muska ili zenska zavisno sta je). a ti svoje frustracije istresaj na drugi nacin, smece jedno, ocito imas kompleks nize vrijednosti pa su ti svi krivi i losi ljudi,samo si ti dobar i ono sto ti mislis je zakon. LIJECI SE!!!!
i koji je baksuz onaj gavrilo sto 1914. upuca onog austrijanca u sarajevu. pa sad bi nam bilo svima bolje, u bosni ionako do tada 100% stanovnistva su cinili bosanci, nigdje ni srba ni hrvata... a ovako nam ga je svima dobro zabiberio.
Neutrinum is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2006., 17:52   #87
Quote:
Neutrinum kaže:
i koji je baksuz onaj gavrilo sto 1914. upuca onog austrijanca u sarajevu. pa sad bi nam bilo svima bolje, u bosni ionako do tada 100% stanovnistva su cinili bosanci, nigdje ni srba ni hrvata... a ovako nam ga je svima dobro zabiberio.
Losim covjekom ga cini islamska deklaracija gdje je rekao da je suzivot muslimana i ostalih naroda nemoguc (kao i ratne godine gdje se je trudio iz sve snage da dokaze da je to istina).

A da je do 1914 bosna bila naseljena 100% bosancima necu ni da komentarisem.
balkanac is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2006., 22:53   #88
Quote:
amd.intel kaže:
Koje gluposti. Da ne bi rata, Srbi i Hrvati bi bili svedeni na status nacionalne manjine.
Dakle, ratovali smo jer Srbima i Hrvatima nije bas islo pravljene djece, a trecem narodu jeste. pa moglo se to rijesiti i bez rata, trebali su onda jednostavno pitati, a ne biti ljubomorni na muslimane. Ne valja ti taj argument, sem ako je ovo gore tacno...
Neutrinum is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:14.