Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje > Rastave

Rastave Read me first

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.11.2010., 18:09   #21
Quote:
Jelky kaže: Pogledaj post
nije jednostavnije... jer je sva moja imovina bila na mome djevojačkom prezimenu a ja je nisam htjela prebacivati na njegovo prezime i to u procesu razvoda braka. nisam mogla čak registrirat auto već su trazili da izvadim novu knjizicu vozila s novim prezimenom a onda bi se unio i novi datum pa bi ispalo po datumima da je to bračna stečevina pa mi se nije dalo zezat s tim pa sam jednostavno prominila osobnu u prvobitno stanje... eh da , i pola godine vozila neregistrirana jer je papirologija divna stvar
Ovo baš i ne stoji, jer dokaz o vlasništvu je kupoprodajni ugovor ili drugi pravni dokument na temelju kojeg si stekla auto (pokretninu ili nekretninu). To upoće nema veze s prezimenom i knjižicom vozila ili prometnom. Da se on zainati, mogao bi reći i da je taj auto iako na tvoje ime bračna imovina, a ti bi opet pravnim aktom kojim si ga stekla dokazivala da nije.
Ime nije nikakav dokaz ničemu uslučaju odrađivanja bračne stečevine.
__________________
"Nitko te ne može natjerati da se osjećaš manje vrijednom bez tvog dopuštenja" - Eleanor Roosevelt
optimistična+ is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2010., 20:41   #22
podrzavam svaku zenu koja zeli promijeniti prezime i svijem djetetu nakon rastave. zato jer su njih dvoje sad mala obitelj i zasto bi se razlikovali po prezimenu
noaccount is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2010., 20:51   #23
Quote:
noaccount kaže: Pogledaj post
podrzavam svaku zenu koja zeli promijeniti prezime i svijem djetetu nakon rastave. zato jer su njih dvoje sad mala obitelj i zasto bi se razlikovali po prezimenu
Obitelj je puno više od prezimena, a otac ne prestaje biti djetetova obitelj razvodom braka.

Posve mi je jasno da žena ne želi imati prezime bivšeg muža i da bi htjela da njezino dijete ima (i) njeno prezime. Moja djeca imaju moje prezime, njihov otac nije imao ništa protiv toga, ali mi nismo ni bili u braku. Ja ne bih bila pristala na soluciju da imaju samo očevo, ali mi smo bili u specifičnoj situaciji.
__________________
PIČKA!
Nica is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2010., 11:53   #24
Obrnuta situacija-muškarac ne može (tj. ostaje mu njegovo ukoliko ga nije mijenjao prilikom ženidbe) promijeniti prezime, njegova sad već bivša supruga ne mijenja prezime, već ga ostavlja prvenstveno zbog (velike) djece.
Što ako se suprug više ne želi prezivati kao njegova bivša? Da li da uzme majčino djevojačko prezime?

Mjenjanjem prezimena djeca se dovode u čudne situacije. Čak toliko daleko da im se druga djeca ismijavaju jer im mama ima drugo prezime a oni su kao vambračni ili još ružnija riječ.


Quote:
smeta me da netko koristi prezime obitelji čiji dio više nije.
Ali je bila i tu obitelji povećala za jedno, dvoje, troje, petoro djece.....

Uostalom, prezime Bxxxxx može biti dosta često a da nije povezano rodbinskim vezama.
__________________
.....khmmm.....volim te, ako to nije problem?
RinaRea is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2010., 12:19   #25
Svi smo u nekoj drugoj situaciji i svak zna šta mu odgovara i podržavam svaku opciju,ja sam svoju smatrala najboljom i uistinu mi ovako odgovara
19NERA82 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2010., 22:53   #26
Quote:
optimistična+ kaže: Pogledaj post
Ovo baš i ne stoji, jer dokaz o vlasništvu je kupoprodajni ugovor ili drugi pravni dokument na temelju kojeg si stekla auto (pokretninu ili nekretninu). To upoće nema veze s prezimenom i knjižicom vozila ili prometnom. Da se on zainati, mogao bi reći i da je taj auto iako na tvoje ime bračna imovina, a ti bi opet pravnim aktom kojim si ga stekla dokazivala da nije.
Ime nije nikakav dokaz ničemu uslučaju odrađivanja bračne stečevine.
kažem nije mi se dalo zezat s tim, bilo mi je puno lakse vratit osobnu kakva je bila. (s obzirom na jos neke sitnice koje nisu sad ni bitne)

al ovo za registraciju me fanalo. ma neznam.nije ni bitno sad.
Jelky is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2010., 19:13   #27
Quote:
Sigurna kaže: Pogledaj post
Bili su u braku četiri godine. Nisu u braku već osam godina. Ona cijelo to vrijeme živi sa jednim tipom. Prezime je zadržala, citiram: jer joj se ne da mijenjati.
A mene više to ne smeta. Nismo više zajedno. A smetalo me jako, budući sam ja htjela zadržati svoje i dodati njegovo, a on je to smatrao bolesnim. A nije bolesno da njegova bivša zadržava prezime - mislim, inače, da ga je zadržala jer je ona iz "obične" obitelji, a on "dobrostojeće", pa kad negdje veli ime i prezime ljudi obično pretpostave da je iz te obitelji, pa to možda otvara neka vrata. A dobro, nije više moj problem.
Kako se to moglo dogoditi tebi, osobi koja sve zna i koja jednostavno zna s kim treba, a s kim ne treba biti.... uh....????
Vito_zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2010., 19:22   #28
Ah...ja sam stalno koliko mogu uz svoje dijete, htio sam familiju ali kada se dijete rodilo cura nije htjela dati moje prezime djetetu... Kad sam je pitao:"zašto, želim biti otac i da dijete ima tatu koji nije zbrisao i odrekao ga se?"...veli ona: "ma sve je to ok, ali danas su žene moderne i ne treba djetetu više prezime od oca...niti otac uz dijete"... Ima svega vidim.
Tako da po meni dijete slobodno može imati prezime od majke u ovoj temi ako oca nije briga...da je meni bar bilo naletiti na ženu koja će cijeniti to što želim biti uz nju i dijete!
scotty22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2010., 23:35   #29
Quote:
scotty22 kaže: Pogledaj post
Ah...ja sam stalno koliko mogu uz svoje dijete, htio sam familiju ali kada se dijete rodilo cura nije htjela dati moje prezime djetetu... Kad sam je pitao:"zašto, želim biti otac i da dijete ima tatu koji nije zbrisao i odrekao ga se?"...veli ona: "ma sve je to ok, ali danas su žene moderne i ne treba djetetu više prezime od oca...niti otac uz dijete"... Ima svega vidim.
Tako da po meni dijete slobodno može imati prezime od majke u ovoj temi ako oca nije briga...da je meni bar bilo naletiti na ženu koja će cijeniti to što želim biti uz nju i dijete!
eh.. i menina takvog muža...al život ide dalje...
*petrunjela* is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2010., 01:00   #30
upravo se bavim s tim da djetetu dam svoje prezime pa sam obilazila centar, sud, odvjetnike i slično. procedura je slijedeća, ako je riječ dakako o činjenici da otac djeteta ne želi da se djetetu mijenja prezime - prvo se mora predati zahtjev na sud, potom to odlazi na nadležni centar za soc skrb. mora se dokazati kako otac ni na koji način ne sudjeluje u životu svog djeteta niti dijete uopće razumije i ima kontakt s obitelji čije prezime nosi (kao što je moj slučaj). također se traži mišljenje oca, što od dakako može odbiti. kada je riječ o maloj djeci (kao što je moj slučaj) onda moram putem suda tražiti promjenu prezimena i navesti dobre razloga zašto to tražim - u mom slučaju problem je što moje dijete ne razumije zašto ja imam jednu prezime a ona drugo. zbunjena je samom situacijom, ne zna uopće niti jednu osobu koja nosi njezino prezime jer niti nema kontakt s ocem niti s njegovim roditeljima. vjerojatno će morati ići psihologu, koji će također donijeti stručno mišljenje.
najlakše je dobiti taj postupak ako otac djeteta više od tri godine ni na koji način ne sudjeluje u životu djeteta, ne skrbi o njemu, ne plaća alimentaciju i slično. dijete također može predati taj zahtjev s 14 godina. i u svakom slučaju ne znači da će ti to biti odobreno - odnosno o tome odlučuju nadležne službe. i na kraju sud.
ja se nadam pozitivnom rješenju jer moje dijete nema pojima tko joj je otac, vidjela ga je 3 puta posljednjih 5 godina i zbilja ništa ne zna o obitelji čije prezime nosi. počela je s pitanjima zašto moji baka i djed imaju jedno prezime, i ja želim imati to prezime.
no budući da je kod tebe riječ o maloj bebi koliko sam shvatila, mislim da ćeš mnogo teže moći dokazati ovo o čemu pišem.
__________________
štedim pa šta košta da košta
sidora is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:35.