Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Astrologija

Astrologija Astrološka edukacija, razmjena mišljenja, diskusije...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.04.2012., 22:17   #81
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
Ne može se tu povući crta u smislu potpunog odstranjivanja jednog od utjecaja, sve je to Neptunovski upliv. No kada se gleda karta u cjelini onda se vidi i što dominira. Dakle, da slažem se s tobom - drugi slučaj zato jer se vladar MC-a Neptun nalazi ispod obzora u 6. polju koje se odnosi na "podređenost". Također ovdje jako naglašena sklonost životu u izolaciji i osami (naglašeno 12. polje s Suncem) i tom vlastitom intimnom prostoru (Mjesec u raku)...
... malo sam razmišljala o ovome što si napisala, Fish ... naglasak je svakako na dubokoj introspekciji (zbog toga tolika potreba za osamom i izolacijom), pa htjedoh još upitati postoji li uopće u mojoj karti polje - područje života koje je ekstravertirano (barem donekle), kroz koje bi se moglo djelovati "na van" i stoga napraviti svojevrsnu ravnotežu introspekciji? Jer ... sve dispozicijom završava u 12. polju ...
12.kuća is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2012., 04:06   #82
Koliko je lose imati Sunce u 8. kuci (Blizanci) ?

Procitala sam negdje da to nije sjajna pozicija za Sunce...
__________________
Znam sve i neću vam reći.
Victorie is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2012., 17:14   #83
Quote:
Victorie kaže: Pogledaj post
Koliko je lose imati Sunce u 8. kuci (Blizanci) ?

Procitala sam negdje da to nije sjajna pozicija za Sunce...
Možda život obilježen krizama,transformacijama.Zanimanjem za seks i okultne teme.
Život od tuđeg novca ili pokazatelj partnerovog novca,neslaganje s ocem.

Zadnje uređivanje plutonka : 22.04.2012. at 17:21.
plutonka is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2012., 13:08   #84
Quote:
12.kuća kaže: Pogledaj post
... malo sam razmišljala o ovome što si napisala, Fish ... naglasak je svakako na dubokoj introspekciji (zbog toga tolika potreba za osamom i izolacijom), pa htjedoh još upitati postoji li uopće u mojoj karti polje - područje života koje je ekstravertirano (barem donekle), kroz koje bi se moglo djelovati "na van" i stoga napraviti svojevrsnu ravnotežu introspekciji? Jer ... sve dispozicijom završava u 12. polju ...
Razumijem što pitaš i doista ovdje puno toga "završava u 12. polju". No nije ovdje stvar u introvertiranosti/ekstrovertiranosti već u polju vlastite vrijednosti. Postoji naime to drugo polje čiji vladar se nalazi u 2. polju u svom sjedištu i ne završava dispozicijom u 12. polju. Znaš kako se veli za tu poziciju - gotovo sva unutrašnja sigurnost se ovdje oslanja na izvorno vlastito, na vlastite talente i sposobnosti. Zato ovakva pozicija govori o tome da bez obzira koliko osoba bila idealista ili nepraktične prirode ona ima snage da vlastitim sposobnostima iznese talent koji nosi u sebi.

No isto tako kada se radi o ovako zatvorenom karakteru koji "završava u 12. polju" i Mjesecu vladaru ovaj položaj također govori da se osoba ne bi trebala odvajati od svog prirodnog okolja ako "se želi ostvariti". U tom smislu je ovdje problematika ravnoteže toj izolaciji i osami.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2012., 13:21   #85
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
Razumijem što pitaš i doista ovdje puno toga "završava u 12. polju". No nije ovdje stvar u introvertiranosti/ekstrovertiranosti već u polju vlastite vrijednosti. Postoji naime to drugo polje čiji vladar se nalazi u 2. polju u svom sjedištu i ne završava dispozicijom u 12. polju. Znaš kako se veli za tu poziciju - gotovo sva unutrašnja sigurnost se ovdje oslanja na izvorno vlastito, na vlastite talente i sposobnosti. Zato ovakva pozicija govori o tome da bez obzira koliko osoba bila idealista ili nepraktične prirode ona ima snage da vlastitim sposobnostima iznese talent koji nosi u sebi.
... valjda je ovo boldano razlog zbog kojeg čvrsto vjerujem da i bez formalnog obrazovanja u nekom području mogu biti dobra, ako se dovoljno "dam"?

Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
No isto tako kada se radi o ovako zatvorenom karakteru koji "završava u 12. polju" i Mjesecu vladaru ovaj položaj također govori da se osoba ne bi trebala odvajati od svog prirodnog okolja ako "se želi ostvariti". U tom smislu je ovdje problematika ravnoteže toj izolaciji i osami.
... uglavnom razumijem, samo mi je malo manje jasno na koje prirodno okolje misliš - jel se to odnosi na ono "raditi na svoj način" ili ...?

I ... je li (astrološki gledano) Mjesec u 02. polju zbog sekstila sa vladarem 12. polja (Venerom) skladan kanal za ispoljavanje talenata? Ili je dovoljno samo to što je u 02. polju?

Hvala.

Zadnje uređivanje 12.kuća : 23.04.2012. at 13:27.
12.kuća is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2012., 14:39   #86
Quote:
12.kuća kaže: Pogledaj post
... valjda je ovo boldano razlog zbog kojeg čvrsto vjerujem da i bez formalnog obrazovanja u nekom području mogu biti dobra, ako se dovoljno "dam"?
Quote:
I ... je li (astrološki gledano) Mjesec u 02. polju zbog sekstila sa vladarem 12. polja (Venerom) skladan kanal za ispoljavanje talenata? Ili je dovoljno samo to što je u 02. polju?
Da, taj osjećaj povjerenja u sebe je ovdje duboko usađen unutra osobe. No ovdje je na takav Mjesec jak utjecaj Urana u pogledu posla pa je osoba i jako "bezkompromisna" prema sebi. Tj. on se želi ispoljiti bez obzira na trendove i prihvaćenost "njegovog područja rada" u društvu. Drugim riječima da bi se osoba istaknula na širem planu ovdje je važno i da se poklope trendovi društva s njenim osobnim (Mjesec 120º Uran, Venera 180º Uran).
Quote:
... uglavnom razumijem, samo mi je malo manje jasno na koje prirodno okolje misliš - jel se to odnosi na ono "raditi na svoj način" ili ...?
Na okolje gdje je rođen i gdje su mu korijeni i potomci.
Quote:
Hvala.
Nema na čemu.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2012., 14:53   #87
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
Da, taj osjećaj povjerenja u sebe je ovdje duboko usađen unutra osobe. No ovdje je na takav Mjesec jak utjecaj Urana u pogledu posla pa je osoba i jako "bezkompromisna" prema sebi. Tj. on se želi ispoljiti bez obzira na trendove i prihvaćenost "njegovog područja rada" u društvu. Drugim riječima da bi se osoba istaknula na širem planu ovdje je važno i da se poklope trendovi društva s njenim osobnim (Mjesec 120º Uran, Venera 180º Uran).
... istina, možda ću malo sada zvučati "umišljeno" ali uviđam kroz rad i posao da sam uvelike ispred sadašnjosti, da se tako izrazim, da sam već spoznala i kroz iskustvo potvrdila nešto što primjećujem da drugi tek polako uviđaju. A neki još niti ne uviđaju. Osjećam da sam "ispred vremena" i vjerujem da bi se, umjesto da se ja prilagođavam društvu, ono po mnogočemu moglo prilagoditi meni. Ali, nisu ovo samo puka naklapanja. Kad god mi dođe nakakva ideja, isprobam ju, vidim da je produktivna i ne vidim smisao prilagođavanja nečemu zastarjelom kada imam u ruci nešto novo. Možda sam zbog toga često sama, ali nisam usamljena jer osjećam da živim u "ispravnosti" u koju drugi ljudi tek trebaju ući. A i s vremenom se javljaju ljudi koji počinju shvaćati ono što radim i prihvaćaju to, a ja sam već odmakla nekoliko koraka dalje. Mislim da Urana nema smisla sputavati ...

... ovo poklapanje koje spominješ je plod vanjskih faktora, zar ne? Mislim ... to se ne može dogoditi prije negoli Uran za to stvori uvjete?

Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
Na okolje gdje je rođen i gdje su mu korijeni i potomci.
... aha, shvaćam, hvala.
12.kuća is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2012., 00:00   #88
Sunce kvadrat mjesec - sun square moon

Ima li itko ovo u natalnom horoskopu. Ja imam sunce u djevici, mjesec u blizancima i taj aspekt.
Izluđuje me - baš me zanima da li ima još takvih na forumu?
FIRST is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2012., 23:41   #89
Quote:
FIRST kaže: Pogledaj post
Ima li itko ovo u natalnom horoskopu. Ja imam sunce u djevici, mjesec u blizancima i taj aspekt.
Izluđuje me - baš me zanima da li ima još takvih na forumu?
A što te izluđuje?
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2012., 22:53   #90
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
Da, taj osjećaj povjerenja u sebe je ovdje duboko usađen unutra osobe. No ovdje je na takav Mjesec jak utjecaj Urana u pogledu posla pa je osoba i jako "bezkompromisna" prema sebi. Tj. on se želi ispoljiti bez obzira na trendove i prihvaćenost "njegovog područja rada" u društvu. Drugim riječima da bi se osoba istaknula na širem planu ovdje je važno i da se poklope trendovi društva s njenim osobnim (Mjesec 120º Uran, Venera 180º Uran).
... malo sam razmišljala o ovom odgovoru, Fish, pa bi te još upitala, ako može, je li taj "osjećaj povjerenja u sebe koji je duboko usađen u osobu" opravdan, postoji li taj oslonac u osobi zbilja ili je to samo nešto što si osoba "umišlja"?
12.kuća is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2012., 18:28   #91
Quote:
12.kuća kaže: Pogledaj post
... malo sam razmišljala o ovom odgovoru, Fish, pa bi te još upitala, ako može, je li taj "osjećaj povjerenja u sebe koji je duboko usađen u osobu" opravdan, postoji li taj oslonac u osobi zbilja ili je to samo nešto što si osoba "umišlja"?
Naravski da može.

Ne, ne umišlja, to je njen "najopravdaniji" oslonac i najvrijedniji resurs...jer njeno najveće bogatstvo jest da se ona dobro osjeća sama s sobom.

2. polje pokazuje osobne resurse, talente i sve one urođene osobine koje drugi ljudi prepoznaju u nama kao vrijednost. Tj. "drugi ljudi" i njihove vrijednosti nalaze se u 8. polju, a budući da je to polje u opoziciji s 2. poljem...naše 2. polje pokazuje što imamo vrijednoga u sebi za što su drugi ljudi spremni platiti.

Problem je taj što naše društvo od kada se rodimo nas odgaja na način da se moramo obrazovati i pripremiti za budući posao koji će nam dati netko drugi. No zapravo na taj način mi se oslanjamo "na druge" koji će nam stvoriti posao i prihode umjesto da razvijamo svijest o vlastitoj kreativnosti i stvaraju nečega "vrijednog" iz nas samih. I zato je ovdje problem taj što taj sustav samo-vrijednosti mnogo ovisi o tome na koji način je roditelj pristupio takvim zahtjevima i na koji način je djetetu objasnio filozofiju novca (vladar 2. polja Mjesec u 2. polju 60º Jupiter/Saturn).
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2012., 01:40   #92
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
Naravski da može.

Ne, ne umišlja, to je njen "najopravdaniji" oslonac i najvrijedniji resurs...jer njeno najveće bogatstvo jest da se ona dobro osjeća sama s sobom.
... laknulo mi je, mislila sam da sam si možda nešto umislila.

Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
2. polje pokazuje osobne resurse, talente i sve one urođene osobine koje drugi ljudi prepoznaju u nama kao vrijednost. Tj. "drugi ljudi" i njihove vrijednosti nalaze se u 8. polju, a budući da je to polje u opoziciji s 2. poljem...naše 2. polje pokazuje što imamo vrijednoga u sebi za što su drugi ljudi spremni platiti.
... aha, zbog toga se kada se oslanjam na druge ljude (08. polje) osjećam pomalo usamljeno, "nevoljeno" i dosta nesigurno (zbog Jarca na vrhu 08.)? I mogu se osloniti na svoje resurse iz 02. polja?

Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
Problem je taj što naše društvo od kada se rodimo nas odgaja na način da se moramo obrazovati i pripremiti za budući posao koji će nam dati netko drugi. No zapravo na taj način mi se oslanjamo "na druge" koji će nam stvoriti posao i prihode umjesto da razvijamo svijest o vlastitoj kreativnosti i stvaraju nečega "vrijednog" iz nas samih. I zato je ovdje problem taj što taj sustav samo-vrijednosti mnogo ovisi o tome na koji način je roditelj pristupio takvim zahtjevima i na koji način je djetetu objasnio filozofiju novca (vladar 2. polja Mjesec u 2. polju 60º Jupiter/Saturn).
razumijem, ali znam da se čovjek sa vladarem 02. u 02. može i isčistiti od tih nametnutih kriterija i postaviti svoje. Samo je da se taj proces iskristalizira trebalo sazrijeti.

Ako je vladar 2. polja Mjesec u 2. polju 60º Jupiter/Saturn to bi trebao biti spor i ozbiljan ali i uspješan (Jupiter, sekstil) "implantat filozofije novca" sa roditelja na dijete?
12.kuća is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2012., 00:26   #93
Sunce u lavu u 7.kući?
stella25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2012., 14:11   #94
Quote:
stella25 kaže: Pogledaj post
Sunce u lavu u 7.kući?
Stela, probaj postaviti konkretno pitanje na ovom topicu, objašnjenja o položaju u znaku i polju imaš diljem neta, (npr.).
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2012., 18:28   #95
Sunce u opoziciji s mjesecom? Što nam govori? Meni se čini kao emotivna nestabilnost.
gemini1206 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2012., 12:23   #96
Quote:
gemini1206 kaže: Pogledaj post
Sunce u opoziciji s mjesecom? Što nam govori? Meni se čini kao emotivna nestabilnost.
Ljudi što imaju ovaj aspekt rođeni su za vrijeme punog mjeseca. Kako znamo koje učinke ima puni mjesec na ljude tako ni osoba sa ovim aspektom nije uvijek u životu sabrana. Drugim riječima njezin ego (sunce) i osjećaji (mjesec) su stalno u sukobu (opozicija). U mlađim godinama to je teško kontrolirati pa osoba reagira čas po sunčevom čas po mjesečevom principu, pa tako zbunjuje i sebe i svoju okolinu. Ali jednom kad ova osoba sazrije i nauči vladati sa ovim aspektom može postati vrlo kreativna jer može sve stvari koje joj se u životu događaju (i dobre i loše) sagledati sa obje strane, i samim tim prilagoditi svoju reakciju u okolini. Ovaj aspekt imaju ljudi koji su imali jako različite roditelje, pa ih je obično jedan roditelj odgajao na jedan a drugi na drugi način. Zadatak osobe sa ovim aspektom je da kroz život nauči projicirati oba načina, samo na taj način može biti uspješna i zadovoljna samom sobom (nikako ne bi valjalo da od jednog roditelja uzme sve a od drugog ništa, što se često događa kada je u pitanju opozicija).
zvjezdoznanac is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2012., 13:05   #97
Što bi značilo Sunce u Vodenjaku (u egzilu) u kvadratu s Plutonom u Škorpionu (u domicilu)?
Anandita is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2012., 22:31   #98
pozdrav!

zanima me, ako je netko voljan odgovoriti, koliko može biti štetna konjukcija sunca sa mjesecom?

u mom natalu obje su osobne planete u umetnutom znaku jarca u prvoj kući, orbis 2 stepena...također obje planete u konjukciji sa neptunom u strijelcu u 12 kući...a kvadrira ih mars u vagi iz 9 kuće...
imala sam jako nesretno djetinjstvo, čitajući po netu vidim da se navodi nesklad među roditeljima kojeg se osoba potom teško rješava kroz život...navode se i krizne 19., 28. te potom 52. godina...prve dvije navedene su mi zaista predstavljale ogromnu teškoću za preživjeti.....hvala
__________________
Usprkos svemu živim kao i ostali ljudi...vesela zbog dobrih ljudi koji su pomalo zli i tužna zbog zlih ljudi koji su rijetko dobri...
beige is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2012., 00:50   #99
Quote:
beige kaže: Pogledaj post
pozdrav!

zanima me, ako je netko voljan odgovoriti, koliko može biti štetna konjukcija sunca sa mjesecom?

u mom natalu obje su osobne planete u umetnutom znaku jarca u prvoj kući, orbis 2 stepena...također obje planete u konjukciji sa neptunom u strijelcu u 12 kući...a kvadrira ih mars u vagi iz 9 kuće...
imala sam jako nesretno djetinjstvo, čitajući po netu vidim da se navodi nesklad među roditeljima kojeg se osoba potom teško rješava kroz život...navode se i krizne 19., 28. te potom 52. godina...prve dvije navedene su mi zaista predstavljale ogromnu teškoću za preživjeti.....hvala
Sama po sebi konjukcija je neutralan aspekt, i pošto je tu riječ o bitnim planetama za osobu i "svjetlima" tu nema ničeg lošeg samo po sebi...

Dakle ova konjukcija nije uzrok tvojih problema, no jedino "loše" u cijeloj priči je činjenica što su oba bitna i oba naglašena dodatno kroz poziciju na asc odnosno 1 kući... zašto je to uvjetno rečeno loše... iz razloga kad se aktivira ta pozicija ( kao u periodu 2009 - do 2011 godine ) osoba, odnosno ti, nema izlaza, jer se "napada" kompletna osoba, što je prvi preduvjet kritičnih perioda...

Što želim reći ... svaka osoba u horoskopu ima osdređeni dio planeta koji predstavljaju njenu vitalnost, odnosno koje su najbitnije za tu osobu ... nekad se može raditi o 1 ( rijetko ) a nekad i do 4-5 bitnih točaka natala ... čim više bitnih točaka natala time je lakše za osobu jer se teže "namjesti" da baš sve ili barem većina bitnih točaka bude ugrožena u nekom momentu...

... dok kod tebe postoje praktički dvije bitne točke
jedna je upravo So 0 Mo a druga je Ju, a pošto je pozicija So 0 Mo dodatno naglašena samom pozicijom u natalu ( na Asc) So 0 Mo ne predstavlja "samo" 2/3 tvoje osobe već više ... možda i 4/5 s obzirom na značaj

To znači da svaki doticaj ( prolaz, tranzit ) nekog planeta po ovoj točki nositi će iznimnu važnost za tebe, a ako se radi o teškim tranzitima, kao 2009-2011, onda može donijeti i velike probleme ...

Tvoj citat najbolje govori o tome:
Quote:
beige kaže: Pogledaj post
...zaista predstavljale ogromnu teškoću za preživjeti...
što znači da osoba u takvim trenucima nema izlaza iz takvih situacija i zato proživljava na tako težak način

Osim navedenog problem je u Ma 90 Mo koji daje jedan trajan osjećaj emocionalne povrijeđenosti, što i jest vezano uz polje doma...

Jedino što je pozitivno jest činjenica da je za tebe zbivanje, odnosno osjećaj kojeg si imala u periodu 2009/2011 neponovljivo tom snagom i intenzitetom ikad više u tvom životu, bit će doduše jedan slabiji ali to je itako ne prije 2068 , pa tko živ tko mrtav do tada
__________________
facebook-cyber astro grupa
sasa62 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2012., 17:03   #100
Saša, hvala ti puno, puno! Sada mi je dosta toga jasnije! Dao si mi odgovor na pitanje i umanjio moju zabrinutost za buduće dane

Svaka planeta u kontaktu sa Suncem dobiva dodatno na važnosti.

Moje Sunce ima dosta aspekata. To bi značilo da je jako, ali ja ga takvim nikada nisam doživljavala. Baš suprotno.

Sunce konjukcija mjesec u lošem predznaku donosi probleme sa očima. Otac i majka su dvije suprotnosti, njihovu podijeljenost i nesklad osjećam u sebi.

Sunce konjukcija Neptun donijela je odsutnost oca kroz čitavo djetinjstvo, u početku emotivna odijeljenost, a potom i fizička. Čini mi se da ovaj aspekt donosi i iluzije o samoj osobi jer veći dio života pokušavam samu sebe realnije sagledati.

U prvoj kući sunce izbacuje veliku egoističnost kod osobe. Moram, nažalost, priznati da je tako. To je nešto na čemu pokušavam poraditi. Imam velik ego i svim silama pokušavam da ga smanjim Većinu vremena budem dovoljna samoj sebi. Svi traže drugu osobu, meni se čitav život čini kao da tražim samo samu sebe. Možda iz razloga jer je Sunce upalo u prvu kuću u kojoj je umetnut znak Jarca.

Mars kvadrat Sunce, muškarci me se boje i ne prilaze. Ne znam kako bih to drugačije i lakše objasnila.

Sunce konjukcija Merkur u jarcu. Rekla bih da zbog ovog aspekta imam dobre trgovačke sposobnosti. Možda se varam, ali kad želim, mogu prodati i figurativnog mačka u vreći.

I za kraj, puno planeta oko Sunca daje nagoviještaj da ću u jednom periodu života biti nadređena većem broju ljudi. To je nešto od čega zazirem, nešto što uistinu ne bih htjela.

Moje Sunce u Jarcu je , nažlost, zubato Sunce. Volila bih da je toplije i da njime mogu ugrijati mnogo više ljudi nego što do sada jesam.
__________________
Usprkos svemu živim kao i ostali ljudi...vesela zbog dobrih ljudi koji su pomalo zli i tužna zbog zlih ljudi koji su rijetko dobri...
beige is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:25.