Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Školarci i adolescenti

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.06.2012., 15:52   #1
Školsko osiguranje

evo ešta me zanima pa mislim da ču dobiti bar neki odgovor kako se postaviti.
mali mi ide u treči razred osnovne škole i kod kuče je pao sa rola te slomio lijevu ruku, pukle su oba dvije kosti i nisu dobro zarasle več je deblja dislocirana, u jednoj bolnici su htjeli operirati i nismo dali več na savjet obiteljske lječnice išli smo kod dječijeg kuirurga te su mu to ocijenili da kost se popunjava sa vanjske strane i da je bolje ostaviti tako nego operirati.
oporavak je trajao sa fizikalnom oko dva mjeseca .
sad mene zanima kako školsko osiguranje koje smo platili 60 kn pokriva i koliko podnjeli smo zahtjev pa neznam čemu se nadati.
ZMAJ620 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2012., 22:23   #2
Ovako - prvo idite na Web stranicu škole i vjerojatno tamo ima skenirana polica osiguranja te koliko i što pokriva.
Novac od osiguravajuće kuće se dobije tek po završetku liječenja.
Najlakše je nazvati osiguravajuću kuću i vidjeti postupke ako ste u školi, kod doktora ovjerili i predali papire u osiguranje ( i kopiju medicinske dokumentacije).
Iskreno ću reći ne nadajte se nekoj velikoj pa čak ni osrednjoj lovi..
Ribež is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2012., 22:40   #3
Quote:
ZMAJ620 kaže: Pogledaj post
evo ešta me zanima pa mislim da ču dobiti bar neki odgovor kako se postaviti.
mali mi ide u treči razred osnovne škole i kod kuče je pao sa rola te slomio lijevu ruku, pukle su oba dvije kosti i nisu dobro zarasle več je deblja dislocirana, u jednoj bolnici su htjeli operirati i nismo dali več na savjet obiteljske lječnice išli smo kod dječijeg kuirurga te su mu to ocijenili da kost se popunjava sa vanjske strane i da je bolje ostaviti tako nego operirati.
oporavak je trajao sa fizikalnom oko dva mjeseca .
sad mene zanima kako školsko osiguranje koje smo platili 60 kn pokriva i koliko podnjeli smo zahtjev pa neznam čemu se nadati.
Ovisi o polici. Police koje se prodaju preko škole najčešće se odnose na nesreće koje su se dogodile u školi i na putu od kuće do škole i obrnuto. Kod nas su klinci imali takvu policu, no bila je gotovo upola jeftinija. Možda vaša pokriva sve, od 0 do 24 h.
Misllim da se zahtjev podnosi, zajedno sa svom dokumentacijom, kad se vidi ishod nesretnog događaja, dakle kad se vidi ima li trajnih posljedica, pa i najmanjih.
Zašto ne nazoveš osiguravatelja?
buditedobro is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2012., 23:06   #4
moja kćerka je prošle godine na nekoj radnoj akciji u gradu slomila nogu. gips je imala 27 dana a na štakama je hodala dobra 2,5 mjeseca.
zahtjev za odštetu se podnosi tek kada je liječenje gotovo. odete u školu da vam daju obrazac koji ispunite, kopirajte si papir od završnog liječenja, i otvorite štedni račun na ime djeteta u banci te kopirajte isti. odite s tim u osiguravajuču kuću i predajte. novac se dobije kroz nekih mjesec dana(mi smo kod baslera osigurani i premija je bila 50 kn). dobili smo 1180 kn za slomljenu nogu.
i to za lom kosti samo 100 kn a ostatak je za izbivanje s nastave.
__________________
Nemam ja onih osamnaest godina ,ni mač u grudima da bih opet sve iz početka, nemam ja milion sudbina ,pa zar nije dovoljna i ova jedna, tako bijedna.?
Elich San is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2012., 23:08   #5
Quote:
buditedobro kaže: Pogledaj post
Ovisi o polici. Police koje se prodaju preko škole najčešće se odnose na nesreće koje su se dogodile u školi i na putu od kuće do škole i obrnuto. Kod nas su klinci imali takvu policu, no bila je gotovo upola jeftinija. Možda vaša pokriva sve, od 0 do 24 h.
Misllim da se zahtjev podnosi, zajedno sa svom dokumentacijom, kad se vidi ishod nesretnog događaja, dakle kad se vidi ima li trajnih posljedica, pa i najmanjih.
Zašto ne nazoveš osiguravatelja?
polica preko škole pokriva od 0-24 h od početka školske godine do 31.08. iduće godine. iso tako i u vrtićima.
__________________
Nemam ja onih osamnaest godina ,ni mač u grudima da bih opet sve iz početka, nemam ja milion sudbina ,pa zar nije dovoljna i ova jedna, tako bijedna.?
Elich San is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2012., 23:18   #6
Quote:
Elich San kaže: Pogledaj post
polica preko škole pokriva od 0-24 h od početka školske godine do 31.08. iduće godine. iso tako i u vrtićima.
Nije tako sa svim policama. Sigurno.
buditedobro is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2012., 23:25   #7
Školska osiguranja bi trebala pokrivati vrijeme kad su djeca u školi, ali ne pokrivaju ni to. Mužev brat je u osnovnoj školi pao tjekom odmora i slomio zub, a dobio je 0,00 kn.
HacijendaST is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2012., 23:27   #8
Quote:
buditedobro kaže: Pogledaj post
Nije tako sa svim policama. Sigurno.
Ja garantiram da je. Radim svake godine taj dio posla s osiguravajućim kućama.
Ribež is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2012., 23:29   #9
Quote:
HacijendaST kaže: Pogledaj post
Školska osiguranja bi trebala pokrivati vrijeme kad su djeca u školi, ali ne pokrivaju ni to. Mužev brat je u osnovnoj školi pao tjekom odmora i slomio zub, a dobio je 0,00 kn.
Moguće mada osiguranje bi trebalo to pokriti. No eto zašto te kuće opstaju - zato što vječno nešto izvuku i isplate 0,00 kn.
Sada su se pravila malo promjenila. Malo je točnije to definirano no s tim kućama nikada ne znaš..
Ribež is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2012., 21:46   #10
Quote:
buditedobro kaže: Pogledaj post
Nije tako sa svim policama. Sigurno.
ja znam da je tako bilo i dok sam ja išla u srednju i sad kad mi kćerka ide u osnovnu. no to je sve stvar dogovora između škole i osiguravajučih kuća. mi imam o kod baslera i nama je dobro što se tiče toga.
__________________
Nemam ja onih osamnaest godina ,ni mač u grudima da bih opet sve iz početka, nemam ja milion sudbina ,pa zar nije dovoljna i ova jedna, tako bijedna.?
Elich San is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2012., 22:46   #11
Meni još nikada nije došla ponuda na stol koja ne pokriva osiguranje 24 sata a stižu mi od svih osiguravajućih kuća u RH.
I rok trajanja je od 01.09. šk. godine do 31.08. jer toliko u stvari po slovu zakona traje šk. godina.
Mogući su razni dogovori s osiguravajućim kućama no ja to smatram poslom ispod stola..imam predrasude jer sam doživjela da su svašta nudili ispod stola.
No, od mene dobiju uvijek odbijenicu. I da, osiguravajuću kuću bira Roditeljsko vijeće.
Ribež is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2012., 12:15   #12
da evo dobili smo odgovor i iznos je 1120 kn za 35 dana po 32 kn dnevno. strašno osiguranje
ZMAJ620 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2012., 17:13   #13
Dragi roditelji, ako želite osigurajte svoju djecu.
U ovom slučaju vidim da je uplaćivano po 60 kn što baš nije uobičajeno - obično se uzme najjeftinija varijanta od 30 kn.
O tome odlučuje kako sam rekla Vijeće roditelja no nije pravilo u svakoj školi što sam se uvjerila i sama.
Uvijek se gledaju kod polica što je najbolja opcija kod lomova, boravka u bolnici, ili doma zbog ozljede. One ostale ružnije djelove pogledaju se ali onako tek toliko jer nitko ne želi o tome ni razmišljati na taj način. Ovo gore navedeno su klasične ozljede koje se dešavaju tijekom školske godine pa barem po 3-4 slučaja.
Uzimam sada za primjer meni poznatu školu - osiguravajuću kuću neću reklamirati - jer ionako od 01.09. idu nove police možda i s promjenjenim iznosima..
Ali evo za ovu školsku godinu - uplata 30 kn sa strane roditelja pokriva:
Dnevna naknada uslijed nezgode: 40kn po danu
Liječenje u bolnici - zbog nezgode - 70 kn po danu
Troškovi liječenja uslijed nezgode - do 5000 kn..

To bi značilo zmaj 620 da su vama loši uvjeti (da prostiš prodali muda pod bubrege)ako ste još uplatili 60 kn a ne 30 kao što je škola koju ja znam.
Interesirajte se ubuduće koja su sve ponude i koje su uvjeti jer ja imam neki loš osjećaj što se ovog vašeg osiguranja tiče..samo ću toliko - malverzacije na račun kuća i škola su jako učestale mada zakonom zabranjene.
Ribež is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2012., 22:19   #14
eto, a i mi smo platili 50 kn i kako sam već rekla za 27 dana gipsa i još 2,5 mjeseca štaka je dobila 1180 kn od čega je 100 kn za lom noge a ostalo 1080 kn naknada po danima izađe 40 kn.
__________________
Nemam ja onih osamnaest godina ,ni mač u grudima da bih opet sve iz početka, nemam ja milion sudbina ,pa zar nije dovoljna i ova jedna, tako bijedna.?
Elich San is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:53.