Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje > Rastave

Rastave Read me first

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.08.2012., 12:36   #201
Quote:
zodax kaže: Pogledaj post
S ovim se slažem u potpunosti ali ne i sa navedenim razlozima. Mislim da tu nije bilo nekog velikog globalnog plana a i da jest, nije ni bitno. Ali mislim da odvlači pažnju sa onog bitnog.

znači nema teorije zavjere, nego je teorija slučajnih događaja. nema između. slučajno ne može biti da se ciljano i sustavno ide na uništavanje srednjeg sloja muške populacije.

istina ovdje nije mjesto za to ali bitno je da se prvo napravi prvi korak. priznanje da je to tako.
celular is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2012., 12:56   #202
Quote:
celular kaže: Pogledaj post
slučajno ne može biti da se ciljano i sustavno ide na uništavanje srednjeg sloja muške populacije.
Možeš li objasniti meni potpuno neshvatljivu tvrdnju po kojoj se ovakvim mjerama ciljano uništava baš srednji sloj, a siromašni i bogati ostavljaju na miru?
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2012., 13:15   #203
Quote:
celular kaže: Pogledaj post
znači nema teorije zavjere, nego je teorija slučajnih događaja. nema između. slučajno ne može biti da se ciljano i sustavno ide na uništavanje srednjeg sloja muške populacije.

istina ovdje nije mjesto za to ali bitno je da se prvo napravi prvi korak. priznanje da je to tako.
Gledaj, teorija zavjere premnjeva da je postojala grupa ljudi koji su za cilj postavili - uništenje srednjeg sloja muške populacije. Ja u to ne vjerujem.

Ovaj problem pogađa sve starosne grupe poglavito muškaraca i u segmentu gdje se muškaraca to tiče - u obiteljskim odnosima.

Ostajemo bez djece, CZSS-i nas maltretiraju, suci , zakoni, institucije pa ispadamo glavni zlotvori i rušitelji, neartikulirani obiteljski nasilnici i bankomati.
Onda svako toliko neko popi****, pogubi se pa napravi onakvu tragediju poput one na sudu ili one u Rovinju, Sisku.
Nemoj zaboraviti da istina ima različitih ali da ovdje globalno razgovaramo o neravnopravnoj ulozi muškarca kao roditelja i okruženju koje to podstiče.

Geneza samog nastanka problema ima više stavi koje su utjecale na to. Treba uzeti u obzir da je rastava i rastavljanje bila stvar koja se osuđuje dok je tomu tako i danas u ruralnijim djelovima.
Isto tako, mediteransko patrijarhalni tip odnosa kojim se , u socijološkom smislu stavljaju međuspolni odnosi na ovom našem području, tj. taj tip prevladava isto tako radi razliku između uloga u zajednici ( muško - skrbi ; žensko - čuva čeljad i dom ) te se i to počelo mijenjati ne tako davno a eskaliralo je zadnjih 10 tak godina i željom muškaraca da kao roditelji ravnopravno sudjeluju u životima svoje djece čak i nakon raspada brakova.
Onda još dodaj čušpajz razno raznih likova koje ne možeš tipizirati i dobiješ ovo što je danas.
Dajte dite materi, - viču institucije ( sve manje ), ma to su ženska posla ( viču sabornici ), ma to nisu moja posla ( macho frajeri sa priležnicama ). Sve ektremi. I onda uleće grupa koj kaže, ok - razveo sam se, ali ja volim svoju djecu, želim ih odgajati, skrbiti se za njih, biti dio njihova života.
A sa druge strane imaš dobro organiziranu i financiranu grupaciju ali ne iz razloga i navedenog cilja nego kao lešinare koji se hrane kosturom i iskustvima nastale iz borbe jednog spola da bude ravnopravan.
Problem je da se ta borba za ravnopravnost pretvorila u konstantnu borbu za dominaciju, eto....
Ali da se pustimo tih velikih ciljeva i riječi. Ovdje je ispisano toliko života, toliko situacija, svaki iz svoje perspektive. A nama bi trebao biti cilj ne uspostavljanje dominacije ( mislim na nas roditelje ) već traženje načina kako bi naša djeca ( čak i nakon rastava ) imala u svojem životu oba roditelja.

Što, nota bene, govori da je muški spol taj koji se mora boriti za ravnopravnost.
zodax is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2012., 07:45   #204
Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post
Možeš li objasniti meni potpuno neshvatljivu tvrdnju po kojoj se ovakvim mjerama ciljano uništava baš srednji sloj, a siromašni i bogati ostavljaju na miru?

siromašni ili ne plaćaju alimentaciju ili nisu čak ni službeno očevi. Uzmi npr. naše rome. oni ne plaćaju alimentaciju a i njihove sve žene su samohrane majke (hrvatske majke).
hrvatki siromašni sloj je ionako uništen. npr. nekom na minimalcu se odredi alimentacija, ta je minimalna, a ako ju ne može plaćati i npr prijeti mu se zatvorom, ako i ode takav posao za minimalac ponovno može naći. njega ni ne diraju, jer on nije ni interesantan.

bogate ne dira alimentacija, jer imaju odvjetnike pa im gledano u postocima alimentacija ispadne bezznačajna. kome je teže? inženjeru s 9000kn platit 2000kn ili milijunašu 4000kn?

Ide se ciljano na srednji sloj.
celular is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2012., 07:51   #205
Quote:
zodax kaže: Pogledaj post
Gledaj, teorija zavjere premnjeva da je postojala grupa ljudi koji su za cilj postavili - uništenje srednjeg sloja muške populacije. Ja u to ne vjerujem.

Ovaj problem pogađa sve starosne grupe poglavito muškaraca i u segmentu gdje se muškaraca to tiče - u obiteljskim odnosima.

Ostajemo bez djece, CZSS-i nas maltretiraju, suci , zakoni, institucije pa ispadamo glavni zlotvori i rušitelji, neartikulirani obiteljski nasilnici i bankomati.
Onda svako toliko neko popi****, pogubi se pa napravi onakvu tragediju poput one na sudu ili one u Rovinju, Sisku.
Nemoj zaboraviti da istina ima različitih ali da ovdje globalno razgovaramo o neravnopravnoj ulozi muškarca kao roditelja i okruženju koje to podstiče.

Geneza samog nastanka problema ima više stavi koje su utjecale na to. Treba uzeti u obzir da je rastava i rastavljanje bila stvar koja se osuđuje dok je tomu tako i danas u ruralnijim djelovima.
Isto tako, mediteransko patrijarhalni tip odnosa kojim se , u socijološkom smislu stavljaju međuspolni odnosi na ovom našem području, tj. taj tip prevladava isto tako radi razliku između uloga u zajednici ( muško - skrbi ; žensko - čuva čeljad i dom ) te se i to počelo mijenjati ne tako davno a eskaliralo je zadnjih 10 tak godina i željom muškaraca da kao roditelji ravnopravno sudjeluju u životima svoje djece čak i nakon raspada brakova.
Onda još dodaj čušpajz razno raznih likova koje ne možeš tipizirati i dobiješ ovo što je danas.
Dajte dite materi, - viču institucije ( sve manje ), ma to su ženska posla ( viču sabornici ), ma to nisu moja posla ( macho frajeri sa priležnicama ). Sve ektremi. I onda uleće grupa koj kaže, ok - razveo sam se, ali ja volim svoju djecu, želim ih odgajati, skrbiti se za njih, biti dio njihova života.
A sa druge strane imaš dobro organiziranu i financiranu grupaciju ali ne iz razloga i navedenog cilja nego kao lešinare koji se hrane kosturom i iskustvima nastale iz borbe jednog spola da bude ravnopravan.
Problem je da se ta borba za ravnopravnost pretvorila u konstantnu borbu za dominaciju, eto....
Ali da se pustimo tih velikih ciljeva i riječi. Ovdje je ispisano toliko života, toliko situacija, svaki iz svoje perspektive. A nama bi trebao biti cilj ne uspostavljanje dominacije ( mislim na nas roditelje ) već traženje načina kako bi naša djeca ( čak i nakon rastava ) imala u svojem životu oba roditelja.

Što, nota bene, govori da je muški spol taj koji se mora boriti za ravnopravnost.

nije to stanje nastalo zato kako veliš ove geneze (

nastalo je zbog uvođenje zakona i odredbi za koje ni samo sudstvo ne zna tko ih je postavio tako. nisu one same slučajno baš tako postavljene

ali evo ovaj forum nije mjesto za to. poanta je da je muški spol taj koji se mora boriti za ravnopravnost. ali bez brige poruka i posljedice su poslane, ove stvari vide se tek godinama poslije. cilj im je postignut.
celular is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2012., 13:33   #206
Quote:
celular kaže: Pogledaj post
siromašni ili ne plaćaju alimentaciju ili nisu čak ni službeno očevi. Uzmi npr. naše rome. oni ne plaćaju alimentaciju a i njihove sve žene su samohrane majke (hrvatske majke).
hrvatki siromašni sloj je ionako uništen. npr. nekom na minimalcu se odredi alimentacija, ta je minimalna, a ako ju ne može plaćati i npr prijeti mu se zatvorom, ako i ode takav posao za minimalac ponovno može naći. njega ni ne diraju, jer on nije ni interesantan.

bogate ne dira alimentacija, jer imaju odvjetnike pa im gledano u postocima alimentacija ispadne bezznačajna. kome je teže? inženjeru s 9000kn platit 2000kn ili milijunašu 4000kn?

Ide se ciljano na srednji sloj.
Ne kužim tvoje teorije zavjere i razmišljanje da je najteže sreednjem sloju .

Ako netko radi za minimalac ili tisuću , dvije više . nakon što plati ,ajmo reći minimalan iznos alimentacije , ne ostaje mu baš puno . Dok netko kome ostane 7 tisuća kuna može sasvim pristojno živjeti jer s takvim iznosom mjesečno žive i 4-člane obitelji ( iako je i to misterija ).
Po meni je daleko veći problem viđanje djece i vrijeme provedeno s njima jer mnoge bivše to namjerno sabotiraju da bi se osvetile bivšima .

A teorije zavjere , malo manje čitati Davida Icka
Difference is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2012., 13:58   #207
Quote:
Difference kaže: Pogledaj post
Ne kužim tvoje teorije zavjere i razmišljanje da je najteže sreednjem sloju .

Ako netko radi za minimalac ili tisuću , dvije više . nakon što plati ,ajmo reći minimalan iznos alimentacije , ne ostaje mu baš puno . Dok netko kome ostane 7 tisuća kuna može sasvim pristojno živjeti jer s takvim iznosom mjesečno žive i 4-člane obitelji ( iako je i to misterija ).
Po meni je daleko veći problem viđanje djece i vrijeme provedeno s njima jer mnoge bivše to namjerno sabotiraju da bi se osvetile bivšima .

A teorije zavjere , malo manje čitati Davida Icka

ovo sa VSS i alimentacijom od 2000-3000kn na plaću od 9000kn jasno se daje do znanja da više ne smije imati djecu. ako za jedno djete plaća 2000kn, znači da mu i za drugo treba toliko.

znači može pristojno živjeti, ali sam jer neće naći partnericu koja će riskirati s njim jer on mora 1/3 plaće davati. što da ostane bez posla na par mjesci ne gine mu zatvor. bez brige neće ove siromašne dirati, oni su ionako uništeni. ne zanimaju ih i nemaju im što uzeti.

poruka srednjem sloju je da nemaju djecu ili maksimalno jedno. jer tko može biti baš 100% siguran da mu se npr za 10 godina brak neće raspasti. Ne poruka, to je sad već prešlo u prijetnje.


a teorije slučajnih događaja tiče u koju znači ti vjeruješ jer ti veliš meni da vjerujem u teoriju zavjere, nije ovo mjesto za to, ali jbg ga to sranje zaista postoji, bez obzira koliko to bilo smješno. a evo ljudi se sve manje smiju tome, a i nije jednom knedla u grlu prekinula smijeh a nije još ni počelo jače
celular is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2012., 13:59   #208
ali bitno za temu da smo se složili svi da su očevi obespravljeni. ovo je čisto iživljavanje nad muškim rodom.
celular is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2012., 14:21   #209
Quote:
celular kaže: Pogledaj post
ali bitno za temu da smo se složili svi da su očevi obespravljeni. ovo je čisto iživljavanje nad muškim rodom.
Pa koji je onda tvoj prijedlog ? Da se ukine alimentacija , napravi proračun koliko dijete smije mjesečno pojesti , koliko komada odjeće kupiti i da se onda izračuna taj iznos . Znam da je ovo krajnost , ali i za mene je krajnost . Nešto u stilu , ajmo ukinuti alimentaciju da bi bivši mogli imati nove obitelji i djecu , a djecu iz prošlih brakova ... boli me kuki za njih .
Difference is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2012., 15:24   #210
Quote:
Difference kaže: Pogledaj post
Pa koji je onda tvoj prijedlog ? Da se ukine alimentacija , napravi proračun koliko dijete smije mjesečno pojesti , koliko komada odjeće kupiti i da se onda izračuna taj iznos . Znam da je ovo krajnost , ali i za mene je krajnost . Nešto u stilu , ajmo ukinuti alimentaciju da bi bivši mogli imati nove obitelji i djecu , a djecu iz prošlih brakova ... boli me kuki za njih .
baš nigdje nisam rekao da treba ukinuti alimentaciju. alimentacija mora biti realna i ne progresivna tako da nema limita.

ako zarađujem 10000kn, moj sin će dobiti sve što treba i neće biti stvaranja fondova kojim on raspolaže jer on ima par godina. lova je kod mene. naravno bude malo više luksuza.

ako počnem zarađivati 20000 kn, sve za njega ostaje isto. baš sve. ne troši se novac samo zato jer ga ima. niti ide novac ne njegov račun. ja štedim, jednog dana bude to i njegovo. alimentacija na neki način ne daje mogućnost da ako više radiš da si kupiš slobodu jer više radiš, više ti uzimaju.

ako npr dobijem otkaz, onda se ja i moj sin selimo baki ne selo i živimo skromnije. a ne kako se muškarcima poručuje, da ako dobiju otkaz alimentcija ostane ista. ne da nije korektno nego je bolesno i psihopatsko. dijete dijeli sudbinu roditelja. ako nema roditelj nema ni djete.

znači ako u braku tako brinem za djete, ne mogu eventualnom rastavom ostati bez svega i bez šanse da izlazak ako povećam primanja.

najbitnije je ono što mnogima ne ide u glavu da rastavom prestaje muškarčeva briga za ženu. alimentacije u hr su bolesno velike da bi se se natjeralo muškarce da i dalje finaciraju bivšu. zato se feministkinje i grizu tako jako za to.

slažem se jedino s onim jednim člankom za kojeg ne znam dal vrijedi da alimentacija iznosi 17-22% prosječne plaće u HR. ne moje nego u zemlji. ne može biti da ako više zarađujem više mi se uzima,jer ako više zarađujem veći su mi i troškovi.
celular is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2012., 15:31   #211
ovdje su se spominjale alimentacije od 3500kn i to na plaće od ni 10000kn (a i ova plaća nedostižan je san 90% pučanstva).

ako za jedno djete 3500kn, znači da treba i drugom djetetu omogućiti da živi sa 3500kn za njega.Ako bi sa drugom ženom imao drugo djete. po čemu bi drugo djete bili manje vrijedno od prvog. a to onda ne ide, na zaradu 10 000kn, 7000 kn za dvoje djece?? pa ti sa 3000 odlazi svaki dan na posao gdje trebaš odijelo, platit koji ručak da bi održao dobre odnose a firma ti veli da zato i imaš 10000 i da ti ne bi trebao biti problem platiti 1-2 ručka na mjesec. poruka je jasna, muškarci iz srednjeg sloja NE SMIJU IMATI DJECE ili maksimalno 1 po cijenu zatvora. to nam zakon, država poručuje.

Zadnje uređivanje celular : 28.08.2012. at 15:37.
celular is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2012., 20:26   #212
Ako npr . neka bivša dobije otkaz i nekoliko mjeseci ona i djeca trebaju živjeti od alimentacije i naknade s burze , koliko vas bi bilo spremno dati koju kunu više u tom periodu ? Znači dobrom voljom , a ne potraživanjem preko suda .
Ne kontriram ti , samo ti pokušavam predočiti iz perspektive druge strane
Difference is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2012., 07:31   #213
Quote:
celular kaže: Pogledaj post
ako za jedno djete 3500kn, znači da treba i drugom djetetu omogućiti da živi sa 3500kn za njega.Ako bi sa drugom ženom imao drugo djete. po čemu bi drugo djete bili manje vrijedno od prvog. a to onda ne ide, na zaradu 10 000kn, 7000 kn za dvoje djece??
Osim što će malo koji sud dosuditi 3500 kn alimentacije za jedno dijete, osim što očito nemaš pojma koliki su mjesečni troškovi jednog djeteta pa ti se ovaj iznos čini astronomski, u tvojoj je teoriji zavjere rupetina veća od one u državnom proračunu: potpuno isti problem se javlja ako bi se drugo dijete imalo s istom, a ne s drugom ženom.

Prema tome, problem nije u nekakvoj zavjeri i uništavanju ovih ili onih - problem je u usranoj ekonomskoj situaciji.

I bez te rupetine, tvoja teorija je prepuna besmislica: alimentacija ne obuhvaća samo izravne troškove djeteta; ti tvrdiš da obitelj u kojoj jedan član zarađuje 6500 kn (bez obzira je li mu to, nerazvedenom, puni iznos plaće ili je to 10.000 kn minus alimentacija od 3.500 kn) ne može imati djece - kako bi onda uopće onaj siromašni sloj imao, razveden ili ne, ijedno dijete?

Nisam nigdje pročitao: što konkretno predlažeš kao okončanje te grozne uništavajuće zavjere?
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2012., 09:54   #214
Quote:
Difference kaže: Pogledaj post
Ako npr . neka bivša dobije otkaz i nekoliko mjeseci ona i djeca trebaju živjeti od alimentacije i naknade s burze , koliko vas bi bilo spremno dati koju kunu više u tom periodu ? Znači dobrom voljom , a ne potraživanjem preko suda .
Ne kontriram ti , samo ti pokušavam predočiti iz perspektive druge strane
Iz osobnog iskustva - ko ti je kriv kaj si ostala bez posla ( a ostala sam kada sam morala na bolovanje radi djeteta -on nije pokazivao želju ) , djeca su povjerena tebi pa se brini o njima .......

I brinula sam , pitanje je bilo samo hipotetičko , čisto da čujem odgovor .

Teorija zavjere ? (nema smajlića koji bi pokazao kaj mislim o ovome)

Pa trebao bi imati onoliko djece o koliko možeš brinuti.
Ne znam da bih ja baš htjela djecu sa čovjekom koji cvili kada mora nešto dati svojoj djeci .To bi mi samo pokazalo koja je p...a od čovjeka.
sama45 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2012., 10:14   #215
Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post
Osim što će malo koji sud dosuditi 3500 kn alimentacije za jedno dijete,
ako je samo ovdje nekoliko primjera, znači da nije da će malo koji sud to dosuditi.

Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post
osim što očito nemaš pojma koliki su mjesečni troškovi jednog djeteta pa ti se ovaj iznos čini astronomski,
ako jedna strana da x novaca, npr. 3000 kn znači da i druga strana daje isto toliko. znači 3000+3000. ok, onda se smatra da ta druga strana više rada ulaže pa ona može dati malo manji dio. neki omjer je 60:40.
znam koliki su troškovi, a oni nisu sigurno 6000 kn za jedno djete.

Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post
u tvojoj je teoriji zavjere rupetina veća od one u državnom proračunu: potpuno isti problem se javlja ako bi se drugo dijete imalo s istom, a ne s drugom ženom.
dapače, baš supronto. ovo baš dokazuje moju teoriju. jer dvoje-troje djece možeš uzdržavati ako živiš s njima,ali ne možeš plaćati alimentaciju za njih. ne da nije rupa, nego čisti dokaz prevelikih alimentacija.

Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post
Prema tome, problem nije u nekakvoj zavjeri i uništavanju ovih ili onih - problem je u usranoj ekonomskoj situaciji.

I bez te rupetine, tvoja teorija je prepuna besmislica: alimentacija ne obuhvaća samo izravne troškove djeteta; ti tvrdiš da obitelj u kojoj jedan član zarađuje 6500 kn (bez obzira je li mu to, nerazvedenom, puni iznos plaće ili je to 10.000 kn minus alimentacija od 3.500 kn) ne može imati djece - kako bi onda uopće onaj siromašni sloj imao, razveden ili ne, ijedno dijete?
njihova stvar i briga.

ako ja dobijem 6500 čistog da spavam na poslu ili ne radim ništa konkretnog onda i može tako. ali ako ja od firme dobijem x novaca, od kojih firma smatra da je moja plaća 6500kn, da su mi 3000kn putni troškovi koje potrošim, da mi je 2000kn za opremu 3 zimske jakne koje moram nosit da dođem živ s terena zimi, da je 1000kn za auto itd....na na kraju meni firma isplati x novaca a onda bolesno sudstvo odredi mi alimentaciju 1/3. onda više ne mogu ni na posao ići

ako više zarađujem, veći mi budu i troškovi. za 6500kn mogu doći u trenirci na posao, ali za 10000 trebam malo više.

siromašni sloj ima djece jer ni ne treba plaćati alimentaciju. a srednjem za dvoje djece ispada alimentacija više nego mu ostane od plaće. jasna poruka.

Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post
Nisam nigdje pročitao: što konkretno predlažeš kao okončanje te grozne uništavajuće zavjere?
alimentcija mora biti realna, ne progesivna jer je to bolestan udar na srednji sloj. ne nudi ni šansu jer ako više zarađuješ više ti uzimaju. tako ti ne dozvoljavaju da imaš drugu djecu ako se eventualno rastaneš. ako za jedno djete treba X novaca, onda ne treba 3x samo zato jer ja sad više zarađujem.

plus alimentacije su previsoke i nikako ne može biti alimentacija od npr 3500kn na 10000 kn plaće. to je doslovno ko da ti idu vaditi bubrege.
razvodom prestaje briga za bivšu suprugu, a baš tim novcima pod izlikom neizravnih troškova se ona finacira. od tud se i tako jako grizu razne sponzoruše za ovo.
celular is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2012., 10:22   #216
Quote:
Difference kaže: Pogledaj post
Ako npr . neka bivša dobije otkaz i nekoliko mjeseci ona i djeca trebaju živjeti od alimentacije i naknade s burze , koliko vas bi bilo spremno dati koju kunu više u tom periodu ? Znači dobrom voljom , a ne potraživanjem preko suda .
Ne kontriram ti , samo ti pokušavam predočiti iz perspektive druge strane

mene zanima koliko bi bilo spremno u slučaju da bivši ostane bez posla bilo spremno dobrom voljom tih par mjeseci ne primati alimentaciju ili da počne raditi za manje novce bilo spremno na manju alimentaciju?

što ako supruga ostane posla, znači dati cijelu plaću?

kakvo potraživanje od suda? ovo samo pokazuje koliko smo neravnopravni jer ako bivša dobije otkaz ona potražuje na sudu a ako bivši ostane bez posla i više ne može plaćati, on prvo ide u zatvor, pa se vraća iz zatvora sa još većim dugom i sa još manje šanse za novi posao, tj 100% bez ikakve šanse za posao kojim bi mogao plaćati. imate nedavno dobar primjer iz KC. taj čovjek se može samo ubiti. ostao bez posla, sad je u zatvor i sve mu slijedi.
celular is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2012., 10:54   #217
Quote:
celular kaže: Pogledaj post
plus alimentacije su previsoke i nikako ne može biti alimentacija od npr 3500kn na 10000 kn plaće. to je doslovno ko da ti idu vaditi bubrege.
Koliki su, po tvome mišljenju, mjesečni troškovi npr. 12-godišnjeg djeteta?
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2012., 11:08   #218
Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post
Koliki su, po tvome mišljenju, mjesečni troškovi npr. 12-godišnjeg djeteta?
3500 (60%) + 2300 (40%)= 5800kn nisu. 60-40% su nekako omjeri financiranja jer ona strana koja uzdržava dijete dio financijskih obaveza "odradi".

alimentacija u visini od 17-22% mjesečne prosječne plaće u HR jedino je korektno rješenje. Ako je progresivna kako što sad i je, onda ne ostavlja mogućnost da sa većim primanjima dobiješ mogućnost nastavka normalnog života.

ako bivša ne može uzdržavati djete, može ga prepustiti bivšem koji nema tu šansu zbog nekorektnog sudstva.
celular is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2012., 12:42   #219
Opet se tu hvata te proklete alimentacije. Je** vas sve alimentacija, eto. Uhvatili ste se nje kao pijan plota.

Bilo bi lijepo kad bi se poštovala ta odredba tj.pravilnik ministra samo neka mi netko potvrdi tko to tadi za cca. 5.400,00 Kn, koliko tvrdi naš zavod za statistiku? Radi klinac. Većina ljudi ima primanja od 2.500,00 Kn-4.500,00 Kn.
Isto tako bilo bi lijepo kad sudstvo ne bi zdravo za gotovo uzimalo činjenicu , radi se na crno ( gdje normalan sudac to može reći !!!??) i napravilo prilagodbu a ne , kao što cellular kaže, ljudima uništavalo živote. Al jok, to je za sada SF jer eto sad će neko izletiti sa pričom kak se ex bude usral pa skupil, posudil, pokral pare samo da ne ide u zatvor. E te bi ja stavio pred takav izbor....al što reče žena - sit gladnom ne vjeruje.

A da se vratimo na djecu, vas alimentacija.
Ne bi smjeli biti financijski pokazatelji jedini elemenat o određivanju kvalitete roditelja. Dijete treba oba roditelja, to je važno.
Ovdje se vodi hajka o pojmu zajedničkog skrbništva, primarnog doma ( relacije zaprešić - pušća bistra ) itd. itd..
Iza toga u 90% slučajeva diijete služi kao toljaga, kao što nam je zorno predočila housewife a onda se ona druga strana inati. Sve je to meni - loše.
Treba imati razumjevanja za životne situacije, ne treba ljude trpati u zatvor, trebaju se jasno definirati norme koje određuju kvalitetu roditelja, treba sankcionirati ove ne dam ti djete, dijete je bolesno, dijete neće.
I definitivno, treba najstrože sankcionirati one koji djecu koriste kao oružje.

Eto. I pls, dosta sa alimentacijom ovdje, eto cijeli topic tamo.
zodax is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2012., 14:25   #220
Pa moramo i ovdje o alimentaciji kada je , na žalost , nekima to razlog obespravljenosti .
Moj ex je u mirovini tako da ćemo teško doći u situaciju da on ostane bez primanja . Ali , ja sam sada u situacija da sam trenutno bez posla , a zahtjev sam predala tek kada sam dobila otkaz jer sam imala finu plaću od koje sam mogla zaista lijepo živjeti i nije mi trebala alimentacija . Glupo od mene ili ne , takva sam...

A što se tiče viđanja , mogu se vidjeti kada god žele ... razgovor od neki dan
- tata , doći ću na spavanje
- koji je danas dan
- petak
- pa jel baš moraš danas , vrućina je .

Umjesto prepucavanja i osvećivanja bivšem neviđanjem djece , drage žene budite presretne kada ex dolazi po djecu jer nemate pojma koliko boli kada vidite da vam dijete pati jer ocu baš i nije bitno .
Difference is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:57.