Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Poduzetništvo, računovodstvo i porezi Pokrećemo poduzetništvo u Hrvatskoj - za računovođe i one koji ih trebaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.02.2013., 20:50   #41
pitanje je prosljedjeno na misljenje poreznoj upravi koja se nije izjasnila ...clanak datira iz 2007. Velim sigurno sto se pu tice , racun mora biti izdan. Zakaj se ti oko toga toliko mucis? I kod tebe u vrticu ne izdaju racune? Velim prijavite ih. Sigurno propis krse.
lealea2706 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2013., 21:00   #42
evo i adresa za prijavu :
Ministarstvo financija
Podrucni ured Zagreb
Ispostava Zagreb
Pododsjek za Pdv , kontrolu i analizu poreznih obveznika
Avenija Dubrovnik 32
lealea2706 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2013., 21:41   #43
Quote:
lealea2706 kaže: Pogledaj post
pitanje je prosljedjeno na misljenje poreznoj upravi koja se nije izjasnila ...clanak datira iz 2007. Velim sigurno sto se pu tice , racun mora biti izdan. Zakaj se ti oko toga toliko mucis? I kod tebe u vrticu ne izdaju racune? Velim prijavite ih. Sigurno propis krse.

može. ja ću prijaviti gradski vrtić i vjerojatno ispasti smiješna, al dobro. btw nisam dobila odgovor di piše crno na bijelo da je ustanova poput vrtića obavezna izdati račun. a kako će fin. inspekcija kazniti jedan vrtić a ne sve koji "krše propis"? stavila sam navodnike jer još uvijek ne vidim argument po kojem svi vrtići u gradu krše propis.
JayDeena is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2013., 22:39   #44
Quote:
JayDeena kaže: Pogledaj post
može. ja ću prijaviti gradski vrtić i vjerojatno ispasti smiješna, al dobro. btw nisam dobila odgovor di piše crno na bijelo da je ustanova poput vrtića obavezna izdati račun. a kako će fin. inspekcija kazniti jedan vrtić a ne sve koji "krše propis"? stavila sam navodnike jer još uvijek ne vidim argument po kojem svi vrtići u gradu krše propis.
JayDeena postoje vrtici koji izdaju racune na mjesecnoj bazi, doduse privatni. Dakle nije istina da nitko ne izdaje racune.
morsko prase is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2013., 05:27   #45
[QUOTE=JayDeena;43864065]može. ja ću prijaviti gradski vrtić i vjerojatno ispasti smiješna, al dobro. btw nisam dobila odgovor di piše crno na bijelo da je ustanova poput vrtića obavezna izdati račun. a kako će fin. inspekcija kazniti jedan vrtić a ne sve koji "krše propis"? stavila sam navodnike jer još uvijek ne vidim argument po kojem svi vrtići u gradu krše propis.
[/

iskreno jel bi te cudilo? mene ne bi
lealea2706 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2013., 20:17   #46
Hmmm, koliko sam dobila informaciju, za vrtiće nije nadležna financijska inspekcija, nego samo i isključivo prosvjetna. Prosvjetari kontroliraju sve, pa i onaj dio koji se tiče prometa po računu vrtića.

Ako neki vrtići izdaju račune to je njihova stvar, ne znači da moraju svi. A opet da bi me čudilo, ne bi. ništa me ne bi u ovoj državi čudilo. no dobro to nije ovdje tema. a i dalje nema crnog na bijelom.

Morsko, jesi prijavila vrtić?
JayDeena is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2013., 20:33   #47
ministarstvo financija je nadlezno za sve...krivo su te informirali...a mf i prosvjetna su dvije razlicite inspekcije..
lealea2706 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2013., 14:01   #48
Quote:
JayDeena kaže: Pogledaj post
Hmmm, koliko sam dobila informaciju, za vrtiće nije nadležna financijska inspekcija, nego samo i isključivo prosvjetna. Prosvjetari kontroliraju sve, pa i onaj dio koji se tiče prometa po računu vrtića.

Ako neki vrtići izdaju račune to je njihova stvar, ne znači da moraju svi. A opet da bi me čudilo, ne bi. ništa me ne bi u ovoj državi čudilo. no dobro to nije ovdje tema. a i dalje nema crnog na bijelom.

Morsko, jesi prijavila vrtić?
Odkud ti da cu ja nesto prijavljivati? mene samo zanimalo sto je po pravilima i kako bi se trebalo raditi....
A ako vrtic ne radi po pravilima sigurna sam da ce ga neka inspekcija ulovit kad tad. u drzavnom proracunu fali love...
morsko prase is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2013., 14:21   #49
Quote:
morsko prase kaže: Pogledaj post
Odkud ti da cu ja nesto prijavljivati? mene samo zanimalo sto je po pravilima i kako bi se trebalo raditi....
A ako vrtic ne radi po pravilima sigurna sam da ce ga neka inspekcija ulovit kad tad. u drzavnom proracunu fali love...
Sorry, dobila sam tak dojam, valjda zato jer je netko napisao pa prijavi ih.
Pa me zanimalo ako jesi, kak je prošlo.
Ja ću pitati u računovodstvu gradskog, baš da vidim kaj će reći, no nezz kad jer nije u istom objektu di mi ide mala. :/
JayDeena is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:57.