Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Poduzetništvo, računovodstvo i porezi Pokrećemo poduzetništvo u Hrvatskoj - za računovođe i one koji ih trebaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.02.2013., 09:41   #1
otvaranje obrta i poticaj

Poprilično sam neinformirana...ovako-želimo muž i ja preuzeti ugostiteljski obrt od mojih roditelja pa me zanima kako stoje stvari s tim poticajima za mlade, da li ga uopće možemo dobiti? i da li ako se prepiše na njega(pošto on ima ugostiteljsku školu) također može dobiti poticaj iako je već drugdje u radnom odnosu? Ili mogu dobiti samo ja kao nezaposlena....
ana1110 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2013., 14:58   #2
mislim da poticaji od hzz-a nisu za trgovinu i ugostiteljstvo. bar je tako bilo kad sam ja dobila. poticaji za poduzetnike početnike - treba provjeriti
zlocka is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2013., 13:41   #3
prema vazecem zakonu o obrtu, obrt je neprenosiv....
sada ubrzo u saborsku proceduru idu izmjene zakona o obrtu prema kojem ce se obrt moci prenositi na clanove obitelji...
braveheart79 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2013., 19:04   #4
Nije neprenosiv, prvo u obrt uđe novi vlasnik, a onda nakon par dana iz tog zajedničkog obrta izlazi stari vlasnik a obrt ostaje na novom vlasniku uz preuzimanje svih tražbina i obveza....
GricGric is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2013., 13:26   #5
Ne možete dobiti poticaj ako preuzimate stari posao.
Jedini poticaj koji biste mogli dobiti je za zapošljavanje mladih, dugotrajno nezaposlenih i sl., ali nisam siguran da te mjere HZZ-a vrijede za ugostitelje.
Pogledaj sve natječaje Agencije za malo gospodarstvo, Ministarstva turizma, lokalnih zajednica i sl.
Pitaj na HZZ-
Wolion is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:38.