Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Poduzetništvo, računovodstvo i porezi Pokrećemo poduzetništvo u Hrvatskoj - za računovođe i one koji ih trebaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.03.2013., 19:51   #1
Porez na nekretnine naplata

Pozdrav!
Prije par godina sam dobio rješenje o plaćanju poreza na promet nekretninama. Plaćao sam u ratama pa su išle i kamate. To je ok. U međuvremenu sam dobio jednu kaznu koju sam odmah platio. Danas dođem vidjeti stanje duga da ga riješim i veli mi teta da imam kaznu i kamate na nju cijelu za platiti jer je ona uplata prije proknjizena na kamate na porez nekretninama. Kaj je to normalno ili da trazim da mi priznaju onu uplatu prije?
Zizo is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2013., 22:52   #2
Mislim da kamate ne idu na kazne - provjeri si malo sa tetom iz porezne stvarno stanje
vlado3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2013., 06:11   #3
na kazne sasvim sigurno nema kamata, uzmi izlist stanja duga,

što se uplata tiče, provjeri svoje uplatnice i pozive na broj na njima,
ako si platio kaznu i ispravno upisao poziv na broj nisu ti mogli zatvarati porez (kamate na porez)
i možeš tražiti preknjižavanje te uplate ako je greška porezne, ako je tvoja greška, ne možeš ništa sad
(jedino platiti )
knjiza is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2013., 08:05   #4
Poziv na broj je, naravno, moj oib. Nist, nije tak puno pa bum platil.
Zizo is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2013., 13:46   #5
na uplatnici koju ti je mup dao sigurno nije tvoj oib, da si platio po toj uplatnici ne bi ti se knjižilo na porez

al' kako kažeš ništa sad, samo platiti
knjiza is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2013., 14:52   #6
Nije mup nego inspekcija rada, neizvješeno radno vrijeme na vidljivom mjestu. Veli mi kolegica da nije bitan poziv na broj nego bi moral biti drugi broj računa na koji idu te kazne i da ne smiju onda preknjižavati kak im paše
Zizo is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:08.