Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Oprema

Oprema Sve što nam treba (i ne treba, ali želimo :hekla:)

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.11.2013., 21:47   #81
Quote:
prevarena_ri kaže: Pogledaj post
Pozdrav,
malo sam izvan pogona što se tiče autosjedalica pa sam došla čuti od vas koje ste upućene. Mala će mi za manje od mjesec dana navršiti godinu dana. Hoda, debeljuca je, dakle imamo sve preduvjete za novu sjedalicu. Doduše, pričekati ću do nekih godinu i mjesec dana jer je jaje-jaje Za malog imamo Recaro Young Sport i zadovoljni smo. Da moram opet kupiti tu to bi mi bilo ok ali nekako se nadam da nakon 3 godine za te novce (1600 kn) mogu kupiti nešto bolje? Dakle, opet me zanima 9-36 kg i da nema onaj jastuk naprijed (to mi izgleda neudobno posebno po ljeti). Koje su vaše preporuke? Hvala!
Romer Evolva, mi smo ju uzeli za dedin auto a kad preraste 8-18 ide u nas auto
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2013., 21:51   #82
Quote:
Lei kaže: Pogledaj post
ako je kome split blizu, baby centar povodom otvaranja ima 40% na AS, samo ne znam
koje, vjerojtno im pise na webu
kad je otvorenje i gdje? tnx
__________________
The most dangerous people on this planet are those who just sit and watch what is going on...
anna01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2013., 00:11   #83
Quote:
anna01 kaže: Pogledaj post
kad je otvorenje i gdje? tnx
cco split u petak mislim, ne pratim bas detalje jer mi nije bas blizu. a i ljuti me sto svi preskacu rijeku, mi smo zadnja rupa na svirali
Lei is online now  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2013., 08:51   #84
Quote:
Lei kaže: Pogledaj post
cco split u petak mislim, ne pratim bas detalje jer mi nije bas blizu. a i ljuti me sto svi preskacu rijeku, mi smo zadnja rupa na svirali
Ha to sam bas ja rekla.nama bi ovdje bas dobro dosao jedan takab BC jel ovo sve sta imamo je bezveze
__________________
Pas je jedino biće na svijetu koje te voli više od samoga sebe
OOOOOOO is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2013., 09:19   #85
Quote:
Francesca kaže: Pogledaj post
Romer Evolva, mi smo ju uzeli za dedin auto a kad preraste 8-18 ide u nas auto
Hvala, pogledati ću ju!
prevarena_ri is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2013., 10:33   #86
Quote:
mv27 kaže: Pogledaj post
Mi isto imamo Kiddy, ali nekako nisam zadovoljna s njom..iskreno, rađe bih da ima remene za vezati umjesto onog jastuka..naime, često se desi da malac kad je u jakni skliže prema dolje..jel se vama to dešava? Isto tako često mi se pojas izvuče pa onaj jastuk nahero stoji..baš sam ljuta..
Mi imamo Kiddy malo manje od 3g i super nam je. Malac nikad nije imao problema s jastukom ispred, čak smo imali i aquapaint navlaku da mu bude zanimljivije na putovanjima (sad mu je zanimljivije gledat van). Nama se pojas ne izvlači ispod onih kukica, kako ga namjestim kod vezanja, tako ostane
O prednostima prilikom prebacivanja sjedalice iz auta u auto, mislim da ne treba ni pričati, samo se stavi, priveže pojasom preko i gotov posao
Uzet ću ju i za drugo dijete kad dođe vrijeme.
__________________
I'm not a conspiracy theorist, I'm a bullshit analyzer
Orlandica is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2013., 14:53   #87
kupili konačno kiddy phoenixfix2 9-18kg, pobjednik ovog.adac testa.
malac tak sjedne u nju kao da je lijevana po njemu i nigdje ne može mrdnuti (zato su ispale guardianfix i cybex iz izbora).
jastuk zahtjeva malo navikavanja ali u principu mislim da bi živčanio i u remenčičima.
fenomenalno lako se postavlja u auto.
sve u svemu, mslim da smo dobro prošli, još uz sajamski popust, 1500kn
Verbena is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2013., 18:53   #88
Ja sam kada se beba tek rodila kupila romer britax baby safe autosjedalicu sa isofix bazom.
Na njihovim stranicama za moj auto je bila bas ta preporucena.
Vozim toyotu yaris.
Medjutim, ja nisam bas zadovoljna.
Sama sjedalica je pod kutom i maleckom mi uvijek glava padne kada zaspe.
Kasnije sam vidila da ima jos ljudi sa istim problemom.
Dobila sam neki angle weadge da mi smanji nagib.
Komad plastike sta se Stavi ispod isofixa, ali nije bas pomoglo.
Kajisici su jako kratki pa jedva stane kada je u jaketici.
Dali vi skidate jaketu kada stavljate dijete u as?
Sada sam u potrazi za novom as jel ce ovu brzo prerast.

Opet svi hvale romer a ja vise neznam sta da mislim?
Ima li netko dobru preporuku za as 9-18?
Melisandra is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2013., 21:06   #89
pozz, situacija je sljedeća beba 10 mj, samostalno sjedi, ustaje se na noge, visinom jaje prerasla al nemamo kilažu, ima nešto manje od 8 kilica. kupit kiddy/cybex/tobi/besafe izi comfort (sve su 9-18 kg i u smjeru vožnje) ili milofix/romer britax first class plus(o njoj nema nigdje niš još od 2010.??)/besafe izi combi (sve su 0-18 kg i idu u oba smjera)? teta u dućanu nas uvjeravala da može u smjer vožnje i u višu kategoriju, bez obzira na kilažu al mene malo frka.. naravno, ne razmišljam na način da će se ne nešto desit al ono.. shit happens!
__________________
tu je.. <3
Hrabri_Bambi is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2013., 22:05   #90
Quote:
Melisandra kaže: Pogledaj post
Ja sam kada se beba tek rodila kupila romer britax baby safe autosjedalicu sa isofix bazom.
Na njihovim stranicama za moj auto je bila bas ta preporucena.
Vozim toyotu yaris.
Medjutim, ja nisam bas zadovoljna.
Sama sjedalica je pod kutom i maleckom mi uvijek glava padne kada zaspe.
Kasnije sam vidila da ima jos ljudi sa istim problemom.
Dobila sam neki angle weadge da mi smanji nagib.
Komad plastike sta se Stavi ispod isofixa, ali nije bas pomoglo.
Kajisici su jako kratki pa jedva stane kada je u jaketici.
Dali vi skidate jaketu kada stavljate dijete u as?
Sada sam u potrazi za novom as jel ce ovu brzo prerast.

Opet svi hvale romer a ja vise neznam sta da mislim?
Ima li netko dobru preporuku za as 9-18?
Ne smije se beba voziti u jaknici zimskoj debeloj
Mozes joj obuci flis i pokriti ju dekicom
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2013., 00:32   #91
Quote:
Hrabri_Bambi kaže: Pogledaj post
pozz, situacija je sljedeća beba 10 mj, samostalno sjedi, ustaje se na noge, visinom jaje prerasla al nemamo kilažu, ima nešto manje od 8 kilica. kupit kiddy/cybex/tobi/besafe izi comfort (sve su 9-18 kg i u smjeru vožnje) ili milofix/romer britax first class plus(o njoj nema nigdje niš još od 2010.??)/besafe izi combi (sve su 0-18 kg i idu u oba smjera)? teta u dućanu nas uvjeravala da može u smjer vožnje i u višu kategoriju, bez obzira na kilažu al mene malo frka.. naravno, ne razmišljam na način da će se ne nešto desit al ono.. shit happens!
i ja pusem na hladno pa nisam mjerodavna
A koliko je beba visoka? Tako mi je cudno vidjeti da vec sa 10 mj prerastu jaje, a moja bila do nekih 14-15 u nasem, a nije tako sicusna.
Ako su joj/mu noge skvrcene to u biti nije znak da je prerasla sjedalicu, samo je udaljenost glave od ruba bitna.
listopad14 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2013., 10:28   #92
Quote:
Francesca kaže: Pogledaj post
Ne smije se beba voziti u jaknici zimskoj debeloj
Mozes joj obuci flis i pokriti ju dekicom
Ovo prvi put čujem..a zašto ne smije?
__________________
11.09.2010.
mv27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2013., 11:59   #93
Quote:
mv27 kaže: Pogledaj post
Ovo prvi put čujem..a zašto ne smije?
zato što je ta debela zimska jakna zrak i taj zrak je ustvari prazan prostor između djeteta i remenčića
u sudaru se taj zrak istisne van i ostane prazan prostor i djete ima prostora cuknuti naprijed previše i onda natrag udarit i ozlijedit vrat i glavu

ja svog vozim u flisu i sad kad je zazimilo gore dekica dok se auto malo ne ugrije, onda u vožnji maknem dekicu i to je to
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2013., 12:13   #94
Quote:
Francesca kaže: Pogledaj post
zato što je ta debela zimska jakna zrak i taj zrak je ustvari prazan prostor između djeteta i remenčića
u sudaru se taj zrak istisne van i ostane prazan prostor i djete ima prostora cuknuti naprijed previše i onda natrag udarit i ozlijedit vrat i glavu

ja svog vozim u flisu i sad kad je zazimilo gore dekica dok se auto malo ne ugrije, onda u vožnji maknem dekicu i to je to
i nama u uputama od as piše da bez jakni, skafandera se veže, ja svog obučem u jaknu i prije stavljanja ga skinem i pokrijem dekicom
__________________
moje sve
ribica2302 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2013., 12:30   #95
Quote:
listopad14 kaže: Pogledaj post
i ja pusem na hladno pa nisam mjerodavna
A koliko je beba visoka? Tako mi je cudno vidjeti da vec sa 10 mj prerastu jaje, a moja bila do nekih 14-15 u nasem, a nije tako sicusna.
Ako su joj/mu noge skvrcene to u biti nije znak da je prerasla sjedalicu, samo je udaljenost glave od ruba bitna.
Nije problem sto su nogice van sjedalice nego je glava do ruba glupog bebcomfort creatisfix jajeta, cudan je polozaj tijela u toj skedalici skroz, vise je polozena nego skvrcena
__________________
tu je.. <3
Hrabri_Bambi is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2013., 13:40   #96
Quote:
Francesca kaže: Pogledaj post
zato što je ta debela zimska jakna zrak i taj zrak je ustvari prazan prostor između djeteta i remenčića
u sudaru se taj zrak istisne van i ostane prazan prostor i djete ima prostora cuknuti naprijed previše i onda natrag udarit i ozlijedit vrat i glavu

ja svog vozim u flisu i sad kad je zazimilo gore dekica dok se auto malo ne ugrije, onda u vožnji maknem dekicu i to je to
Aha, hvala..vidiš nisam o tome razmišljala..baš bum pogledala uputstva kod moje sjedalice jer moja nema remenčiće nego jastuk..
__________________
11.09.2010.
mv27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2013., 16:38   #97
Nisam ni ja znala da se jaketa mora skidat dok nije dosla zima i kajisici postali prekratki.
Znali itko dali to vrijedi samo za jaje ili i za ove vece od 9-18?
Prehladno mi je za skidanja i oblacenja...
Nadam se da se to odnosi samo na jaje
Melisandra is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2013., 17:52   #98
To vrijedi na sve za AS
__________________
Pas je jedino biće na svijetu koje te voli više od samoga sebe
OOOOOOO is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2013., 09:03   #99
Quote:
Melisandra kaže: Pogledaj post
Nisam ni ja znala da se jaketa mora skidat dok nije dosla zima i kajisici postali prekratki.
Znali itko dali to vrijedi samo za jaje ili i za ove vece od 9-18?
Prehladno mi je za skidanja i oblacenja...
Nadam se da se to odnosi samo na jaje
da, vrijedi za sve AS
obučeš mu doma flis i gore debelu jaknu
Dođeš do auta, skineš jaknu, staviš ga u as i zakopčaš, preko mu obučeš jaknu naopako - leđa naprijed i tak držiš dok se ne stopli auto
Voila
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2013., 11:06   #100
Moze pomoc.. koju AS preporucate od 0-18 kg? Da je sigurna i udobna..

Sent from my GT-I8190N using Tapatalk
crazydiamond2 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:15.