Natrag   Forum.hr > Društvo > Povijest > Domovinski rat

Domovinski rat Domovinski rat bez politike

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.11.2011., 15:16   #81
I mi u BiH (ne svi, ali ja definitivno) smo ponosni na dvije ljudine, dvije Hrvatine! Jedan je General Blaz Kraljevic, zavpovjednik HOS-a, nek mu je vjecna slava i laka zemlja. I dan danas, kada me put nanese u Hercegovinu, polozim cvijece na kriz ovog velikog domoljuba i covjeka. Drugi je prvi i jedini zapovjednik specijalnog MUP-a, u bivsoj Yugi a nakon toga u BiH - Dragan Vikic! Covjek koji je doslovno odbranio Sarajevo!
__________________
Das ist Valter!
BiH is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2011., 02:38   #82
Quote:
Ne stignes razmisljati o smrti,ne stignes se bojati..to tek kasnije dodje.. kad sam se vratio iz logora,onda je to pocelo nadirati..znam da sam mami svojoj rekao i nikad to necu zaboraviti:ne znam gdje i ne znam kada,ali ja cu jako plakati za tim ljudima..i proplakao sam x puta..bilo je to i uz pice i ovako..prvi puta nikad necu zaboraviti,bilo je to u sport billy-u,pun je lokal bio..i jesam,bio sam malo pocugao.. odjednom mi je slika dosla od njegova oca,svega toga..ja jednostavno nisam mogao izdrzati..to je kao dijete malo kad se trza..znam da mi je vlatko rekao,pa nemooj brate,ljudi te gledaju..kazao sam da neka gledaju..ne placem za nekim glupostima..placem za tim pravim ljudima..
Robert Zivkovic..

Njega sam zapamtio,a ove rijece se duboko urezale negdje u meni..

Jer ne znaju da je tambura majcinu suzu sakrila,ne znaju da je ravnica sreca i tuga najveca..
__________________
Gdje je najteže,gdje je najgore,tu treća bojna ratuje..Na našim leđima,stotine bitaka..Slava nam ne treba,neka ide drugima..Dok oni pjevaju,mi lijemo krv..3 bojna-neprobojna

Zadnje uređivanje rezon@tor : 09.12.2011. at 12:35.
patriot is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2012., 23:45   #83
Mile Blažević Čađo


Opasao se eksplozivom i raznio četničko oklopno vozilo.
Dr.Milkun is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2012., 00:50   #84
Ilija Nemet Džoni 108.Slav.Brod.Na početku tih,samozatajan,dok su se pjevale borbene,a borbe još nije bilo,jedva da smo ga primjećivali.Vrlo brzo,nakon što je počelo prangijanje,sve su oći bile uprte u Džonija.Ako treba minirat,razminirat Džoni će,izviđat,pucat protuoklopom opet Džoni,što god,uvjek se na tog momka moglo osloniti.U jednoj akciji me je korio da što ja toliko zaliježem,da je to đaba,jer sudbina je zapisana,ako će te strefit isto ti je ležao ili stajao.Dosta dugo je imao sreću,s obzirom na svoj jedinstven stil ratovanja,u obavljajnju najtežih zadataka.A onda dođe dan.Kao svaki vrč koji je često išao na vodu.Bitka se vodila i dobila.Njegovo tijelo nipošto nismo htjeli ostavit četama.Voljeli smo ga i poštovali,te dostojno otpratili s ovog svijeta.S obzirom na spektar znanja i hrabrost koju je imao pamtit ću ga kao vrhunskog vojnika.
108maš is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2012., 08:15   #85
Spličo-Aljinović B.
Đikan Z-iz Ri.
pok.Drago babić iz Ri.
Lučić Dražen-Iz ZG
Pok.Thomas O.-iz legije
Kurtović A.-iz ZG.
p-Bulum Mile Iz -iz Ča.
Sve redom vrsni dragovoljci dom rata sa nizom odlikovanja koja su i krvavo zaslužili.Neka im je vječna slava i hvala.
nikolinaviolina is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2012., 12:20   #86
Evo na danasnji dan prije 18 godina je poginuo legendarni Damir Tomljanovic - Gavran, od neprijateljskog snajpera kod Tulovih Greda, pa eto u spomen na njega jedna pjesma
http://www.youtube.com/watch?v=w6IpGvqujfM
abaznj is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2012., 18:55   #87
Blago Zadro.
VelikaLjudina is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2012., 18:59   #88
Quote:
BiH kaže: Pogledaj post
I mi u BiH (ne svi, ali ja definitivno) smo ponosni na dvije ljudine, dvije Hrvatine! Jedan je General Blaz Kraljevic, zavpovjednik HOS-a, nek mu je vjecna slava i laka zemlja. I dan danas, kada me put nanese u Hercegovinu, polozim cvijece na kriz ovog velikog domoljuba i covjeka.
Koliko je meni poznato većina Hrvata iz BIH nema takvo mišljenje o Kraljeviću.
VelikaLjudina is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2013., 03:19   #89
Heroji domovinskog rata !!!

Heroji domovinskog rata !
Žarko Manjkas Crvenkapa poginuo -10.11.1991.
Ante Vrbat ( Slavonoski Brod ) - poginuo 14.09.1991.
Damir Tomljanović Gavran - maj 1994.
...
__________________
Joseph Tokic
Melbourne Knigh is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2013., 16:55   #90
Quote:
jax kaže: Pogledaj post
U egalu možemo reči da su to svi koji su dali živote za Lipu našu, ali da li vam je netko posebno ostao upamćen po svojim herojskim podvizima?
Ako tema nije napisana u skladu s pravilima podforuma, onda je prepuštam modu da radi što želi.
Mato Galović iz Saborskog. Poginuo 13. 09. 1993. u Medaku. Čudno, dan prije kod pozdrava mi rekao " Mislim da se više vidjeti nećemo"... Bio je od Plitvica...u Tigrovima.
dominik01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2013., 10:38   #91
Gavran Tomljanović.
Postaja Vodnik is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2013., 20:30   #92
Ja najviše pamtim kolegu sa kojim sam najčešće bio na čuki .On po ničemu nije poseban ,kao i ja.Zvali smo ga Đoko Oglavina, pošto je bio srpske nacionalnosti-ustvari mješane ja bih svaki put kad smo išli kroz naše selo na položaj isukao preklopni nož na mom tipu kalašnjikova "prevencije radi",ustvari zajebancije radi .

Nismo previše pucali ,ja sam čuvao svoju pušku novu -mrzilo me čistit ,a njega bih zajeb.. aj pucaj platit ću ti turu u kafiću .Obično nebi ,al jedan put kad su opleli blizu nas ispucao je sve i još sam mu svoje metke davao .

I sad se sretnemo u gradu i presjetimo starih dobrih vremena .Ko bi rekao da je prošlo dvadeset i više godina .
kamenčina is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2013., 20:42   #93
Imam nekih 16 godina, nisam niti rođen bio za vrijeme Domovinskog rata, ali eto branitelj kojega najviše pamtim je Blago Zadro. I da je sada, kojim pukim slučajem živ, ako bi ikada se mogao rukovati s njime bila bi mi velika čast. Ne znam ni sam, ponekad noću mislim, razmišljam o svim tim znanim i neznanim herojima i iskreno zaplačem. Bili smo prošle godine u Vukovaru, kakav izlet. Toliko misli, sjećanja proleti kroz mene. I onda vidim njegov grob. Srce mi pukne.
Mogao bih valjda pisati o svojim osjećajima, razmišljanjima o DR valjda do sutra, no u tome me spriječava moja ljenost. Bez obzira na to, znajte da niste zaboravljeni i vaša djela će uvijek živjeti u nama, budućim i preživljelim naraštajima. Onima koji Vas se sjećaju je mir u duši, oni koji zaborave su ionako prokleti.
Vječna vam slava i hvala! Moj iskreni, ponizni i duboki naklon.



Eto toliko od mene. A moji vršnjaci... nemaju oni pojma tko je on. Sramota...

Zadnje uređivanje Gamerz905 : 16.10.2013. at 20:48.
Gamerz905 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2014., 09:36   #94
Počivao u miru prijatelju
http://www.icv.com.hr/2014/11/umro-je-pave-vukelic/¸
Na 8:45 Pave
https://www.youtube.com/watch?v=DYOPgEWXGIY
__________________
"Da nam Dunav ostane u himni,mnoga mladost dade život svoj

Zadnje uređivanje otrovi : 18.11.2014. at 09:42.
otrovi is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2014., 21:55   #95
Draženko Jukić
The Worm is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:49.