Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje > Rastave

Rastave Read me first

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.05.2015., 18:04   #41
Quote:
chocolatecookie kaže: Pogledaj post
Ne. Tada policija vraća osobu koja je bila u posjedu u posjed, a vlasnik stana koji je podstanara izbacivao naglavačke dobiva kaznenu prijavu za narušavanje nepovredivosti doma.

Tvoj bijes na zle kurve koje se jebu nema nikakvog utjecaja na zakone RH. Nije mi samo jasno zašto još nisi popio parcijalu, kad ti se cjelokupni opus svodi na mizogino histeriziranje.


Čovjek koji se zbog ženine prevare iživljava na djeci i uništava imovinu nije "brižan otac".

Brižan bi otac nastojao zaštititi djecu od sranja u braku. Ovaj im ih je iskipao u usta.
Da, sve policajci sa kacavidama hodaju okolo kako bi u stan vratili izbačene podstanare, supruge, djecu, majke i očeve. Policija nema nadležnosti bez sudskog nalogu ući u tvoj dom u tom smislu je dom neprovrediv. A tko će koga iz doma istjerati, otac sina, ženu, kći, podstanara, za te slučajeve nadležan je sud na kojem dokazuješ da ti je netko oduzeo tvoja prava (vlasništvo, pravo služnosti, nepoštovanje ugovora o najmu i slično). Dakle možeš o guzu obrisati što će policajac provaljivati u nečiji stan da bi tebe pustio unutra jer ti tu eto živiš.

Ti nisi advokat foruma.hr, stoga molim te ne mješaj se u moje kažnjavanje ovdje. Ja imam pravo izraziti svoje mišljenje, isto tako imam pravo istaknuti kako ne podnosim neodgovornosti u bračnom životu kao što je nebriga od jeci, bračnom drugu, nevjera, lijenost i slično. Brak i roditeljstvo su ozbiljna stvar i tu ne podnosim zajebanciju.

Niti je on brižan otac, niti je ona brižna majka, niti su ta djeca sretna. Ona se jebavala 8 godina živeći na njegov račun, on je zapalio auto, našle su se dvije budale. Ja bih postupio kako sam već ranije napomenuo.
__________________
Daj Mare pizde....
radical change is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2015., 01:12   #42
Quote:
radical change kaže: Pogledaj post
Da naravno on je budala jer je rintao, trebao ju je maziti percem po guzi
Perce nikako ne preporučam...

Quote:
radical change kaže: Pogledaj post
Krasno ti je pitanje odgovornosti. Ima ona narodna, tko te kruhom hrani ocem ga zovi...
Kako smo došli do mog "pitanja" odgovornosti?

daddy ....
__________________
Znam, bio bi ponosan na mene. :)
Štokrlica is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2015., 02:02   #43
Da sam na muzevom mjestu stan i auto bi papirno prebacio na svoje clanove obitelji pod darovni ugovor jer ipak sve na njega glasi i onda bi pokrenuo razvod. Tada na sudu nebi imali sto podijeliti, ni stan jer bi se vodili kao podstanari, ni auto jer ga nemaju. A ona nek ode ljubavniku mozda ju udomi kao kucnog ljubimca.
Ja osobno takvoj osobi nebi ostavio niti wc papir, kamoli nesto vise i vrijednije od toga.

Al velim, ak je lik sposoban zapaliti auto kojeg vozi onda bogami ja bi se na njezinom mjestu zabrinuo kao i oni Vukovarci u vrijeme okupacije Vukovara.

Meni je u ovoj prici zao djece i auta, dok njih dvoje nisu vrijedni spomena.


Sent from my GT-S5670 using Tapatalk 2
__________________
Stara narodna mudrost koju zanemaruju svi koji glasaju na demokratskim izborima !

Uvijek sumnjajte u velika obećanja. Obećanje ludom radovanje.
SAS is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2015., 12:37   #44
Quote:
chocolatecookie kaže: Pogledaj post

Ta samopomoć se smatra narušavanjem nepovredivosti doma, kazneno je djelo, i u tom se slučaju posjednik vraća u posjed a mjenjač brava dobiva kaznenu prijavu.

Tako barem rade ako netko iz svog stana nasilno izbaci podstanara, pa ne znam zašto bi bilo drugačije kada netko iz stana izbaci vlasnika pola stana.


Mislim da bi bilo jako lijepo kad ljudi ne bi izmišljali nove zakone na temelju američkih i španjolskih serija i vlastitih ideja o tome kako bi pravni sustav trebao funkcionirati, nego se drže hrvatskih zakona. Ako o njima ne znaju ništa, bilo bi krasno da ih prelistaju, ili da odu pisati o lakovima za nokte ili tako nečemu.
Hvala na savjetu ali napisala sam da je samopomoć zakonom zabranjena i na što se svodi.
Bilo bi lijepo kad bi ljudi pročitali sve napisano u postu prije nego što ga komentiraju, ako sam dobro shvatila, kao glupost iz neke sapunice.
Što se tiče prava posjeda, to je u ovom slučaju nejasno jer autorica piše o nekom izgonu iz stana koji uskoro istječe a nije objasnila o čemu se konkretno radi pa je teško nešto novo reći osim onog što je već napisano.
-honey- is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2015., 10:41   #45
On ima zabranu ali mu je istekla, sudac ga osudio zbog paljevine auta i nepristojni rijeci koje mi je izgovorio na 20 dana zatvora odnosno 4 mjeseca uvjetno, te zabranom boravka u kuci i priblizavanja meni na udaljenost od 10 metara.Kuca je napravljena kreditom na 22 godine, od toga on otplacuje vec 7 a ostalo je jos 15 godina vracat, prilikom podjele imovine, ja nisam u mogucnosti vracat kredit, dali mogu trazit da se kuca proda a on da za ostatak para kupi mi garsonjeru, ili moram prihvatit ostatak kredita
di1970 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2015., 11:37   #46
Dali ti je možda palo na pamet... ne znam, naći posao?
__________________
NG 2012
ema1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2015., 12:08   #47
Quote:
di1970 kaže: Pogledaj post
On ima zabranu ali mu je istekla, sudac ga osudio zbog paljevine auta i nepristojni rijeci koje mi je izgovorio na 20 dana zatvora odnosno 4 mjeseca uvjetno, te zabranom boravka u kuci i priblizavanja meni na udaljenost od 10 metara.
Ovaj dio ne treba miješati s podjelom bračne stečevine. Vi ste još u braku, a on je osuđen zbog toga što je učinio i istjekom te zabrane može se vratiti u kuću.

Quote:
di1970 kaže: Pogledaj post
Kuca je napravljena kreditom na 22 godine, od toga on otplacuje vec 7 a ostalo je jos 15 godina vracat, prilikom podjele imovine, ja nisam u mogucnosti vracat kredit, dali mogu trazit da se kuca proda a on da za ostatak para kupi mi garsonjeru, ili moram prihvatit ostatak kredita
Možeš tražiti pola novca uplaćenog u 7 godina, pa ako ti je to dosta za kupnju garsonijere onda OK. Ne moraš prihvatiti ostatak kredita, pogotovo ako ti to nitko ni ne nudi, niti imaš mogućnosti za otplatu tog kredita.
-honey- is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2015., 12:25   #48
Quote:
ema1 kaže: Pogledaj post
Dali ti je možda palo na pamet... ne znam, naći posao?


To.

Ili potražiti pomoć odvjetnika, da mi muž zapali auto zadnja stvar bi mi bila doći po savjete na forum...daj se raspitaj o besplatnoj pravnoj pomoći ili barem odi na stručni portal (legalis npr) pitati...
SubSV is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2015., 12:37   #49
gotovo je...ženka se više ne javlja....skužila je sve...

bacila je mamac i sad se ovdje prepucava oko toga jel ona kriva i dal ju prevareni i namagarčeni muž smije izbaciti van,....

EDIT - a jel bilo u novinama ta vijest o zapaljenju auta??? obično se takve vijesti prošire po medijima...
project zwo is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2015., 12:40   #50
Eh, koliko vidim još i sreće imaš - po onom principu "nisi ništa radila i još imaš pravo na pola". Paljenje auta je akt idiota, ali da je on na forumu objasnila bi mu kako da legalno "sredi" da nemaš pravo ni na što stečeno u braku.

Jer rijetki kuže da se to može, ja sam naučila na tuđem primjeru, pa se sad samo smijem na to kad svaka šuša misli da je pola njeno. A ako druga strana ne zna kako se snaći da ne dijeli ništa sa nekim tko to nije zaslužio - tko mu kriv. Kaj se nije osigural za vrijeme braka, ja sigurno ne bi ulagala u "nekoga" pa taman to bio muž, a da se ne pobrinem da nakon evetualnog razvoda ne ostanem bez gaća.

Ljudi olako stupaju u brak, u ovom slučaju ne žalim nijednu stranu.
__________________
"Radeći bilo što, postajemo bilo tko.""Be excellent to yourself."
Poruka za svaku debeljucu/debeljka koji ovo čita...
Victora is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2015., 13:14   #51
Quote:
Victora kaže: Pogledaj post
da je on na forumu objasnila bi mu kako da legalno "sredi" da nemaš pravo ni na što stečeno u braku.
Kako bi ti to njemu objasnila?

Btw. nakon ovog što je napravio, teško da će mu se povjeriti djeca a i tu "sitnicu oko skrbništva" treba uzeti u obzir. Jer, ne bi sud donio odluku da se on ne smije ni približiti "vlastitoj" kući (ženi i djeci) da za to nema razloga. Ako njoj pripadnu djeca, izbacivanjem nje izbacuje i njih.
Inače, ona kao nezaposlena osoba, osim alimentacije za djecu ima godina dana nakon razvoda i pravo na alimentaciju za sebe (osim ako se zaposli ili preuda).
Možda se to sve može legalno izbjeći, ja ne znam ali eto ako ti znaš kako napiši nama koji ne znamo.
-honey- is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2015., 14:58   #52
Quote:
di1970 kaže: Pogledaj post
dali mogu trazit da se kuca proda a on da za ostatak para kupi mi garsonjeru, ili moram prihvatit ostatak kredita
Na koliko je bio kredit, koliko biste mogli dobiti za kuću, i koliki je udio glavnice u ovome što ste dosad otplatili?

Postoji li ostatak para? Naravno, taj ostatak para se dijeli na dva, i vrlo je moguće da je polovica ostatka para dovoljna otprilike za kupiti bicikl.
__________________
ali i da trolam, to je moje gradjansko pravo © Natch
chocolatecookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2015., 01:18   #53
Quote:
Victora kaže: Pogledaj post
Jer rijetki kuže da se to može, ja sam naučila na tuđem primjeru, pa se sad samo smijem na to kad svaka šuša misli da je pola njeno.
slobodno nam otkriješ tu veliku tajnu pa da i mi naučimo?
__________________
I always know when someone's uncomfortable at a party.
poison.Ivy is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2015., 06:23   #54
Quote:
-honey- kaže: Pogledaj post
Možeš tražiti pola novca uplaćenog u 7 godina, pa ako ti je to dosta za kupnju garsonijere onda OK. Ne moraš prihvatiti ostatak kredita, pogotovo ako ti to nitko ni ne nudi, niti imaš mogućnosti za otplatu tog kredita.
Na koju tocno foru moze traziti pola novca uplacenog u sedam godina? Taj novac ne postoji, pojela ga je banka... i s obzirom da je u pitanju prva trecina otplate kredita, vrlo vjerojatno vecina glavnice nije otplacena... sto ce reci da je pad cijena nekretnina napravi osvoje... Tko ce ga znat, svaka lokacija je specificna... pitanje je cij aje bila zemlja i slucno...

U svakom slucaju, ako ti se muz zeli osvetiti, najpametnije mu je da jednostavno proda kucu, vrati kredit, i tebi prepusti polovicu novca koji preostane... odnosno polovicu duga ako se prodajom kuce ne uspije zatvoriti kredit, sto je isto opcija....

Kako se ono kaze, poslije hebanja nema kajanja... kako si kuhala, zako ces i jesti... Odi do ljubavnika i zamoli ga da se brine o tebi... sigurno ce biti odusevljen...
__________________
Bilo kuda Kiki svuda!
Rijecanin is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2015., 06:27   #55
Quote:
-honey- kaže: Pogledaj post
Inače, ona kao nezaposlena osoba, osim alimentacije za djecu ima godina dana nakon razvoda i pravo na alimentaciju za sebe (osim ako se zaposli ili preuda).
Možda se to sve može legalno izbjeći, ja ne znam ali eto ako ti znaš kako napiši nama koji ne znamo.
i sta ce s time? Koliko love joj sud moze dodijeliti? Koliku placu ima tip? To je nagradno pitanje, ali neka je prosjecna... ili malo natprosjecna.... Dobit ce alimentaciju od golemih 1200 kuna po djetetu... I sta jos? nek dobije jos toliko za sebe... To joj nije dosta za nista... Pogotovo ne za zivot u kuci.... Mislim da navedenu vise od svega trenutno brine ''a tko ce se sad brinuti za mene'' situacija...
__________________
Bilo kuda Kiki svuda!
Rijecanin is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2015., 06:47   #56
Kako tko?
Pa brižni ljubavnik,i za nju i za djecu.
Kad već majka nije sposobna brinuti o bilo čemu osim o tome kako da ništa ne radi a ima sve..
JosePerdomo is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2015., 17:13   #57
Quote:
Rijecanin kaže: Pogledaj post
Na koju tocno foru moze traziti pola novca uplacenog u sedam godina?
Zato jer su tih sedam godina kao supružnici zajednički plaćali kredit za njegovu kuću, bez obzira čiji je novac i čije ime je na uplatnici.

Quote:
Rijecanin kaže: Pogledaj post
U svakom slucaju, ako ti se muz zeli osvetiti, najpametnije mu je da jednostavno proda kucu, vrati kredit, i tebi prepusti polovicu novca koji preostane... odnosno polovicu duga ako se prodajom kuce ne uspije zatvoriti kredit, sto je isto opcija....
Ne vidim kako bi joj se na ovakav način osvetio.
Quote:
Rijecanin kaže: Pogledaj post
i sta ce s time? Koliko love joj sud moze dodijeliti? Koliku placu ima tip? To je nagradno pitanje, ali neka je prosjecna... ili malo natprosjecna.... Dobit ce alimentaciju od golemih 1200 kuna po djetetu... I sta jos? nek dobije jos toliko za sebe... To joj nije dosta za nista... Pogotovo ne za zivot u kuci.... Mislim da navedenu vise od svega trenutno brine ''a tko ce se sad brinuti za mene'' situacija...
A gle, to već spada pod neka druga pitanja, ali ako o tome nije mislila ranije, nek razmisli o onome pomoću koga se u tu situaciju i dovela.
-honey- is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2015., 12:56   #58
Quote:
ema1 kaže: Pogledaj post
Dali ti je možda palo na pamet... ne znam, naći posao?
Ahha best post ever ahaha

sam ce me kartonirat zbog trolanja ali zbilja
se to nameće kao logično rješenje
PureNitro is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2015., 20:21   #59
Quote:
-honey- kaže: Pogledaj post
Zato jer su tih sedam godina kao supružnici zajednički plaćali kredit za njegovu kuću, bez obzira čiji je novac i čije ime je na uplatnici.
Pa nema ona sad pravo na pola novca uplaćenog banci, nisu ga stavljali na štednju nego njime vraćali kredit.

Dakle, sad ima pravo na iznos koji mogu dobiti za kuću - preostali iznos kredita. (Ono je minus. ) Preostali iznos kredita može biti veći od onog što trenutno mogu dobiti za kuću, s obzirom na to da je udio glavnice u anuitetu u početku otplate kredita prilično malen, i vrlo je moguće da su do sad otplatili jako malo glavnice.

Pretpostavljam da si financijsku pismenost stjecala gdje i pravnu. Ako ti se da, molim te, objasni mi mentalni sklop osobe koja o nečemu ništa ne zna, i uvjerena je da zna i dijeli ljudima savjete. Na temelju čega misliš da znaš? Padne li ti ikad na pamet provjeriti nešto i ne zbuni li te kad vidiš da ne možeš naći podatke koji se slažu s tvojim mišljenjem? To mi je jako fascinantno, i puno bi mi pomogla.
__________________
ali i da trolam, to je moje gradjansko pravo © Natch
chocolatecookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2015., 21:16   #60
Quote:
chocolatecookie kaže: Pogledaj post
Ta samopomoć se smatra narušavanjem nepovredivosti doma, kazneno je djelo, i u tom se slučaju posjednik vraća u posjed a mjenjač brava dobiva kaznenu prijavu.

Tako barem rade ako netko iz svog stana nasilno izbaci podstanara, pa ne znam zašto bi bilo drugačije kada netko iz stana izbaci vlasnika pola stana.

Mozda to kaze zakon, ali praksa kaze drugacije. Been there, done that.

Murija dosla, uputila kretena na na sud i otisla.

Ja ostao unutra, on vani. Ja sam u relativno boljoj poziciji.


Quote:
chocolatecookie kaže: Pogledaj post
Mislim da bi bilo jako lijepo kad ljudi ne bi izmišljali nove zakone na temelju američkih i španjolskih serija i vlastitih ideja o tome kako bi pravni sustav trebao funkcionirati, nego se drže hrvatskih zakona. Ako o njima ne znaju ništa, bilo bi krasno da ih prelistaju, ili da odu pisati o lakovima za nokte ili tako nečemu.

Isto vrijedi i za praksu. S ostalim se slazem.


Quote:
chocolatecookie kaže: Pogledaj post
Ne. Tada policija vraća osobu koja je bila u posjedu u posjed, a vlasnik stana koji je podstanara izbacivao naglavačke dobiva kaznenu prijavu za narušavanje nepovredivosti doma.

Da, ali tek po pravomocnoj presudi suda, pa ovrsno rjesenje, pa ...
Gervasius74 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:12.