Natrag   Forum.hr > Društvo > Povijest > Domovinski rat

Domovinski rat Domovinski rat bez politike

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.09.2015., 13:59   #1
Rezervni sastav MUP-a u 1991

Nisam našao ovu naslovnicu u svezi teme DOMOVINSKI RAT na forumu(ako postoji oprostite mozda sam je preskocio).Mislim da je ova postrojba zapostavljena kad se govori o vojno-policijskim postrojbama u domovinskom ratu.A rezervni sastav MUP-a je dao velik doprinos obrani Hrvatske narocito u kasno proljece i ljeto 1991 godine.Oni su najvecim dijelom primali prve neprijateljske udare na sebe,drzali punktove ili prve crte.Vecina ih je bila obucena u onu poznatu sivu uniformu sa sivim beretkama bilo ih je nesto i u maskirnim uniformama.Iz tih ranih dana domovinskog rata u tv prilozima sa crta razdvajanje ili punktova viđali smo pretezno decke u sivim uniformama.Kasnije kad su se ustrojile gardijske brigade i brigade ZNG-a poceli su preuzimati policijske poslove po slobodnim gradovima i selima.Ali en smije se zaboraviti da su bili prvi ili među prvima koji preuzeli prve udare agresora na sebe.
svatoljub is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2015., 14:06   #2
...sjecam se jos(dok se nisam prijavio u zng) tamo u rano ljeto 1991 gledali smo u te decke u 'sivom' kao u neke bogove,spasitelje.Negdje polovicom srpnja 1991 dosao mi je susjed koji je nekoliko dana prije primljen u rezervni sastav policije da ide za Hrv.Kostajnicu u tom trenutku sam mu djelom zavidio a i on je bio na jedan nacin ponosan mada sam mu tad primjetio i određenu dozu zabrinutosti na licu.Negdje pocetkom kolovoza 1991 stradao je kod Kostajnice taman dan prije nego mu je dosla smjena.
svatoljub is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:27.