Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Fantastika (SF, fantasy, horror...)

Fantastika (SF, fantasy, horror...) We create Worlds!
Podforum: A Song of Ice and Fire

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.09.2015., 12:26   #181
Quote:
trpe grozni kaže: Pogledaj post
Tako je rekao master Aemon, ali u "World of ice and fire" kaze se da je to pogresna pretpostavka i da nije tacno.
A dobro, ak ne krenu u copy/paste umnožavanje, 3 jedinke ne mogu "spasiti" cijelu populaciju.
Mislim da je 10ak minimum. 2-3 muška i ostalo ženke...
Wikiceha is online now  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2015., 22:04   #182
šta ne....jaje po jaje kak su se adam i eva kresali
__________________
But even in the darkest times shines some light and bring with it hope
Šoki is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2015., 22:09   #183
Quote:
Šoki kaže: Pogledaj post
šta ne....jaje po jaje kak su adam i eva se kresali
Jbg. adam na starohebrejskom znači glina, a eva je izvor života. Neke stvari ne treba tumačit doslovno
Wikiceha is online now  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2015., 11:13   #184
Quote:
Wikiceha kaže: Pogledaj post
Jbg. adam na starohebrejskom znači glina, a eva je izvor života. Neke stvari ne treba tumačit doslovno
Nikako, nije ni GRRRM
__________________
But even in the darkest times shines some light and bring with it hope
Šoki is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2015., 11:28   #185
Quote:
Šoki kaže: Pogledaj post
Nikako, nije ni GRRRM
Misli da će klonirat zmajeve.
Magija u igri
Wikiceha is online now  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2015., 20:42   #186
Quote:
Wikiceha kaže: Pogledaj post
Možda je Drogon muško (ak je po veličini sudit ) a ostale dvije su ženke ?
Drogon je najljepši i najveći, ne bi da mi njega Martin ubije. Zlato moje opasno, ljuskavo, bodljikavo, vatroplamteće i oštrozubo.
A mislim da su i iostala dvojica muški, sudeći po imenima. Viserion, Rhaegal.
Dolazi i odlazi kad on 'oće i nema zajebancije s njim.
Njega Dany nije zatočila u katakombama, kao ostalu dvojicu, nakon što su se njezine gladne leteće nemani, velike i sa velikim energetskim potrebama, prebacile na obilniju klopu (čitaj: stoku, djecu...), nego kad su bili sjatki, maji i relativno bezopasni za ljude. Jbg, glad ne pita..
A inače, zmajevi bi od one vojske živih mrtvaca, koja se valjda u postotku od 20% sastoji od lomljivih kostura koji jedva drže mač u 'ruci', jako dobro poslužili i pretvorili tu navođenu polumrtvu rulju u hrpu pepela u roku keks.
Samo... živih mrtvaca je previše za 3 zmaja, ali vojska zmajeva od 20 članova bi ih sve popalila. Ali, i trio zmaja su već jako korisna u potencijalnoj borbi protiv nemrtvih i mogli bi donijeti konačnu prevagu u borbi živh protiv nemrtvih.
__________________
“Niti jedna životinja nema više slobode od mačke…mačka je najveći anarhist.” – Ernest Hemingway
Vrag Jedan is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2015., 21:43   #187
Trebaju valjda i ženke da produže vrstu
Kaj se tiče obračuna, sumnjam da će do njega doć. Previše bajkovito za Martina
Wikiceha is online now  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2015., 21:07   #188
Quote:
Wikiceha kaže: Pogledaj post
Trebaju valjda i ženke da produže vrstu
Kaj se tiče obračuna, sumnjam da će do njega doć. Previše bajkovito za Martina
Tribaju. Samo nisu bile te sreće da se bar jedna izleže iz ona tri jaja.
A obračun sa Drugima i zombijima? Bilo bi fora to sa zmajevima, al' da, ne zna se šta Martinu može past' na pamet ipak.. Meni bi zmajevi i divovi bili fora u akciji protiv zombija. Svidilo mi se kako onaj div vitla onim drhtavim poluparaplegičarskim kosturima i kako ih lomi.
Ali da div zajaše zmaja, e to bi već bila lošija kombinacija.
__________________
“Niti jedna životinja nema više slobode od mačke…mačka je najveći anarhist.” – Ernest Hemingway
Vrag Jedan is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2015., 21:36   #189
Quote:
Vrag Jedan kaže: Pogledaj post
Tribaju. Samo nisu bile te sreće da se bar jedna izleže iz ona tri jaja.
A obračun sa Drugima i zombijima? Bilo bi fora to sa zmajevima, al' da, ne zna se šta Martinu može past' na pamet ipak.. Meni bi zmajevi i divovi bili fora u akciji protiv zombija. Svidilo mi se kako onaj div vitla onim drhtavim poluparaplegičarskim kosturima i kako ih lomi.
Ali da div zajaše zmaja, e to bi već bila lošija kombinacija.
Realno, to je samo taktika
Kod Martina bi spletke trebale biti bitne.
Kako vrijeme prolazi, ispada da će biti kao u Princu ničega. 10 godina putovanja i onda kratka, završna bitka
A to je bezveze, Martin bi trebao biti bolji.

A za zmajeve, onda će bit neka magija u igri. Martin bi trebao objasniti dosta stvari, jbg
Wikiceha is online now  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2016., 19:13   #190
Sad, kad sam ponovo poceo citati ASoIaF, pretpostavka mi je sljedeca:

-Viseriona ce jahat Tyrion

-Rhaegala ce mozda jahat Brienne

__________________
Our imagination is stretched to the utmost, not, as in fiction, to imagine things which are not really there, but just to comprehend those things which are there.
--Richard P. Feynman
UrchinStar47 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2016., 21:58   #191
Ova ideja sa Brienne mi se nimalo ne sviđa
zašto misliš da će ona jahati?
ginbeniun is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2016., 22:17   #192
Quote:
UrchinStar47 kaže: Pogledaj post
Sad, kad sam ponovo poceo citati ASoIaF, pretpostavka mi je sljedeca:
-Viseriona ce jahat Tyrion
-Rhaegala ce mozda jahat Brienne
Šetnje bi joj nakon toga sigurno bile zanimljivije
Wikiceha is online now  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2016., 22:42   #193
neb joj više bio gušt nakon scanninga iz ptičje perspektive
ginbeniun is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2016., 23:26   #194
Quote:
ginbeniun kaže: Pogledaj post
neb joj više bio gušt nakon scanninga iz ptičje perspektive
Možda ode U Asshai
Wikiceha is online now  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2016., 12:17   #195
Quote:
UrchinStar47 kaže: Pogledaj post
-Rhaegala ce mozda jahat Brienne

Dobro je imati nekoga tko razmišlja "outside of the box", ali kako si došao do te mogućnosti? Po čemu je ona specijalna pa da zajaši jednog zmaja?

Ja sam se počeo poigravati s mišlju da "potomci" Sjevera tj. vučja djeca neće imati veze sa zmajevima. Dakle, Nedova djeca će na raspolaganju imati magiju Sjevera.
Što bi moglo značiti da će uz Dany, zmajeve jahati neki drugi. Vjerojatno Tyrion....i ostaje nam još netko.
Brienne, netko od Željeznih, Daario....neam pojma.
__________________
“When I think of asses, a woman’s ass, somethin’ comes outta me.”
Winter Snake is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2016., 13:03   #196
mislim da je sasvim jasno kako Quentin jaše jednog od zmajeva
sve ostalo su naklapanja
__________________
odveć rano zamoren životom samo čemer osjećam
- još vlastitija
Klodovik2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2016., 13:45   #197
Quote:
Winter Snake kaže: Pogledaj post
Dobro je imati nekoga tko razmišlja "outside of the box", ali kako si došao do te mogućnosti? Po čemu je ona specijalna pa da zajaši jednog zmaja?
Zato sto je potomak Dunka, i zato sto je Bloodraven smatra dovoljno vaznom da joj spasava zivot. Nakon sto je Jamie Lanister prvi put otisao iz Harrenhala, nije ga bilo osobito briga za Brienne, nego tek nakon bizarnog sna kojeg je imao dok je spavao sa glavom na podnozju weirwood stabla. To sto se Bloodraven umjesao u spasavanje nekoga naizgled nebitnog se cini bitnim, pogotovo ako uzmemo u obzir njegove vjerojatne eugenicke pokuse nad Targovima (sa uvozom gena u svrhu povratka zmajeva).

Uglavnom, mogla bi biti prilicno iznenadan kandidat. Rhaegal bi joj vjerojatno karakterom odgovarao...

Quote:
Winter Snake kaže: Pogledaj post
Ja sam se počeo poigravati s mišlju da "potomci" Sjevera tj. vučja djeca neće imati veze sa zmajevima. Dakle, Nedova djeca će na raspolaganju imati magiju Sjevera.
Mozda ce ti ova objasnjenja teorije o genetskom izvoru sposobnosti letenja na zmajevima i izljeganja zmajeva biti zanimljiva:
https://www.youtube.com/playlist?lis...bWcH37YSlnZsr4

Quote:
Winter Snake kaže: Pogledaj post
Što bi moglo značiti da će uz Dany, zmajeve jahati neki drugi. Vjerojatno Tyrion....i ostaje nam još netko.
Tyriona sam spomenuo zato sto upravo ponovo citam prvu knjigu, i u njoj Tyrion opisuje kako je imao zmajevske snove u stilu Targaryena, kako su opisivani u pricama o Dunku i Eggu.

Takodjer sam nedavno naletio na teoriju da je Tyrion, s obzirom na njegov ociti kimerizam (ima oci razlicitih boja) sin i Tywina i Aerysa II. Vjerojatno je kvalificiran letjeti na zmaju.
__________________
Our imagination is stretched to the utmost, not, as in fiction, to imagine things which are not really there, but just to comprehend those things which are there.
--Richard P. Feynman
UrchinStar47 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2016., 11:34   #198
Tyrion bi mogao biti jahač, možda njegov genetski hendikep ima neku poruku i Quentin mi je je jedan od kandidata.
Jon nikako, previše vuka ima u njemu, mslim da zmaj ne bi bio oduševljen.

Nije mi palo na pamet da bi Brienne jahala zmaja, njen lik mi je jako drag. Poglavlja joj znaju bit dosadnjikava ali njena bezrezervna odanost, naivnost i ograničenost je osvježenje u serijalu.
Čak i Jamie Lanister veliki cinik, gad, ljubitelj lijepog je svjestan njenih kvaliteta, rijetkih u onakvom svijetu. Svidila mu se, mislim i više nego bi htio, šteta šta fizički nije atraktivnija, samo onda bi njena uloga bila drugačija.
BBC drama is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2016., 12:42   #199
A možda bude i mrtvih zmajeva.
Ledenih i takvih stvari (aka čudno oružje u 8. epizodi 5.sezone GoTa).

Tyrion mi nema smisla kao zmajojahač, no opet, ako su euronove riječi o onom rogu istinite (a u to nekako sumnjam), zmajevi se mogu i drugačije kontrolirati.

Šetačica mi se čini da ima drugačiju sudbinu, odnosno da će umrijeti umjesto Jaimeia kad ovaj susretne LSH, no opet... Imalo bi smisla da nekaj napravi, čisto radi screen time-a kojeg je dobila u 4. knjizi.
Onako, da nije samo "put u Mordor", već da ima i većeg smisla. No opet, poznavajući Martina, to je nadasve nategnuto...

@Klo, kaj će Quentin sa zmajem? Spalit "netjaka" ?
Cijeli taj pohod je bio, u najmanju ruku, podosta blesav.
Wikiceha is online now  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:43.