Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.02.2016., 19:33   #61
Ima puno istine u pozitivinom postu.
Velik broj parova koje ja i suprug poznamo su bas takvi.
Osobe koje nisu zadovoljne ni sobom a kamoli sa partnerom i zivotom kojeg imaju.

U braku uvijek ima uspona i padova,samo treba zajednicki radit na njima.
I naci vremena jedno za drugo,pored svih kredita,obaveza i poslova...
ljuska is offline  
Old 14.02.2016., 19:42   #62
Quote:
higijeničarka kaže: Pogledaj post
Možeš li možda obrazložiti što je u citiranom idiotizam?
Kako ti smatraš da u brak treba ući i u njemu bivati?
Smatram da u brak oboje ulazite sa nekim principima i sa vlastitim ponosom, u manjoj ili većoj količini. I da je ključ u prilagodbi, a ne u odustajanju i mijenjanju ličnosti.
Bezrezervno je po meni romatična iluzija
Lela O. is offline  
Old 14.02.2016., 23:07   #63
Quote:
ljuska kaže: Pogledaj post
Ima puno istine u pozitivinom postu.
Velik broj parova koje ja i suprug poznamo su bas takvi.
Osobe koje nisu zadovoljne ni sobom a kamoli sa partnerom i zivotom kojeg imaju.

U braku uvijek ima uspona i padova,samo treba zajednicki radit na njima.
I naci vremena jedno za drugo,pored svih kredita,obaveza i poslova...
Viđam hrpe takvih ljudi.. bez joie de vivre.
To je pojnt. Ne imati izgovor zašto smo egoistični, nemarni, plitki i površni.
Zato jer nema izgovora. Osim da smo takvi i da to treba mijenjati.
Koji kredit može spriječiti da iskažeš brižnost i pažnju za dušu druge osobe ?
Van onoga kaj bumo jeli i kaj ima na tv-u.
A brakovi/veze gdje nema razmirica, različitog mišljenja i svađe nisu uopće iskreni. Tu netko nekoga laže, skriva i tu su drugi interesi u pitanju da bi se sačuvao odnos pod svaku cijenu. Znam mnoge žene koje to radee, glumataju Miru Mirić Treptalicu a ustvari su takve jer im je to u interesu.
Da zadržae brak, vezu jer im ona donosi nešto ili bi iskazivanjem iskrenosti puno izgubile. Ne na razini ljubavi već te neke materijalne, emocionalne ili socijalne koristi.
To ili je drugoj strani baš svejedno za mišljenje prve sve dok ima ovo, dobiva ono.. opet materijalno, socijalno ili ekonomski.
Brakovi poso-kuća- poso- kaj bumo jeli... to ničemu ne vodi i loš su primjer djeci. Baš kao i sve mlitave, nepromjenive i za život nezaintersiran osobe koje treba stalno uveseljavati ili usrećivati i koji ovise konstantno o nama.
Čija sreća isključivo ovisi o nama. Koje opterećenje !
Osobe koje ne zanima život obično ih zanimaju oni sami ali nikako druga strana.
Ne treba se odmah rastajati pa ne znam iz čega je ona to zaključila da sam ja rekla ?
No isto tako obje strane imaju prava ali i odgovornosti. Ako se sve gadno ili ružno prašta, razumije, tolerira jako loše ponašanje druge strane, egoizam jer kakti on mucek ne zna bolje onda ste u braku sa maloumnom osobom ili ste u braku iz neke koristi tj. čitaj navike, straha od napuštanja, promjene,
Svakaj bi mnoge starije žene priznale kada bi ih se iskreno pitalo zašto su neke brakove i neke muškarce trpjele desetljećima.
"Kam bum sama " " Zbog djece sam trpila " " Svi su oni isti"
" Tada se nije rastajalo "
"Kamo bi sa djecom ? " itd.itd.

A da je druga strana uvijek i pod mus u našim najgorim trenucima kada trebamo podršku, razumijevanje, pažnju važnija i bitnija... e pa to je pasivna agresija mazohista.
Koju si oni tako "prekodobri i premileni" uvijek itekako naplate.
To nije ljubav, to je skriveni strah i mazohizam kakti zamotana u samožrtvovanje ah i oh.
Samo bezuvjetna ljubav iskrene osobe vrijedi... iskrene osobe koja voli, poštuje i poznaje sebe. koja se prihvaća i ne mjeri sebe skalama svijeta.Koja će isto tako voljeti vas. Koja podržava sebe jer će samo tako podržavati vas. Koja u svemu vidi dobro, koja se raduje i zna živjeti. Koja vas voli nakve kakvi jeste ali ne stavlja uvijek vas ispred sebe, ne trpi egoizam i zlo u vezi.
Koja daje ali zna i primiti i koja vas ni u čemu ne uslovljava.Koja vas treba jer vas voli a ne voli jer vas nekako treba.

Tko to ne cijeni to je budala. Takvu ljubav i takvu osobu. Čovjek uči dok je živ i umre bedast veli izreka.
No prvo velim treba biti umom i srcem slobodan, zahvalan za život, realan, znati svoje blagoslove da bi mogli potpuno prihvatiti drugu osobu. Treba znati ljubiti a ne podnositi. Davati ali i primati.
A ono u dobru i zlu ?
To se odnosi na situacije ali ne i na karakter osobe. Tu smo da ljubimo i pomažemo ali ne da se samouništavamo ili trpimo. Ljudi su krivo interpretirali. Bog je maknuo zlo od sebe, egoizam, otjerao ga i protjerao pa nema smisla da se glumata i trpi zlo, tuđi egoizmi.
Svatko sam dolazi na ovaj svijet i sam sa njega odlazi. Think about it !

pozitivax is offline  
Old 14.02.2016., 23:36   #64
Quote:
Lela O. kaže: Pogledaj post
Smatram da u brak oboje ulazite sa nekim principima i sa vlastitim ponosom, u manjoj ili većoj količini. I da je ključ u prilagodbi, a ne u odustajanju i mijenjanju ličnosti.
Bezrezervno je po meni romatična iluzija
A sto ti mislis kad se netko tko je 20 ili 30 g u braku okrene iza sebe i sagleda taj brak....sto vidi?
Principe i ponos???
Woow fakat pravi recept za dugotrajnu srecu, mir, postovanje ili nedaj Boze ljubav....
avelina is offline  
Old 15.02.2016., 14:33   #65
Quote:
avelina t kaže: Pogledaj post
A sto ti mislis kad se netko tko je 20 ili 30 g u braku okrene iza sebe i sagleda taj brak....sto vidi?
Principe i ponos???
Woow fakat pravi recept za dugotrajnu srecu, mir, postovanje ili nedaj Boze ljubav....
Pa gle, moji slave srebrni pir pa su zadržali i svoje principe i svoj ponos, i jedan i drugi. Tako da da, rekla bih da to ima neke veze sa dugotrajnom srećom i mirom, najprije sa samim sobom a onda i sa ostalima oko sebe.
Da je ijedan od njih postao šlapa ja vjerujem da bi se davnih dana prestali poštivat.
Jednostavno su oboje takvi.
Lela O. is offline  
Old 15.02.2016., 14:46   #66
Quote:
Lela O. kaže: Pogledaj post
Pa gle, moji slave srebrni pir pa su zadržali i svoje principe i svoj ponos, i jedan i drugi. Tako da da, rekla bih da to ima neke veze sa dugotrajnom srećom i mirom, najprije sa samim sobom a onda i sa ostalima oko sebe.
Da je ijedan od njih postao šlapa ja vjerujem da bi se davnih dana prestali poštivat.
Jednostavno su oboje takvi.
Svi sretni brakovi su slični, a svi nesretni su nesretni svaki na svoj način...
__________________
Daj Mare pizde....
radical change is offline  
Old 15.02.2016., 14:51   #67
Quote:
avelina t kaže: Pogledaj post
A sto ti mislis kad se netko tko je 20 ili 30 g u braku okrene iza sebe i sagleda taj brak....sto vidi?
Principe i ponos???
Woow fakat pravi recept za dugotrajnu srecu, mir, postovanje ili nedaj Boze ljubav....
Pa ako nema principa i ponosa, onda je taj brak stvarno za kurac i zasniva se, najvjerojatnje na bolesnoj simbiozi u kojoj su potpuno poremecene osobne granice.
Ako se individualno ne njeguju ponos i princip - tko ce ga njegovati? Druga osoba umjesto tebe?
Njegovanje vlastitih principa i vlastitog ponosa je krucijalno za mir, postovanje i ljubav. Isto tako, krucijalno je da se podupiru i postuju partnerovi principi i ponos.
__________________
Unfuck yourself
Nausikaja is offline  
Old 15.02.2016., 14:59   #68
Quote:
radical change kaže: Pogledaj post
Svi sretni brakovi su slični, a svi nesretni su nesretni svaki na svoj način...
Pa gle, to svakako stoji

No trenutno ni ne ulazim u razloge (ne)sreće u istima.
Samo kažem, ako nemaš karakter, principe, ponos... onda si bezlična masa. Bolje mi je da si napravim nekog od plastelina nego da 20 ili 30 godina gledam i gradim čovjeka koji nema svoje ja.
Lela O. is offline  
Old 15.02.2016., 15:06   #69
Quote:
Lela O. kaže: Pogledaj post
Pa gle, to svakako stoji

No trenutno ni ne ulazim u razloge (ne)sreće u istima.
Samo kažem, ako nemaš karakter, principe, ponos... onda si bezlična masa. Bolje mi je da si napravim nekog od plastelina nego da 20 ili 30 godina gledam i gradim čovjeka koji nema svoje ja.
Većina ljudi je sjebana, svaki opet na svoj način..
Što znači da baš i nemaš mnogo izbora ukoliko su ti ambicije relativno visoke..
Pitanje je što je prosjek u svemu tome, čini mi se da je prosjek jednostavno relativno loš brak, dakle ne pregadan, prebolestan, prenezreo, prelijen, preglup, prebesmislen... možda samo gadan, pomalo nezreo, lijen, glup pa čak i besmislen...
Čovjek može ne imati svoje ja, a opet nečije veliko ja zna poprilično udaviti partnera...
Kada se podvuče crta, uz jako mnogo rada i žlicu vegete moguće je ostvariti sretno partnerstvo.. a uspjeh kao i novčić ima dva lica, i jako malo ljudi ima sreće da uopće uspije...
__________________
Daj Mare pizde....
radical change is offline  
Old 15.02.2016., 15:13   #70
Quote:
radical change kaže: Pogledaj post
Većina ljudi je sjebana, svaki opet na svoj način..
Što znači da baš i nemaš mnogo izbora ukoliko su ti ambicije relativno visoke..
Pitanje je što je prosjek u svemu tome, čini mi se da je prosjek jednostavno relativno loš brak, dakle ne pregadan, prebolestan, prenezreo, prelijen, preglup, prebesmislen... možda samo gadan, pomalo nezreo, lijen, glup pa čak i besmislen...
Čovjek može ne imati svoje ja, a opet nečije veliko ja zna poprilično udaviti partnera...
Kada se podvuče crta, uz jako mnogo rada i žlicu vegete moguće je ostvariti sretno partnerstvo.. a uspjeh kao i novčić ima dva lica, i jako malo ljudi ima sreće da uopće uspije...
Ma nije tu uopće stvar u ambicijama, već u tome koliko si svjestan vlastite i tuđe sjebanosti i koliko imate volje radit na tome pojedinačno i grupno.
Nema vegete, to je jedini recept.
Da, bit će nekih promjena, uskakanja, prilagodbe, uštimavanja...i da, bit će nekad teško i sjebano.
Ali onda kad tebe kao partnera krenem smatrati glupim i besmislenim ili brak gledati kao takav, nema se tu više o čemu pričati.
(A još ako usto ne posjeduješ karakter zaista me nemaš s čime zadržati )
Lela O. is offline  
Old 15.02.2016., 16:02   #71
Quote:
Lela O. kaže: Pogledaj post
Ma nije tu uopće stvar u ambicijama, već u tome koliko si svjestan vlastite i tuđe sjebanosti i koliko imate volje radit na tome pojedinačno i grupno.
Nema vegete, to je jedini recept.
Da, bit će nekih promjena, uskakanja, prilagodbe, uštimavanja...i da, bit će nekad teško i sjebano.
Ali onda kad tebe kao partnera krenem smatrati glupim i besmislenim ili brak gledati kao takav, nema se tu više o čemu pričati.
(A još ako usto ne posjeduješ karakter zaista me nemaš s čime zadržati )
Svi mi (oženjeni) u određenim periodima života prolazimo kroz bračne krize, kada rijetko ili češće krenemo razmišljati na negativan način o partneru, smatrati i njega i brak i glupim i besmislenim... život ne naučio da nikad ne reci nikad, čovjek se ponekad možda i ne svojom krivnjom, možda neiskustvom i sljedom nesretnih okolnosti u popriličnim govinama. To se zove život, put neprestanog uspinjanja i padanja u svakom pogledu. Na nama je procjena kada treba odustati i kada krenuti dalje, kao i kada zasukati rukave i stisnuti zube..
Tako da, jebi ga život je jeben.. ali stoji ako tražiš nesreću ne moras mnogo čekati doći će ti i sama, bar što se tiče braka sa čovjekom ili ženom bez karaktera.. pada mi na pamet ona tko sa djecom spava popišan se budi....
__________________
Daj Mare pizde....
radical change is offline  
Old 15.02.2016., 17:05   #72
Quote:
Lela O. kaže: Pogledaj post
Smatram da u brak oboje ulazite sa nekim principima i sa vlastitim ponosom, u manjoj ili većoj količini. I da je ključ u prilagodbi, a ne u odustajanju i mijenjanju ličnosti.
Bezrezervno je po meni romatična iluzija
Bezrezervno u ovom kontekstu ponosa i principa meni ne zvuči kao tebi.
U ovom kontekstu to meni zvuči kao ne pretpostavljanje ponosa i principa odnosu. Odnosno, jednostavno, bez tjeranja maka na konac i inaćenja već saslušavanje i tuđih želja i potreba.

Jer, čovjek bez ikakvih principa i ikakvog ponosa je... morska spužva. Čisto sumnjam da je na to mislila.
__________________
There is nothing noble in being superior to your fellow man; true nobility is being superior to your former self. E.H.
higijeničarka is offline  
Old 15.02.2016., 17:15   #73
Quote:
higijeničarka kaže: Pogledaj post
Bezrezervno u ovom kontekstu ponosa i principa meni ne zvuči kao tebi.
U ovom kontekstu to meni zvuči kao ne pretpostavljanje ponosa i principa odnosu. Odnosno, jednostavno, bez tjeranja maka na konac i inaćenja već saslušavanje i tuđih želja i potreba.

Jer, čovjek bez ikakvih principa i ikakvog ponosa je... morska spužva. Čisto sumnjam da je na to mislila.
Zato sam i reagirala

Po meni je sama rijec bezrezervno u takvim situacijama popricno upitna. Jer bezrezervno se zaista rijetko viđa. Dovoljan je jedan događaj, situacija ili nešto da nešto što je "bezrezervno" bilo do danas dovede do pakiranja kofera. A ponos i principi tu igraju veliku ulogu
Lela O. is offline  
Old 15.02.2016., 21:43   #74
Quote:
Lela O. kaže: Pogledaj post
Zato sam i reagirala

Po meni je sama rijec bezrezervno u takvim situacijama popricno upitna. Jer bezrezervno se zaista rijetko viđa. Dovoljan je jedan događaj, situacija ili nešto da nešto što je "bezrezervno" bilo do danas dovede do pakiranja kofera. A ponos i principi tu igraju veliku ulogu
Tu se slažem,brak se naravno zasniva na kompromisu,ali ne na način da izgubiš sve svoje osobine jer ako se to desi jeli onda tvoj partner odabrao tebe ili osobu u koju te je pretvorio?

Pozitivna super post

Zadnje uređivanje crazysplico : 15.02.2016. at 22:01.
crazysplico is offline  
Old 15.02.2016., 22:33   #75
Quote:
nausikaja123 kaže: Pogledaj post
Pa ako nema principa i ponosa, onda je taj brak stvarno za kurac i zasniva se, najvjerojatnje na bolesnoj simbiozi u kojoj su potpuno poremecene osobne granice.
Ako se individualno ne njeguju ponos i princip - tko ce ga njegovati? Druga osoba umjesto tebe?
Njegovanje vlastitih principa i vlastitog ponosa je krucijalno za mir, postovanje i ljubav. Isto tako, krucijalno je da se podupiru i postuju partnerovi principi i ponos.
Za kurac su principi i ponos ako su ti prije braka i bracne srece.
Ako nisi u stanju progutati vlastiti ponos radi mira da bi bolesno branio svoje stavove onda je brak stvarno zakurac i ne treba ti ni ulaziti u njega.
avelina is offline  
Old 15.02.2016., 22:35   #76
Quote:
avelina t kaže: Pogledaj post
Ako nisi u stanju progutati vlastiti ponos radi mira da bi bolesno branio svoje stavove
Gdje je granica bolesnog i zdravog branjenja svojih stavova?
Gdje je granica gutanja radi mira, postoji li?
__________________
...Free your mind and the rest will follow...
mrafica is offline  
Old 15.02.2016., 23:12   #77
Quote:
avelina t kaže: Pogledaj post
Za kurac su principi i ponos ako su ti prije braka i bracne srece.
Ako nisi u stanju progutati vlastiti ponos radi mira da bi bolesno branio svoje stavove onda je brak stvarno zakurac i ne treba ti ni ulaziti u njega.
Dakle, brak je ono što svrha postojanja? Sve za brak i bracnu srecu dokle god se šuti i mir je u kući.

Jel glasaš slučajno za HDZ?
Lela O. is offline  
Old 15.02.2016., 23:17   #78
Quote:
Lela O. kaže: Pogledaj post
Dakle, brak je ono što svrha postojanja? Sve za brak i bracnu srecu dokle god se šuti i mir je u kući.

Jel glasaš slučajno za HDZ?
Je. Tocno to sam rekla. Sve si ispravno zakljucila

Joj sory sto nisam sdpovka srcem i dusom...
avelina is offline  
Old 15.02.2016., 23:22   #79
Quote:
mrafica kaže: Pogledaj post
Gdje je granica bolesnog i zdravog branjenja svojih stavova?
Gdje je granica gutanja radi mira, postoji li?
Naravno da postoji.
Ni sama nisam za bolesno popustanje i mrtav zivot duse zbog mira u kuci.
Ali naravno da necu ni tvrdoglavo ustrajati, kao ni druga strana na nekom od stavova ako to donosi razdor ili svadu u kuci.
Pa gdje je taj kompromis o kojemu pricaju svi koji sada zagovaraju ponos i principe....
Sto oni dokazuju zapravo?
avelina is offline  
Old 15.02.2016., 23:24   #80
Quote:
avelina t kaže: Pogledaj post
Je. Tocno to sam rekla. Sve si ispravno zakljucila

Joj sory sto nisam sdpovka srcem i dusom...
Ma nema potrebe da se ispričavaš za političko opredjeljenje.
Ovo prvo je veći problem, šteta što ga ne vidiš

Nadam se samo da ako imaà kćer da ju učiš da misli svojom glavom, i da je dovoljno bistra da zna koje savjete poslušati a koje odbaciti. Jer šuti, trpi i s vremena na vrijeme raširi noge i nije neki uspjeh za osobnu sreću, osim ako ti nije bitno isključivo to da nosaš prsten da selo ne priča
Lela O. is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:30.