Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

 
 
Tematski alati Opcije prikaza
Prev Prethodni post   Sljedeći post Next
Old 24.09.2017., 21:22   #16
Quote:
MoKoSh kaže: Pogledaj post
Zanima me... postoji li osoba ovdje da je sama ili zna nekog tko je sam "otkrio" Boga?

...
Ima netko? Znate nekog takvog?
Znam. Dijelom.
Sebe.
Otkrih ga sa 6 godina a vezano je za jedan događaj o kojem neb javno. To je više za alternativu i tak. Mogu samo reći Bog je ljubav, svjetlost... sve stvoreno i sve što se stvara.Alfa i omega. Bezuvjetna ljubav i sloboda. Mi pripadamo Bogu ali smo slobodni ljubiti Ga.Toliko o tome.

Ostale spoznaje o Bogu i neko dublje istraživanje počelo je sa odlascima na vjeronauk, iako nitko od mojih roditelja nije bio baš praktičan vjernik.
Zapravo svatko za sebe otkriva Boga.
Dođe tako u fazu života i preispitivanja. Svaki praktičan vjernik, bez obzira kojoj vjeri pripada, svaki radoznao čovjek željan duhovnih spoznaja otkriva Boga.

Onda kako je napisala u svom Dnevniku sv. Faustina Kowalska :
Bog se svakoj vjerničkoj duši otkriva osobno, samo ga ta duša u nečemu njoj svojstvenom prepoznaje.
Trik je u otvorenom srcu. Boga treba dopustiti a ne formirati Ga u glavi i ideji (svojoj ili tuđoj ideji koja sa duhovnošću nema veze npr.laboratorijska znanost) pa ga takvoga isčekivati. To nejde.
Tko traži otvorenog i čistog srca, kao dijete, bez kontrole ega... taj će Ga i spoznati. Tko ne želi ili ne dopušta taj neće.

Nadam se da nisam ništa zakomplicirala kak' obično znam
pozitivax is offline  
Odgovori s citatom
 



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:49.