Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.09.2017., 22:22   #61
Quote:
MoKoSh kaže: Pogledaj post
Zanima me... postoji li osoba ovdje da je sama ili zna nekog tko je sam "otkrio" Boga?

...
Ima netko? Znate nekog takvog?
Znam. Dijelom.
Sebe.
Otkrih ga sa 6 godina a vezano je za jedan događaj o kojem neb javno. To je više za alternativu i tak. Mogu samo reći Bog je ljubav, svjetlost... sve stvoreno i sve što se stvara.Alfa i omega. Bezuvjetna ljubav i sloboda. Mi pripadamo Bogu ali smo slobodni ljubiti Ga.Toliko o tome.

Ostale spoznaje o Bogu i neko dublje istraživanje počelo je sa odlascima na vjeronauk, iako nitko od mojih roditelja nije bio baš praktičan vjernik.
Zapravo svatko za sebe otkriva Boga.
Dođe tako u fazu života i preispitivanja. Svaki praktičan vjernik, bez obzira kojoj vjeri pripada, svaki radoznao čovjek željan duhovnih spoznaja otkriva Boga.

Onda kako je napisala u svom Dnevniku sv. Faustina Kowalska :
Bog se svakoj vjerničkoj duši otkriva osobno, samo ga ta duša u nečemu njoj svojstvenom prepoznaje.
Trik je u otvorenom srcu. Boga treba dopustiti a ne formirati Ga u glavi i ideji (svojoj ili tuđoj ideji koja sa duhovnošću nema veze npr.laboratorijska znanost) pa ga takvoga isčekivati. To nejde.
Tko traži otvorenog i čistog srca, kao dijete, bez kontrole ega... taj će Ga i spoznati. Tko ne želi ili ne dopušta taj neće.

Nadam se da nisam ništa zakomplicirala kak' obično znam
pozitivax is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2017., 23:31   #62
Thumbs up

Quote:
eqinor kaže: Pogledaj post
Dakle, prije ćeš povjerovati da postoji bog, i to ni manje ni više nego onaj koji ti je kroz kulturu najviše bio nametnut kroz život, čisto radi puke slučajnosti, tj. geografske lokacije na kojoj si odrasla, prije ćeš to povjerovati nego:
1) da su liječnici fulali prognozu, i
2) da su ti se u mozgu nakon žešće traume dešavale čudne stvari koje se ne obično ne dešavaju zdravim i prisebnim ljudima jer su.... wait for it...... - zdravi i prisebni.

Zašto ti je tek tada otvorio srce i oči, a ne prije? Što je do tada čekao? Zašto meni ne želi otvoriti srce i oči? Moram li se baciti pod auto da se konačno odluči na tu radnju?

PRVO: pretpostavka je majka svih pogrešaka...a ti puuuuno pretpostavljaš,i to još k tome ljutito....cccc...nepristojno,ali to je tvoj izbor...o TEBI govori....
DRUGO:nemaš blage veze o tome što je meni kroz odrastanje "servirano" a što nije,kao što nemaš pojma niti s čime sam se susretala tijekom života i što sam sve proučavala.
TREĆE:da imaš imalo zdravog razuma,onda bi ispravno protumačio što znači kad se za nekoga kaže da su ozljede takve da se očekuje što se već,u mom slučaju očekivalo...ali ti si,vjerojatno,stručnjak za mnoge stvari,pa tako i za medicinu i njenu terminologiju i materiju.
ČETVRTO: navodim primjer "tvog" poznavanja gore spomenute materije i struke;"da su ti se u mozgu nakon žešće traume dešavale čudne stvari koje se ne obično ne dešavaju zdravim i prisebnim ljudima jer su.... wait for it...... - zdravi i prisebni"....evo čekam.....ali još me ništa nije uvjerilo da ti spadaš u tu skupinu"...
...i pitam te "čudne stvari"?!?! I tu si expert!?!
PETO: opravdavati i objašnjavati tebi,koji si se baš ljudski referirao na moju prometnu,pitajući me moraš li se baciti pod auto da bi se On napokon odlučio TEBI objaviti,sebe i moja uvjerenja je bacanje bisera pred svinje.
Sori,"kompa",al biseri nisu za praščiće...
Laku i blagoslovljenu noć želim svima,pa i tebi,Ewhatever,okorjeloga srca...s takvim ćeš ga stavom sresti tek kad bude prekasno....jer,sto ako Ga ipak ima?
Totoljuška is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2017., 02:10   #63
Quote:
MoKoSh kaže: Pogledaj post
Zanima me... postoji li osoba ovdje da je sama ili zna nekog tko je sam "otkrio" Boga?
Niko ne živi sam na svijetu.Tvoje pitanje je nerazumno.
Kudum is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2017., 10:37   #64
Quote:
Kudum kaže: Pogledaj post
Niko ne živi sam na svijetu.Tvoje pitanje je nerazumno.
Točno.
Nitko ne živi sam jer u njemu i oko njega žive razni mentalni programi koje djeluju na njega u većoj ili manjoj mjeri, ovisno koliko ga je svjesan.
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2017., 13:01   #65
Quote:
pozitivax kaže: Pogledaj post
Znam. Dijelom.
Sebe.
Otkrih ga sa 6 godina a vezano je za jedan događaj o kojem neb javno. To je više za alternativu i tak. Mogu samo reći Bog je ljubav, svjetlost... sve stvoreno i sve što se stvara.Alfa i omega. Bezuvjetna ljubav i sloboda. Mi pripadamo Bogu ali smo slobodni ljubiti Ga.Toliko o tome.

Ostale spoznaje o Bogu i neko dublje istraživanje počelo je sa odlascima na vjeronauk, iako nitko od mojih roditelja nije bio baš praktičan vjernik.
Zapravo svatko za sebe otkriva Boga.
Dođe tako u fazu života i preispitivanja. Svaki praktičan vjernik, bez obzira kojoj vjeri pripada, svaki radoznao čovjek željan duhovnih spoznaja otkriva Boga.

Onda kako je napisala u svom Dnevniku sv. Faustina Kowalska :
Bog se svakoj vjerničkoj duši otkriva osobno, samo ga ta duša u nečemu njoj svojstvenom prepoznaje.
Trik je u otvorenom srcu. Boga treba dopustiti a ne formirati Ga u glavi i ideji (svojoj ili tuđoj ideji koja sa duhovnošću nema veze npr.laboratorijska znanost) pa ga takvoga isčekivati. To nejde.
Tko traži otvorenog i čistog srca, kao dijete, bez kontrole ega... taj će Ga i spoznati. Tko ne želi ili ne dopušta taj neće.

Nadam se da nisam ništa zakomplicirala kak' obično znam
Ti bi vjerojatno rekla da je moga prijatelja posjetio vrag:
https://www.forum.hr/showpost.php?p=4...&postcount=114
krena is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2017., 13:48   #66
Quote:
"Ostale spoznaje o Bogu i neko dublje istraživanje počelo je sa odlascima na vjeronauk, iako nitko od mojih roditelja nije bio baš praktičan vjernik"



Fenomen!

Mene je vjeronauk odbio od spoznaje i dubljeg istraživanja nečega što ima samo želju tumačenja transcedentnog.
Kad spoznaja i njena dubina ostanu začahurena na razini želje, onda ide ono opisno: "što se babi htilo - to joj se i snilo".
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2017., 20:33   #67
Quote:
Nemruth Dagi kaže: Pogledaj post
Mene je vjeronauk odbio od spoznaje i dubljeg istraživanja nečega što ima samo želju tumačenja transcedentnog.
Ah, vjerobauk.

Mene je odbio od istraživanja svega što nije natvrđi ateistički materijalizam. Trebala su proći desetljeća da se malo opustim.
__________________
#HoldMyRakija
Leteća is online now  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2017., 23:45   #68
Quote:
krena kaže: Pogledaj post
Ti bi vjerojatno rekla da je moga prijatelja posjetio vrag:
https://www.forum.hr/showpost.php?p=4...&postcount=114

Zanimljiv post Krena.
Ne, ne bih rekla kako ga je posjetio vrag.

Ovome ne bih baš tu na Religiji i na ovoj temi.
Uostalom može biti vezano za duhovnost, tzv.senzor energija određene osobe, transcedennešto iskustvo, samouvjerenje o magiji Lokruma koje je prijatelj zakopao u podsvijesti... mislim, time može biti inspirirano to njegovo iskustvo, a čak može biti uzrokovano vremenskim prilikama i tjelesnim fenomenima. Isto tako može biti uzrokovano psihičkim ili emotivnim neravnotežama.
Ne znam.
Trebalo bi preispitati njegove osjećaje u trenu doživljenja toga kaj si napisao i situacija koje su tome prethodile. Često stres, snažne emocije mogu otvoriti osjetila za takva iskustva.
Baš zanimljiv događaj. Imala sam slično iskustvo ali u svezi nečega drugog, jednom dok sam rano ujutro išla na zornicu moleći Krunicu putem.
Budna, naspavana, svjesna doživjela sam jedno predivno iskustvo (za kaj sad riskiram da me proglase tu ćaknutom pa neću detaljizirati )
Ipak, shvaćam tvoga prijatelja.
Dogodi se svašta zanimljivo duhovno osjetljivim ljudima, čak i ako nisu vjernici.

Svakako je to autentično iskustvo koje mu se desilo autentično za njega. Kužiš ? Za njega. U to nema sumnja. No velim odgovore je bolje potražiti na Alternativi.
Lokrum ima svoje "stražare" i toliko ću o tome reći. Pokušavam tu ostati djetinjasta, poluupućena, šašava vjernica... takav mi imidž. Ne smijem to pokvariti pa neb sad o Lokrumu, antičkim stvarima, ritualima, prokletstvima, povijesti i zonama sumraka.

Ovo sa lizanjem oltara, ajd budimo kulturni, tolerantni i ne vrijeđajmo tuđe vjerske osjećaje i usmjerenja, okidoki ? Posebno ako sam ne prakticiraš vjeru i nemaš dublji uvid u prakticiranje vjere ili zašto su mnogi ljudi vjernici.


Sad sam se izblamirala, ravno za Tresh
pozitivax is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2017., 09:56   #69
Wink

Quote:
Srebrni-medvjed kaže: Pogledaj post
Žalosno je da neki, uključujući i mene, počnu vjerovati tek kad dožive traumatično iskustvo

Dobar dan Srebrni medvjede, i zahvaljujem na normalnom komentaru u ovoj
računalnoj, anonimnoj komunikaciji....Razumijem što misliš, ali možda je to zato jer smo mi ljudi skloni zabludi da DOBRO zaslužujemo po default-u, jer to jednostavno zaslužujemo a loše se stvari događaju nekom drugom....problem je što na DOBROM nismo zahvalni, nego tek kad, neke od nas, uključujući i mene, razvali Život, onda se prioriteti mijenjanju i postajemo svjesniji ljudi i situacija i znanja koji su zaista važni, ali su skriveni u svakodnevnom, "jednoličnom" življenju-preživljavanju, zastrti iza koprene silnih iluzija kojima smo izloženi...ne znam, tako mi se nekako čini...

u svakom slučaju, hvala na komentaru i lijep pozdrav
Totoljuška is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2017., 11:03   #70
Quote:
Leteća kaže: Pogledaj post
Ah, vjerobauk.

Mene je odbio od istraživanja svega što nije natvrđi ateistički materijalizam. Trebala su proći desetljeća da se malo opustim.
Još jedna "žrtva" roditelja i fašističkog školskog sustava, jer je morala pohađati predmet u kojemu se u glavnom ništa ne radi.
Da, to je baš traumatično iskustvo za svako dijete.
__________________
Evo, pobijedi Lav iz plemena Judina, Korijen Davidov, on će otvoriti knjigu i sedam pečata njezinih
Alatnicar is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2017., 11:15   #71
Quote:
Totoljuška kaže: Pogledaj post
Dobar dan Srebrni medvjede, i zahvaljujem na normalnom komentaru u ovoj
računalnoj, anonimnoj komunikaciji....Razumijem što misliš, ali možda je to zato jer smo mi ljudi skloni zabludi da DOBRO zaslužujemo po default-u, jer to jednostavno zaslužujemo a loše se stvari događaju nekom drugom....problem je što na DOBROM nismo zahvalni, nego tek kad, neke od nas, uključujući i mene, razvali Život, onda se prioriteti mijenjanju i postajemo svjesniji ljudi i situacija i znanja koji su zaista važni, ali su skriveni u svakodnevnom, "jednoličnom" življenju-preživljavanju, zastrti iza koprene silnih iluzija kojima smo izloženi...ne znam, tako mi se nekako čini...

u svakom slučaju, hvala na komentaru i lijep pozdrav
Prema mojoj vjeri (reinkarnacija), rodili smo se u finim uvjetima života jer smo se u prošlim životima interesirali za Boga i duhovnost. Dobili smo dobre uvjete da ne moramo brinuti o egzistencijalnim problemima pa da se možemo posvetiti proučavanju duhovnog znanja.

Ali onda se uzoholimo i krenemo putem materijalnog uživanja.
I kad nakon nekog vremena dobijemo pljusku, onda je joj meni joj.

Svi imamo slobodu i ako želimo materijalan svijet to i dobijemo, ali onda nemamo pravo kukati kako nam je loše kad smo dobili baš ono što smo željeli
__________________
Čovjek nije drvo, i vezanost je njegova nesreća, oduzima mu hrabrost, umanjuje sigurnost. Vežući se za jedno mjesto čovjek prihvata sve uslove, čak i nepovoljne, i sam sebe plaši neizvjesnošću koja ga čeka. Promjena mu liči na napuštanje, na gubitak uloženog, neko drugi će zaposjesti njegov osvojeni prostor, i on ce počinjati iznova. Ukopavanje je pravi početak starenja, jer je čovjek mlad sve dok se ne boji da započinje. Ostajući, čovjek trpi ili napada. Odlazeći, čuva slobodu, spreman je da promijeni mjesto i nametne uslove. Kuda i kako da ode? (Derviš i smrt, Meša Selimović)
Srebrni-medvjed is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2017., 11:22   #72
Quote:
Srebrni-medvjed kaže: Pogledaj post
Prema mojoj vjeri (reinkarnacija), rodili smo se u finim uvjetima života jer smo se u prošlim životima interesirali za Boga i duhovnost. Dobili smo dobre uvjete da ne moramo brinuti o egzistencijalnim problemima pa da se možemo posvetiti proučavanju duhovnog znanja.

Ali onda se uzoholimo i krenemo putem materijalnog uživanja.
I kad nakon nekog vremena dobijemo pljusku, onda je joj meni joj.

Svi imamo slobodu i ako želimo materijalan svijet to i dobijemo, ali onda nemamo pravo kukati kako nam je loše kad smo dobili baš ono što smo željeli
Zašto bi materijalno bilo loše?

Ako imamo slobodu, onda je sloboda izbora vrhunac; ako izaberemo imati materijelno to česti i ne dobijemo.
Zašto?


kakva je to falična sloboda?

Svi bi rado onda bili slobodni te izabrali, novac, ljepotu, dugovječnost, zdravlje, ljepog partnera, život u obilju i baz boli... a to znamo i sami rijetkima uspijeva. Zašto?


Stvar je u balanasu, u ravnoteži svega, u umjerenosti jer i najskuplje, najfinije vino može ti donijeti cirozu...


Dobri uvjeti života...kažu mudri da se unaprijed dogovaraju a ne moraju se potrošiti za duhovne stvari.

Ako postoji sloboda...naravno...
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2017., 11:25   #73
Quote:
Srebrni-medvjed kaže: Pogledaj post
Prema mojoj vjeri (reinkarnacija), rodili smo se u finim uvjetima života jer smo se u prošlim životima interesirali za Boga i duhovnost. Dobili smo dobre uvjete da ne moramo brinuti o egzistencijalnim problemima pa da se možemo posvetiti proučavanju duhovnog znanja.

Ali onda se uzoholimo i krenemo putem materijalnog uživanja.
I kad nakon nekog vremena dobijemo pljusku, onda je joj meni joj.

Svi imamo slobodu i ako želimo materijalan svijet to i dobijemo, ali onda nemamo pravo kukati kako nam je loše kad smo dobili baš ono što smo željeli
A šta se siromašni ne okreću prije Bogu nego bogati?
Oni traže utjehu u Bogu i napreduju do viših stupnjeva svijesti kada duboko osjećaju što je bitno za život.

Jer ako će mo po tvom onda barem 95% starog kontinenta ima mogućnost da se uputi na duhovna traženja, ako naravno u to nisi uračunao i Mercedes S klase ili tako nešto.

Evo ja sam baš depresivan jer ga nemam.
__________________
Evo, pobijedi Lav iz plemena Judina, Korijen Davidov, on će otvoriti knjigu i sedam pečata njezinih
Alatnicar is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2017., 11:48   #74
Quote:
Nemruth Dagi kaže: Pogledaj post
Zašto bi materijalno bilo loše?

Ako imamo slobodu, onda je sloboda izbora vrhunac; ako izaberemo imati materijelno to česti i ne dobijemo.
Zašto?


kakva je to falična sloboda?

Svi bi rado onda bili slobodni te izabrali, novac, ljepotu, dugovječnost, zdravlje, ljepog partnera, život u obilju i baz boli... a to znamo i sami rijetkima uspijeva. Zašto?


Stvar je u balanasu, u ravnoteži svega, u umjerenosti jer i najskuplje, najfinije vino može ti donijeti cirozu...


Dobri uvjeti života...kažu mudri da se unaprijed dogovaraju a ne moraju se potrošiti za duhovne stvari.

Ako postoji sloboda...naravno...
Tko stvarno želi materijalno, taj prije ili poslije to i dobije. Ne istog trena, ali kad odradi karmu iz prošlosti, onda dobije ovo što je uvijek želio.
Samo što onda dobije i sve što dolazi u paketu s time

Onaj tko želi materijalno uživati i ništa više, taj nije dobro informiran o tome kako stvari stoje.
Ako voziš auto, a ne znaš pravila prometa, prije ili poslije ćeš nagrabusiti
__________________
Čovjek nije drvo, i vezanost je njegova nesreća, oduzima mu hrabrost, umanjuje sigurnost. Vežući se za jedno mjesto čovjek prihvata sve uslove, čak i nepovoljne, i sam sebe plaši neizvjesnošću koja ga čeka. Promjena mu liči na napuštanje, na gubitak uloženog, neko drugi će zaposjesti njegov osvojeni prostor, i on ce počinjati iznova. Ukopavanje je pravi početak starenja, jer je čovjek mlad sve dok se ne boji da započinje. Ostajući, čovjek trpi ili napada. Odlazeći, čuva slobodu, spreman je da promijeni mjesto i nametne uslove. Kuda i kako da ode? (Derviš i smrt, Meša Selimović)
Srebrni-medvjed is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2017., 11:54   #75
Quote:
Alatnicar kaže: Pogledaj post
A šta se siromašni ne okreću prije Bogu nego bogati?
Oni traže utjehu u Bogu i napreduju do viših stupnjeva svijesti kada duboko osjećaju što je bitno za život.

Jer ako će mo po tvom onda barem 95% starog kontinenta ima mogućnost da se uputi na duhovna traženja, ako naravno u to nisi uračunao i Mercedes S klase ili tako nešto.

Evo ja sam baš depresivan jer ga nemam.
Siromašni uglavnom od Boga traže pare i da ne moraju nikad kod doktora, dakle opet traže materijalno.
Europljani traže isto materijalno, samo na finijem i suptilnijem nivou.

Trenutno smo u kali yugi odnosno mračnom dobu, pa onaj koji ne posrne na putu predaje Bogu je izuzetno rijedak, jedan od milijun
__________________
Čovjek nije drvo, i vezanost je njegova nesreća, oduzima mu hrabrost, umanjuje sigurnost. Vežući se za jedno mjesto čovjek prihvata sve uslove, čak i nepovoljne, i sam sebe plaši neizvjesnošću koja ga čeka. Promjena mu liči na napuštanje, na gubitak uloženog, neko drugi će zaposjesti njegov osvojeni prostor, i on ce počinjati iznova. Ukopavanje je pravi početak starenja, jer je čovjek mlad sve dok se ne boji da započinje. Ostajući, čovjek trpi ili napada. Odlazeći, čuva slobodu, spreman je da promijeni mjesto i nametne uslove. Kuda i kako da ode? (Derviš i smrt, Meša Selimović)
Srebrni-medvjed is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2017., 12:01   #76
Quote:
Srebrni-medvjed kaže: Pogledaj post
Siromašni uglavnom od Boga traže pare i da ne moraju nikad kod doktora, dakle opet traže materijalno.
Europljani traže isto materijalno, samo na finijem i suptilnijem nivou.

Trenutno smo u kali yugi odnosno mračnom dobu, pa onaj koji ne posrne na putu predaje Bogu je izuzetno rijedak, jedan od milijun
Slažem se sa svime osim sa time u kojem smo dobu, prije da smo u poslijednjim vremenima.
Jer bilo i do kraja još 10000god i one će proći, a naš život sigurno brže.
Vrijeme ide u nepovrat i ne ponavlja se, jedna je prilika.
__________________
Evo, pobijedi Lav iz plemena Judina, Korijen Davidov, on će otvoriti knjigu i sedam pečata njezinih
Alatnicar is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2017., 12:26   #77
Quote:
Srebrni-medvjed kaže: Pogledaj post
Tko stvarno želi materijalno, taj prije ili poslije to i dobije. Ne istog trena, ali kad odradi karmu iz prošlosti, onda dobije ovo što je uvijek želio.
Samo što onda dobije i sve što dolazi u paketu s time

Onaj tko želi materijalno uživati i ništa više, taj nije dobro informiran o tome kako stvari stoje.
Ako voziš auto, a ne znaš pravila prometa, prije ili poslije ćeš nagrabusiti
Nije baš istina; možeš ti željeti što hoćeš ali nećeš to imati samo na temelju ŽELJE. Taman da se želje povlače još od kromanjonaca.

Željela bih da sam lijepa ko Nefretiti pa nisam a želim to već dva i kusur mijenijuma.

Materijalno nam daje odmor od rada, prisile, nužnosti, da činimo ono što naše prirodno biće voli u ćemu uživa i raste.
Materijalno nas može i ubiti ako sa kokainom pretjeraš...ili sa brzim autom na cesti.

Ustvari, teško je spoznati mudrost života a ona glasi: Uvijek dobivamo ono što trebamo a ne ono što želimo!
To je bitna razlika...:klap:
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2017., 17:50   #78
Quote:
Alatnicar kaže: Pogledaj post
Još jedna "žrtva" roditelja i fašističkog školskog sustava, jer je morala pohađati predmet u kojemu se u glavnom ništa ne radi.
Da, to je baš traumatično iskustvo za svako dijete.
Nisam išla na školski, nego župni vjeronauk. I na nedjeljne mise dok su nevjernici gledali kaubojce na TV-u.
__________________
#HoldMyRakija
Leteća is online now  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2017., 18:24   #79
Quote:
Leteća kaže: Pogledaj post
Nisam išla na školski, nego župni vjeronauk. I na nedjeljne mise dok su nevjernici gledali kaubojce na TV-u.
ne želim spamat,ali možda i nekom drugom pomogne,bi li mi se moglo objasniti kako odgovoriti na određeni post a da ne citiram cijeli,tj.kako izdvojiti neku rečenicu?
sanlukmarin is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2017., 19:07   #80
Quote:
Nemruth Dagi kaže: Pogledaj post
Nije baš istina; možeš ti željeti što hoćeš ali nećeš to imati samo na temelju ŽELJE. Taman da se želje povlače još od kromanjonaca.

Željela bih da sam lijepa ko Nefretiti pa nisam a želim to već dva i kusur mijenijuma.
Kažem, trenutnno nisi Nefretiti jer još uvijek imaš karmu koju si kreirala u prošlosti, a nisi ju još odradila

A tada u prošlosti si željela biti ovo što si sad
__________________
Čovjek nije drvo, i vezanost je njegova nesreća, oduzima mu hrabrost, umanjuje sigurnost. Vežući se za jedno mjesto čovjek prihvata sve uslove, čak i nepovoljne, i sam sebe plaši neizvjesnošću koja ga čeka. Promjena mu liči na napuštanje, na gubitak uloženog, neko drugi će zaposjesti njegov osvojeni prostor, i on ce počinjati iznova. Ukopavanje je pravi početak starenja, jer je čovjek mlad sve dok se ne boji da započinje. Ostajući, čovjek trpi ili napada. Odlazeći, čuva slobodu, spreman je da promijeni mjesto i nametne uslove. Kuda i kako da ode? (Derviš i smrt, Meša Selimović)
Srebrni-medvjed is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:12.