Natrag   Forum.hr > Društvo > Povijest > Vojna povijest i tehnologija

Vojna povijest i tehnologija Od praćke do ratova zvijezda.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.11.2016., 19:50   #581
Quote:
ThorSteinar kaže: Pogledaj post
Problem je sto ne mozes ni doci na selekciju odmah te u startu postrojba ne pusta..Ako si u Tigrovima ili Gromovima tesko da mozes bilo gdje otici..
Jako glupa stvar ali ajde ima vremena nemogu sad razmisljat o tome neznam sta ce tad bit
david335 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2016., 20:44   #582
Quote:
david335 kaže: Pogledaj post
Jako glupa stvar ali ajde ima vremena nemogu sad razmisljat o tome neznam sta ce tad bit
eto vidiš...imaš totalno krivu predodžbu o sustavu za koji se zanimaš...ako se svima izlazi u sustret i ispunjavaju njihove želje i prohtjevi , pa ko će onda radit ? sprovodi,straže,vježbe,NOS-evi,kojekakve borbene grupe ...za sve to trebaš gomilu ljudi...
jedangrafitni is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2016., 22:47   #583
Quote:
jedangrafitni kaže: Pogledaj post
eto vidiš...imaš totalno krivu predodžbu o sustavu za koji se zanimaš...ako se svima izlazi u sustret i ispunjavaju njihove želje i prohtjevi , pa ko će onda radit ? sprovodi,straže,vježbe,NOS-evi,kojekakve borbene grupe ...za sve to trebaš gomilu ljudi...
To sve stoji...Ali iz svake bojne se godisnje prijavi manje od 10 ljudi za zzs..racunaj da bar pola njih nece ni proci psihotestove itd..tako da se moze i bez njih..
ThorSteinar is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2016., 00:17   #584
Quote:
ThorSteinar kaže: Pogledaj post
To sve stoji...Ali iz svake bojne se godisnje prijavi manje od 10 ljudi za zzs..racunaj da bar pola njih nece ni proci psihotestove itd..tako da se moze i bez njih..
istina...dobro kažeš...no u pravilu tek pridošle,nove se ne pušta samo tako...ako ima zainteresiranih prilika se pruža reći ćemo starijoj vojsci...to jest onima koji su u sustav ušli godinu ,dvi , tri prije ovih novajlija...mladi kad nam dolaze u brigadu , dolaze sa stavom ko da nastavljaju sa srednjom školom ,ko da će dobit sve na pladnju .. no to nije tak ... mladac ako želi uspjet mora radit na sebi samostalno i kondicijski i po pitanju znanja i vještina,najbolje se uči od starije vojske...

ali tu je naravno i ona stara
u vojsci,najbolja veza je rod
,a najbolji rod je veza
...pa ti sad budi pametan i ispravan prema svima...nemreš nikako
jedangrafitni is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2016., 09:03   #585
http://www.jutarnji.hr/vijesti/hrvat...force/5320583/

HRVATSKA S JOŠ TRI DRŽAVE I U SURADNJI S AMERIKOM OSNIVA SPECIJALNE ZRAČNE SNAGE
Stvara se hrvatski Delta Force
Essegg is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2016., 11:04   #586
Quote:
jedangrafitni kaže: Pogledaj post
istina...dobro kažeš...no u pravilu tek pridošle,nove se ne pušta samo tako...ako ima zainteresiranih prilika se pruža reći ćemo starijoj vojsci...to jest onima koji su u sustav ušli godinu ,dvi , tri prije ovih novajlija...mladi kad nam dolaze u brigadu , dolaze sa stavom ko da nastavljaju sa srednjom školom ,ko da će dobit sve na pladnju .. no to nije tak ... mladac ako želi uspjet mora radit na sebi samostalno i kondicijski i po pitanju znanja i vještina,najbolje se uči od starije vojske...



ali tu je naravno i ona stara
u vojsci,najbolja veza je rod
,a najbolji rod je veza
...pa ti sad budi pametan i ispravan prema svima...nemreš nikako
Dobro to ima smisla ali imat cu 24godine kad zavrsim HVU i jos moram godinu dana bit u vojsci i tek onda mogu ic an selekciju a ak me oni jos ne puste moza predem dobnu granicu zato mislim da je glupo
david335 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2016., 11:05   #587
Dali netko zna nesto o ovom clanku iz jutarnjeg??
david335 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2016., 15:34   #588
Quote:
jedangrafitni kaže: Pogledaj post
istina...dobro kažeš...no u pravilu tek pridošle,nove se ne pušta samo tako...ako ima zainteresiranih prilika se pruža reći ćemo starijoj vojsci...to jest onima koji su u sustav ušli godinu ,dvi , tri prije ovih novajlija...mladi kad nam dolaze u brigadu , dolaze sa stavom ko da nastavljaju sa srednjom školom ,ko da će dobit sve na pladnju .. no to nije tak ... mladac ako želi uspjet mora radit na sebi samostalno i kondicijski i po pitanju znanja i vještina,najbolje se uči od starije vojske...

ali tu je naravno i ona stara
u vojsci,najbolja veza je rod
,a najbolji rod je veza
...pa ti sad budi pametan i ispravan prema svima...nemreš nikako

--.. .- ... - --- -- .. ... .-.. .. ... -.. .- .--- . -. .- .--- -... --- .--.. .--- .-
...- . --.. .- ..--..

.-.-. -.-

karabin is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2017., 23:07   #589
__________________
Jeste, FAŠISTI ste. ~ klonka. Prvo polje hrvatskog grba i povijesne cinjenice
U Njemačkoj lustracija još uvijek 2017.godine traje, u Hrvatskoj nikad nije ni započela!
plus.nesto is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2018., 12:38   #590
Prisegnuli u potpunoj tajnosti: Dobili smo još 11 komandosa
Quote:
U vojarni "Josip Jović" na Udbini je u srijedu navečer održana prigodna svečanost kojom je obilježen završetak Temeljne obuke za specijalna djelovanja Zapovjedništva specijalnih snaga (ZSS) Hrvatske vojske.

Obuku je uspješno završilo jedanaest vojnika, koji su pod okriljem noći, uz svjetlost baklji, izrekli commando molitvu, nakon čega su im uručene diplome.

- Temeljna obuka za specijalna djelovanja sastoji se od selekcije i obuke što uključuje individualno osposobljavanje i obuku malih timova te od završnog i najvažnijeg dijela – commando obuke. Individualno osposobljavanje obuhvaća obuku temeljnih i naprednih vojnih vještina, kao što su obuka preživljavanja i temeljna padobranska obuka, a u obuci malih timova pripadnici se obučavaju za djelovanje u sklopu tima. Commando obuka, treći je finalni i najzahtjevniji dio temeljne obuke za specijalna djelovanja i obuhvaća obuku u ekstremnim uvjetima. Uspješno završena temeljna obuka za specijalna djelovanja, koja traje gotovo šest mjeseci, a osobito njezin završni i najzahtjevniji dio preduvjet je da bi se postalo pripadnikom Zapovjedništva specijalnih snaga
__________________
T. 20.11.2004.-1.12.2013. S. 2014?-7.1.2023. Sometimes maybe good, sometimes maybe shit
JKD01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2021., 16:00   #591
Smijenjen Perica Turalija, zapovjednik ZSS.

https://obris.org/hrvatska/smijenjen-general-turalija/
__________________
Ljudi su žrtva, a žene su poludile.
Hollow Point is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2021., 02:06   #592
Quote:
Hollow Point kaže: Pogledaj post
Smijenjen Perica Turalija, zapovjednik ZSS.

https://obris.org/hrvatska/smijenjen-general-turalija/
kakav mu je ovo oznaka na vrhu ramena iznad standardnoe ZSS oznake?

https://obris.org/wp-content/uploads..._6835_mala.jpg
Avocado is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2021., 04:53   #593
Quote:
Avocado kaže: Pogledaj post
kakav mu je ovo oznaka na vrhu ramena iznad standardnoe ZSS oznake?

https://obris.org/wp-content/uploads..._6835_mala.jpg
Standardna oznaka Bojne Zrinski.
__________________
There are no good guns, There are no bad guns. A gun in the hands of a bad man is a bad thing. Any gun in the hands of a good man is no threat to anyone, except bad people.
MadMax- is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2021., 10:11   #594
Quote:
Hollow Point kaže: Pogledaj post
Smijenjen Perica Turalija, zapovjednik ZSS.

https://obris.org/hrvatska/smijenjen-general-turalija/
... ahh sad neke stvari postaju jasnije
... inače malo me začudila ona nedavna informacija o pripadnicima ZSS-a pozitivnim na opijate , zašto se sa time sa tome info. uopće išlo u javnost obzirom kako Vojna Policija u nazad dvi tri godine sustavno češlja sve i jedno postrojbu OS-a Kao posljedicu toga "češljanja" uredno na mjesečnoj bazi "odleprša" njih nekoliko . U glavnom se tu radi o pozitivnim na opijate a tek nešto malo ih otpadne zbog ostalih "nepodopština" ... to inače nije nešto oko čega bi se trebalo čudit i to je tak poradi xy razloga...
Ono oko čega bi se trebao čudit je sledeće:ako se išlo na micanje Turajlije zbog tih par njegovih ljudi zašto se tako isto nije postupalo prema svim zapovjednicima ostalih postrobi a čiji su ljudi isto tak uhvaćeni u istom ili sličnom prekršaju ?

Ovdje garant ima još nečega ... bit će kak je Turajlija nekomu smetao i ovo je tome nekomu bila prilika riješit se dotičnog ...
jedangrafitni is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2021., 16:13   #595
E diste legende, vako imam jedno pitanje i zanima me vaše mišljenje. Da se desi neki teroristički napad na Brač ili Hvar koju bi specijalnu jedinicu poslali, ZSS,ATJ Lučko ili ATVP? Da se desi teroristički napad na neki Američki otok tipa Buxton moja predpodstavka je da bi poslali Specijalnu Obalnu Stražu a pošto mi takvu jedinicu nemamo šta bi poslali u našem slučaju? Ovo vam vjerovatno zvuči ko debilno pitanje al jbg mlad sam i zanima me šta vi mislite. I također zna li iko koliko ZSS trenutno ima pripadnika? 300 - 450?
Ministar BMWa is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2021., 16:31   #596
Quote:
david335 kaže: Pogledaj post
Dobro to ima smisla ali imat cu 24godine kad zavrsim HVU i jos moram godinu dana bit u vojsci i tek onda mogu ic an selekciju a ak me oni jos ne puste moza predem dobnu granicu zato mislim da je glupo
E gazda proslo 5 godina jesi živ
__________________
Brzina je moja vještina
Ministar BMWa is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2021., 18:26   #597
Predsjednik RH i vrhovni zapovjednik OS RH Zoran Milanović je objavio da je smijenjen zapovjednik Zapovjedništva specijalnih snaga, brigadni general Perica Turalija.


Quote:

Dakle, na prijedlog načelnika Glavnog stožera, jer nije bilo druge. Žao mi je. Mislim… bio mi je simpatičan čovjek, ali sustav nije funkcionirao.
To je vojska. Dakle, vi morate te ljude udaljiti odmah. Oni ne smiju više ni dana… To je kao kad imate zarazu u klinici. Miči odmah, a kasnije ćemo razgovarati o postupcima“.
Quote:
Ministarstvo obrane kratko je odgovorilo:

„Možemo vas izvijestiti da je sukladno Zakonu o obrani, brigadni general Perica Turalija, zapovjednik Zapovjedništva specijalnih snaga razriješen dužnosti dana 31. srpnja 2021. godine“.
__________________
extraordinary and plenipotentiary ambassador of Croatia
AirBag is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2021., 01:49   #598
Quote:
Ministar BMWa kaže: Pogledaj post
E diste legende, vako imam jedno pitanje i zanima me vaše mišljenje. Da se desi neki teroristički napad na Brač ili Hvar koju bi specijalnu jedinicu poslali, ZSS,ATJ Lučko ili ATVP? Da se desi teroristički napad na neki Američki otok tipa Buxton moja predpodstavka je da bi poslali Specijalnu Obalnu Stražu a pošto mi takvu jedinicu nemamo šta bi poslali u našem slučaju? Ovo vam vjerovatno zvuči ko debilno pitanje al jbg mlad sam i zanima me šta vi mislite. I također zna li iko koliko ZSS trenutno ima pripadnika? 300 - 450?
Da se dogodi fizički napad s ''teroristima izvršiteljima'' dok bi bilo koja jedinica došla lokalci bi ih već vrtjeli na ražnju uz kombinaciju Bojne Čavoglave i Sandre Afrike

Teroristički napadi i AT postrojbe su za kulturne zemlje.... HR, Srbija, Izrael, Texas, ovdje se to rješava hladnim oružjem

Sad se baš sjetio što mi prije par godina bajker jedan pričao o sceni u Sl. Brodu. Tipa prije 7-8-9 godina došli mislim Hells Angelsi iz Austrije reketarit valjda tu neku veliku motorijadu što bude.... Sve pet, njih hrpa, lak posao.... samo što su popili batine da su jedna živu glavu izvukli, prvo od lokalaca, a kad su oni završili onda od interventne To su bande za civilizaciju, ovdje to ne prolazi
__________________
Pravopisne greške zanemarite. Po forumima pišem kad uhvatim nešto malo slobodnog vremena i živo mi se fućka hoće li pisati zrakoplov ili zraplokov. Koje mi slovo prvo dođe pod prste to će i ostati......
iks3m is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2021., 13:12   #599
Da se dogodi fizički napad s ''teroristima izvršiteljima'' dok bi bilo koja jedinica došla lokalci bi ih već vrtjeli na ražnju uz kombinaciju Bojne Čavoglave i Sandre Afrike

hahahah pa dobro vjerujem ludi smo mi al opet od 14,000 ljudi na Braču sumljam da ih ima dovoljno naoružanih protiv 80 terorista, a možda opće nisam upravu.

Sad se baš sjetio što mi prije par godina bajker jedan pričao o sceni u Sl. Brodu. Tipa prije 7-8-9 godina došli mislim Hells Angelsi iz Austrije reketarit valjda tu neku veliku motorijadu što bude.... Sve pet, njih hrpa, lak posao.... samo što su popili batine da su jedna živu glavu izvukli, prvo od lokalaca, a kad su oni završili onda od interventne To su bande za civilizaciju, ovdje to ne prolazi

A dobro al bajkeri ne nose kalaše i zolje sa sobom.
__________________
Brzina je moja vještina
Ministar BMWa is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2021., 13:42   #600
Quote:
samo što su popili batine da su jedna živu glavu izvukli, prvo od lokalaca, a kad su oni završili onda od interventne To su bande za civilizaciju, ovdje to ne prolazi
Kod nas u kraju oduvek postoji nepisano pravilo u vezi svih sto dodju sa strane: "Mož' da jedes i da pijes,mož'batine da dobijes,pa ti biraj..."....
Miki Pirs is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:36.