Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Kompjutorske igre > Konzole

Konzole Kutak za korisnike igraćih konzola

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.11.2017., 11:38   #1181
Kupnja Nintendo Switch

Pozdrav ljudi,

gledao sam razne web shopove po hr i dalje i cijene jako variraju. Od 3000kn do 2600kn u domaćim shopovima. Ima tu i Splatoon 2 bundlova za oko 3000kn. Uglavnom dosta skuplje nego vani. Mislim da je najjeftinije što sam našao vani amzon.de za prime usere ( ima trial ) 325 eura dok se u francuskoj amazon.fr može naći i za 295 eura isto za prime usere. Sad nisam siguran za cijenu dostave, lupanje pdv-a ako je iz francuske ili Njemačke . Carine mislim da nema... Kakva su vaša iskustva i gdje bi bilo zgodnije nabaviti Switch pošto je kod nas dosta skup.

Uglavnom mi ovaj Nintendo više odgovara jer ima dobre AAA naslove , a može se igrati u handheld modu možda čak i bolje nego na tv-u. Na tv u bi ga rijetko igrao jer bi svojima najvjerojatnije uzimao od gledanja tv sadržaja, a eventualno bi ga spajao na monitor od kompa i igrao kao handheld jer često nisam kod kuće, u vlaku sam, čekam vamo čekam tamo i to su glavni razlozi zašto switch a ne ps4 ili xbox. Imam i solidan komp pa tu mogu igrat većinu naslova sa ove dvije spomenute konzole...
Corpse-eater is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2017., 21:09   #1182
Quote:
Corpse-eater kaže: Pogledaj post
Pozdrav ljudi,

gledao sam razne web shopove po hr i dalje i cijene jako variraju. Od 3000kn do 2600kn u domaćim shopovima. Ima tu i Splatoon 2 bundlova za oko 3000kn. Uglavnom dosta skuplje nego vani. Mislim da je najjeftinije što sam našao vani amzon.de za prime usere ( ima trial ) 325 eura dok se u francuskoj amazon.fr može naći i za 295 eura isto za prime usere. Sad nisam siguran za cijenu dostave, lupanje pdv-a ako je iz francuske ili Njemačke . Carine mislim da nema... Kakva su vaša iskustva i gdje bi bilo zgodnije nabaviti Switch pošto je kod nas dosta skup.

Uglavnom mi ovaj Nintendo više odgovara jer ima dobre AAA naslove , a može se igrati u handheld modu možda čak i bolje nego na tv-u. Na tv u bi ga rijetko igrao jer bi svojima najvjerojatnije uzimao od gledanja tv sadržaja, a eventualno bi ga spajao na monitor od kompa i igrao kao handheld jer često nisam kod kuće, u vlaku sam, čekam vamo čekam tamo i to su glavni razlozi zašto switch a ne ps4 ili xbox. Imam i solidan komp pa tu mogu igrat većinu naslova sa ove dvije spomenute konzole...
Kada ti na 300 eura izvana lupe poštarinu, pdv, carinu (nije to nemoguće kod nas) mislim da ti je bolje izabrati renomiranu HR firmu i platiti 360 eura.
Da ne spominjemo rizik koji trgovanje preko grane nosi oko dostave, garancije, eventualnog servisa... Mislim da ti je bolje platiti tih 30 eura više pa si relativno siguran.
Ako već imaš gaming komp, Switch je dobar izbor za put ako te zanimaju takve igre. Ne čekaj, mani novac, život je kratak...

Meni bi također dobro došlo za vlak, ali također igram Steam, imam PS4, a na žalost nisam nešto zagrijan za Nintendo igre.
ivanaj is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2017., 08:43   #1183
Da li postoji koji ducan u ZG, gdje prodavaju rabljene konzole sa garancijom? Iskustva?
rs1975 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2018., 01:21   #1184
Nintendo Switch
GirlFashionGuru is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2018., 13:11   #1185
Quote:
ivanaj kaže: Pogledaj post
Kada ti na 300 eura izvana lupe poštarinu, pdv, carinu (nije to nemoguće kod nas) mislim da ti je bolje izabrati renomiranu HR firmu i platiti 360 eura.

Da ne spominjemo rizik koji trgovanje preko grane nosi oko dostave, garancije, eventualnog servisa... Mislim da ti je bolje platiti tih 30 eura više pa si relativno siguran.

Ako već imaš gaming komp, Switch je dobar izbor za put ako te zanimaju takve igre. Ne čekaj, mani novac, život je kratak...



Meni bi također dobro došlo za vlak, ali također igram Steam, imam PS4, a na žalost nisam nešto zagrijan za Nintendo igre.


Nema nikakvih davanja za pošiljke iz EU. Ali se slažem da je bolje kupiti u nekoga lokalnog ako je mala ušteda.


Sent from my iPhone using Tapatalk
endless gravy is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2018., 13:51   #1186
Quote:
endless gravy kaže: Pogledaj post
Nema nikakvih davanja za pošiljke iz EU. Ali se slažem da je bolje kupiti u nekoga lokalnog ako je mala ušteda.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Ne bi trebalo biti davanja, ali ako ti naplate (a meni jesu) ne možeš ništa protiv toga jer se ne isplati tužba.
Ti pričaš o zakonu, ali ovo nije pravna država.

I da ne zaboravim, najavljeno je da će se uskoro plaćati pdv 25% na sve naružbe izvana bez obzira kolike i odakle.
ivanaj is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2018., 19:29   #1187
Quote:
ivanaj kaže: Pogledaj post
Ne bi trebalo biti davanja, ali ako ti naplate (a meni jesu) ne možeš ništa protiv toga jer se ne isplati tužba.

Ti pričaš o zakonu, ali ovo nije pravna država.



I da ne zaboravim, najavljeno je da će se uskoro plaćati pdv 25% na sve naružbe izvana bez obzira kolike i odakle.


25posto na sve narudžbe van EU, sad su oslobođene carine manje pošiljke ispod 25eur čini mi se. Na posiljke unutar EU za vec uvezenu robu jednostavno ne mozes biti davanja.

Ako si kupovao iz nekakvog kineskog shopa koji mozda ima lager stvari fizički unutar Europe, onda si mogao platiti neka davanja jer ta roba nikad nije ni bila uvezena u EU


Sent from my iPhone using Tapatalk
endless gravy is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2018., 17:20   #1188
Quote:
Corpse-eater kaže: Pogledaj post
Pozdrav ljudi,

gledao sam razne web shopove po hr i dalje i cijene jako variraju. Od 3000kn do 2600kn u domaćim shopovima. Ima tu i Splatoon 2 bundlova za oko 3000kn. Uglavnom dosta skuplje nego vani. Mislim da je najjeftinije što sam našao vani amzon.de za prime usere ( ima trial ) 325 eura dok se u francuskoj amazon.fr može naći i za 295 eura isto za prime usere. Sad nisam siguran za cijenu dostave, lupanje pdv-a ako je iz francuske ili Njemačke . Carine mislim da nema... Kakva su vaša iskustva i gdje bi bilo zgodnije nabaviti Switch pošto je kod nas dosta skup.

Uglavnom mi ovaj Nintendo više odgovara jer ima dobre AAA naslove , a može se igrati u handheld modu možda čak i bolje nego na tv-u. Na tv u bi ga rijetko igrao jer bi svojima najvjerojatnije uzimao od gledanja tv sadržaja, a eventualno bi ga spajao na monitor od kompa i igrao kao handheld jer često nisam kod kuće, u vlaku sam, čekam vamo čekam tamo i to su glavni razlozi zašto switch a ne ps4 ili xbox. Imam i solidan komp pa tu mogu igrat većinu naslova sa ove dvije spomenute konzole...
Svijet Igara webshop ti je odličan za Nintendo Switch i PlayStation, jako dobre cijene i super brza isporuka (sljedeći radni dan), preporuka.
Ax-AlO is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2018., 13:33   #1189
Pozz...

U narednih par mjeseci ću se vjerojatno upustiti u kupnju konzole za klinca (8 godina). On bi nintendo, ponajprije zbog onih sportskih igara (golf, baseball) gdje mlati onom palicom.

E sad...da li ići na Switch ili na Wii U? Kolko sam uspio pročitati, Wii U čita igre od Wii, postoji mogućnost softmoda itd...više igara za sada, a i da ih se nać rabljenih za relativno OK lovu.

Da li za Switch uopće postoje igre tipa golf, baseball, tenis? Koje bi se igrale s nunchakama ili onim daljinskim?
Sviba is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2018., 23:19   #1190
Quote:
Sviba kaže: Pogledaj post
Pozz...

U narednih par mjeseci ću se vjerojatno upustiti u kupnju konzole za klinca (8 godina). On bi nintendo, ponajprije zbog onih sportskih igara (golf, baseball) gdje mlati onom palicom.

E sad...da li ići na Switch ili na Wii U? Kolko sam uspio pročitati, Wii U čita igre od Wii, postoji mogućnost softmoda itd...više igara za sada, a i da ih se nać rabljenih za relativno OK lovu.

Da li za Switch uopće postoje igre tipa golf, baseball, tenis? Koje bi se igrale s nunchakama ili onim daljinskim?
Za uzrast od 8 godina i igre gdje se mlati tj. koristi wii remote i nunchuck ne treba ti ništa bolje od obične Wii ili Wii mini konzole. Mini je novija verzija, može se naći sa pokojom igrom za 500 kn. Ima onaj Wii sports i sports resort gdje ima gomila takvih igara tipa golf, tenis i slično...
Druge dvije konzole su drastično skuplje, a ustvari i ne dobiješ motion doživljaj...

Kada sinu to dosadi, ionako će tražiti PS4.
ivanaj is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2018., 12:46   #1191
Quote:
ivanaj kaže: Pogledaj post
Za uzrast od 8 godina i igre gdje se mlati tj. koristi wii remote i nunchuck ne treba ti ništa bolje od obične Wii ili Wii mini konzole. Mini je novija verzija, može se naći sa pokojom igrom za 500 kn. Ima onaj Wii sports i sports resort gdje ima gomila takvih igara tipa golf, tenis i slično...
Druge dvije konzole su drastično skuplje, a ustvari i ne dobiješ motion doživljaj...

Kada sinu to dosadi, ionako će tražiti PS4.
Hvala na odgovoru! Pronjuškat ću malo
Sviba is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2018., 15:55   #1192
Wii U bi trebao vrtiti sve igre koje idu i na Wii, a i svi dodatni gadgeti su kompatibilni (remote, nunčake, volani...). Ako se ne varam?

Takođe mi Wii U izgleda prilično ozbiljnije po pitanju grafike, a može se i softmodat.

Nećemo se lagati. Nije ni tata daleko od toga da odigra štogod
Naposlijetku, davno sam imao SNES. Kad je to još bila zadnja riječ konzolaške tehnike.

Mislim da ću ići prema Wii U.
Sviba is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2018., 19:34   #1193
U nedoumici sam da li kupiti Xbox One S ili uštedjeti za X verziju. Imam 4k televiziju tako da znam da je X dugoročnije rješenje, ali s obzirom da je velika razlika u cijeni ne mogu se odlučiti. Da li može netko od vas potvrditi ima li doista toliko vidljive razlike u kvaliteti slike itd. između S i X verzije?
beryozinka is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2018., 21:49   #1194
Quote:
beryozinka kaže: Pogledaj post
U nedoumici sam da li kupiti Xbox One S ili uštedjeti za X verziju. Imam 4k televiziju tako da znam da je X dugoročnije rješenje, ali s obzirom da je velika razlika u cijeni ne mogu se odlučiti. Da li može netko od vas potvrditi ima li doista toliko vidljive razlike u kvaliteti slike itd. između S i X verzije?
Dilemu rješi kupovinom PS4 pro. Vrijedi za 4K TV, a ima i odlične igre te nadolazeće ekskluzive...
ivanaj is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2018., 09:15   #1195
Gameboy servis

Pozdrav!
Interesira me postoji li igdje u ZG ili HR uopće, servis za Gameboy. Imam stari, prvi Gameboy...Počeo je na ekranu gubiti vertikalne linije. Gledao sam na youtube-u kako se to može riješiti. No to je pomalo pipkav posao i ne bi da ga uništim.
Punish3r is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2018., 09:57   #1196
Quote:
ivanaj kaže: Pogledaj post
Imaš 3 osnovna modela: fat (ni slučajno), slim (može, ali oprez), super slim (ova je poželjna). U pitanju je naravno starost konzole.
Imao sam PS3 sa 12 gb flash memorije i meni je to bilo dosta. Igram 2-3 igre pa obrišem i tako. Ako ćeš puno skidati sa neta, biraj 250 ili 500 gb. Ako nećeš, onda nije toliko važno.
Neke igre traže više prostora na HD-u, neke manje, a čini mi se da na 12 gb modelu neke nisu tražile ništa (nisam siguran).
Ima toliko jeftinih original igara koje možeš i mjenjati tako da nemaš stvarne potrebe za piraterijom.
Prošle godine sam kupio super slim 12gb polovan (ali nov - korišten 2 tjedna) za 900 kn. pa se ravnaj po tome.
Ti novi modeli se baš i ne pregrijavaju. Dobra je to konzola, pazit se trebaš ljudi niskog morala na Njuškalu. Najbolje nađi nekoga da ti donese konzolu, priključi, isproba, gledaj da je čista ko sunce, da kontroler izgleda nov, da ima igara i da su ko nove. Sve to možeš tražiti jer trenutna situacija ide u prilog kupca PS3 konzole.
I znaj da za nekih 2000 kn. možeš kupiti nov PS4 od firme sa garancijom ako misliš da je to bolje. A nov PS3 košta skoro isto toliko. Dakle nov PS3 se baš i ne isplati kupovati. Ja sam kupio polovan PS3, odigrao ekskluzive koje su me zanimale (obavezno Uncharted serijal i The last of us) i prodao bez ikakvog gubitka. pa sam kupio PS4 i sada opet igram ekskluzive pa kad prodam na red ide Nintendo Switch itd...
Uglavnom, na Njuškalu je puno neozbiljnih, prevaranata, djece, pa savjetujem oprez. Osobna kupoprodaja da možeš sve vidjeti. Meni je čovjek dovezao iz drugog mjesta samo da proda i kada sam vidio da je novo bez trunke prašine ili tragova korištenja, naravno da sam kupio.
Eto pa sretno...
evo, od dosade odlučila sam kupiti ps 3, malo odigrat par igrica - nisam 15 g igrala pa rekoh da se malo razveselim(igrala bi samo FIFU, G Tourismo i ovu last of us) samo me to zanima, odigat ću sat dva vikendom, parmjeseci i prodati dalje- pa mi se radi toga ne kupuje novo.
e sad, po savjetu iz gornjeg posta, našla na njuškalu, Playstation 3 Super Slim 500 Gb. za 750 kn. isprobat će ga da vidim kako radi.
e sad, dal se te tri igrice mogu normalno odigrat na ovoj konzoli koju kupujem, ono baš ih imati na CD-u i igrati?

malo sam počela čitati o ps 3i zavrtilo mi se u glavi od podataka, te modificirane, te pregrijavaju se, pa neki FAN koji uključiš za hladenje, jailbreak...ajme meni.

kad sam prije 15 g igrala, uključila bi ju i igrala i to je to.
Da li mogu ove tri igrice igrati bez da znam išta o modificiranju i hlađenju i sl? i dali mi se isplati kupovati super slim za 750, što sve moram paziti.

e da, našla neku polovnu u game electronic, 12 mj garancije, bijela 1200 kn. ali eto, čitam da su isto muljatori, znam da kupuju stare, poprave i onda prodaju "izložbene"primjerke. a ta garancija mi malo znači ako se moram natezati sa njihovim servisima, nemam vremena ni živaca. da li je to tako s njima ili griješim?

hvala na savjetima,
__________________
And although my eyes were open wide
They might have just as well been closed..
Kymatica is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2018., 01:21   #1197
Question

Znate li je li kvaliteta konzola (PS 4 (Pro), Nintendo Switch, Xbox One (X), itd.) koje se prodaju u Hrvatskoj jednaka onima u SAD-u, Njemačkoj, UK-u, itd.? Nadam se da nema lošije kvalitete u hardveru zbog toga što smo na balkanu.
Kame Sennin is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2018., 16:53   #1198
Sve je to isto.
Hmxhmx is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2018., 21:24   #1199
Quote:
Hmxhmx kaže: Pogledaj post
Sve je to isto.
Hvala, nadam se da je tako.
Kame Sennin is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2018., 11:33   #1200
Dečki, cure...
treba mi savjet.
Planiram kupiti konzolu. I ne znam koju bih. Inače nisam gamer - peak of my gamer life was tekken 3 on PS1.... Ali me pukla nostalgija kad sam vidio da izlazi PS klasik.

Malo sam istraživao, ali ne dođoh do nekog zaključka što mi je najbolje.

Ono što bih volio dobiti od svoje konzole je dobar offline multiplayer (as Crash, Tekken...) ali ne nađoh dobar PS bundle (dobar čitaj kao jeftin).
Kad smo već kod jeftinih konzola - PS1 2018 me nostaligčno privukao samo zbog Tekkena, ostatak igara je totani turnoff za tih 800 kuna.
Santa Domenica daje PS VR za manje od 1.5k, ali me zanima dostupnost novih igara za taj model. VR mi se čini kao odlično game iskustvo, ali je (valjda) isključivo single player?
I može li konzola koja se kupi u VR bundleu podržati obične PS 4 igre?


Ne vidjeh puno igara za X BOX pa mi je on bio drugi izbor uvijek.

Ne tražim mnogo, nešto jeftinije i mogućost da mogu igrati bez neta neki multiplayer i šarenu lepezu igara.

HELP
Yszaiah is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:08.