Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja > Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.01.2018., 15:56   #4241
Quote:
petronja kaže: Pogledaj post
2.DAN - Šetnja Passeigom de Gracia te obilazak Casa Mila i Casa Batlo. O
Ovdje me zanima u koju Casu bolje ući pošto su ulaznice da ti pamet stane pa neću obje...
Ja bi na tvom mjestu išla vidit Casa Mila tj. La Pedrera. Krov je savršen i možeš vidit sobu di je bio Gaudi.

Ostalo, stavila si svega, ali tamo si sedam dana pa ćeš sve i stići. Najbolji pogled na grad je s Bunker del Carmel po meni.

Kafići: L'Antic Teatre (jutarnja kava, popodnevno piće)
Mescladis - (kava, snack, kolači)

Taverne: Taverna el glop
Kserol (jako ukusno i pristojne cijene. Idealno za popit pivu i grickat. nije konkretni restoran)
El bosc de les fades (jako turistički, ali jakooo kul)
__________________
Za spasiti svijet nemam ideju..
Terranea is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2018., 16:09   #4242
Quote:
Terranea kaže: Pogledaj post
Ja bi na tvom mjestu išla vidit Casa Mila tj. La Pedrera. Krov je savršen i možeš vidit sobu di je bio Gaudi.

Ostalo, stavila si svega, ali tamo si sedam dana pa ćeš sve i stići. Najbolji pogled na grad je s Bunker del Carmel po meni.

Kafići: L'Antic Teatre (jutarnja kava, popodnevno piće)
Mescladis - (kava, snack, kolači)

Taverne: Taverna el glop
Kserol (jako ukusno i pristojne cijene. Idealno za popit pivu i grickat. nije konkretni restoran)
El bosc de les fades (jako turistički, ali jakooo kul)
Hvala puno, pokusat cu uvrstiti sve ovo u plan, pogotovo Bunker del Carmel

A na Tibidabo i Montjuic se moze pjesice ili se mora nekim prijevozom do gore?

Poslano sa mog SM-A510F koristeći Tapatalk
petronja is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2018., 12:56   #4243
Quote:
petronja kaže: Pogledaj post
Hvala puno, pokusat cu uvrstiti sve ovo u plan, pogotovo Bunker del Carmel

A na Tibidabo i Montjuic se moze pjesice ili se mora nekim prijevozom do gore?
Na Montjuic možeš pješke (to ti je kod plaza espana). Ima dosta stepenica, ali dobar dio puta su pokretne ako ti se ne da toliko penjat. Meni se nije dalo nakon hopsanja cijeli dan .
Na Tibidabo baš i ne moš pješke. Imaš uspinjaču i bus. Tamo je lunapark koji se naravno plaća, pa ne znam je li vam to zanimljivo. Ali pogled i katedrala su dovoljni .
__________________
Za spasiti svijet nemam ideju..
Terranea is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2018., 15:05   #4244
Quote:
Terranea kaže: Pogledaj post
Na Montjuic možeš pješke (to ti je kod plaza espana). Ima dosta stepenica, ali dobar dio puta su pokretne ako ti se ne da toliko penjat. Meni se nije dalo nakon hopsanja cijeli dan .
Na Tibidabo baš i ne moš pješke. Imaš uspinjaču i bus. Tamo je lunapark koji se naravno plaća, pa ne znam je li vam to zanimljivo. Ali pogled i katedrala su dovoljni .
Ma pogled i katedrala me zanimaju, setnjica po planini ili sto je to vec hahaha, lunapark me ne zanima

Samo se nadam se da nisu bas nabili cijenu uspinjace i busa...

Poslano sa mog SM-A510F koristeći Tapatalk
petronja is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2018., 09:30   #4245
Quote:
petronja kaže: Pogledaj post
Ma pogled i katedrala me zanimaju, setnjica po planini ili sto je to vec hahaha, lunapark me ne zanima

Samo se nadam se da nisu bas nabili cijenu uspinjace i busa...
Za oboje ti vrijedi "Hola BCN" I T10 kartica
__________________
Za spasiti svijet nemam ideju..
Terranea is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2018., 18:21   #4246
Quote:
petronja kaže: Pogledaj post
Kako vam se čini plan, treba li što dodati?

I pliz, savjete u koju četvrt je najbolje izaći navečer, koji klub, taverna ili kafić?

I pošto volim te vidikovce i panoramske poglede, postoji li neki birc s brutalnim pogledom? ☺☺

Poslano sa mog SM-A510F koristeći Tapatalk

Plan dosta sličan našem

Preporučam obavezno posjetiti Placu Reial (s Ramble se ulazi), El raval je meni zanimljiv (jer je multikulturalan, najbolji kebab i baklavu smo pojeli kod Turaka u El ravalu + odlična je A tu bola koja je blizu Rambli El raval koja nam je bila fora), El Born ima krasnu katedralu, uličice i dućančiće, tamo je i Palau de la musica Catalana (jako zanimljiva izvana), a ne bih preskočila na vašem mjestu ni Palau Guell (ona mi je čak i draža od Case Mile u koju smo također ulazili, Palau je njegov raniji rad, no prezanimljiv je iznutra, a krov je fantastičan, drugačjiji od krova i dimnjaka Case Mile, iako su oba krova vrhunska).

Preporučam još i odličan sladoled u Chocolat-box i savršen mojito u Pub fiction gdje smo išli nakon showa s fontanama!
aliceocean is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2018., 09:51   #4247
Uvrsteno u plan
Hvala puno

Poslano sa mog SM-A510F koristeći Tapatalk
petronja is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2018., 10:07   #4248
Može preporuka smještaja za dvoje odraslih i jedna mala beba? Što tražiti, gledati, a da opet ne košta preko 500ak kn noćenje? Beba bi se vozila u kolicima pa ako je netko bio u sličnoj situaciji može li predložiti gdje je odsjeo.

Na zadnjih 15ak stranica nema ništa...
anncy is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2018., 22:26   #4249
Idem s obitelji u Barcelonu preko proljetnih praznika. Letimo iz Venecije Vuelingom, karte poprilično jeftine, isplati nam se i s putem i parkiranjem. Tamo smo 4 noći, prvi dan dolazimo oko 2, zadnji dan idemo u 7 navečer.

Kako s aerodroma? Aerobus? Treba li kupiti karte unaprijed?


Nisam baš našla nešto povoljno za smještaj, možda smo se prekasno sjetili, treba nam trokrevetna soba/apartman, ali da je pristojno i relativno mirno.

Pa sam, kao najpovoljnije što sam našla rezervirala Aparthotel Atenea Calabria, dobre kritike na tripadvisoru i bookingu. Zanima me lokacija, što mislite?

Calabria, 129-131, Eixample, 08015 Barcelona, Španjolska

Tražila sam i nisam našla T10 - to je nešto kao karneti za metro/bus?
sama svoj majstor is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2018., 06:57   #4250
lokacija js dobra. T10 je kartica s kojom imas 10 voznji, a moze dvoje koristiti, svaki 5 voznji. Znaci istu koristis dok ne iskoristis sve voznje

https://www.tmb.cat/en/barcelona/far...vel-cards/t-10
ivana) is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2018., 07:10   #4251
Sama svoj majstor mi smo bili blizu smjesteni (ista ulica) vecinu smo obisli pjeske.
Sa areodroma i nazad smo uzeli taxi (narucili preko mytaxi aplikacije). Taxi je oko 30 €.
fairy wings is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2018., 10:06   #4252
Hvala

fairy wings, koliko ste dana bili? Jeste li išli pješice do Barcelonette?

I kakav je kvart?

Stanica aerobusa je na 200 metara, ali stvarno, nije skup ni taxi, razmotrit ćemo i tu opciju.
sama svoj majstor is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2018., 10:31   #4253
bili smo tri dana, do plaze nismo isli pjesice jer smo na plazu isli jedan dan nakon stadiona. jedino do stadiona smo isli busom. sve drugo ti je zbilja dosta blizu, naravno ako volis i mozes hodat (sve unutar 40ak min pjehe sam smatrala blizu ). cak smo i na fontane isli pjehe i negdi se putem zagubili pa nam je trebalo skoro sat i pol do tamo

edit: kvart je ok, ima dosta marketa za kupit namirnice (e sad, mi smo samo doruckovali u stanu pa uzmi i to u obzir) i nije bio bucan. ne znam, ako te bas nesto odredjeno zanima pitaj. bas idem vidit na kojoj smo tocno adresi bili
fairy wings is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2018., 11:35   #4254
imaš još varijanti do grada, koristeći javni prijevoz, jeftinije, sad samo ovisno da li ti vremenski odgovara, ovdje možeš sve kombinacije proučiti.
Mi smo isto išli taxijem, mislim da smo čak toliko negdje i platili, ali nas je bilo 4 i dolazili kasno navečer, pa nam se nije dalo zezati s javnim prijevozom, npr.

https://www.barcelona-tourist-guide....transport.html
ivana) is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2018., 12:00   #4255
Nas je 3, aerobus povratna nas košta malo manje od 33 eura. Taxi oko 60. Nisam sigurna da mi se za 27 eura baš zafrkava po busu.

Ali vidjet ćemo kako će nam se dati. Klasičnim javnim prijevozom mi se sigurno ne da.

Bila sam u Barceloni jako jako davno, sve mi je isparilo iz glave, moram se sad pokušati podsjetiti što me se jako dojmilo.

S ozbirom da idemo obiteljski uzeli bi hop on hop off bus bar jedan dan, pa će nas to odvesti do stadiona i možda Barcelonette, ostalo mislimo pješice. 10-15 km dnevno nam nije problem.

I mislimo vidjeti sve ono uobičajeno, još jednimo razmišljam o Figueresu i Dalijevom muzeju, onda kad sam bila, to mi je bio totalni vrhunac puta. Ne znam bi li se petnaestgodišnjaku to svidjelo
sama svoj majstor is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2018., 12:06   #4256
Nas je 3, aerobus povratna nas košta malo manje od 33 eura. Taxi oko 60. Nisam sigurna da mi se za 27 eura baš zafrkava po busu.

Ali vidjet ćemo kako će nam se dati. Klasičnim javnim prijevozom mi se sigurno ne da.

Bila sam u Barceloni jako jako davno, sve mi je isparilo iz glave, moram se sad pokušati podsjetiti što me se jako dojmilo.

S ozbirom da idemo obiteljski uzeli bi hop on hop off bus bar jedan dan, pa će nas to odvesti do stadiona i možda Barcelonette, ostalo mislimo pješice. 10-15 km dnevno nam nije problem.

I mislimo vidjeti sve ono uobičajeno, još jednimo razmišljam o Figueresu i Dalijevom muzeju, onda kad sam bila, to mi je bio totalni vrhunac puta. Ne znam bi li se petnaestgodišnjaku to svidjelo
sama svoj majstor is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2018., 17:56   #4257
pozdrav ekipa!
putujem u barcelonu ubrzo, a u takvom sam zivotnom kaosu da se nista izorganizirala nisam.
citam temu, malo je postova s itinererima, pa sam i tu
tamo smo 3 cijela dana i prvi dan nakon 14 h.
htjela sam vas pitati vrijedi li ici na tibidado? luna park nas ne zanima. vise zbog pogleda.
od muzeja me zanima picassov muzej i mozda jedna od gaudijevih casa, mila, vjerovatno. karte su bas pa tu jos kalkulisem. camp nou obavezan.
sta kazete za montjuic?
__________________
Seduce my mind and you can have my body. Find my soul and I'm yours forever.
walli is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2018., 18:04   #4258
imam i neki okvirni plan, pa vas od srca molim da uskocite sa sugestijama. posto dolazimo u utorak u 12 h, smatram da bismo vec od 14 mogli biti van.
za taj dan sam razmisljala o gaudijevim casama, mila i batllo, zatim katalonski trg, setnja la ramblom i la boqueria.
srijeda bi bila za barri gotic, barcelonetu, spanjolski trg..
cetvrtak camp nou, fontane...
petak park guell, sagrada...
rado bih picassov muzej u cetvrtak obisla jer je slobodan ulaz poslijepodne, uz najavu.
montjuic i tibidado su mi nekako i da i ne.
sta mi savjetujete?
__________________
Seduce my mind and you can have my body. Find my soul and I'm yours forever.
walli is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2018., 11:32   #4259
Quote:
walli kaže: Pogledaj post
imam i neki okvirni plan, pa vas od srca molim da uskocite sa sugestijama. posto dolazimo u utorak u 12 h, smatram da bismo vec od 14 mogli biti van.
za taj dan sam razmisljala o gaudijevim casama, mila i batllo, zatim katalonski trg, setnja la ramblom i la boqueria.
srijeda bi bila za barri gotic, barcelonetu, spanjolski trg..
cetvrtak camp nou, fontane...
petak park guell, sagrada...
rado bih picassov muzej u cetvrtak obisla jer je slobodan ulaz poslijepodne, uz najavu.
montjuic i tibidado su mi nekako i da i ne.
sta mi savjetujete?
Plan ti je zapravo odličan! Sve bitno ćeš vidjeti.
Montjuic možeš ubaciti kad si kod fontana, to je odmah iznad same Plaza Espane. Možete potrošit pol sata-sat i malo se prošeteti, a ako volite Miróa, onda posjetiti i njegov muzej (Joan Miró Foundation) pored kojeg imate uspinjaču s kojom se možete spustiti (plaća se klasičnom metro kartom, ako uzmeš T10 booklet karata, onda te to ispadne 0,99€).
Tibidabo ne savjetujem ubacivati ako niste duže od 5 dana. Pogled na grad ćeš imati i s Park Guella, što je sasvim ok. Meni je općenito Tibidabo ne čini kao nešto za što se isplati potrošiti gotovo pola dana.
__________________
...al' ne zna primitivizam šta je to minimalizam!
diesel_zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2018., 12:22   #4260
Thanx, @diesel_zg
Tako sam i mislila za Tibidado.
__________________
Seduce my mind and you can have my body. Find my soul and I'm yours forever.
walli is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:58.