Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.01.2018., 20:17   #1141
Quote:
doglover kaže: Pogledaj post
A di ima Bohneca za kupiti?

Imaju slatko vrhnje za šlag?

Pitam jer Veronika nema aditiva pa uzimam njihovo.
Na jarunskom placu, vanjska zapadna strana, imaju svoj dućan i, koliko znam, sve imaju, uključujući slatko vrhnje.

Nešto Bohneca je bilo i u Sparu, ne znam trenutnu situaciju, al misim da nisu imali slatko vrhnje.

Bohneca je bilo i u Plodinama, također ne znam ima li još uvijek.
tweetee is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2018., 08:00   #1142
Imaju slatko vrhnje za šlag! Gore je žuto/zlatna folija Pakiranje je od 500 g
Ja uzimam i mlijeko, maslac, jogurt, mozzarellu, bijeli sir,.. Sve mi je fino
U kvartovskom dućanu imamo njihove proizvode pa mi je to također olakotna pogodnost
__________________
If you can"t convice them, confuse them...
Mopsly is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2018., 17:07   #1143
Kobasica iz Lidla Češnjovka - Okusi zavičaja, Proizvođač PPK.
Ne sjećam se da sam ikada probao tako "plastičnu" i "gumenu" kobasicu umjetnog okusa i mirisa, i još k tome prepuna komadića hrskavice, taman za slomiti zub. Totalni promašaj..
Henry Miller is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2018., 08:35   #1144
iako su pohvaljeni na drugoj temi moram reći kak su ovo jedni od gorih kis. krastavaca koje sam jela. krcato šećerom. čak ni fina hrskavost ne popravlja loš okus.
gargamišamel is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2018., 05:28   #1145
Quote:
gargamišamel kaže: Pogledaj post
iako su pohvaljeni na drugoj temi moram reći kak su ovo jedni od gorih kis. krastavaca koje sam jela. krcato šećerom. čak ni fina hrskavost ne popravlja loš okus.
slažem se, loše i jako slatko

probaj SPAR krastavce (bijela etiketa) ili Okusi zavičaja /Lidl
__________________
Carpe diem
bug_lady is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2018., 09:19   #1146
probala sam neke lidlove, al ne znam točno koje. samo znam da mi okus ne paše radi začina. ne znam kaj su i u kojim omjerima stavljali.
gargamišamel is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2018., 16:36   #1147
Vjerojatno i je problem upravo u omjerima sol-šećer-kiselina etc.
__________________
Apsolutni Pobjednik
body halleck is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2018., 17:43   #1148
pa da, u tome je uvijek problem. možda event. dodaju/oduzmu neki začin. u konačnici stvar ukusa.
gargamišamel is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2018., 19:54   #1149
Quote:
bug_lady kaže: Pogledaj post
slažem se, loše i jako slatko

probaj SPAR krastavce (bijela etiketa) ili Okusi zavičaja /Lidl
To nije nas stil kiseljenja. Nisu losi ali nisu fini

Ti spar i lidl su fini.
Garga, probaj te okus zavicaja male.
__________________
Svijet ide svome kraju, Tralala.
polly is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2018., 20:25   #1150
Quote:
OregicaO kaže: Pogledaj post
Veronika već duže vrijeme ima velik problem s kvalitetom svojih proizvoda. Par puta sam naletila na kiselo, kiselo (užeglo) vrhnje, kiseli jogurt i
(mali) kefir.

Plus kefir od 400g prodaju za 9 (devet) tj. deset(konzum) kuna.
Kad sam ih pitala kako to, žena veli: ima ljudi koji cijene kvalitetu.
Jbt...

Kiselo mlijeko: uvijek ok.
Veronika već godinama ima problema s kvalitetom - prije smo kupovali njihov kajmak jer nam je bio najbolji, no nekoliko puta zaredom je bio pokvaren (čak i kad smo ga tek otvorili nas je znao zapuhnuti kiseli, pokvareni miris), nosili na reklamaciju i to je to... Ne znam jesu li što poduzeli ali ne kupujemo ga već dugo. Šteta, jer je stvarno fin (kad dobiješ svježeg, normalno zapakiranog).
pčelica88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2018., 05:27   #1151
Quote:
polly kaže: Pogledaj post
To nije nas stil kiseljenja. Nisu losi ali nisu fini

Ti spar i lidl su fini.
Garga, probaj te okus zavicaja male.

nama LCHF su neke ''čudne'' stvari fine

kod mene SPAR uvijek u zalihama


Quote:
pčelica88 kaže: Pogledaj post
Veronika već godinama ima problema s kvalitetom - prije smo kupovali njihov kajmak jer nam je bio najbolji, no nekoliko puta zaredom je bio pokvaren (čak i kad smo ga tek otvorili nas je znao zapuhnuti kiseli, pokvareni miris), nosili na reklamaciju i to je to... Ne znam jesu li što poduzeli ali ne kupujemo ga već dugo. Šteta, jer je stvarno fin (kad dobiješ svježeg, normalno zapakiranog).
kakva im je kvaliteta jaja?
__________________
Carpe diem
bug_lady is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2018., 15:20   #1152
Meni u Veroniki nikako nije valjao obični jogurt i ni bilo koje vrhnje. Kao ni "slatka Veronika". Ne mogu točno precizirati zašto. Ne bi rekla da je bilo pokvareno, jednostavno nije fino, do mjere da nije ni za pojesti onome koji jede sve i svašta, kao ja.

Valjaju mi kiselo mlijeko i kefir i ona voćna sirutka. A sirevi su mi svi super koje sam probala. I mlijeko mi je ok.
__________________
"Radeći bilo što, postajemo bilo tko.""Be excellent to yourself."
Poruka za svaku debeljucu/debeljka koji ovo čita...
Victora is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2018., 19:37   #1153
lidlov skyr od vanilije
kud svi tu i mali mujo - vidjela danas u dućanu, pa rekoh hajde, da probam. totalno mi je bezveze, i tekstura i aroma.
ne otpisujem skyr generalno još, moguće da je samo lidlova izvedba bezveze.
__________________
And I'm waiting all the day, love
For my dear, dear Irish boy...
xavierkat is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2018., 14:57   #1154


Secerasto bezukusno. Podsjetila me zasto ne kupujem Dorine.
Ambalaza je djelovala tako zamamno
__________________
Et viens avec moi!
Xiang Chi is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2018., 15:09   #1155
Inače mi Lidl ima nekih OK sireva (i s mikrobiološkim sirilom, tako da za to ), ali ovaj svježi dimljeni sir je grozan: https://www.lidl.hr/hr/ponude.htm?articleId=307
Pregrozan kemijski okus koji se zadržava u nosu i na nepcu, baš je neugodan i neukusan. Probala sam odrezati te dimljene dijelove u nadi da ću za nešto moći iskoristiti ostatak, ali i dalje je toliko otrovan miris da sam ga bacila (a iako mi je grozno bacati hranu, ovo ide više u kategoriju otrova).
__________________
"The fact that a believer is happier than a sceptic is no more to the point than the fact that a drunken man is happier than a sober one. The happiness of credulity is a cheap and dangerous quality", George Bernard Shaw
ChocoCat is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2018., 13:22   #1156
Sinoć išla iz grada gladna i promrzla, fakat mi je bio hitan slučaj, pa sam stala u Mlinaru na Vukovarskoj i uzela calzone šunka-sir. Kako su se srozali, majko mila. Uz loše tijesto, unutra je neka neidentificirana poluprobavljiva smjesa. Još mi se i crijeva bućkaju danas, morat ću na probiotike. Inače ne jedem u pekarama pa ne znam gdje valja jesti, ali sjećam se kako mi je njihova slavonska calzone prije nekoliko godina bila baš slasna.
Dragi je jeo nešto sitno sa pršutom i nečim kiselkastim i kaže da dugo nije probao nešto tako odvratno pa si je čak popravio loš aftertaste okrajkom ovog mog. Jedino je dečec koji tamo radi pristojan, ali šta mi to vrijedi...
__________________
you're so vain - i bet you think this song is about you
sympathy for the devil
*jezebel* is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2018., 15:52   #1157
jezebel, potpuno se slažem s tobom oko nekadašnje calzone pizze iz mlinara.
prije kojih 8-9 god. mm i ja smo znali često uzeti tu mlinarevu calzone pizzu (slavonsku obavezno) kad bi zapeli u gradu i htjeli nešto brzinski pojesti... sada ne bih tamo kupila pizzu ni pod razno! već sam s više strana čula da su grozne te pizze...
ma.nx is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2018., 16:35   #1158
Quote:
*jezebel* kaže: Pogledaj post
Sinoć išla iz grada gladna i promrzla, fakat mi je bio hitan slučaj, pa sam stala u Mlinaru na Vukovarskoj i uzela calzone šunka-sir. Kako su se srozali, majko mila. Uz loše tijesto, unutra je neka neidentificirana poluprobavljiva smjesa. Još mi se i crijeva bućkaju danas, morat ću na probiotike. Inače ne jedem u pekarama pa ne znam gdje valja jesti, ali sjećam se kako mi je njihova slavonska calzone prije nekoliko godina bila baš slasna.
Dragi je jeo nešto sitno sa pršutom i nečim kiselkastim i kaže da dugo nije probao nešto tako odvratno pa si je čak popravio loš aftertaste okrajkom ovog mog. Jedino je dečec koji tamo radi pristojan, ali šta mi to vrijedi...
Raspravljalo se već na jednoj od tema o toj pizzi , ali se ne sjećam na kojoj točno.
I meni se isto zna dogoditi da pregladnim kada sam u gradu, u godinu dana, možda 1-2 puta. Onda nekako idem na sigurnu varijantu, pa uzmem slanac sa sezamom ili buhtlu (praznu). Ovako u tu calzone mogu utrpati sve i svašta, pa i ne znaš što dobiješ, da, možeš dobiti jedino trčkalicu.
čokomanijak is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2018., 16:38   #1159
Quote:
čokomanijak kaže: Pogledaj post
Raspravljalo se već na jednoj od tema o toj pizzi , ali se ne sjećam na kojoj točno.
I meni se isto zna dogoditi da pregladnim kada sam u gradu, u godinu dana, možda 1-2 puta. Onda nekako idem na sigurnu varijantu, pa uzmem slanac sa sezamom ili buhtlu (praznu). Ovako u tu calzone mogu utrpati sve i svašta, pa i ne znaš što dobiješ, da, možeš dobiti jedino trčkalicu.
da, baš sam se i ja mislila da je negdje bila rasprava. mislim na najbolja pekara ili tako neki topic.
uglavnom, sve to što je rečeno je i tamo pisalo. doista nisam dugo bila, a pogotovo sam izbjegavala nakon rasprava ovdje.
__________________
od nakita nosim umjetni (o)smijeh - nikad ne vjeruj ženi koja zna što hoće.- daj 'vamo čokolade!!
menni is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2018., 18:41   #1160
U tom Mlinaru ne bih uzeo ništa osim malog bureka sa sirom i one "pite" s krumpirom i mesom, u slučaju baš teškog pijanstva.


Ljudi najčešće misle da je to jedino što je otvoreno usred noći, jer često ne znaju za Romaju koja je udaljena samo par minuta vožnje.
__________________
lemonzoo kaže:
nije zabranjeno iznositi argumente u korist ruske invazije, sve dok se netko ne naslađuje nad ubijanjima i sličnim stvarima, i dok se ponaša civilizirano
IamBlackShip is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:12.