Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.01.2018., 07:28   #3501
Quote:
_MK_ kaže: Pogledaj post
Znači, auto koji je 50% skuplji od auta koji je 40% skuplji od normalne trojke (to bi bila G120 Attraction/Takumi) je "pametnija kupnja"

Kako ti je palo na pamet napraviti takvu usporedbu?

Trojka košta 160.000 kuna. To joj je osnovna cijena. Usporedbe su moguće samo i isključivo s automobilima koji svojom osnovnom cijenom (primijeti da osnovna ne znači najjeftinija) koštaju u rangu 150-170k.
Sarkazam čovječe, sarkazam
Yoda78 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2018., 07:30   #3502
Sarkazam je zabranjen zakonom u periodu od 8 navečer do 8 ujutro.
_MK_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2018., 08:07   #3503
Quote:
Yoda78 kaže: Pogledaj post
Kakav dojam ti je ostavio motor?
Izvrstan. Meni napočetku bilo malo čudno jer vozim benzinca TB sa 250KS pa je dosta drugačiji feeling, a dizele vozim jedino dostavne furgone + kamioncine

Ima lijepo potezanje, a bogami ovi što kažu da nakon 4000 okr ne vuče, to su gluposti. Auto je izvrsnuo vukao od niskih okretaja do viših. Odaziv volana na cestu je milina, svi ste pisali kako je gušt voziti, i moram priznati da je. Volan stvarno hvata svaki mm, nema ništa lufta kako to zna biti na autima, a nije niti mekan. O zvukovima na brzini ne mogu ništa reći, kada je auto dampiran do bola :klap:
Nisam se dosada sreo sa HUD, ali moram reći stvarno korisna stvar.

Zanima me kakav je kada bude na ljetnim gumama, trenutačno je na zimskim gumama.

Bili smo žena i ja gledali da li ćemo možda i M3, i ne bih požalio da smo je uzeli, auto je stvarno gušt voziti.
X-Plosiv is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2018., 08:22   #3504
X-Plosiv, trebao si pogledati i onih par točkica što fali laka, odmah bi ti splasnulo veselje
zac013 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2018., 08:30   #3505
Quote:
Yoda78 kaže: Pogledaj post
Sarkazam čovječe, sarkazam
Čovjek je sarkazmom odgovorio na moj još sarkastičniji post...
scheje is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2018., 08:33   #3506
Quote:
zac013 kaže: Pogledaj post
X-Plosiv, trebao si pogledati i onih par točkica što fali laka, odmah bi ti splasnulo veselje
Ista stvar je sa svim proizvođačima. Na nekima više izraženo kao kod Mazde, kog nekog ništa. A jbg, koliko ljudi čuva auto kao oko u glavi, a onda na cesti doleti kamenčić i bam. Evo lijepe uspomene sa puta :klap:
X-Plosiv is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2018., 08:52   #3507
ja u šajbi imam uspomenu od 1,5mm kamenčića pri 160kmh.

btw neso sram te moež bit kad kažeš da bi rađe uzeo audia ili bmwa. jebote za 150k dobiš auto koji pojede bmw 3 u osnovnom paketu koji je oko 250k kn (frend ima i onak više opreme imam u challengeu nego on).

daleko od toga kakva je ta oprema, ali njegov max opremljeni je oko 400k, dok je mazda 220k, dati duplo za neš što nije baš vrijedno duplo je smeh. a i svi će ti reć da dizel 150ks pojede bilo koji bmw 3

naravno neću sad reć da je bolja m3 od bmwa 5/6/7/8, ali u svojoj klasi (pa čak i pokojem autu jače klase) je bolja. it's a fact.
saiyadjin is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2018., 09:11   #3508
Mazda 3 (2014.) Vol. 2

Quote:
saiyadjin kaže: Pogledaj post
ja u šajbi imam uspomenu od 1,5mm kamenčića pri 160kmh.

btw neso sram te moež bit kad kažeš da bi rađe uzeo audia ili bmwa. jebote za 150k dobiš auto koji pojede bmw 3 u osnovnom paketu koji je oko 250k kn (frend ima i onak više opreme imam u challengeu nego on).

daleko od toga kakva je ta oprema, ali njegov max opremljeni je oko 400k, dok je mazda 220k, dati duplo za neš što nije baš vrijedno duplo je smeh. a i svi će ti reć da dizel 150ks pojede bilo koji bmw 3

naravno neću sad reć da je bolja m3 od bmwa 5/6/7/8, ali u svojoj klasi (pa čak i pokojem autu jače klase) je bolja. it's a fact.
Vidim da neki citaju bez razumijevanja, neki rekao bih niti ne procitaju, a neki sve dobro pročitaju i razumiju ali ne žele priznati

Poanta je da mazda nije loš auto, naprotiv dobar je....
Ali ako se ne varam baš ti si negodovao što nema senzor da te obavijesti kada se potroši tekućina za brisanje sajbe. Vidiš to nije deal Breaker prilikom kupnje automobila ali je samo jedna sitnica u nizu. (Ako se ne varam jači modeli to imaju) tih sitnica se nakupi, dodaj tome lošu limariju i lak, lošu izolaciju, retrovizori krepavaju..... Postoje automobili u istom cijenovnom rangu koji imaju dosta stvari bolje riješeno. Nakon sve sagledanog ne možemo govoriti i uzdizati u nebesa po meni jedan prosječan auto.
Istina dobro se vozi, ali to ne znači da se svi nedostaci iz tog razloga umanjuju.

Znači netko napiše da nešto nije dobro na mazdi slijedi odgovor, ali mazda se dobro vozi osjećaj je jeben. Ok onda netko objasni i opise problem i pokaže da to nije u redu, slijedi odgovor i ostali proizvođači imaju mana. Stari moj meni to nije zadovoljavajući odogovor.

Ja znam da neki to ne mogu prihvatiti ali...
I da nema na čemu, barem ste prestali o usporedbi dizela i benzinca🤣🤣🤣🤣

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

Zadnje uređivanje Neso55 : 24.01.2018. at 09:31.
Neso55 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2018., 09:51   #3509
Quote:
Neso55 kaže: Pogledaj post
Čitam sve šta pišete i nisam planirao komentirati ali ljudi moji, pa vi svi vozite samo mazdu3. Ekipa koja vozi ipak malo ozbiljnije aute, a ima ih dosta se smije kad čita o čemu vi raspravljate.
Isto kao što bi vama bilo smiješno čitati forum i rasprave jel' bolji jugo sport ili običan ako to uopce postoji

Gs120 nije najbolji benzinac ali bome ni dizel nije ništa spektakularno. Na moju žalost svaki dan se u to mogu uvjeriti kod ekipe na poslu koja vozi bolje aute.

Bez razmišljanja bi mijenjao svoju mazdu za nekog audia ili bmw-a.



Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk
Mjenjao bih i ja mazdu za audi ili bmw ali samo novi.Dal zna netko tko bi mjenjo .Da sam imao 300 tis kn na raspolaganju vjerovatno bih kupio klasu veći auto.
Ovako za 143 tis kn ja sam prezadovoljan sa mazdom g120.
A ove izraubane aude iz uvoza me nezanimaju.
Za 20 tis e moglo se ljepa kola kupit i glumit facu u selu.al auto 2-3 g star sa 200-300 tis mi netreba.
Nema auta koji nisam provezo, još dok kod nas nisu u salonu ja ih vozio prije par mj.Prošli tj vozio novi jaguar E PACe i ni po čemu mi nije vauu sindrom.Manje mjesta ima u njemu negu o mazdi 3.
Jedini auto koji mi se svidio i koji sam vozio i da imam novce je audi RS6 sa 500 i kusur konja.Taj me je auto jebeno oduševio al zato igram loto,dotle moja mazda 3 bude sporedni auto
Brljator is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2018., 10:04   #3510
Quote:
X-Plosiv kaže: Pogledaj post
Ovaj tjedan sam bio sa Knorcem na piću, i isprobao tu famoznu Mazdu. Auto je bomba. Izgledom sam znao, ali sa vožnjom sam isto ostao oduševljen. Volan je dosta responzivan, auto odgovara svakoj promjeni volana, nakon što sam se privikao na tu haubu naprijed (Da barem moj auto ima tako dugu haubu, milina bude za gledati ), stvarno sam uživao.

..jedino jbg momci, znam da ovo ne bih trebao napisat, ali nisam gledao i mjerio potrošnju
mogao bi jednom i ja doletit ako bude prilika, samo morat ćete pokrit uši jer moja krntija nije izolirana :klap:
kamikaza777 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2018., 10:18   #3511
Da naglasim kupovali smo auto do 150 tis kn novi.
Pošto sam 99 % auta vozio i znak svaki auto moj plan je bio I30.
Ali pošto su u odlučivanju za kupnju sudjelovala žena i kčer koja navršava 17 g i koje sam ko zakurac odvuko da vide mazdu 3 to je bilo to.
Kčer nije htjela ni čut za drugu marku koju smo gledali.
Sam je rekla bude ljepo za vozit,žena isto i eto kupili mazdu.
Meni manje bitno kojii je auto bitno da je novi i da nije turbak.
Tako da sam kupio auto koji nisam ni planiro kupit,ali opet ponovio bih radnju i kupio mazdu.
Brljator is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2018., 10:38   #3512
sve je stvar preferencije..snaga u niskim okretajima i komocija u vožnji su velika prednost dizela, pa tko voli... osobno je i meni draži benzin i mazdin atmosferac sam također dijelom uzeo i zbog (neracionalne) averzije prema turbo motorima...nisam požalio ali daleko od toga da danas ne bih radije u autu imao npr. ovaj hondin turbo
scheje is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2018., 10:57   #3513
Znači ustanovili smo mazda3 nije bolja od audia, bmw-a ni A klase možemo joj naći alternativu u istom cijenovnom rangu koja ima neka rješenja bolje izvedena (jasno neka i lošije).
Točno o tome ja pisem, nije toliko superiorna koliko svi volimo misliti. To je realnost.
Jel bi većina kupila opet mazdu bi, medju njima sam i ja.

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk
Neso55 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2018., 11:05   #3514
Quote:
rodjak kaže: Pogledaj post
Honda Civic 1.0 (129 KS) bazni paket (sa svom serijskom opremom koju 95% vozača koristi svakodnevno) = 145k Kn.

sad će naravno krenuti "pljuvanje" o turbaku, vanjskom izgledu itd itd..
Čim vidim 1.0, meni dosta..ma da ima 10 turba i "ide 100x bolje" od recimo kao što je slucaj kod G120, 2.0 atmo benzincu, ja bih odabrao 2.0. I ne može mi nitko promijenit mišljenje..kakav 1.0 motor? to nek stavljaju u dječje autiće..ne vjerujem pa da mi dodje japanski dizajner motora objasnjavati da je to dugotrajan motor..pa da još ima i 129 KS..
znam da sam tvrd ko magare, ali ...
zac013 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2018., 11:43   #3515
čak i na mazdinim felgama piše made in čajna..prije bih rekao da malo koji dio i je iz Japana..valjda isti drek kao i na njemačkim ili nekim drugim autima..a to da mazdu sklapa japanac, da, zato i jesu odvukli proizvodnju u Meksiko, tamo svi od reda samo mali japanci..
moja mazda je primjerice iz meksika i ne vidim po cemu je losija od one iz japana, čak štoviše..
Bezveze trosite vrijeme na pricu koja se vrti u krug..kupujues ono sto ti se svidja, koliko imaš para na raspolaganju i za sto mislis da je tebi best buy, makar to bio stari jugić ili pak merđan S klase..
zac013 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2018., 12:14   #3516
Btw, koliko kosta treci servis za g120 i sta ukljucuje?
Tomast is offline  
Odgovori s citatom Received Warning
Old 24.01.2018., 12:18   #3517
Gospodo, malo ste se previše zaigrali.

Upravo za takve usporedbe o kojima vi pišete je otvorena ova tema
Molim Vas da o tome nastavite tamo.
Fishkal is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2018., 13:45   #3518
anyway samo da zaključim jer nemam namjeri više ni pisat o usporedbama i sl.. (a da ne idem bezveze u novu temu)

Neso - sve je to subjektivno. moja mazda recimo nije imala nijedan problem do sad osim par točkica laka i ogrebotina koje sam uglavnom sam kriv. što se tiče senzora za vodu - nebitno, fora bi bilo da ima, ali ono.. wow kad više ne štrca naspem staklopera i vozim dalje (totalno nebitno). ali kao što rekoh, subjektivno je sve jer netko poput knorca koji je imao jebačkih problema sa autom nakon što ga je ekstra tjunirao da to bude super sexy mazda di se niš ne čuje, sve šljaka kak spada počne najednom podrhtavat jbga.. a netko nije imao nikakvih problema, ni najmanjih (uključujući i lak).

nas 10ak tu se možemo koprcat do preksutra tko ima većeg, ali ono što ću ti ja reć da je mene neugodno iznenadio a4 u kojem sjedim kao da je napravljen za miđete, glava mi u stropu doslovno. i kak da ja sad kažem da je to bolje od mazde? nije. jednostavno nije. osnovna stvar ne valja. da njemu fali ne znam.. senzor za vodu il slično ne bi niš reko, ali da ti je glava u plafonu i da je to nevozivo za mene jer moram bit zgrčen cijelo vrijeme, gdje u odnosu na mazdu mogu se raskomotit like a baus... fora je u tome da kad auto ima jedan veliki fail (kao npr. a4 koji spominjem) može on sve ostalo imat mega svemirsko, najbolje u galaksiji, šta mi to znači kad mi je glava u stropu i ne mogu to vozit. to su već jako bitne stvari. mislim da stoga i dosta ljudi ovdje preferira mazdu 3 jer su napravili kompakt koji je prostran, ugodan iznutra, lijep izvana, motori su mu dobri svi (i dizel i benzinac), ponuda je široka za svakog ponešto i mislim da su zato i uspjeli prodat tu ogromnu količinu mazdi (jer svako malo vidim nove 3ke i 6tice po cestama).
saiyadjin is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2018., 13:52   #3519
Quote:
saiyadjin kaže: Pogledaj post
mene neugodno iznenadio a4 u kojem sjedim kao da je napravljen za miđete, glava mi u stropu doslovno. i kak da ja sad kažem da je to bolje od mazde?
Al tom logikom je onda mazda bolja od Ferrarija, tamo nemaš ništa mjesta.

Upravo zato su usporedbe nezahvalne, jer ovise o osobnim preferencijama, usostalom i o tjelesnim proporcijama svakoga ponaosob. Zato još jednom apeliram. Sa nekoliko tema su došle zamolbe da se teme zadrže sa informacijama i iskustvima sa dotičnim automobilom. Nemojte sami kretati s usporedbama, a onda plakati da je tema nečitljiva.

Smatram da je što se tiče usporedbi ovo zaključak.
Fishkal is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2018., 18:48   #3520
Quote:
Neso55 kaže: Pogledaj post
Znači ustanovili smo mazda3 nije bolja od audia, bmw-a ni A klase možemo joj naći alternativu u istom cijenovnom rangu koja ima neka rješenja bolje izvedena (jasno neka i lošije).
Točno o tome ja pisem, nije toliko superiorna koliko svi volimo misliti. To je realnost.
Jel bi većina kupila opet mazdu bi, medju njima sam i ja.

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk
Nije bolja , da li je kvalitetnija , u vecini slucajeva je

meni nije strasan pokoji stonechip i slabiji lak , a je strasno kad se desi kapitalan kvar na audiju , bmwu kojeg se masno plati , tipa pucanja glave , istezanja lanca , pucanje lanca

Da ti kazem , niti jedan njemacki automobil(izuzev opela) ne vrijedi za koliko se prodaje , to sto se za masne novce(cesto trecina cijene auta) mogu natrpati dodatnom opremom koju mazda nema je druga prica
Amarino is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:33.