Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja > Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.01.2018., 23:40   #2381
Quote:
makiko kaže: Pogledaj post
Nakon sto smo pregledali postove, zanima nas sta mislite da prvu noc odsjednemo blizu aerodroma posto su povoljnije cijene dosta i onda iduci dan u drugi hotel. Imamo onaj let koji dolazi tek u 23 u Dubai.
Znaci trebamo rezervirati noc prije i tu noc?
I jos pitanje da li samo na bookingu stoje cijene hotela bez njihovih dodatnih naplata? Na ovim drugim stranicama uracunato ili ce isto biti napomene?
Hvala!
pa uzmi taxi

ovaj jedan je dosta jeftin, al zaboravio sam kako se zovu

gugl zna, valjda
papirlova is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2018., 13:24   #2382
cobone

ekipa,
da li je tko kupovao izlete preko cobone?
ima jako zanimljivih i povoljnih izleta, konkretno stavljam link od prvog na koji sam naišla https://www.cobone.com/en/deals/acti...r-aed-55/68089

hvala
dragana2502 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2018., 07:55   #2383
Quote:
dragana2502 kaže: Pogledaj post
ekipa,
da li je tko kupovao izlete preko cobone?
ima jako zanimljivih i povoljnih izleta, konkretno stavljam link od prvog na koji sam naišla https://www.cobone.com/en/deals/acti...r-aed-55/68089

hvala
I ja sam jucer nasao puno toga na onom grupon.ae
i izgleda da su to njihove stranice kao i nase crne jaje i to.. ima puno toga mi cemo svasta uzet, od izleta do jela..
izgleda da je i ova tvoja ista stvar
makiko is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2018., 08:57   #2384
Quote:
makiko kaže: Pogledaj post
I ja sam jucer nasao puno toga na onom grupon.ae
i izgleda da su to njihove stranice kao i nase crne jaje i to.. ima puno toga mi cemo svasta uzet, od izleta do jela..
izgleda da je i ova tvoja ista stvar
da baš sam gledala i na toj stranici, na ovoj što sam ja stavila čak mi djeluju neke stvari i povoljnije
i mi ćemo čim više stvari tu uzeti..

btw. da li netko zna da li miracle garden radi, na stranicama piše da radi, a karte sam našla samo preko gore navedenih stranica
dragana2502 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2018., 09:37   #2385
i još nešto
da li je tko organizirao izlete preko njih? hvala
http://www.safariinuae.com/tours-exc...-desert-safari
dragana2502 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2018., 12:43   #2386
Mi nikako da iazberemo hotel, cijene su bas visoke, mislim hocemo po centru ali nismo pametni koje su cijene ok.
Nesto bi s doruckom, imate prijedloga?
makiko is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2018., 13:04   #2387
Quote:
makiko kaže: Pogledaj post
Mi nikako da iazberemo hotel, cijene su bas visoke, mislim hocemo po centru ali nismo pametni koje su cijene ok.
Nesto bi s doruckom, imate prijedloga?
mi smo spletom okolnosti uzeli hotel koji je kao dalji (arabian park hotel), ali s obzirom da sam po forumu čitala da su ljudi bili i po deiri pa čak i sharjah, to me ne brine previše, s tim da nam je hotel samo za prespavat
iz hotela voze besplatno da wafi malla, dubai festival city malla, do dubai kanala, plaže i burj khalife/ dubai malla, tako da oko osnovnih mjesta ne mormamo razmišljati kako idemo.
kad idete?
mi smo na kraju u hotelu bez doručka, ali to ću probat ih kontaktirat još.
za sad nam je smještaj 250€ za 5 noći.(i još ćemo 200kn dobiti nazad jer smo preko linka od bookinga rezervirali)

Zadnje uređivanje dragana2502 : 12.01.2018. at 13:07. Reason: ispravak
dragana2502 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2018., 23:42   #2388
Quote:
makiko kaže: Pogledaj post
Mi nikako da iazberemo hotel, cijene su bas visoke, mislim hocemo po centru ali nismo pametni koje su cijene ok.
Nesto bi s doruckom, imate prijedloga?
nema Dubai bas neki centar.. udaljenosti su poprilicne, ali cijene taxia i nadzemne nikakve.

ja da sad opet idem i mogu birat, uzela bi u Dubai Marini, jer mi je tamo bas lipo

ja sam jedna od sretnica sta je bila smjestena u Deiri, jer je muz rezervira hotel, a on ne cita forum, a ni ja do tad nisam citala hahah u svakom slucaju, mi smo rentali auto pa nije bilo strasno, ali mislim da su drugi dijelovi Dubai itekako bolji..

e da, mi smo na kraju bili u Deiri, jer nas je vise islo i htjeli smo apartman, a to smo ili samo tamo nasli, ili je bilo bitno bitno povoljnije.. (ne znam)
buba-e is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2018., 14:29   #2389
Put putujem

Pozdrav!

Evo za Uskrs putujem s mužem i 10g sinom u Dubai.

8 noćenja.
Molila ako bi mi netko tko je nedavnobio mogao reći što je sve najbolje pogledati i kolike su cijene otprilike čega, gledam po netu i svatko piše svoje.
Isplati li se rentati auto ili ne?

Ne razumijem za Burj Khalij ono cijena za 124 kat ili 148...nista mi za sada još nije jasno, ali nadam se da imam dovoljno vremena da sve polovim.
Ima li gdje za kupiti karta Dubaija?

Kako ste nosili novac, u eurima ili dolarima tj što je bolje mjenjati zbog takse njihove?

Znam da ima puno toga već napisanog naprijed, ali....velim tko će sve to čitati.

Gdje je najjeftinije jesti jer u hotelu imamo samo doručak, a smješteni budemo pored palme....mislim da je tamo prekrasno.

Hvala svima na odgovorima
usamljena34 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2018., 07:58   #2390
Quote:
usamljena34 kaže: Pogledaj post
Pozdrav!

Evo za Uskrs putujem s mužem i 10g sinom u Dubai.

8 noćenja.
Molila ako bi mi netko tko je nedavnobio mogao reći što je sve najbolje pogledati i kolike su cijene otprilike čega, gledam po netu i svatko piše svoje.
Isplati li se rentati auto ili ne?

Ne razumijem za Burj Khalij ono cijena za 124 kat ili 148...nista mi za sada još nije jasno, ali nadam se da imam dovoljno vremena da sve polovim.
Ima li gdje za kupiti karta Dubaija?

Kako ste nosili novac, u eurima ili dolarima tj što je bolje mjenjati zbog takse njihove?

Znam da ima puno toga već napisanog naprijed, ali....velim tko će sve to čitati.

Gdje je najjeftinije jesti jer u hotelu imamo samo doručak, a smješteni budemo pored palme....mislim da je tamo prekrasno.

Hvala svima na odgovorima
Nosili smo eure. Razlika za Burj Khalifu je upravo u katovima (visini). Za kartu si skinite jednu od aplikacija koje rade u offline mode-u (npr. Here). Mi smo bili smješteni u starom dijelu (Bur Dubai) tako da je tamo bilo suvenirnica, fast food-ova i malih restorana po smiješnim cijenama (15-20 kn cijeli obrok). Vjerujem da je oko Palme sve puno skuplje i teže za naći takve lokalne restorančiće. Nismo rentali auto - sve smo obavljali podzemnom i taxijem. I jedno i drugo je bilo vrlo prihvatljivih cijena.
ribic is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2018., 10:26   #2391
Quote:
ribic kaže: Pogledaj post
Nosili smo eure. Razlika za Burj Khalifu je upravo u katovima (visini). Za kartu si skinite jednu od aplikacija koje rade u offline mode-u (npr. Here). Mi smo bili smješteni u starom dijelu (Bur Dubai) tako da je tamo bilo suvenirnica, fast food-ova i malih restorana po smiješnim cijenama (15-20 kn cijeli obrok). Vjerujem da je oko Palme sve puno skuplje i teže za naći takve lokalne restorančiće. Nismo rentali auto - sve smo obavljali podzemnom i taxijem. I jedno i drugo je bilo vrlo prihvatljivih cijena.
Hvala na lijepim odgovorima.

Možda mi možete preporučiti što pogledati s djetetom.

To za skinutimi ništa nije jasno.

Kako ste se snalazili, jeste imali neku kartu ili...
usamljena34 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2018., 11:02   #2392
Može li još malo detaljnije za Burj Khalifu.. razlika u cijeni između 124/125 kata i 148 je koliko vidim oko 3 puta.. e sad isplati li se dati cca 1700 kn za dvije osobe za 148 kat? ili je doživljaj barem sličan sa 124/124 kata za cca 500 kn za dvije osobe?
__________________
mlado staro, život cili...
acm01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2018., 11:23   #2393
Quote:
usamljena34 kaže: Pogledaj post
Hvala na lijepim odgovorima.

Možda mi možete preporučiti što pogledati s djetetom.

To za skinutimi ništa nije jasno.

Kako ste se snalazili, jeste imali neku kartu ili...
Skinete aplikaciju na mobitelu koja ima kartu (za pješke, autom i slično) ali radi i offline (znači kada nemate Internet) - zove se Here. Ako se ne znate time koristiti onda si doma isprintajte kartu ili tamo tražite na nekom info šalteru (možda ga imaju na aerodromu). Nemam djecu tako da vam nemam što za preporučiti osim što mislim da bi safari (vožnja džipovima i jahanje deva u pustinji) moglo biti zanimljivo klincu. Uz to, Aquaventura Dubai je odličan za sve uzraste i predobro iskustvo.

Nisam išla na Burj Kalifu jer me nije nimalo privlačila. Išli smo radije na ručak u Observatory Bar & Grill u Dubai Marriott Harbour hotelu u Dubai Marini. Savršen pogled na palmu i s druge stranu marinu. I tako bez gužve ručate ili večerate s divnim pogledom i atmosferom.

Zadnje uređivanje ribic : 23.01.2018. at 12:09.
ribic is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2018., 13:23   #2394
Quote:
usamljena34 kaže: Pogledaj post
Pozdrav!

Evo za Uskrs putujem s mužem i 10g sinom u Dubai.

8 noćenja.
Molila ako bi mi netko tko je nedavnobio mogao reći što je sve najbolje pogledati i kolike su cijene otprilike čega, gledam po netu i svatko piše svoje.
Isplati li se rentati auto ili ne?

Ne razumijem za Burj Khalij ono cijena za 124 kat ili 148...nista mi za sada još nije jasno, ali nadam se da imam dovoljno vremena da sve polovim.
Ima li gdje za kupiti karta Dubaija?

Kako ste nosili novac, u eurima ili dolarima tj što je bolje mjenjati zbog takse njihove?

Znam da ima puno toga već napisanog naprijed, ali....velim tko će sve to čitati.

Gdje je najjeftinije jesti jer u hotelu imamo samo doručak, a smješteni budemo pored palme....mislim da je tamo prekrasno.

Hvala svima na odgovorima
Sto se tice Burj Khalife razlika izmedju 124. i 148. kata je u tome sto je 148. kat VIP prostor u kojem imas fotelja i sofa za sjesti a ima i sokova i kanapeica za pojesti ukljuceno u cijenu. Manje je ljudi i samim time mirnije. Nema cekanja na lift. Nakon sto zavrsis sa 148.katom mozes se spustiti na 124. kat pa tamo kupiti suvenire, razgledavati ili sto te zanima.

Sto se tice novaca njihova valuta je vezana uz USD tako da ti je sigurnije nositi USD sto se tice tecaja, a s druge strane mozes mijenjati i EUR ali se tecaj vise mijenja, ali to su sitne razlike. Ako imas USD ponesi njih, ake EUR ponesi njih..
jak28 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2018., 08:47   #2395
Pozdrav, mi letimo za Dubai 12.2. iz Beograda. Cetvero odraslih. E sad, imam par pitanja..
Prvo, kakva je sigurnost parkinga u BG, ne bi bas ostali bez auta i sl. Opcija nam je Gea tours dan ranije pa prenociti u BG (50€ povratna po osobi), ali isto razmisljam sa 200€ mozemo odvoziti ZG-BG-ZG.
Drugo, hotel. Bookirala sam Admiral Plazu, 580€, 5 nocenja, 2 dvokrevetne sobe, s doruckom. Jel ta cijena ok, preporucate li nesto drugo umjesto Admirala..?
Pomalo citam forum i skupljam informacije, ali bih voljela iz prve ruke dobiti odgovore na gore napisana pitanja. Hvala unaprijed

Poslano sa mog SM-G930F koristeći Tapatalk
mateichh is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2018., 10:18   #2396
Quote:
mateichh kaže: Pogledaj post
Pozdrav, mi letimo za Dubai 12.2. iz Beograda. Cetvero odraslih. E sad, imam par pitanja..
Prvo, kakva je sigurnost parkinga u BG, ne bi bas ostali bez auta i sl. Opcija nam je Gea tours dan ranije pa prenociti u BG (50€ povratna po osobi), ali isto razmisljam sa 200€ mozemo odvoziti ZG-BG-ZG.
Drugo, hotel. Bookirala sam Admiral Plazu, 580€, 5 nocenja, 2 dvokrevetne sobe, s doruckom. Jel ta cijena ok, preporucate li nesto drugo umjesto Admirala..?
Pomalo citam forum i skupljam informacije, ali bih voljela iz prve ruke dobiti odgovore na gore napisana pitanja. Hvala unaprijed

Poslano sa mog SM-G930F koristeći Tapatalk
pozdrav, i mi putujemo 12.2. ali iz sarajeva moguće da se i sretnemo, jer smo i mi tamo 5 noćenja. ostajete do 17.?
I ja sam se raspitivala za sarajevo za parking, pa su mi savjetovali da ga parkiram na aerodromu, pa je možda i vama to najbolja opcija.
Meni je admiral bio prva opcija, no spletom okolnosti sam rezervirala arabian park hotel, kao malo dalji, ali je blizu metro stanica, a i hotel vrši prijevoz do plaže, malla... po meni je cijena sasvim okej, da li ste si u to uračunali turističku naknadu, pristojbu i naknadu za usluge objekta da se ne iznenadite kasnije sa cijenom.
Nisam ti ništa previše pomogla, ali i sama još skupljam zadnje informacije i pravi plan i program
Imate vi neki okvirni plan?
dragana2502 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2018., 11:28   #2397
Quote:
mateichh kaže: Pogledaj post
Pozdrav, mi letimo za Dubai 12.2. iz Beograda. Cetvero odraslih. E sad, imam par pitanja..
Prvo, kakva je sigurnost parkinga u BG, ne bi bas ostali bez auta i sl. Opcija nam je Gea tours dan ranije pa prenociti u BG (50€ povratna po osobi), ali isto razmisljam sa 200€ mozemo odvoziti ZG-BG-ZG.
Drugo, hotel. Bookirala sam Admiral Plazu, 580€, 5 nocenja, 2 dvokrevetne sobe, s doruckom. Jel ta cijena ok, preporucate li nesto drugo umjesto Admirala..?
Pomalo citam forum i skupljam informacije, ali bih voljela iz prve ruke dobiti odgovore na gore napisana pitanja. Hvala unaprijed

Poslano sa mog SM-G930F koristeći Tapatalk
Geu ne preporučam. U rujnu su nam otkazali dan prije tj. promijenili termin polaska. Ok, vi će te noćiti pa ne idete direkt nigdje.

Sigurno - čuvani su aerodromski parkinzi kao i u drugim zemljama. Nije da je vani u centru Bg sparkiran sa ZG tablicama.
ribic is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2018., 12:47   #2398
Pa poludila bi da mi promjene termin za prijevoz
Dragana, koliko je Arabian? I jesu vam uracunate sve takse? Vidjela sam da u Admiralu nisu i dobro si me podsjetila da stavim sve na papir. Zelimo ukljucen dorucak pa da možemo dalje.
Okvirni plan nemamo, letimo 12.2. za Dubai i onda 17.2. za BG. Zelje su Safari, jedan dan u Abu Dhabi, jedan dan/popodne za plazu. Jos uvijek ne planiramo pretjerano. Skupljam informacije, savjete i sl..

I jos jedno pitanje, za one koji su bili. Koliko vam je love trebalo po osobi na dan? Nikakav luksuz necemo tjerati, da smo siti svaki dan i vidimo bar nesto od tog velegrada
Iii jel primaju American?

Poslano sa mog SM-G930F koristeći Tapatalk
mateichh is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2018., 12:49   #2399
Quote:
mateichh kaže: Pogledaj post
Pa poludila bi da mi promjene termin za prijevoz
Dragana, koliko je Arabian? I jesu vam uracunate sve takse? Vidjela sam da u Admiralu nisu i dobro si me podsjetila da stavim sve na papir. Zelimo ukljucen dorucak pa da možemo dalje.
Okvirni plan nemamo, letimo 12.2. za Dubai i onda 17.2. za BG. Zelje su Safari, jedan dan u Abu Dhabi, jedan dan/popodne za plazu. Jos uvijek ne planiramo pretjerano. Skupljam informacije, savjete i sl..

I jos jedno pitanje, za one koji su bili. Koliko vam je love trebalo po osobi na dan? Nikakav luksuz necemo tjerati, da smo siti svaki dan i vidimo bar nesto od tog velegrada
Iii jel primaju American?

Poslano sa mog SM-G930F koristeći Tapatalk
Boravišna taksa i porez je svugdje za Dubai dodatno naznačeno koliko iznosi.

Mi smo let platili 200 eur po osobi, noćenje s doručkom (i uključen transfer od aerodroma i nazad) isto 200 eur po osobi. Dodatno smo još trošili za prijevoz (taxi i podzemna), safari, busom do Abu Dhabija i taxijem do džamije, Aquaventura, svi obroci, suveniri, ručak u Obersvatoriju... Ukupno nas je ispalo 5.500 kn po osobi sve za 7 noćenja. Mi smo bili smješteni u Bur Dubaiju i nikad nas ručak/večera nije tamo izašao iznad 20/30 kn po osobi.
ribic is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2018., 13:12   #2400
Quote:
mateichh kaže: Pogledaj post
Pa poludila bi da mi promjene termin za prijevoz
Dragana, koliko je Arabian? I jesu vam uracunate sve takse? Vidjela sam da u Admiralu nisu i dobro si me podsjetila da stavim sve na papir. Zelimo ukljucen dorucak pa da možemo dalje.
Okvirni plan nemamo, letimo 12.2. za Dubai i onda 17.2. za BG. Zelje su Safari, jedan dan u Abu Dhabi, jedan dan/popodne za plazu. Jos uvijek ne planiramo pretjerano. Skupljam informacije, savjete i sl..

I jos jedno pitanje, za one koji su bili. Koliko vam je love trebalo po osobi na dan? Nikakav luksuz necemo tjerati, da smo siti svaki dan i vidimo bar nesto od tog velegrada
Iii jel primaju American?

Poslano sa mog SM-G930F koristeći Tapatalk
mi smo uzeli bez doručka, ali ću još hotel kontaktirati vezano za doručak, tj. naznačeno je da je dostupan, ima 2 restorana, pa ćemo nešto iskombinirati.
hotel bez doručka sa svim taksam i porezima nam je 240€. Po svemu napisanom u isto vrijeme smo tamo, imamo iste želje
Za sad sam nam rezervirala za 14.2. stol u Obersvatoriju, navečer u 18 ćemo na khalifu. rezervirala sam nam i safari, preko neke stranice koju sam našla ovdje na forumu od forumaša maky. 230AED za nas dvoje.
Neki moj okvirni plan je 12.2. put, 13.2. bi na palmu u akvarij odmah ujutro, popodne plaža i eventualno dubai mall.
14.12. u 13:00 imamo rezervaciju za ručak, nakon toga bi prošli vidjet marinu. u 18:00 Khalifa, fontane .
15.2. bi ujutro u abu dhabi, džamiju, u ferrari ćemo vjerojatno preskočit, popodne ako stignemo u globale village - izgleda mi fora.
16.2. ujutro ranije krenut u mircle garden, popodne safari.
Nadam se da ćemo uspijet sve stići. prvi dan ćemo vidjet kako će to ići, ručak, khalifu i safari imamo rezervirano, i to sigurno idmeo kako sam napisala
dragana2502 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:06.