Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Magija i mistika

Magija i mistika Od parapsihologije do metafizike

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.10.2003., 10:23   #61
kako kod koga, kako kod koga..
__________________
Trijumf je odricanje od uspjeha. Tko trijumfira, gubi.
Dragonfly is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2003., 11:20   #62
Re: Re: hm, a sad malo ozbiljno..

Quote:
flying Unicorn kaže:
bolje reći selektivno propusna membrana
Kao ona u stanici? Sto pusta odredjene ione, a druge ne. Ali, i kod nje se nekad dogodi polarizacija i buum...sve se preokrene u djelicu sekunde
lahor is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2003., 19:35   #63
Smile

Pa riječi mogu biti oštre poput noževa, ali kad me već tako pomno pratiš, onda si trebala apdejtat podatke iz postova kasnijih od toga odakle si izvukla takovu analogiju
A u potonjima su djela ta koja se u konačnici broje..i kojima ja nedvojbeno pridajem veću važnost

Riječi su riječi, ali djela, eh, hoćemo djela!
Pa da ih stavimo na stup srama i ogolimo do srži,
ta do slavoluka i stratišta jednako je blizu
i jednako daleko
, al' kad me konačno staviš pred ili-ili
vidiš da ničega čudnoga za vidit nema
doli prostih čežnji
ispuhanih potreba
nagomilanih misli
i pokojih pročišćenih izdisaja

eah..kamo sam ja ovo ošla'?
!


Yep, otprilike tako nešto sam htjela reći lahor, a kao način sam izabrala takav kakav sam izabrala

Namjera je bila dobra!

I dalje smatram da su "priče uma" otrov za čovjeka
Gdje su dokazi, gdje činjenice?
Gdje zdravo rasuđivanje?
Dajte mi ih!
Essenca is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2003., 20:51   #64
riječi su djela, djela riječi..

jer u početku bijaše riječ..
a forum jest riječ, a ne djelo.
riječi iza kojih stoje djela jedino što valja.

kao što ni čovjek nije duh, ni tijelo, ni duša nego sve to troje, tako nema ni riječi bez djela kao ni djela bez riječi; jer onda je ono prvo govor u prazno, a ono drugo rad bez duha. a svemu predhodi misao- pa ako su nam misli čiste, riječi su nam jasne, a djela besprjekorna.

jedino što na ovom forumu možemo jest svjedočit riječima;djela naša nitko ne vidi.

zato se sjetih tvoje rečenice da riječi mogu bit poput noževa(dodala bih i gorke poput pelina i otrovne, ali i melem duši poput muzike, izbor je na nama) -ostala je kao misao negdje prišivena..ništa drugo, osim toga..ništa drugo..

thnx za inspiraciju
__________________
Trijumf je odricanje od uspjeha. Tko trijumfira, gubi.
Dragonfly is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2003., 21:19   #65
Re: riječi su djela, djela riječi..

Quote:
Dragonfly kaže:
jer u početku bijaše riječ..
molio bih da nam se ne podvaljuju prevazidjene fraze iz starog eona i religije umiruceg boga

napredni studenti znaju..

u pocetku bijase TAO
__________________
Najvažnija filozofska spoznaja svih vremena! Bolje je usred sunčanoga ljeta kupati se u moru, nego zimi raditi u mračnom uredu. Bela Hamvaš
parsifal is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2003., 21:30   #66
eh parsifale



kada bih fraze poistovjećivala sa njihovim izvorištima(pitanje jesu li izvorišta uopće mjerodavna), već bih odavno umuknula..

a možda bi i bilo bolje tako-šutke živjet tao..
__________________
Trijumf je odricanje od uspjeha. Tko trijumfira, gubi.
Dragonfly is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2003., 21:38   #67
Re: Re: riječi su djela, djela riječi..

Quote:
parsifal kaže:
molio bih da nam se ne podvaljuju prevazidjene fraze iz starog eona i religije umiruceg boga

napredni studenti znaju..

u pocetku bijase TAO



...

...

...

Tao?

Zar ikada bijaše početak?

Početak je samo neki drugi kraj?

Zar Svemir nije oduvijek u neprestanim mjenama, stalnome kretanju, transformaciji, vječnome pulsiranju? Zar Tao nije samo jedna od faza kroz koju Svemir ciklički, ritmički prolazi, u neprestanim promjenama koje za Svemir Život znače...

Ne sputavaj Život ničim, pa ni Taom. Ne zaustavljaj Svemir u Tau, pusti ga da Živi, da pulsira...

Jer konačni Tao za Svemir bio bi smrt...

Kraj je samo neki drugi početak?

Zar će ikada biti kraj?

Tao?

Zar ikada bijaše početak?

Početak je samo neki drugi kraj?

Zar Svemir nije oduvijek u neprestanim mjenama, stalnome kretanju, transformaciji, vječnome pulsiranju? Zar Tao nije samo jedna od faza kroz koju Svemir ciklički, ritmički prolazi, u neprestanim promjenama koje za Svemir Život znače...

Ne sputavaj Život ničim, pa ni Taom. Ne zaustavljaj Svemir u Tau, pusti ga da Živi, da pulsira...

Jer konačni Tao za Svemir bio bi smrt...

Kraj je samo neki drugi početak?

Zar će ikada biti kraj?

Tao?

Zar ikada bijaše početak?

Početak je samo neki drugi kraj?

Zar Svemir nije oduvijek u neprestanim mjenama, stalnome kretanju, transformaciji, vječnome pulsiranju? Zar Tao nije samo jedna od faza kroz koju Svemir ciklički, ritmički prolazi, u neprestanim promjenama koje za Svemir Život znače...

Ne sputavaj Život ničim, pa ni Taom. Ne zaustavljaj Svemir u Tau, pusti ga da Živi, da pulsira...

Jer konačni Tao za Svemir bio bi smrt...

Kraj je samo neki drugi početak?

Zar će ikada biti kraj?

Tao?

Zar ikada bijaše početak?

Početak je samo neki drugi kraj?

Zar Svemir nije oduvijek u neprestanim mjenama, stalnome kretanju, transformaciji, vječnome pulsiranju? Zar Tao nije samo jedna od faza kroz koju Svemir ciklički, ritmički prolazi, u neprestanim promjenama koje za Svemir Život znače...

Ne sputavaj Život ničim, pa ni Taom. Ne zaustavljaj Svemir u Tau, pusti ga da Živi, da pulsira...

Jer konačni Tao za Svemir bio bi smrt...

Kraj je samo neki drugi početak?

Zar će ikada biti kraj?

Tao?

Zar ikada bijaše početak?

Početak je samo neki drugi kraj?

Zar Svemir nije oduvijek u neprestanim mjenama, stalnome kretanju, transformaciji, vječnome pulsiranju? Zar Tao nije samo jedna od faza kroz koju Svemir ciklički, ritmički prolazi, u neprestanim promjenama koje za Svemir Život znače...

Ne sputavaj Život ničim, pa ni Taom. Ne zaustavljaj Svemir u Tau, pusti ga da Živi, da pulsira...

Jer konačni Tao za Svemir bio bi smrt...

Kraj je samo neki drugi početak?

Zar će ikada biti kraj?

Tao?

...

...

...
Vještac is online now  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2003., 22:30   #68
A u našim , u Svemirskim mjerilima smiješno kratkim životima, vrijedi...

"Na kamenu koji se kotrlja ne hvata se mahovina."

Pusti sve te uroke i čarobnjake, neka rade što hoće, nikakvi štitovi i protumagije ti nisu potrebne. Pusti svoj um da se kotrlja vlastitim putem, baš te briga sto ko misli, radi, čara. Žabokrečina života se ne hvata za pokretan, fluidan um...

I još ako svoja djela uspiješ uskladiti sa svojim mislima (Baphi bi rekao - sa svojom Voljom), djelom joj uspiješ biti dosljedan, sretan si čovjek.


V.
Vještac is online now  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2003., 12:53   #69
Quote:
lahor kaže:
E, bas si zabrijala

BTW, ne pratim te.
početak je bio upućen dragonfly(viš' da je ona to prepoznala)

, a kraj je bio namijenjen tebi...ili, meni?

!

btw. hvala za naslove na društvenima..


Vještac kaže~"Pusti sve te uroke i čarobnjake, neka rade što hoće, nikakvi štitovi i protumagije ti nisu potrebne. Pusti svoj um da se kotrlja vlastitim putem, baš te briga sto ko misli, radi, čara. Žabokrečina života se ne hvata za pokretan, fluidan um...

I još ako svoja djela uspiješ uskladiti sa svojim mislima (Baphi bi rekao - sa svojom Voljom), djelom joj uspiješ biti dosljedan, sretan si čovjek."




*Eh, lijepo bi to bilo kad bi tako bilo, ali znaš što....
Život nas prečesto uhvati u pozama posve drugačijima od te koju navodiš.
Ponekad nisam ni svjesna koliko sam slaba, dok mi djelo koje (ne)učinim ne posvjedoči tome u prilog.
Ponekad nisam ni blizu rješenju nečeg za što mislim da mi je možda tek nadohvat ruke.
Ponekad hodam pored čovjeka za kojeg mislim da ga poznam, a zapravo jedva da poznajem i samu sebe.

Često me itekako briga što netko misli o meni, a da sam toga jedva svjesna; hodam kao heroina, a zapravo sam oličenje budale koja misli da vidi, a ne vidi ništa.

A kad hodam, ne hodam sama jer gotovo je više tuđih koraka u mojim koracima, nego što je mojih.

Moj um nije fluidan, on je na momente gotovo kukavičan, preplašen i nesiguran.
To je još dobro, jer je to nedvojbeno jače i bolje od toga da kažem samo da je ~oguglao.
Jer kad se boji to znači da se dvoumi,
kad je nesiguran to znači da je okusio izvor snage.

Sve me to tješi dapače,
nasmijava pogotovo,
ali ostavlja i ozbiljnom.
Essenca is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:19.