Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.01.2018., 18:19   #41
Iskreno, nisam ni primjetio da ga nema

Sent from my Apollo Lite using Tapatalk Pro
Guater is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2018., 18:23   #42
jesu domoljubi
homosapiens is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2018., 19:07   #43
Quote:
Fishkal kaže: Pogledaj post
Kakav mozak? Ne treba ništa uključivati nego pročitati jebeni propis.

A ako ne vjeruješ, uzmeš telefon i nazovi najbližu stanicu za tehnički pregled.


Kolega danas obavljao, evo info:

Tehnički u xxxxxxxx kaže, da možeš donijeti i na A4 papiru ispisan kao kupoprodajni ugovor, potpisan, bez ovjere i da se uzima u obzir, Bitno da imaš papire vozila i priložiš svoju osobnu i dođeš kao kupac osobno i nemaš beda
Mea culpa, ako je stvarno tako. Vodio sam se zdravom logikom bez da sam detaljno pročitao što piše. (nisam ni sad pročitao, nego ti vjerujem na riječ ).
I bez toga je bilo mazanja i prevara. Sad će tek biti veselo. Ne daj Bože nekom dati punomoć za upravljanje autom ili obavljanje tehničkog. Ode auto bez frke.
__________________
Vratite nam krvopiju!!!
palj is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2018., 19:10   #44
Quote:
palj kaže: Pogledaj post
Mea culpa, ako je stvarno tako. Vodio sam se zdravom logikom bez da sam detaljno pročitao što piše. (nisam ni sad pročitao, nego ti vjerujem na riječ ).
I bez toga je bilo mazanja i prevara. Sad će tek biti veselo. Ne daj Bože nekom dati punomoć za upravljanje autom ili obavljanje tehničkog. Ode auto bez frke.
bome da...zamisli - posudiš auto "kolegi" i on već imao dogovoreno sa potencijalnim kupcem te ga u 10 minuta proda...šta mu moš???

kak bi robert valdec reko - "još jedna priča iz hrvacke"
ex conn is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2018., 19:19   #45
To uključuje falsificiranje potpisa, ali... jao onom tko bude morao dokazivati falsifikat.
frANZi50 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2018., 19:21   #46
vještačenje potpisa je komplicirana i ne-tako-lako dokaziva teorija..pogotovo kad imaš nekog tko je dobar copycat!!
ex conn is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2018., 19:28   #47
Ja ocu da ustedim 100.- KN kod tehnickog pregleda, pa pitam , ocu li opet morat u Henzlovu na policiju ili sta!! Radi se o 100.- Kn, nekom nije bitno, meni je bitno, pa makar i 5 sati ceko u redu, samo da ustedim nesta!!
BONBONCIC is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2018., 19:40   #48
Quote:
ex conn kaže: Pogledaj post
bome da...zamisli - posudiš auto "kolegi" i on već imao dogovoreno sa potencijalnim kupcem te ga u 10 minuta proda...šta mu moš???

kak bi robert valdec reko - "još jedna priča iz hrvacke"
Pa to ti kazem. Knjizice vozila vise nema da ti stoji doma. Bilo kome das prometnu i kljuc, on falsificira potpis i proda ti auto i to je to.
U krajnjoj liniji das auto u praonu i moses ga zaboraviti. Tko je pisao taj propis je ili budala ili namjerno.
europe2seoul is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2018., 19:41   #49
Sve se može falsificirati, kad bi išao tom logikom ništa ne bi funkcioniralo.
frANZi50 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2018., 19:43   #50
i jedno i drugo


i di je tu problem bio s javnim bilježnikom? u 50kn po ugovoru? koji napravim svakih 5-10g?
Mahun is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2018., 20:08   #51
Quote:
Mahun kaže: Pogledaj post
i jedno i drugo


i di je tu problem bio s javnim bilježnikom? u 50kn po ugovoru? koji napravim svakih 5-10g?
točno. njegov štamblji je neka sigurnost da je prodavatelj zaista vlasnik vozila i da ga prodsje svojevoljno...pišljivih 50 kn koje skoro svako zapije čim spomene škvadri da je utopio/ kupio auto......i nakon toga novi vlasnik ode u STP ili PU upisat se i gotovo...al eto to nam je HDZ....
velim vam - biće tu gadne zlouporabe
ex conn is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2018., 20:37   #52
Ajme Bože , neki od vas su stvarno dežurne plačipičke da me krivo ne shvatiti, ti bi kukali i da se dobija 500€ kod prijenosa auta na tehnickom

daj nemojte biti zadrti ko neki zemljak nego razmisljajte siroko i dugorocno. Ovaj nacin je bolji, ovaj nacin je realniji za 99,9% kupoprodaja koje se odvijaju DOBROVOLJNO.


Ono sto mene zanima je ova tehnikalija : dogovore se kupac i prodavatelj, kupac da novce, potpise se kupoprodajni ugovor, izmjene se novci.
Kupac ode svojim putem s autom i prometnom, prodavatelj s novcima.

Kupac prenese auto za sebe na tehnickom za tjedan dana.

U ovih tjedan dana , eventualne kazne koje se dogode, tko odgovara za njih ? Dali ce policija uvaziti neovjereni ugovor za to ?

Osiguranje hoce sto se bonusa tica, al dal ce policija? Komunalno ako se dobije kazna za parking?
MMachéte is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2018., 20:57   #53
Quote:
BONBONCIC kaže: Pogledaj post
Ja ocu da ustedim 100.- KN kod tehnickog pregleda, pa pitam , ocu li opet morat u Henzlovu na policiju ili sta!! Radi se o 100.- Kn, nekom nije bitno, meni je bitno, pa makar i 5 sati ceko u redu, samo da ustedim nesta!!
Ne, gotovo je sa time, MUP više ne radi poslove oko produljenja prometne dozvole,


U policijskim upravama odnosno policijskim postajama i dalje će se obavljati sljedeći poslovi u vezi registracije vozila:

- Upis i brisanje mjera ograničenog raspolaganja vozilom radi zabilježbe ovrhe odnosno upisa sudskog ili javnobilježničkog osiguranja tražbine vjerovnika, upis odjave vozila nakon brisanja mjere i poziv ovršeniku radi evidentiranja odjave u prometnoj dozvoli,
- Evidentiranje nestanka prometnih isprava – objava,
- Izdavanje naloga za utiskivanje broja šasije,
- Izdavanje uvjerenja o vlasništvu vozila po Ovršnom zakonu zbog pokretanja ovrhe,
- Preuzimanje registarskih pločica oduzetih u prometu,
- Izdavanje pokusnih i prenosivih pločica pravnim osobama i fizičkim osobama obrtnicima temeljem rješenja Ministarstva unutarnjih poslova.
Ico_Zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2018., 21:23   #54
Quote:
MMachéte kaže: Pogledaj post
Ajme Bože , neki od vas su stvarno dežurne plačipičke da me krivo ne shvatiti, ti bi kukali i da se dobija 500€ kod prijenosa auta na tehnickom

daj nemojte biti zadrti ko neki zemljak nego razmisljajte siroko i dugorocno. Ovaj nacin je bolji, ovaj nacin je realniji za 99,9% kupoprodaja koje se odvijaju DOBROVOLJNO.


Ono sto mene zanima je ova tehnikalija : dogovore se kupac i prodavatelj, kupac da novce, potpise se kupoprodajni ugovor, izmjene se novci.
Kupac ode svojim putem s autom i prometnom, prodavatelj s novcima.

Kupac prenese auto za sebe na tehnickom za tjedan dana.

U ovih tjedan dana , eventualne kazne koje se dogode, tko odgovara za njih ? Dali ce policija uvaziti neovjereni ugovor za to ?

Osiguranje hoce sto se bonusa tica, al dal ce policija? Komunalno ako se dobije kazna za parking?
Ali opet ja kao prodavatelj mogu inzistirati da se ode javnom biljezniku i da se tamo potpise i da si napravim ovjerenu kopiju za sebe iako to propis vise ne trazi. Pa ako kupac ne zeli ne mora kupiti moj auto od mene.

Mene vise brine zloupotreba - posudis auto nekom, on ga proda i bye bye. A nikakvih papira nemas.
europe2seoul is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2018., 22:11   #55
Da mi je kuna za svaki put kad sam pročitao: " kako nas pljačkaju sa javnim bilježnikom, vani kupiš auto bez ikakvih komplikacija". Da ne pričamo o ostalom drvlju i kamenju na bilježnike.

Sad se makne bilježnik iz priče, opet plač.

A kad sam znao reći da 55 kuna za ovjeru potpisa nije niš, a ipak neki kurac znači, onda sam branio svoje kolege pravnike da pljačkaju ubogi narod.
Fishkal is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2018., 22:22   #56
Poanta svega nije olakšavanje nego pogodovanje velikim firmama za prodaju vozila gdje će kupac biti sigurniji ali će vozilo od 15 tisuća e platiti 4 tisuće više. Kažem, dolazim sutra pogledati auto sa 25k €, liku kojeg nikada nisam vidio, ugovor na A4 papiru u dvorištu ili šumici. Ja njega držim za prometnu i ključ a on mene za lovu pa na 1,2,3 cuknemo. Pljačkaju dostavna vozila i pošte za puno manje love. Cilj je istrijebiti ove sitne švercere ali time pogodovati većima. Ne volim švercere i dilerčiće ali ja ću prvi ići na 4 mjesta i biti siguran kada bilježnik udari pečat, ja dam novac, dobijem potpis a nitko osim mene u 15 dana imao ili nemao prometnu nemože ništa. Kupovao sam puno skuplja vozila ali slučajno nisam prosječna osoba koju će biti strah zavrzlama itd što je realno.
mat_37 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2018., 22:26   #57
Quote:
Fishkal kaže: Pogledaj post
Da mi je kuna za svaki put kad sam pročitao: " kako nas pljačkaju sa javnim bilježnikom, vani kupiš auto bez ikakvih komplikacija". Da ne pričamo o ostalom drvlju i kamenju na bilježnike.

Sad se makne bilježnik iz priče, opet plač.

A kad sam znao reći da 55 kuna za ovjeru potpisa nije niš, a ipak neki kurac znači, onda sam branio svoje kolege pravnike da pljačkaju ubogi narod.
Cuj kod nas se vara na svakom cosku.

Kada sam imao auto u USA dobio sam komad papira koji je registration kao nasa prometna. I to drzis u autu jer kada te policija zaustavi trazi te registration. A ima jedna kucica koju potpises kada prodas auto i to je to. No ti isto tako doma imas title - knjizicu vozila kod nas. To je onak nacifrani papir kao diploma. Tko ima title ima auto naravno potpises se kod prodaje. Ali taj title drzis doma. On tebi lovu, ti njemu title i bok.
europe2seoul is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2018., 22:28   #58
Quote:
mat_37 kaže: Pogledaj post
Poanta svega nije olakšavanje nego pogodovanje velikim firmama za prodaju vozila gdje će kupac biti sigurniji ali će vozilo od 15 tisuća e platiti 4 tisuće više. Kažem, dolazim sutra pogledati auto sa 25k €, liku kojeg nikada nisam vidio, ugovor na A4 papiru u dvorištu ili šumici. Ja njega držim za prometnu i ključ a on mene za lovu pa na 1,2,3 cuknemo. Pljačkaju dostavna vozila i pošte za puno manje love. Cilj je istrijebiti ove sitne švercere ali time pogodovati većima. Ne volim švercere i dilerčiće ali ja ću prvi ići na 4 mjesta i biti siguran kada bilježnik udari pečat, ja dam novac, dobijem potpis a nitko osim mene u 15 dana imao ili nemao prometnu nemože ništa. Kupovao sam puno skuplja vozila ali slučajno nisam prosječna osoba koju će biti strah zavrzlama itd što je realno.
Sto mislis pogodovati vecima? Na koj nacin?
I koji biljeznik kada vise ne treba?
europe2seoul is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2018., 22:33   #59
Plačete bez veze.

Tko kupi auto za 25 kila eura u šumici, iskrca lovu bez da istoga ne provjeri unaorijed u MUP-u i/ili fini, tehničkom, servisu je budala.



Je, svaki sustav je sklon prevarama. Al jebo ga ja, s kakvim se vi ljudima družite koji će ti prodat potajice auto ako mu ga posudite? Alo?
Ne mislite da je to poziv na promjenu ekipe?

Je, s ovakvim načinom prodaje bib stara knjižica vozila koja stoji doma u ormaru bila idealna.
Al opet, treba 3 stvari da bi netko prepisao auto: auto, prometna i ugovor. Ako nekome date sva 3, a taj je nepouzdan - jebi ga rođo.
Fishkal is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2018., 22:36   #60
Quote:
Fishkal kaže: Pogledaj post
Plačete bez veze.

Tko kupi auto za 25 kila eura u šumici, iskrca lovu bez da istoga ne provjeri unaorijed u MUP-u i/ili fini,, tehničkom, servisu je budala.



Je, svaki sustav je sklon prevarama. Al jebo ga ja, s kakvim se vi ljudima družite koji će to prodat potajice auto ako mu ga posudite? Alo?
Ne mislite da je to poziv na promjenu društva?
Pa sto ne bi bila manja sansa za zloupotrebu ako i dalje imas knjizicu vozila doma a prometnu nosis? Nebitno s kim se mi druzimo no da nece bit takvih slucajeva sumljam da nece biti
europe2seoul is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:32.