Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Parlamentarni izbori 2024. Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici, Rat u Ukrajini

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.11.2017., 15:06   #41
Quote:
Srebrni-medvjed kaže: Pogledaj post
Jel imaš neko pitanje za mene ili nešto na što bih ja ovdje trebao odgovoriti?
Ja sam odgovorio u skladu sa tvojim postom kojeg sam i stavio u quote.

Ako nemaš što dogovoriti na ovo, zaobiđi moj post i kraj priče.
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2017., 16:37   #42
Quote:
Srebrni-medvjed kaže: Pogledaj post
Da je tako onda ni srednja europa ne bi napredovala
u srednjoj Europi je nemoguce da se slave komunisticki vodje i diktatori i imaju vrlo jasan stav po ovom pitanju. Takodjer, u srednjoj europi je apsolutno nemoguce da se bivski ideolozi komunisitckog sistema danas predstavljaju kao nekakvi borci za gradjanska prava..RH je sasvim jedinstvena po tome.

I tak...ima dosta razloga zasto je tome tako.

Ionako je danas to malo bitno...ono sto jest bitno je da iz tog sustava nosimo jedan grozan neradnicki, koruptivni, ljeni i ovisan o Mami drzavi mentalitet koji ne razumije sto zaista znaci nesto produktivno...i to nam je jako tesko iskorijeniti...
denijama is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2017., 16:42   #43
Quote:
denijama kaže: Pogledaj post
Ionako je danas to malo bitno...ono sto jest bitno je da iz tog sustava nosimo jedan grozan neradnicki, koruptivni, ljeni i ovisan o Mami drzavi mentalitet koji ne razumije sto zaista znaci nesto produktivno...i to nam je jako tesko iskorijeniti...
Te priče možeš prodavati nekom neukom balavcu rođenom nakon rata, jer ja znam da su ljudi u socijalizmu itekako radili i da smo bili produktivniji nego danas.

Možda ti nisi radio, ali većina hrvata je radila
__________________
Čovjek nije drvo, i vezanost je njegova nesreća, oduzima mu hrabrost, umanjuje sigurnost. Vežući se za jedno mjesto čovjek prihvata sve uslove, čak i nepovoljne, i sam sebe plaši neizvjesnošću koja ga čeka. Promjena mu liči na napuštanje, na gubitak uloženog, neko drugi će zaposjesti njegov osvojeni prostor, i on ce počinjati iznova. Ukopavanje je pravi početak starenja, jer je čovjek mlad sve dok se ne boji da započinje. Ostajući, čovjek trpi ili napada. Odlazeći, čuva slobodu, spreman je da promijeni mjesto i nametne uslove. Kuda i kako da ode? (Derviš i smrt, Meša Selimović)
Srebrni-medvjed is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2017., 17:07   #44
Quote:
Srebrni-medvjed kaže: Pogledaj post
Te priče možeš prodavati nekom neukom balavcu rođenom nakon rata, jer ja znam da su ljudi u socijalizmu itekako radili i da smo bili produktivniji nego danas.

Možda ti nisi radio, ali većina hrvata je radila
netocno..

osim toga -ja nisam rekao da nismo radili , vec da nismo bili produktivni. Produktivnost radnika SFRJ je bila negdje oko 30% u odnosu na Austriju -o kradji materijala i sl , a sto je bilo sasvim normalno, da ne govorimo. Cijeli taj mentalni sklop i danas itekako osjecamo.Ma sve je to pusta prica kada SFRJ kompletna industrija nije bila u plusu..i to godinama...
denijama is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2017., 17:10   #45
Quote:
Srebrni-medvjed kaže: Pogledaj post
Te priče možeš prodavati nekom neukom balavcu rođenom nakon rata, jer ja znam da su ljudi u socijalizmu itekako radili i da smo bili produktivniji nego danas.

Možda ti nisi radio, ali većina hrvata je radila
masovni odlasci na bolovanja, odlazak na godišnji kad te pukne, stvaranje radnih mjesta iz ničega nije odlika produktivnosti...

Produktivni ljudi u Jugi ne bi izmislili izreku "ne mogu ne slabo plaćati koliko ja mogu slabo raditi"
vojvo is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2017., 17:18   #46
Iliti isto iz Yu: "ala volim ovaj režim, plaća ide, a ja ležim".

Mentalitet je ostao isti.
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."
nasmijanonebo is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2017., 17:19   #47
Zar nije to prekrasno, ništa ne radiš, a imaš sve što ti treba, to nije uspjelo nikome na svijetu osim nama
__________________
Čovjek nije drvo, i vezanost je njegova nesreća, oduzima mu hrabrost, umanjuje sigurnost. Vežući se za jedno mjesto čovjek prihvata sve uslove, čak i nepovoljne, i sam sebe plaši neizvjesnošću koja ga čeka. Promjena mu liči na napuštanje, na gubitak uloženog, neko drugi će zaposjesti njegov osvojeni prostor, i on ce počinjati iznova. Ukopavanje je pravi početak starenja, jer je čovjek mlad sve dok se ne boji da započinje. Ostajući, čovjek trpi ili napada. Odlazeći, čuva slobodu, spreman je da promijeni mjesto i nametne uslove. Kuda i kako da ode? (Derviš i smrt, Meša Selimović)
Srebrni-medvjed is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2017., 17:23   #48
Zato je i propalo

Ideja da možeš hvatati maglu i istovremeno imati sve servirano na pladnju

a tko će to platit nije bitno
vojvo is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2017., 17:53   #49
Quote:
zalazak pameti kaže: Pogledaj post
nisu nam komunisti nista ostavili....
sve smo oteli....

i napravili pljacku vlastitog naroda....
da smo svim zaposlenima podijelili udio u vlasnistvu kroz dionice,doveli
prave i stimulirane strucnjake da vode iste te firme(po mogucnosti strance),
danas bi nas usporedjivali sa kinom....

imali bi i dalje najjaceg linijskog brodara,jaka brodogradilista,jake banke,
inu koja bi dominirala trzistem,proizvodnju hrane koja bi hranila turizam....
i da ne nabrajam vise....

imali bi najmanje 300.000 stanovnika vise....

ne znam do kada treba pusiti pricu o naslijedjenim dugovanjima...
i komunizmu,koji je bio folklorni element u nasem drustvu....
Zašto bi zaposleni dobili udio u vlasništvu?
Ako je društveno i moje je. Zašto ja ne bih dobio udio u vlasništvu svih tadašnjih firmi .

Znaš što su napravili radnici koji su dobili dionice, prodali su ih u roku par tjedana, i to za siću, samo da dođu do gotovine. Sjećam se kako je u javnog bilježnika sjedio čovjek, a radnici dolazili s dionicama i prodavali mu.


Kako bi radnici doveli stručnjake? Kako bi se dogovorili? Koji bi od radnika napravio program što treba firmi uključivo nabavu stručnjaka? To su bajke za naivne.

Brodogradilišta bi propala na isti dan kad su propala, jer se naš put u samostalnost poklopio sa otvaranjem istoka Evrope i Kine. Još od početka 90ih brodovi se kupuju u Koreji, odmah potom i u Kini.
Vidio je rođak brodogradilišta u Kini, mi tome ne možemo parirati i privatizacijski model s tim nije imao baš ništa.

Kako bi naše banke bile jake? Kako bi se nosile sa stranom konkurencijom?
I što mi imamo od toga? Je li bi bile manje kamate na kredit u PBZu i ZABi da ih nisu kupili stranci?

Za proizvodnju hrane netko treba i ostati na selu, a nisu se baš Hrvati pretrgli ostati na selu, štoviše, komunisti su nastojali selo preseliti u grad.
na kraju nam je selo i propalo zbog toga.
Kexx is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2017., 18:14   #50
Quote:
vojvo kaže: Pogledaj post
Zato je i propalo

Ideja da možeš hvatati maglu i istovremeno imati sve servirano na pladnju

a tko će to platit nije bitno
Tko je jugoslavenima platio kuće, aute, izlete i hranu?
__________________
Čovjek nije drvo, i vezanost je njegova nesreća, oduzima mu hrabrost, umanjuje sigurnost. Vežući se za jedno mjesto čovjek prihvata sve uslove, čak i nepovoljne, i sam sebe plaši neizvjesnošću koja ga čeka. Promjena mu liči na napuštanje, na gubitak uloženog, neko drugi će zaposjesti njegov osvojeni prostor, i on ce počinjati iznova. Ukopavanje je pravi početak starenja, jer je čovjek mlad sve dok se ne boji da započinje. Ostajući, čovjek trpi ili napada. Odlazeći, čuva slobodu, spreman je da promijeni mjesto i nametne uslove. Kuda i kako da ode? (Derviš i smrt, Meša Selimović)
Srebrni-medvjed is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2017., 18:14   #51
Quote:
Srebrni-medvjed kaže: Pogledaj post
Tko je jugoslavenima platio kuće, aute, izlete i hranu?
Strana pomoć, Kad je prestala dolaziti sve se rasulo.
Kexx is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2017., 18:18   #52
Quote:
Kexx kaže: Pogledaj post
Strana pomoć, Kad je prestala dolaziti sve se rasulo.
Tih dve, tri miljarde nije izgradilo ništa.

Danas imamo 20 puta veće dugovanje, a imamo sve što smo imali i prije
__________________
Čovjek nije drvo, i vezanost je njegova nesreća, oduzima mu hrabrost, umanjuje sigurnost. Vežući se za jedno mjesto čovjek prihvata sve uslove, čak i nepovoljne, i sam sebe plaši neizvjesnošću koja ga čeka. Promjena mu liči na napuštanje, na gubitak uloženog, neko drugi će zaposjesti njegov osvojeni prostor, i on ce počinjati iznova. Ukopavanje je pravi početak starenja, jer je čovjek mlad sve dok se ne boji da započinje. Ostajući, čovjek trpi ili napada. Odlazeći, čuva slobodu, spreman je da promijeni mjesto i nametne uslove. Kuda i kako da ode? (Derviš i smrt, Meša Selimović)
Srebrni-medvjed is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2017., 18:19   #53
Quote:
Srebrni-medvjed kaže: Pogledaj post
Tko je jugoslavenima platio kuće, aute, izlete i hranu?
Ostali jugoslaveni koji nisu vidjeli ni auto ni izlete ni ostale "blagodati" samoupravnog socijalizma da bi drugovi mogli dernečiti
vojvo is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2017., 18:20   #54
Quote:
Srebrni-medvjed kaže: Pogledaj post
Tih dve, tri miljarde nije izgradilo ništa.

Danas imamo 20 puta veće dugovanje, a imamo sve što smo imali i prije
Kakvih 2-3 miijarde?
Od razlaza sa Staljinom dobio je desetke milijardi vrijedne pomoći, bespovratne.
Plus još kredite.

SFRJ je živjela od kapitalističkih donacija i posudbi. kakvo poniženje
Kexx is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2017., 18:26   #55
Quote:
vojvo kaže: Pogledaj post
Ostali jugoslaveni koji nisu vidjeli ni auto ni izlete ni ostale "blagodati" samoupravnog socijalizma da bi drugovi mogli dernečiti
U svakom slučaju sirotinje i beskućnika je više danas nego prije

Quote:
Kexx kaže: Pogledaj post
Kakvih 2-3 miijarde?
Od razlaza sa Staljinom dobio je desetke milijardi vrijedne pomoći, bespovratne.
Plus još kredite.
SFRJ je živjela od kapitalističkih donacija i posudbi. kakvo poniženje
1991. hrvatska ima dug 6 miljardi dolara.

Koliko ima danas?
__________________
Čovjek nije drvo, i vezanost je njegova nesreća, oduzima mu hrabrost, umanjuje sigurnost. Vežući se za jedno mjesto čovjek prihvata sve uslove, čak i nepovoljne, i sam sebe plaši neizvjesnošću koja ga čeka. Promjena mu liči na napuštanje, na gubitak uloženog, neko drugi će zaposjesti njegov osvojeni prostor, i on ce počinjati iznova. Ukopavanje je pravi početak starenja, jer je čovjek mlad sve dok se ne boji da započinje. Ostajući, čovjek trpi ili napada. Odlazeći, čuva slobodu, spreman je da promijeni mjesto i nametne uslove. Kuda i kako da ode? (Derviš i smrt, Meša Selimović)
Srebrni-medvjed is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2017., 18:31   #56
Quote:
Srebrni-medvjed kaže: Pogledaj post
U svakom slučaju sirotinje i beskućnika je više danas nego prije



1991. hrvatska ima dug 6 miljardi dolara.

Koliko ima danas?
Još je tu, YU nije. Tko je žilaviji?
Kexx is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2017., 18:36   #57
Quote:
Kexx kaže: Pogledaj post
Još je tu, YU nije. Tko je žilaviji?
Hoćeš reći da hrvatska nije postojala prije 1991.?
__________________
Čovjek nije drvo, i vezanost je njegova nesreća, oduzima mu hrabrost, umanjuje sigurnost. Vežući se za jedno mjesto čovjek prihvata sve uslove, čak i nepovoljne, i sam sebe plaši neizvjesnošću koja ga čeka. Promjena mu liči na napuštanje, na gubitak uloženog, neko drugi će zaposjesti njegov osvojeni prostor, i on ce počinjati iznova. Ukopavanje je pravi početak starenja, jer je čovjek mlad sve dok se ne boji da započinje. Ostajući, čovjek trpi ili napada. Odlazeći, čuva slobodu, spreman je da promijeni mjesto i nametne uslove. Kuda i kako da ode? (Derviš i smrt, Meša Selimović)
Srebrni-medvjed is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2017., 18:36   #58
Quote:
Srebrni-medvjed kaže: Pogledaj post
U svakom slučaju sirotinje i beskućnika je više danas nego prije
Da je to tako već bi ti izvukao neki podatak kojim bi potkrijepio svoju tvrdnju, ali nostalgičari to ne rade. Sve se siše iz prsta, tako nekako se i provodila ekonomska politika u Jugi

E međede, s ljetovanja, izleta i automobila brzo si prešao na beskućnike.
Što je sve teže braniti Jugu ?
vojvo is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2017., 18:39   #59
Quote:
Srebrni-medvjed kaže: Pogledaj post
Hoćeš reći da hrvatska nije postojala prije 1991.?
Kao samostalna država.
Da su ovi dugovi u SFRJ raspala bi se još nekoliko puta u ovih 26 godina.
Kexx is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2017., 18:41   #60
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
Smanjiti poreze i namete, otpuštati u državim službama, ukinuti 80% lokalnih jedinica itd. bi bilo samo početak.

Nažalost ni "ljevici" ni "desnici" to ne pada napamet...
Ako je tako, a tako je, raspišimo međunarodni natječaj. Neka se javi pojedinac, ekipa koja će sastaviti svoj tim, ono: premijer i ministri i još koja ključna pozicija, iznesu program "Kako izvući RH iz govana", a mi ćemo odabrati najpovoljniju ponudu. Japanci, Kinezi, Američani, Švabe, Cigani, nema veze, neka dižu BDP, rasture županije i općine, uvedu regije, smanje nezaposlenost, povećaju zaposlenost, zaustave iseljavanje itd. Neka sami odrede rokove, pa ćemo potpisat ugovor. Ali, jesmo li spremni za rašomon koji će nastati? Što će biti s državno financiranim strankama? Volontirati? Što s braniteljma? Tko će ti radit do smrti za njihov rat?

Quote:
Corvus27 kaže: Pogledaj post
Evo upravo to podebljano, ja to već odavno pokušavam objasniti socijalistima ali badava.
Zašto nama socijalistima? Ostavite nas neka živimo u siromaštvu kao nadničari i proleteri, a vi domoljubi se prihvatite posla. Tko vam smeta?
Ima vas dovoljno. Pola milje branitelja s obiteljima, to je milja i po, "200" tisuća čanova HDZeta s obiteljima, to je milja, glasači desnice još milja. Evo tri i po milijuna vas domoljubno-državotvornih pljunite u šake i uz "Vilu i Bana", Thomsona i ZDS pokažite nama komunjarama zarobljenim socijalističkim mentalitetom kako se radi! Ili čekate da se mi otrijeznimo od komunizma i počnemo raditi - za vas ? Za uhljebe i privilegičare jer vi ste nam eto napravili državu, iako je mi baš i nismo htjeli? Ovu, ovakvu, vašu i na vaš način !?
Quote:
Kexx kaže: Pogledaj post
Komunisti su nam ostavili trulo gospodarstvo i truli mentalitet.
Kome to nam ? Zar i vama državotvorcima?

Quote:
denijama kaže: Pogledaj post
Mentalitet RH je u totalnom k...u i to zaista jest ostavstina tih vremena. Rat ili ne rat -nekakav oblik lustracije se morao ocito napraviti...bilo bi i neduznih koji su zakvaceni, ali jebi ga...
Taj jedan kronizam, nepotizam, nerazumjevanje sto je rad i produktivnost, cekanje na "mamu drzavu" i sve sto ide s time -za sada su nam nepremostivi. uopce nevezano za to tko je na vlasti...
Reci tko to najviše cica mamu državu, u naponu snage radi na relaciji krčma-klada ? I sere kako komunjare zbog mentaliteta ne rade dovoljno za njihove privilegije? Njih jebe neki socijalizam u glavama?

Quote:
Corvus27 kaže: Pogledaj post
To treba izbiti iz glava da bi se krenulo naprijed.
Izbiti nama iz glava, da biste VI krenuli naprijed?

Quote:
Kladi kaže: Pogledaj post
u 25+godina to se moralo i moglo promijeniti. veći jeproblem što su ostavili iste te komuniste koji svo ovo vrijeme vladaju
Kako? Dobili ste rat, a izgubili vlast? Onda ste nesposobni? Luzeri?

Quote:
Kexx kaže: Pogledaj post
Kao što vidiš, nije se ostvarilo u praksi bez obzira što je 25 godina u teoriji sasvim dovoljno. Nama nije bilo dovoljno.

Njemačka je postala predziđe kapitalizma u Hladnom ratu, pa su u nju upumpani golemi novci, a njihova radna etika nije bila iskvarena komunističkim mentalitetom.
Njihova radna etika je određena protestantizmom i stigmom nacizma. Naša katoličko-balkansko-mediteranska. Neusporedivo.

Quote:
Kexx kaže: Pogledaj post
Baš suprotno, komunisti su očevi ovog mentaliteta kojeg se ne možemo riješiti ni 25 godina poslije.
Pa kad ćete ga se riješit? Za sto godina? Svijet će tada već osvajati druge galaksije, dok se vi sjetite pljunuti u šake.
__________________
Istina o Franji Tuđmanu https://www.youtube.com/watch?v=AekZAAdw0dQ
Mc Ozy is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:02.