Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.01.2018., 23:10   #1
Slastičarnice u Zagrebu (vol. 2)

Kako nam je prošla tema došla do maksimalnog broja postova, evo nove teme na kojoj možete raspravljati, komentirati, hvaliti ili kuditi slastičarnice u Zagrebu.

Link na staru temu: https://www.forum.hr/showthread.php?t=523925

__________________
"Do I wanna know?"
L3go is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2018., 17:25   #2
U La Marquise su danas imali predobar čokoladni muffin s listićima badema. Samo 5 kuna.

Nakon što sam par puta probao, moram reći da mi njihovi quichevi nisu nešto. Vjerojatno jesu ok u konkurenciji s onim što se u Zg može dobiti iz te kategorije za 12 kuna, ali ni blizu nivoa njihovih ostalih proizvoda koje sam probao.
__________________
lemonzoo kaže:
nije zabranjeno iznositi argumente u korist ruske invazije, sve dok se netko ne naslađuje nad ubijanjima i sličnim stvarima, i dok se ponaša civilizirano
IamBlackShip is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2018., 20:01   #3
Moram pohvaliti Dessert House na Savskoj u Zagrebu! Iako je moj favorit i dalje Cukarino Cafe u Podsusedu jer mi imaju najbolji omjer cijene i kvalitete. Kriške torti su neusporedivo veće s onima kod recimo Amelie, a i doista su fine.

Ali da se vratim na Dessert, kolači su mi uvijek bili jako fini, iako ne skroz u rangu Cukarina, ali usluga je, ne za 10, nego za 100. Toliko ljubazno i uslužno osoblje već dugo nisam vidjela.

Nažalost, načula sam da se sele pa se nadam da će se doista samo preseliti negdje drugdje, a ne i zatvoriti.
Mrcinica is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2018., 22:02   #4
Koje kolače jedeš ondje?
__________________
"Do I wanna know?"
L3go is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2018., 22:21   #5
Quote:
L3go kaže: Pogledaj post
Koje kolače jedeš ondje?

Ako pitas za Dessert House danas sam probala tortu s bijelom cokokadom i sumskim vocem, jako je fina bila, Spektakl se zove.

Iako mi je inace favorit njihova Ferrero torta.

A za Cukarino je poduzi popis toga sto jedem...

Zadnje uređivanje Mrcinica : 10.01.2018. at 22:29. Reason: Edit - Spektakl se zove ta torta sa sumskim vocem i bijelom cokoladom.
Mrcinica is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2018., 20:17   #6
Nije slastičarna, ali po meni najbolji kolači u Zg i može se doći samo na kolače pa pišem ovdje.

Bili u Dubravkinom putu - ja jela Millefoglie i Carrot cake, ostatak ekipe Kesten terinu, Mousse bijela čokolada te "Le Louis XV Vol. II". Sve super!

Uz kolače se odlično uklopio Clai Muškat Tassel.
Magenta123 is online now  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2018., 20:21   #7
Jel im millefoglie još uvijek onaj od kreme od jabuka, slastičarske i sladoleda od cimeta?

Što je Luj XV?
__________________
Mornari na zvijezdama
sa slomljenim jedrima,
signale šalju u noć...
Pringles is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2018., 20:27   #8
Je, millefoglie je još taj.

Luj XV

https://www.tripadvisor.com/Location...l_Croatia.html
Magenta123 is online now  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2018., 20:34   #9
Jel vredi otic u Orijent u Maksimirskoj!! Neki ga hvale, drugi vicu da je preskup za ono sta nudi!! Nisam nikad bio pa pitam!!?? I koji konkretno komad torte da uzmem a da budem ushicen okusima jer cenom sigurno ne bude, kostaju oko 20.- Kn komad , tak sa cul!!
BONBONCIC is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2018., 19:43   #10
vrijedi. svugdje su ti kolači oko 20kn (koja kuna više- manje, ovisi o namirnicama koje se koriste), a kaj se tiče kaj odabrati možda ti je najbolje vidjeti na licu mjesta, tj. pročitati deklaracije, pa uzeti prema vlastitom ukusu.
gargamišamel is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2018., 20:28   #11
Quote:
BONBONCIC kaže: Pogledaj post
Jel vredi otic u Orijent u Maksimirskoj!! Neki ga hvale, drugi vicu da je preskup za ono sta nudi!! Nisam nikad bio pa pitam!!?? I koji konkretno komad torte da uzmem a da budem ushicen okusima jer cenom sigurno ne bude, kostaju oko 20.- Kn komad , tak sa cul!!
Ovisi hoćeš li naletjet kad su im kolači friški ili sasušeni.

Garga ti je dala najbolju preporuku - biraj prema sastojcima koje voliš.

Nek te ne zavara cijena koja u današnje vrijeme nije ništa spešl, al je zato spešli veličina tj. minijaturnost njihovih kolača/torti. Nemoj očekivati normalnu krišku torte, oni rade mini tortice pa šnitu pojedeš u dva-tri zalogaja
tweetee is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2018., 21:50   #12
Zna li netko gdje će točno u Petrinjskoj biti Le Merquise? Vidim da se rade dva prostora, kod vrtića i ona bivša mesnica na ćošku Petrinjska- Šenoina.
Da li vrijede? Ne vidim baš recenzija na forumu...

Poslano sa mog LG-D855 koristeći Tapatalk
__________________
♥ J- 2008.
morfin@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2018., 22:24   #13
Spremas odbor za docek?

Jeo sam nedavno njihov kruh od vina. Tamni. Odlican.
Mali je i kosta 10kn.
Pa ko voli...


Jeo sam i neka peciva i kolace koje sam stavio i na instagram, ne sjecam se da li i ovdje. Uglavnom sve je manjevise prvoklasno i kako sam napisao... koju kn vise cijenom od Amelie. No sasvim opravdano.
Probali prije kroasan od badema - divan.
Slican onom u Korici.

A nekidan i novi... od pistacije. Ok je, ali ne ubija postacijom bas.


Cijene im odgovaraju ekskluzivno dobrim proizvodima koje nude.
Deedy is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2018., 22:31   #14
malo je offtopic, ali - po FB su kružile neke priče da su vlasnici La Marquise neki muljatori koji su iz Ljubljane prebjegli u Zagreb ostavivši tamo tonu neplaćenih računa...zna li tko štogod o tome ili je neki blesavi hear-say samo?

bonbončić, pripremi se na male komade i visoke cijene, ali - vrijedi otići. meni je njihova Pozdrav s juga torta bila božanstvena, nadam se da je još jednako dobra (na kolačima nisam bila neko vrijeme)
__________________
And I'm waiting all the day, love
For my dear, dear Irish boy...
xavierkat is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2018., 22:33   #15
Znači neće se prolaziti Petrinjskom za vrijeme dijete...

Poslano sa mog LG-D855 koristeći Tapatalk
__________________
♥ J- 2008.
morfin@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2018., 22:47   #16
xavi ako i je tako... na pravo mjesto su dosli.
Nasa drzava vrijedno uzgaja generacije i generacije poduzetnickih lopova i muljatora. Uz to im jos nudi i drugu i trecu sansu. Za slucaj da prvi i drugi put nisu dovoljno maznuli.
Deedy is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2018., 14:48   #17
Jel se zna šta o njihovom dolasku u Novi Zagreb? Kad ih možemo očekivati?
vinceka mi je već puna kapa
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2018., 17:53   #18
moram pohvaliti medenko- njihovu kremšnitu i sladolede. dupla čokolada odlična, ne preslatka, a čoksa se pošteno osjeti. čak sam probala i od špinata i borovnica. iako uopće nema ni malo okus te dvije namirnice nego je blago limunast svejedno je odličan, i okus i tekstura. mm veli da mu je to jedan od boljih sladoleda koje je jeo.
gargamišamel is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2018., 18:55   #19
U Samoboru? Čuo sam da je Zagreb zatvoren...
__________________
lemonzoo kaže:
nije zabranjeno iznositi argumente u korist ruske invazije, sve dok se netko ne naslađuje nad ubijanjima i sličnim stvarima, i dok se ponaša civilizirano
IamBlackShip is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2018., 19:09   #20
je, u samoboru. izgleda da je u zg-u zatvoren jer im ta adresa više nije navedena na fb-u. nisam ih pitala jer u nju nikada nisam namjeravala ići pošto mi nije usput.
gargamišamel is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:58.