Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Blisko politici

Blisko politici Teme povezane s politikom koje ne spadaju pod ostale podforume

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.01.2018., 12:22   #1
Život u Splitu i okolici

Nisam siguran jeli ovo posve za politiku, valjda je, tj po meni politika se tiče baš svega, politika ama baš sve određuje.

Razlog za otvaranje teme je ono što mi se jutros dogodilo, to što se meni dogodilo se i tisućama drugih!!! Čim sam otvorija vrata šokira me nesnosni smrad, naravno pogadjate s čuvenog i zloglasnog Karepovca na kojem su sad opet počeli radovi. Shvaćam važnost radova ali ovo je stvarno nesnosno, jako smrdi čak na udaljenostima od 4 kilometra. Da stvar bude još gora izmjerene su 4x više razine opasnih metala u zraku nego što je dozvoljeno!!!
To je ono službeno, što nam još taje, ko to zna Nitko ne spominje čak ni mjere zaštite, a kamoli kakvu odštetu, npr kao u ZG-u koju godinama dobivaju građani u blizini smetlišta zbog ugroženosti njihovog zdravlja.

Ali nije samo to problem mada je i to samo po sebi golemi problem, drugi problem je voda!!! To je već pomalo ironično jer se u Splitu otkada znam za sebe k..če da nema takve vode kao u Splitu i sl. Ukratko rečeno nakon svake imalo jače kiše voda nije za piće pa moramo ulaziti u troškove kupovine pitke vode. Dosta je građana imalo crijevne probleme, nisu poslušali ili nisu znali. To je sve zbog toga što na vodocrpilištu na izvoru Jadra nema filtera, te filtere ima niz manjih mjesta i gradića ali eto Split nema Sad je voda pitka, ali vidim ja ta voda nije kao prije, i to ne tvrdim samo ja, jednostavno više nije onako bistra i osvježavajuća. I takvu vodu imamo samodo sljedeće kiše, veselo

Sve u svemu, život u Splitu i okolici je posta nemoguć, pa jeli ikoga briga za to
Nosonja_ is offline  
Old 08.01.2018., 12:35   #2
postoji tema:

https://www.forum.hr/showthread.php?t=755767&page=115
__________________
Confluence of sounds
manchild is offline  
Old 08.01.2018., 12:39   #3
Quote:
manchild kaže: Pogledaj post
Daj molim te, ovi šta melju o adventu i piciginu na Bačama

Ali eto iako si u krivu ipak je dobro što si to linka, to je ono klasično splitsko zabijanje glave u pijesak...
Nosonja_ is offline  
Old 08.01.2018., 12:48   #4
Karepovac je već mogao biti saniran, ali je nekome bilo važnije izgraditi šetnicu pred hotelom na radost tisuća njegovih birača. Iskreno mi je drago da smrdi, i nadam se da će što više, jer ovo je očito jedini način da ovom gradu proradi nekakva politička svijest kod građana.
__________________
"Two possibilities exist: either we are alone in the Universe or we are not.
Both are equally terrifying." – Arthur C. Clarke
Amazing Pudding is offline  
Old 08.01.2018., 13:01   #5
Quote:
Amazing Pudding kaže: Pogledaj post
Karepovac je već mogao biti saniran, ali je nekome bilo važnije izgraditi šetnicu pred hotelom na radost tisuća njegovih birača. Iskreno mi je drago da smrdi, i nadam se da će što više, jer ovo je očito jedini način da ovom gradu proradi nekakva politička svijest kod građana.


da, ovo je i meni palo na pamet...meni je smijesno sto se za jedan Hajduk skupi onoliko ljudi na banovini, a za ovakve stvari nista. I jos tvrde -ma ti to ne razumijes, ovo-ono...a stvar je upravo obrnuta - takvi kurca ne razumiju..

iako mi je zao obicnih ljudi...ali valjda ce se jednom dogoditi neki obrat u glavama (nije ni Zagreb daleko od ovoga da se razumijemo...).
denijama is offline  
Old 08.01.2018., 13:25   #6
Led, požari, mutna voda, otrovan smrad...

Dolazi na naplatu brale najluđi smo ko more ovo platit, hajduk asu ti to ne moreš razumit brale.. itd.

Nerad , lopovluk , ekocid , samoobmanjivanje i kurčenje , sve dolazi na naplatu kad tad. Tu su još ceste ruvinane, bolnice itd itd. A ne daj bože imat posla s policijom ili pravosuđem , ko more ovo platit!!

O bahatoj arhitekturi i uzurpaciji kao i o sveopćoj nekulturi gradskog stanovanja od pasjih govana svugdi do odbačenog smeča je posebna tema valjda sve.
__________________
King of fools
Horovathos is offline  
Old 08.01.2018., 13:39   #7
Quote:
Horovathos kaže: Pogledaj post
Led, požari, mutna voda, otrovan smrad...

Dolazi na naplatu brale najluđi smo ko more ovo platit, hajduk asu ti to ne moreš razumit brale.. itd.

Nerad , lopovluk , ekocid , samoobmanjivanje i kurčenje , sve dolazi na naplatu kad tad. Tu su još ceste ruvinane, bolnice itd itd. A ne daj bože imat posla s policijom ili pravosuđem , ko more ovo platit!!
Kako se usuđuješ to napisat??
I jesmo najbolji. I najlipši! u sunčevom sustavu!

Ovakvo sunce, ovakvo more, ovakav zrak, mentalitet...

Kakav uštogljeni Zagreb u kojem ljudi ko roboti govore Dobar dan i Hvala u dućanu?
Ili ona Rijeka, ružna, nema ni sunca...

I naš mentalitet nije tipično balkansko samohvalisanje, kojeg romantičarski nazivamo splitskim dišpetom, ne.

Tko god kaže nešto protiv našeg grada je ljubomorni bljedoliki purger, ili domaća prodana duša!
HŽV
Sadokann is offline  
Old 08.01.2018., 13:47   #8
Quote:
Sadokann kaže: Pogledaj post
Kako se usuđuješ to napisat??
I jesmo najbolji. I najlipši! u sunčevom sustavu!

Ovakvo sunce, ovakvo more, ovakav zrak, mentalitet...

Kakav uštogljeni Zagreb u kojem ljudi ko roboti govore Dobar dan i Hvala u dućanu?
Ili ona Rijeka, ružna, nema ni sunca...

I naš mentalitet nije tipično balkansko samohvalisanje, kojeg romantičarski nazivamo splitskim dišpetom, ne.

Tko god kaže nešto protiv našeg grada je ljubomorni bljedoliki purger, ili domaća prodana duša!
HŽV
Ma oni gore nemaju ni sexualne odnose , a i ako imaju to ne rade kako triba, oni ti u lipu vraćaju ostatak u dućanu i staju na zebru alo, luda svita.
__________________
King of fools
Horovathos is offline  
Old 08.01.2018., 14:22   #9
To što kažeš da voda više nije čista i osvježavajuća, to stoji, mada je tako već duži niz godina. Ali treba vidit koliko je zapravo zagađena ta voda kad kažu da "nije za piće"... prošli put kad su javili da navodno nije za piće, pio sam je i znam ljude koji su je pili skoro svaki dan, i evo živ sam. S druge strane svako malo mi zna u WC-u poteć ili vidljivo mutna ili doslovno smeđa voda, pa se nitko ne oglasi.

Za Karepovac, mogao je bit saniran davno ali šta ćeš kad se nitko nije htio zauzet dok se ljudi nisu počeli gušit i nosit maske. Sve ovisi u kojem si dijelu Splita. Nije toliko dramatično ako nisi u samoj blizini smetlišta, bar iz mog iskustva. U centru jedva da se ikad osjeti.

Uglavnom, Split je u govnima (već godinama) ali sad da je "život posta nemoguć" je pretjerivanje.
jevanova polka is offline  
Old 08.01.2018., 15:25   #10
Quote:
Nosonja_ kaže: Pogledaj post
smrdi čak na udaljenostima od 4 kilometra.
Što je tvoj prijedlog za postupanje s odlagalištem na koje se otpad manje-više nekontrolirano i više-više nerazvrstano odlaže već milijun godina?
Quote:
Da stvar bude još gora izmjerene su 4x više razine opasnih metala u zraku nego što je dozvoljeno!!!
Odakle ti ovaj podatak? Imaš neki link ili "svi znaju"?
Lord Byron is offline  
Old 08.01.2018., 16:48   #11
Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post
Što je tvoj prijedlog za postupanje s odlagalištem na koje se otpad manje-više nekontrolirano i više-više nerazvrstano odlaže već milijun godina?

Odakle ti ovaj podatak? Imaš neki link ili "svi znaju"?
http://www.slobodnadalmacija.hr/dalm...malo-bezazlene
__________________
King of fools
Horovathos is offline  
Old 08.01.2018., 17:46   #12
Super ti je link - pazi rečenicu u završnom odlomku:
Quote:
I pazite sad ovo, izgleda da nijednom nije prijeđena ta granica dok je trajala sanacija deponija.
Svi datumi koje vidim odnose se na razdoblje prije početka "sanacije" (navodnici jer se, koliko shvaćam, uopće ne radi o sanaciji). Jednako tako, ne vidim gdje se u članku spominje četiri puta viša razina od dozvoljene. Štoviše, čini mi se da se u članku pod "prekoračena satna granica dvadeset dva puta" poprilično nepismeno misli na dvadeset dva mjerenja, a ne na dvadeset dva puta veću razinu od dopuštene.
Lord Byron is offline  
Old 08.01.2018., 18:03   #13
Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post
Super ti je link - pazi rečenicu u završnom odlomku:

Svi datumi koje vidim odnose se na razdoblje prije početka "sanacije" (navodnici jer se, koliko shvaćam, uopće ne radi o sanaciji). Jednako tako, ne vidim gdje se u članku spominje četiri puta viša razina od dozvoljene. Štoviše, čini mi se da se u članku pod "prekoračena satna granica dvadeset dva puta" poprilično nepismeno misli na dvadeset dva mjerenja, a ne na dvadeset dva puta veću razinu od dopuštene.
Čekaj , šta? Sve je u redu jel? Ljudi koje se doslovno guše u smradu kmeče bezveze? ili šta? Pojasni?

nastavak kvote koju si otkinuo
Quote:
To ne znači da možemo odahnuti, jer ne mjere se svi štetni plinovi koji bi po projektu o sanaciji trebali
.

Napomena, ko zna o kakvom je smradu riječ zna da nije tip smrada "smrdi al da se, naviknut ću se", nego je agresivno nesnošljiv u roku par sekundi.
__________________
King of fools
Horovathos is offline  
Old 08.01.2018., 18:07   #14
Kao prvo, smrad ne mora značiti i otrov.

Kao drugo, čovjek je vrlo konkretno napisao "izmjerene su 4x više razine opasnih metala u zraku nego što je dozvoljeno!!!", ja ga pitam za link, a ti ulijećeš i najprije linkaš članak koji ni po čemu ne potvrđuje konkretnu tvrdnju, a sad krećeš sa "šta? ŠTA???? Jel to znači da je sve u redu, a? A? A?????"

Ništa nije u redu, desetljećima. Ali, mogu i tebi ponoviti moje početno pitanje: što predlažeš za postupanje s odlagalištem na koje se otpad manje-više nekontrolirano i više-više nerazvrstano odlaže već milijun godina?
Lord Byron is offline  
Old 08.01.2018., 18:21   #15
Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post

Ništa nije u redu, desetljećima. Ali, mogu i tebi ponoviti moje početno pitanje: što predlažeš za postupanje s odlagalištem na koje se otpad manje-više nekontrolirano i više-više nerazvrstano odlaže već milijun godina?
Stijeljanje i oduzimanje imovine svim tim koji desetljećima trpaju u neke Hajduke , Zapadne Obale i slično, provjerit di je zapelo s EU fondovima za odlaganje i sanaciju odlagališta koje primamo i godinama prije pristupa EU.

Mjerenje štetnih metala i prestanak puštanja plinova u zrak,ako treba i odustat od projekta, napravit spalionicu, malo je reć da nisam stručnjak no s govnima se valja razračunat.

No ubacite nam malo Mamića, Hajduk protiv Rudeša plati Barcelonu da dođe i pokojeg Slovenca sada pa ćemo nastavit po planu kako i do sad tako i ubuduće.
__________________
King of fools
Horovathos is offline  
Old 08.01.2018., 18:27   #16
Da ne govorim o lakrdiji o otpadu, sve se ovo radi o prisli EU konačno, kako je trebalo nešto nabrzinu napraviti vizualno, nabavljeni su tu i tamo na vidljivim mjestima odvojeni kontenjeri za papir , plastiku, staklo, organsko, no kad dođe naša vrla čistoća , strpa sve u isti kamion za otpad, onako pomiša fino onda ravno na Karepovac.
__________________
King of fools
Horovathos is offline  
Old 08.01.2018., 19:09   #17
Quote:
Horovathos kaže: Pogledaj post
Stijeljanje i oduzimanje imovine...
Sorry, ali neovisno o tome koga staviš u nastavak ovako započete rečenice, to nije razina na kojoj razgovaram ni nakon druge boce vina.
Lord Byron is offline  
Old 08.01.2018., 21:01   #18
Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post
Sorry, ali neovisno o tome koga staviš u nastavak ovako započete rečenice, to nije razina na kojoj razgovaram ni nakon druge boce vina.
Sorry, trebalo je pisat strijeljanje.Moja greška.

Nego, pravosuđe naše da se pobrine ? a i kad se odluči mini kaznice koje se ionako ponište ili uračunaju u vrime suđenja? Sve to daje elana istima za ponovo sve i novima da i oni nešto sebi "priskrbe". Ko se boji od njih pravosuđa? koja je to osuda ? od čega se strepi točno? Što te točno koči da ogrizeš u kriminal i korupciju?

Možeš li predočit svoje zgražanje u strah u kosti prema onima na koje se smrtna odnosi i koliko bi to dalo elana ikome da se uopće upusti u nešto nezakonito.Posebno bi se odnosilo na gospodarski kriminal di nam se otimalo i dalje otima i to na najosnovnije potrebe, vodu, zdravlje, mirovine...

Dosta je mimozastog zgražanja i sustava koje potiče na kriminal.
No dok god se zgražate a birate kriminalce po treći/četvrti mandat znači da je nekažnjavanje i kriminal poželjna crta svakog lidera viđena očima naroda.

Tako da svi jednako sudjelujete u ovome, nije banda s neba pala, izašla je iz istog soja koji im i daje podršku.

Nestanak, iseljenje i zamjena populacije vam je jedino rješenje, rješenje koje ste si nametnuli i koje mirno promatrate svaki dan.Ovce koje se zgražaju strijeljanja , koje mirno promatraju sve rečeno.
__________________
King of fools
Horovathos is offline  
Old 08.01.2018., 23:51   #19
Ako je voda smeđa ugasi svjetlo, ako zrak smrdi začepi nos...

Ove nove generacije Splićana uopće nisu snalažljive kao nekada, samo nešto kukaju.
PREDSJEDNIK is offline  
Old 09.01.2018., 00:07   #20
Quote:
Horovathos kaže: Pogledaj post
Stijeljanje i oduzimanje imovine svim tim koji desetljećima trpaju u neke Hajduke , Zapadne Obale i slično, provjerit di je zapelo s EU fondovima za odlaganje i sanaciju odlagališta koje primamo i godinama prije pristupa EU.

Mjerenje štetnih metala i prestanak puštanja plinova u zrak,ako treba i odustat od projekta, napravit spalionicu, malo je reć da nisam stručnjak no s govnima se valja razračunat.

No ubacite nam malo Mamića, Hajduk protiv Rudeša plati Barcelonu da dođe i pokojeg Slovenca sada pa ćemo nastavit po planu kako i do sad tako i ubuduće.
Čitao sam dalje pa vidim da si streljanje popravio ali nemoj više.

Ti zasigurno znaš da je 60 milj kuna za sanaciju Karepovca Željko potrošio za zapadnu.
Znaš da je Baldi ma koji klaun bio jedini uspio sve imovinsko pravne odnose na Karepovcu riješit pa čak i zemljište ispod 100 metara škovaca.
Znaš također da je Mostov ministar doslovce ucjenjivao Split sa regionalnim centrom Lećevica.
Znaš vjerovatno da je Žele potpisao ugovore sa drugim lokalnim zajednicama na neodređeno odnosno do pune funkcije Lećevice i time prekinuo praksu potpisivanja godina za godinu.
Znaš vjerovatno da zadnjih najmanje 15 godina 45% odloženih škovaca nije proizvod spličanki i splićana ni njihovih gostiju nego drugih gradova i općina njih cca 20.
A sad se zapitaj kako je moguće da taj uopće dobije iti jedan glas na izborima.
To šta je HDZ osnovni i isključivi krivac neotvaranja regionalnog centra Laćevica već 15 godina radi čega se sada neki naši guše od smrada je također za priupitat kako i oni dobivaju glasove naših sugrađanki i sugrađana.

E sad jebi ga to konačno treba riješit a cijena je u smislu kvalitete života cca 1000 metara oko Karepvca ogromna ali na žalost više nema natrag.

Jadro?? Od momenta betoniranja onog krša u Dugopolju stvari sa Jadro su krenule prema lošem i pod hitno se mora na izvorištu napravit uređaj za pročišćavanje s time da se on morao napravit prije 10 godina a i za to krivnju snose političke strukture.

Glasajmo šta glasamo i imamo šta imamo a nemojmo razmišljat dugoročnije. Sad je kasno jer problem je enorman i u smislu vode i kvalitete zraka i više nema natrag ali je tragedija da će se to napravit i netko tko na to nema pravo će uzest političke poene.
__________________
Niks grozje ščipjen, niks smokve ticen perke ćeš dobit takicon po tampliru.
Cuka is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:07.