Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.01.2018., 18:40   #1
AUDI A6 C6 2.0TDI

Ekipa, mali problem sa kazaljkom temperature na gore spomenutom audiju ( 140konja, 2008godina ). Kazaljka temeprature sece u voznji, znaci dodje do 90 pa se spusti na 70 kod voznje nizbrdo pa se opet digne na 90. Zamijenjeni termostat i senzor temperature ( oboje originalno ) i opet ista stvar. Sto dalje gledati?

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
hrc987 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2018., 18:47   #2
Kazaljka? U večini slučajeva je termostat ili senzor.

Samo nizbrdo se spušta? To je čudno. Sve je dobro odzračeno?
__________________
Potpis
WXW is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2018., 20:53   #3
I u voznji ( ako se radi o nekoj laganijoj ) se zna malo spustiti. Kako provjeriti kazaljku?

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
hrc987 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2018., 21:03   #4
Preko dijagnoze se može aktivirati i ide od 0C do kraja i onda mora ostati na 90C. Tada je ispravna.

Također je moguće da je normalno. Pogotovo na tim temperaturama. Ideš nizbrdo i motor se manje opterećuje, manje se grije i temperatura pada. 100% sam siguran da u ljeti tako ne radi. Mislim da ništa više ne diraš. Meni je to Passat u zimi radio, ali ne samo nizbrdo nego stalno dok nije bio do kraja zagrijan.
__________________
Potpis
WXW is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2018., 22:02   #5
prije da je problem termostata nego kazaljke. tako se ponaša kazaljka kad je termostat dal svoje.
__________________
no turbo no fun!
pikes peak is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2018., 23:00   #6
Quote:
pikes peak kaže: Pogledaj post
prije da je problem termostata nego kazaljke. tako se ponaša kazaljka kad je termostat dal svoje.
Novi original stavljen jucer.
Napravit cu test kazaljke sa vcds-om sutra i gledat na vcds kako se temp ponasa u toku voznje

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
hrc987 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2018., 12:06   #7
Quote:
WXW kaže: Pogledaj post
Preko dijagnoze se može aktivirati i ide od 0C do kraja i onda mora ostati na 90C. Tada je ispravna.

Također je moguće da je normalno. Pogotovo na tim temperaturama. Ideš nizbrdo i motor se manje opterećuje, manje se grije i temperatura pada. 100% sam siguran da u ljeti tako ne radi. Mislim da ništa više ne diraš. Meni je to Passat u zimi radio, ali ne samo nizbrdo nego stalno dok nije bio do kraja zagrijan.
Evo napravljen test i dogodilo se kako je kolega rekao, kazaljka napravi od 0 do 130 i vrati se na 90 i tamo ostane.

To znaci da je kazaljka u redu?

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
hrc987 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2018., 13:03   #8
Točno.

Znači kazaljka, termostat i senzor, sve je u redu. Vjerovatno je normalno. Sa VCDS-om mozeš u vožnji kontrolirati temperaturu. Biti će ti ista kao i kazaljka. Nema brige.

Quote:
pikes peak
Pročitaj prvi post.
__________________
Potpis
WXW is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2018., 20:35   #9
Takav problem sam ja imao sa mercedesom. Bio je problem u jednom modulu kompjutera, jedan od pinova je bio raskliman...hladni lem. Trebalo je dosta da se to otkrije...mijenjani termostat provjereni senzori, pa cak izmjenjen ventilator...da bi se ispostavilo da nista nije krivac nego pin na modulu.
Po meni to nikako nije normalno ponašanje kazaljke, pogotovo ako se odjednom počne dešavat, a do onda nije bilo toga!
bibos1w is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:26.