Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja > Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.03.2006., 17:54   #21
Quote:
BigBlju kaže:
Super, mi idemo u Rim u 6. mjesecu... gdje ćete spavat? Mi planiramo rezervirati sobicu u onom katoličkom domu - Domus Croata ili tako nešto...
Kupili smo dva vodiča (Algoritam ili VBZ - imaju ih desetak različitih vrsta), i meni se čini da je nekak cijeli Rim za pogledat, tako da planiramo uzet taj vodič i šetati od jedne točke do druge - pa kaj stignemo stignemo...
Rim je Cijeli za pogledat
Cohiba is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2006., 21:18   #22
kao i u prethodnim postovima.. sve u rimu treba vidjeti, mada mislim da ti treba prilicno vremena da sve vidis.. ja sam bila dole sredinom januara, i odavno mi se neki grad nije vise svidio.. medutim, bila sam s grupom, vrlo neprofesionalan vodic, zenska koja je profesor umjetnosti, nisam stekla dojam da o rimu nesto puno zna.. naprotiv.. i zao mi je sto sam se vezala za grupu.. rekla sam sebi, idem opet iduce godine, al solo.. isto u januaru, jer je vrijeme bilo fenomenalno.. nekih pristojnih 15 stepeni ( u sarajevu je tih dana bilo -10)..
ono sto me posebno odusevilo su ljudi, naime prvi put nakon nosenja "islamske nosnje".. ustvari, imala sam maramu na glavi, al i farmerice, marte, ruksak..etc..etc... imala sam osjecaj da ljudi ili ne obracaju paznju na maramu, il im je jednostavno svejedno.. zapravo, tako sam se osjecala u cijeloj italiji.. mada sam prilicno rezervisana posla na taj put.. (medureligijska tolerancija nije bas na visokom nivou u svijetu ovih dana..)

ma sta da kazem, odusevljenja sam 100%... svime.. onim sto sam vidjela, ljudima na ulici, ljudima koje sam upoznala, hranom, uslugom, pa cak ni na cijene nemam nekih zamjerki, dosla sam sa dvije torbe nove robice u sarajevo
__________________
Bil'in, my love...
heureka is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2006., 10:28   #23
planiram sa društvom na nekih 4 dana preko neke agencije, jer nitko nema toliko vremena da sam organizira prijevoz i smještaj... vjerujem da ću uspjeti vidjeti samo mali dio, iako smo za 4 dana u Parizu vidjeli više nego netko u tjedan dana, bitno je samo dobro organizirati vrijeme i prioritete što se želi vidjeti, jer je nemoguće u jednom posjetu vidjeti sve...
dagmar_p is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2006., 18:47   #24
Quote:
BigBlju kaže:
Super, mi idemo u Rim u 6. mjesecu... gdje ćete spavat? Mi planiramo rezervirati sobicu u onom katoličkom domu - Domus Croata ili tako nešto...
Gdje je taj Domus Croata??

Je li to negdje kod Hrvatskog papinskog zavoda sv. Jeronima? ili kod Vatikana (kao recimo ceski slicni low-budget dom)?


Usput, za one koji tvrde da u Rimu treba SVE vidjeti: cuo sam od dosta ljudi, koji su bili tamo, da je Forum Romanum u usporedbi - cijena ulaznice : zanimljivost vidjenoga - bez veze.
Meni je skroz OK bilo popeti se do one spilje - zatvora gdje je bio Sv. Petar (San Pietro in carcere - ili tako nesto) pa odande pogledati dolje na Forum...
Thresholder is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2006., 13:18   #25
Obožavam Rim! Bila sam tamo 2 puta (zadnji put prije mjesec dana). Tamo ima tolko toga za pogledati da je besmisleno sad sve nabrajati. Ne možeš nikad vidjeti SVE, trebalo bi ti vjerojatno nekoliko godina.
Al evo najvažnije:
1. Vatikan (bazilika - popni se na kupolu - vidi se cijeli Rim) i Trg sv. Petra, i po mogućnosti Papa (na audijenciji)
2. Vatikanski muzeji (obavezno) - tamo su ti Raffaelove sobe i Sikstinska kapela
3. Koloseum
4. Panteon
5. Forum (iako ne trebaš ići skroz dolje, dobro se vidi i sa ograde)
6. Španjolski trg
7. Trg Navona
8. Bazilike - sv. Ivana Lateranskog, Santa Maria Maggiore i Sv.Pavla izvan zidina
9. Svete stube (u neposrednom susjedstvu lateranske bazilike)
10. Anđeoska tvrđava
Vjerojatno ima još dosta toga što sam zaboravila, al mislim da sam nabrojala sve najvažnije.
E da, ako imate vremena, nije loše pogledati ni neke katakombe (ima sv. Kalista i sv. Sebastiana), ali one se nalaze malo izvan Rima.
zlatna ribica is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2006., 00:50   #26
ehej..ja i momak smo bili u rimu prošle godine na ljeto..išli smo na koncert od U2-a i bilo je predobro..išli smo na dva dana samo ali smo uspjeli dosta toga vidjeti (kako i nebi kad je on sve pronašao na internetu mjesecima prije a ja sam došla samo na gotovo)
uglavnom meni se najviše svidio koloseum, upad ti je deset eura ali to je nešto što definitivno moraš vidjet..strašno je..onda fontana di trevi ogromna fontana sa masu vodopada (ne zaboravi bacit novcic za srecu) nadalje trg sv.Petra i bazilika (popni se na kupolu) red je kilometarski ali isplati se..
eto te tri bi ja izdvojila kao najzanimljivije..
neznam jel te nešto posebno zanima, samo pitaj..
wob is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2006., 10:39   #27
Joj da! I Fontana di Trevi. Kak sam to uspjela zaboraviti, a prosjedila sam sate na njoj!
zlatna ribica is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2006., 12:25   #28
mi idemo sa frendovim na 4 dana preko neke agencije, međutim pronašla sam puno informacija na internetu tako da možemo isplanirati svaku minutu, i da uspijemo vidjeti što je više moguće...
Mislim da je najvažnija organizacija, i odrediti prioritete, do sada nam je upalilo svaki puta, tako da smo se sa svakog putovanja vratili više nego zadovoljni.
dagmar_p is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2006., 14:48   #29
Quote:
dagmar_p kaže:
mi idemo sa frendovim na 4 dana preko neke agencije, međutim pronašla sam puno informacija na internetu tako da možemo isplanirati svaku minutu, i da uspijemo vidjeti što je više moguće...
Mislim da je najvažnija organizacija, i odrediti prioritete, do sada nam je upalilo svaki puta, tako da smo se sa svakog putovanja vratili više nego zadovoljni.
super, pogledajte na netu do kada koji muzej radi.. da ne ostanete zadnji dan boravka ispred koloseuma, jer se zatvorio pola sata prije nego ste vi dosli ako imate ponedeljak medu ta cetiri dana, onda posebno provjerite koji vam muzej ponedeljkom radi.. il jednostavno, ako imate u planu ikakav shoping, to odradite tada
i lijepo se provedite
__________________
Bil'in, my love...
heureka is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2006., 20:47   #30
Ajde da pitam ovde da ne otvaram novu temu.

Zna li tko za dobar i jeftin hostel u Rimu, po mogućnosti bliže centru? (nije uvjet)
I još: treba li putovnica ili je dosta i osobna? Planiram trajektom do Ancone pa vlakom. Zna li tko koliko ima od luke u Anconi do kolodvora? Nemogu nikako nać online kartu Ancone a ako ne stignem za 1h gubim pola dana u Anconi
__________________
Podaci poznati redakciji.
employee of the week is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2006., 02:31   #31
Pa ne vjerujem na nitko nema preporuku za nikakav hostel u Romi?
__________________
Podaci poznati redakciji.
employee of the week is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2006., 11:40   #32
Quote:
employee of the week kaže:
Pa ne vjerujem na nitko nema preporuku za nikakav hostel u Romi?
Za hostele ne znam, ali od hotela najjeftiniji sa dobrom lokacijom je hotel king, nalazi se na trgu Bernini (il' tako nesta ). Pocetkom godine cijena mu je bila 117 eura noc za dvije osobe. Ponavljam to je jedan od najjeftinijih
Cohiba is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2006., 00:08   #33
Quote:
employee of the week kaže:
Pa ne vjerujem na nitko nema preporuku za nikakav hostel u Romi?
Mogao bi ti odgovoriti BigBlju; pisao je nesto 24.3. o katolickom prenocistu Domus Croata - valjda jeftinijem i od hostela.
Nije mi odgovorio gdje se nalazi.

hrvatski katolici
Thresholder is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2006., 09:51   #34
Moj jedini savjet je da uzivate dok ste tamo i da vas za bijela dana a i noci ne bi trebalo bit strah uci u pokrajnje uličice jerbo trgiće i male fontane i slična čuda na koja možete naletit su prekrasna.

2. Vatikanski muzej kosta ali i vrijedi, no ukoliko neznate povjest umjetnosti onda uzmite vodica jerbo cete u toj gomili propustit ono najbolje i samo nakokon zasićenja trčati do sikstinske kapelice.

3. Kod foruma (foro romano) postoje neki americki studenti koji daju besplatno vodjenje tamo, a kasnije podijele neke čletke sto jos vode ali za lovu. Tako da osluhni oko punog sata na ulasku pa ces super proci
__________________
Maybe the dingo ate your baby!
I'm Nobody. Nobody is perfect, and therefore I'm Perfect!
Mandre is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2006., 12:27   #35
Quote:
Thresholder kaže:
Mogao bi ti odgovoriti BigBlju; pisao je nesto 24.3. o katolickom prenocistu Domus Croata - valjda jeftinijem i od hostela.
Nije mi odgovorio gdje se nalazi.

hrvatski katolici
A sorry, sorry, evo me, nikak da nađem točne podatke:
to je u Via del Grano 35, Roma, dom hrvatskih hodočasnika "Ivan Merz".
Ne znam gdje se točno nalazi jer mi tek idemo tamo, bili su frendovi - oni su išli autom, sparkirali se u njihovo dvorište i tamo spavali, doručkovali, ujutro se zaputili gradskim prijevozom u centar i razgledavali cijeli dan.
Imam i kontakt telefon, možda da mi se zainteresirani jave na PM? Ne znam koliko je OK ostavljati broj telefona ovak svima.
BigBlju is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2006., 14:31   #36
Quote:
employee of the week kaže:
I još: treba li putovnica ili je dosta i osobna? Planiram trajektom do Ancone pa vlakom. Zna li tko koliko ima od luke u Anconi do kolodvora? Nemogu nikako nać online kartu Ancone a ako ne stignem za 1h gubim pola dana u Anconi
U Italiju možeš osobnom, idem dosta često tako da ti je to sigurno, a Ancona i nije baš neki veliki grad da se u tih sat vremena koje imaš na raspolaganju ne bi stiglo do željezničke..uzmeš taxi i no problem
arte is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2006., 14:47   #37
Našla sam plan Ancone na netu i željeznička postaja je baš blizu luke

http://www.comuni-italiani.it/042/002/mappa.html
arte is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2006., 20:05   #38
Ja sam prije par godina spavala u tom hrvatskom domu i bilo mi je ok. Cijenu ne znam, jer smo išli preko faksa pa nas je put i tri polupansiona koštalo 1000kn. Sobe nisu imale vlastitu kupaonicu, već je bio jedan (ili možda dva) tuša na cijeli kat, ali smo se nekako organizirali i sve stigli na vrijeme. Sjećam se da su bili jako ljubazni, večera je bila fina i da smo uz večeru uvijek dobili i bocu vina.
Annabel Lee is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2006., 23:19   #39
Ja bih ti savjetovala ako budete imali vremena da odete pogledat parco delle arancie, naime radi se o jednom parku koji ima velika željezna vrata, dosta cesto su zatvorena ali caka je u tome kad pogledas kroz ključanicu tih vrata vidis samo kupolu SAn Pietra...ja to savjetujem svima koji odu i Rim da obavezno pogledaju....ako budete bančili i izlazili van onad svakako testaccio....
behehehe is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2006., 13:56   #40
Hvala na odgovoru. Na odgovorima. Hvale na odgovorima? Je li hvala imenica?
(Bože, budale)
za arte i plan Ancone.
Ovaj hrvatski dom obećava. Može li tamo banuti ko oće ili treba imati... štajaznam, nekakve papire ili preporuku. Nisam nikad imao nikakve veze s crkvom pa se bojim da bi me protjerali otamo.
Bigblju, ajde pošalji mi broj na PM.
__________________
Podaci poznati redakciji.
employee of the week is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:00.