Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje > Rastave

Rastave Read me first

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.01.2007., 15:17   #41
Quote:
Pero Perić kaže:
Aha, rekao je i da ''poštujemo oca i majku'' bez obzira kakvi su...
sad si me zajebala ..neam nekog pametnog odgovora na ovo pitanje,makar sam sam il se smatram velikim vjernikom,jer cu prvi reci da ne pusim one spike tipa krv nije voda itd,al kakav god da ti je roditelj ipak je tvoj i uvijek bi trebao barem neko postovanje imat prema njemu cisto iz tog razloga..i jos ovo tebi ce tvoja savjest reci dal je ono sta radis ispravno il ne,bez obzira o cem se radi..tudje je i prokleta,ma o cem se radilo..na kraju krajeva i sam mos bit u situaciji da ti se isto dogodi sto si ti napravio nekom
patriot is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2007., 23:24   #42
Quote:
patriot kaže:
sad si me zajebala ..neam nekog pametnog odgovora na ovo pitanje,makar sam sam il se smatram velikim vjernikom,jer cu prvi reci da ne pusim one spike tipa krv nije voda itd,al kakav god da ti je roditelj ipak je tvoj i uvijek bi trebao barem neko postovanje imat prema njemu cisto iz tog razloga..i jos ovo tebi ce tvoja savjest reci dal je ono sta radis ispravno il ne,bez obzira o cem se radi..tudje je i prokleta,ma o cem se radilo..na kraju krajeva i sam mos bit u situaciji da ti se isto dogodi sto si ti napravio nekom
Da, nisu stvari baš crno-bijele... I nisu neki ljudi apsolutno dobri, a neki apsolutno zli. Katkad se to pomalo ispremiješa, pa postaneš loš jer te život na to natjera. I oni koji varaju u nekim slučajevima imaju sto postotno pravo da to rade.
__________________
Onaj pogan od Joksima neće da odnese pismo na poštu, pa ti ga po njem' nijesmo ni poslali.
Pero Perić is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2007., 23:35   #43
Quote:
Kent kaže:
kak si to sklopio rečenicu - ona njemu oduzima djecu ?
ne oduzima, to je pogrešna riječ, već će skrbništvo pripasti njoj, a on ako je stvarno tako zainteresiran onda nek da neke novce za klince, kupi im poklone i druži se s njima, rješava s njima zadaću i sl, umjesto da lovi ženske naokolo
Zasto bi skrbnistvo pripalo njoj?...ona je ta koja je svjesno krenula u razbijanje porodice svom vlastitom djetetu.
Da je rijec o mom djetetu svakako da bih povukao sve pravne procedure ( ukljucujuci i ustavni sud ) da dobijem skrbnistvo.
btw. ako je ona toliko zainteresirana za dijete neka da neke novce za klince,kupi im poklone i druži se s njima, rješava s njima zadaću i sl, umjesto da se kurva naokolo
u prolazu is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2007., 23:48   #44
Quote:
Need help-badly kaže:
ZG SASH
Pogldaj malo bolje prije nego sto napadnes nju. Ona nije napravila preljub sa namjerom, ono, one man stand. Koliko ja znam ovo se dogodilo samo od sebe, znas kako se kaze, srce ne bira. A on (muz) ju je prakticno smatrao kao pokucstvom, ona je tu, mi smo u braku i zasto bi se on vise trudio oko nje. Ima vaznije prioritete u zivotu. No, kada je saznao onda je egocentrik poludio jer je njegov ego povrijednjen. On je najljepsi, njega bi svaka pozelila, bla bla bla, a vidi sad. I sad iz ocaja jer pomalo mu dolazi u glavu da je gotovo, ozbiljno prijeti da ce uzeti jedno dijete (na pocetku je htio oboje) i otici od nje. Ona obozava svoju djecu i voli ih svim srcem i naravno da na takvu prijetnju posustaje. On i dalje nju ponizava i maltretira a ona pokusava sve to rijesiti na jedan mirni i razuman nacin zbog djece. No zeli i voljeti i biti voljena od nekoga tko ju cijeni i postuje zbog toga sto ona je i zbog toga sto to zasluzuje svako zivo bice, zar ne, a ne da joj svako malo kaze da je glupa, da nije normalna, da ce ju prije ubiti nego dopustiti da se ona i dalje vidja s njim i sl. Svatko ima pravo na svoju srecu, a ako nekog vremena shvatis da nisi sretan s nekim i da patis, sta bi trebala, patiti do kraja zivota?
Ali on je dobar otac svojoj djeci! Njegova ljubav prema njima je iskrena.
Zar ne?
Ta osoba je toliki emotivni invalid da nemoze shvatiti da i on voli svoju djecu i toliko sebicna da misli kako je prirodno da su njihova zajednicka djeca njena i samo njena.

Dali jedno toliko sebicno stvorenje moze biti dobra majka???
u prolazu is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2007., 16:01   #45
jebent, pa otkad tebe nisan vidija u prolazu

čak na podforum razvodi moran potegnut da a tebe naletim
__________________
salvador2: Pa jel kuhala? Jel se brinula o maloj? Jel se brinula o tom kretenu? Kaj bi još trebala? Ići u rudnik da bi vas par zlobnih bilo sretno?
Natch: da, i sta je dobila od toga? nogom u guzicu? koja je pouka? bolje je onda visit na netu
sad but true is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2007., 18:04   #46
U danasnja vremena navodne spolne ravnopravnosti, vise se ne priznaju nikakve granice humanosti. Nevjerojatno sto sve ljudi sebi dopustaju i jos argumentiraju kako nisu imali izbora. Koja s.....a.
dec_it is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2007., 18:08   #47
A sto se tebe tice NHB, ako si ti taj ljubavnik, onda ti mogu reci samo jedno. Zar ne mozes naci zenu koja nije u bracnim problemima i u krizama.
Opce je poznato da su takve zene ranjive i traze promjene.
dec_it is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2007., 20:47   #48
I jos nesto, ja sam bio u isto takvoj situaciji samo moja uloga je bila ovoga bad guy-a, loseg muza. Isto dvoje djece.

Ukratko...

Sve super, volimo se mi, imamo razmirica ali tko ih nema.
I tako, nasla je dobar posao (preko 3 veze), ona radi, ima ekipu s posla s kojima izlazi van, mora se zbliziti s njima, radi posla.
OK

Nakon 3-5 mjeseci, kuzim ja nesto nije u redu, ono, ucestalije izlazenje, porukice, ovo-ono.
Pokusam razgovarati s njom, vise puta, ne sve je ok, jos sam ja i ljubomorni gad. Onda svadje, prepirke oko njenog izlazenja i to.
I jedan dan, istina na vidjelo, zaljubila se, varala me tko zna koliko dugo, ne moze vise biti sa mnom, ne voli me, zeli rastavu braka (koju mi je objavila, pazite ovo, u drustvu svojih roditelja-kao mogao bih poludjeti i ubit ju, neznam sta)
Varala me sa kolegom s posla koji je, naravno, divan i krasan, pun paznje i ljubavi itd.
I to zato sto je ne razumijem, nije ona komad pokuctva i tralllalallallaa.
Ljut?
Ma bio sam bijesan.
Istina? Osjecao sam se kao zadnje govno.
Planirano, promisljeno i s namjerom nam je raz..... brak i djecu.
Otisao sam iste sekunde.

Ne podrzavam takva sranja, u stilu, trpim ga, ali sutim i pravim se da je sve u redu, dok se ne snadjem a onda ko ga je..
Trebala me traziti razvod braka, a ne trcati drugom u krevet da bi sebi olaksala taj cin.

Jedina razlika je u tome sto nisam trazio nikakvo dijeljenje ili skrbnistvo nad djecom ni isao preko njih niti sam sposoban za takvo sranje.
Malodobna djeca, 3 i 5 godina, po mom misljenju moraju biti s majkom.

I da, NHB, ne vjeruj sve sto ti zena kaze u takvoj situaciji.
Pola su lazi jer zna da je zajebala situaciju pa se mora nekako opravdati sama pred sobom.
dec_it is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2007., 21:40   #49
Quote:
dec_it kaže: Pogledaj post
Trebala me traziti razvod braka, a ne trcati drugom u krevet da bi sebi olaksala taj cin.
Nijedna pametna ku.va ili ku..aroś neće preći sa ćvrstog tla na nestabilno dok se ono ne ustabilizira.
Ako je joś pametniji/a ono prvo tlo će si ostaviti za rezervu za slućaj da ovo drugo dożivi zemljotres ili obrnuto.
Śto viśe aseva u rukavima, to je sigurnija pobjeda. Prljava ali je ipak.
Pitanje je uvijek koliko dugo će takva pobjeda biti slatka i moći će se tjeśiti njom.
__________________
AUTOBANIRAN - iz vlastitog izbora vise ne sudjelujem na forum.hr u znak protesta, radi nezasluzenog kartona od 100 bodova, koji me je direktno odveo u moj prvi ban.
Ponosan sam, da je moj kompletni post „vrijedan” 100 bodova, bio odbrana nevine Djece od tih politicara, koji ne donose zakone u prilog dobra Djece, nego njih samih, tj da im takvi zakoni generiraju dodatne glasove na izborima.
Benny is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2007., 22:03   #50
Quote:
Profinjena kaže: Pogledaj post
Cini mi se da bi ovo pitanje trebalo biti otvoreno na forumu 'Pravo', tamo bi ti posjetioci sigurno prije odgovorili, ako znaju
Odgovor pravnice:nikakvi preljubnički odnosi (tko je koga ikako i zašto i skim varao) ne utječu na donošenje odluke o skrbištvu nad djecom!!!
TRI FRIKUŠE is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2007., 22:25   #51
Quote:
TRI FRIKUŠE kaže: Pogledaj post
Odgovor pravnice:nikakvi preljubnički odnosi (tko je koga ikako i zašto i skim varao) ne utječu na donošenje odluke o skrbištvu nad djecom!!!
Ako je tako u Hrvi onda je to żalostno.
Roditelji su dużni da dijete odgajaju prema nekim ćovjećanskim standardima.
Ako dijete odgaja samo jedan roditelj koji svako kolko ima drugog partnera ili joś gore da za vrijeme slijedećeg partnerstva isto ima "bonus" partnera, na kakvog će ćovjeka moći odrasti takvo dijete?

U zemljama EU sve ćeśće je tako, da ako se kod rastave utvrdi da su obadvoje roditelja jednako dobri skrbnici a iskljućivo je jedan od njih preljubio onda dijete ide onom drugom jer je veća mogućnost da će dijete odgojiti na boljeg ćovjeka.
__________________
AUTOBANIRAN - iz vlastitog izbora vise ne sudjelujem na forum.hr u znak protesta, radi nezasluzenog kartona od 100 bodova, koji me je direktno odveo u moj prvi ban.
Ponosan sam, da je moj kompletni post „vrijedan” 100 bodova, bio odbrana nevine Djece od tih politicara, koji ne donose zakone u prilog dobra Djece, nego njih samih, tj da im takvi zakoni generiraju dodatne glasove na izborima.
Benny is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2007., 19:24   #52
Najvise mi je zao djece jer necu bas uvijek biti uz njih kad je potrebno zbog razdvojenosti. To mi je najveci uzas. Ne biti uz njih (na svakodnevnoj razini).
Zena koja misli samo na sebe ne moze biti, (bar ja tako mislim dok se ne dokaze suprotno), dobra majka.
Baka i deda ce cuvati djecu, a ona ce se provoditi i filati si ego.

Kasnije ce ionako sve svaliti na mene...
dec_it is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2007., 09:31   #53
naravno da nema veze tko je koga prevario i tko je krivac za rastavu braka. brak se rastavlja iz nekoliko u zakonu taksativno nabrojenih razloga a to su :
1.teško i trajno poremećeni bračni odnosi
2. prekid bračne zajednice koji traje dulje od 1 godine
3.oba bračna druga sporazumno zahtjevaju rastavu braka.

ovi razlozi dosta su široko određeni tako da su gotovo sve situacije obuhvaćene.
tajanstvenaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2007., 12:44   #54
ma kakve su to gluposti... djeca uvijek ostaju kod majke osim u posebnim slučajevima da se roditelji drukčije dogovore ili da ona nema mogućnosti ni uvjeta za brinuti se za to dijete.... moja stara varala starod pa smo s njom.... eto jednostavan odgovor... i znam još masu slučajeva.... tako da se niš ne brineš!
__________________
Tko visoko leti, nisko pada...
Chiara! is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2007., 12:47   #55
Quote:
benny kaže: Pogledaj post
Ako je tako u Hrvi onda je to żalostno.
Roditelji su dużni da dijete odgajaju prema nekim ćovjećanskim standardima.
Ako dijete odgaja samo jedan roditelj koji svako kolko ima drugog partnera ili joś gore da za vrijeme slijedećeg partnerstva isto ima "bonus" partnera, na kakvog će ćovjeka moći odrasti takvo dijete?

U zemljama EU sve ćeśće je tako, da ako se kod rastave utvrdi da su obadvoje roditelja jednako dobri skrbnici a iskljućivo je jedan od njih preljubio onda dijete ide onom drugom jer je veća mogućnost da će dijete odgojiti na boljeg ćovjeka.
ma daj ajde ne bulazni...moja stara je prevarila starog... i taj čovjek mi je sad drugi otac i super se slažemo i živi sa nama...i ispala sam jebeno dobra, poštena osoba koja može samo učiti na greškama svojih roditelja... zato psssst! naravno tu ne ubrajam majke koje mjenjaju svakih 3 dana muškarce i zanemaruju svoju djecu... s takvima u zatvor!
__________________
Tko visoko leti, nisko pada...
Chiara! is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2012., 22:30   #56
Quote:
Need help-badly kaže: Pogledaj post
Pokusati cu objasniti najjednostavnije ovu situaciju.

Zena vara muza neko vrijeme, zaljubi se u svog ljubavnika. Muz to nedavno sazna. Povrijdjen, zabrani joj svaki kontakt sa ljubavnikom, no kasnije i on nju prevari iz osvete. Ona vise ne voli muza i ne zeli biti s njim, vec zeli zapoceti novi zivot sa drugim. Problem su djeca. Ustvari, problem je njegov povrijedjeni ego koji ne moze shvatiti da ona njega vise ne voli.
Zamislite, on nju godinama ignorira, ponizava, shvaca je zdravo za gotovo do trenutka kada shvati da bi je mogao izgubiti (vec ju je izgubio), tada pocinje koristiti djecu kao oruzje protiv nje. Oruzje ucjene da prestane komunicirati sa ljubavnikom ili ce joj uzeti djecu.
Samo da se zna, oboje su dobri roditelji i vole svoju djecu.
Sad pitanje, ako ona zatrazi razvod, da li ima veze tko je prvi koga prevario i da li zbog njezinog preljuba ona automatski gubi djecu.
Pls help
iz iskustva znam da dijete ide uvijek majci osim u slučaju kad je majka psihički bolesnik, ili neki ovisnik ili nešto u toj razini.. preljub nema nikakve veze s tim. bar je meni tako bilo objašnjeno.. mislim da je to samo pokušaj manipuliranja s njegove strane, čisto zato jer ni sam više ne zna što bi.. ali, zakon je ipak na strani majke..
solesun is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2012., 23:19   #57
Razlog razvoda braka uglavnom nema utjecaja odluku kod koga će djeca živjeti, osim kad se radi o nasilju u obitelji.
__________________
Talk to the face, talk to the face!
Starija Sestra is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2012., 23:24   #58
"Dodjeljivanje djeteta" nije nagrađivanje onog roditelja koji je u braku bio "bolji supružnik" i kažnjavanje onoga drugog, nego odluka o tome tko je prikladniji roditelj za dijete (pustimo sad vječitu temu o nesrazmjeru dodjeljivanja očevima i majkama...).
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2012., 00:54   #59
besmisleno. preljub nije ni kazneno ni prekršajno djelo.
pitanje je moglo glasiti i - ako žena ne zna otvorit teglicu krastavaca gubi li automatski djecu kod razvoda?

p.s. 1 - ono što piše Benny je totalna bedastoća i netočno

p.s. 2 - što nema veze jer je solesun digao temu staru 5 godina
KLCCLK is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2012., 16:06   #60
Quote:
solesun kaže: Pogledaj post
iz iskustva znam da dijete ide uvijek majci osim u slučaju kad je majka psihički bolesnik, ili neki ovisnik ili nešto u toj razini..
Čak i u takvim slučajevima, majka samo ponekad neće dobiti djecu.
felixx is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:06.