Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.12.2009., 12:23   #41
Doktorici koja je naslijedila tvog doktora, kod njih si zaveden. Napomeni na policiji kad produžuješ vozačku da ti upišu što treba.
stef_zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2010., 13:37   #42
Imam jedno pitanje.

Ovako; položio sam vozački prije dvije godine i sad mi ističe dozvola, a budući da sam imao napomenu u vezi naočala morao sam na liječnički. E sad tu je moje pitanje! Da li sam ja bio dužan obaviti kompletan liječnički ili samo obaviti pregled kod okuliste? Nekolicina mojih prijatelja je prošle godine morala samo platiti pregled kod okuliste i to ih je koštalo 150-tak kn, a mene su poslali i kod psihologa na psihotest pa me tako liječnički ispao 430 kn što nije mala razlika u odnosu na 150 kn. Pitao sam doktoricu kako to da sad odjednom moram i kod psihologa, budući da dok sam prvi puta dolazio na liječnički pregled nisam morao na psihotest, a sad nakon dvije godine aktivne vožnje odjednom moram pa mi je odgovorila da je kao već neko vrijeme zakonska regulativa da i vozači amateri, ne samo preofesionalni, moraju ponavljati cijeli liječnički prilikom produženja dozvole. Koliko tu ima istine i gdje točno mogu provjeriti tu informaciju pa ako me smuljala da joj se odem sjetiti cijele obitelji!
__________________
One day you'll leave this world behind so live a life you will remember!
J. Knoxville is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2010., 13:47   #43
Lažu i varaju. Ja išao nedavno i isto su htjeli ali sam ih odkantao ali su me ipak zahebali. Onak kao uzput su mi izmjerili tlak tako da sam platio 300 kn.
bego is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2010., 14:07   #44
Žalosno ... o ovoj jebenoj šumi pravilnika, preporuka nitko normalan se snalazi - pa te svaka budala može vući za nos.

Koliko ja znam ono što ti je ograničenje - to se pregledava. Dakle ako je vid onda vid, ako je pamet onda pamet, tlak onda tlak .....
CDRW is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2010., 15:20   #45
Quote:
J. Knoxville kaže: Pogledaj post
Imam jedno pitanje.

Ovako; položio sam vozački prije dvije godine i sad mi ističe dozvola, a budući da sam imao napomenu u vezi naočala morao sam na liječnički. E sad tu je moje pitanje! Da li sam ja bio dužan obaviti kompletan liječnički ili samo obaviti pregled kod okuliste? Nekolicina mojih prijatelja je prošle godine morala samo platiti pregled kod okuliste i to ih je koštalo 150-tak kn, a mene su poslali i kod psihologa na psihotest pa me tako liječnički ispao 430 kn što nije mala razlika u odnosu na 150 kn. Pitao sam doktoricu kako to da sad odjednom moram i kod psihologa, budući da dok sam prvi puta dolazio na liječnički pregled nisam morao na psihotest, a sad nakon dvije godine aktivne vožnje odjednom moram pa mi je odgovorila da je kao već neko vrijeme zakonska regulativa da i vozači amateri, ne samo preofesionalni, moraju ponavljati cijeli liječnički prilikom produženja dozvole. Koliko tu ima istine i gdje točno mogu provjeriti tu informaciju pa ako me smuljala da joj se odem sjetiti cijele obitelji!
Moj slučaj, položila vozački 2005.
I ja sam kao novi vozač dobila vozačku na 2 god, i imam napomenu da je obavezna kontrola vida. Ali liječnički za vid vrijedi 5 godina, tako da su meni produžili vozačku nakon ove dvije na još tri godine. Nakon isteka i te tri (dakle pet sveukupno) ponovo sam išla na liječnički samo za pregled vida i dobila vozačku ponovo na 5 godina.
ljutakopas is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2010., 16:16   #46
Ja sam položila prije novog zakona, zbog naočala mi vozačka vrijedila 5 godina. Nakon tih 5 godina mislila sam da ću ići samo na pregled kod okuliste, i mene poslali na sve I uzeli pare
I dobila sam na još 5 godina, baš me zanima dal ću nakon toga opet na cijeli liječnički ili samo za vid
bubicaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2010., 18:02   #47
Quote:
bubicaa kaže: Pogledaj post
Ja sam položila prije novog zakona, zbog naočala mi vozačka vrijedila 5 godina. Nakon tih 5 godina mislila sam da ću ići samo na pregled kod okuliste, i mene poslali na sve I uzeli pare
I dobila sam na još 5 godina, baš me zanima dal ću nakon toga opet na cijeli liječnički ili samo za vid
Jebga, ja položio prije 10-ak godina, na vozačkoj napomena "uz nošenje naočala, kontrola vida za 10 godina"...
...lani-preklani došao na liječnički sa par mjeseci starim nalazom od okuliste, platio 100-tinjak kuna i dobio potvrdu. Ajde, mirili su mi tlak i pitali par glupih pitanja.
Aj ti sad budi pametan što i kako to ide kod nas
I naravno, kontrola opet za 10 godina.
__________________
Vratite nam krvopiju!!!
palj is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2010., 19:02   #48
Mislim da to ovisi o liječniku i dal ti žele uzet više para...
bubicaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2010., 00:21   #49
ma to je čisti debilizam s tim vozačkama, kao i ostalo u državi. Ponekad se pitam zašto baš ništa ne može biti normalno....

Dakle, mi koji nosimo leće/naočale se moramo pregledavati svakih 5 godina, a ionako idem na redovni pregled očiju jednom godišnje radi sebe, a ostali dobiju vozačku do smrti a to što mogu u međuvremenu milijun puta očoraviti ili oglušiti to nema veze. Većini ljudi slabi vid s godinama, ali u MUP-u to valjda još nisu saznali

No barem mi pridonosimo dobrom profitu doktora medicine rada...

A ovi kreteni birokratski što valjda od dosade svakih par godina dodaju po jedno slovo u vozačku pa tako ja od 2002. kad sam prvi put vadio vozačku do danas moram već TREĆI put raditi potpuno novu vozačku (plati novi obrazac + slikanje), a ona izgleda jednako ružno i nepraktično osim što se pojavi jedno novo slovo među kategorijama od kojih je većina ionako toliko egzotična da ih nitko nema položeno
Sunsilk is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2010., 06:59   #50
Ak se ne varam, po novom se vozačke svima izdaju na rok od 10 god.
stef_zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2010., 09:38   #51
Quote:
Sunsilk kaže: Pogledaj post

A ovi kreteni birokratski što valjda od dosade svakih par godina dodaju po jedno slovo u vozačku pa tako ja od 2002. kad sam prvi put vadio vozačku do danas moram već TREĆI put raditi potpuno novu vozačku (plati novi obrazac + slikanje), a ona izgleda jednako ružno i nepraktično osim što se pojavi jedno novo slovo među kategorijama od kojih je većina ionako toliko egzotična da ih nitko nema položeno
budes i cetvrti put sad kad se za koju godinu bude mjenjala vozacka
Alfa KT is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2010., 11:06   #52
ja danas produljila vozačku..........dobila sam je na 10 godina.
iako mi u liječničkom uvjerenju piše da sam "sposobna za vožnju uz naočale ili leće" ja sam se slikala bez naočala, u policiji me nitko nista nije pitao i zakeljili su me bez naočala......
__________________
neću potpis
m@m@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2010., 12:22   #53
Quote:
m@m@ kaže: Pogledaj post
ja danas produljila vozačku..........dobila sam je na 10 godina.
iako mi u liječničkom uvjerenju piše da sam "sposobna za vožnju uz naočale ili leće" ja sam se slikala bez naočala, u policiji me nitko nista nije pitao i zakeljili su me bez naočala......
Gdje si radila pregled i koliko si platila?
full_cool is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2010., 17:32   #54
Quote:
full_cool kaže: Pogledaj post
Gdje si radila pregled i koliko si platila?
platila sam 430 kn, u poliklinici Intermed.
__________________
neću potpis
m@m@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2010., 20:16   #55
ja sam za da se lječnički rade svakih 10 godina ali s tim da se pooštreno kontrolira dali je vozač bio kažnjavan zbog alkohola i takvima smanjit trajanje važenja dozvole - svi smo svjedoci sudarima i nesrećama zbog alkohola.
k-kekec is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2011., 19:49   #56
dali gledeju ggt i alt na lječničkom za vozački imam povišeno
kulak is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2011., 19:57   #57
Quote:
kulak kaže: Pogledaj post
dali gledeju ggt i alt na lječničkom za vozački imam povišeno
zasto bi gledali? ne gleda se inace to,a i kad te pitaju jel imas kakvih problema reci da je sve u redu..
Alfa KT is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2011., 20:18   #58
I meni uskorom ističe vozačka i moram na ponovno pregled spec. 2, 3.
Gdje je najbolje obaviti taj ponovni pregled?
Da li se to može obaviti u Šarengradskoj? Da li tamo još ima medicina rada?
Ili znate neku medicinu rada na zapadu ZG?
profax is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2011., 16:46   #59
Friške informacije,ja danas obavila!

Dobila sam prije 10 godina vozačku, uz napomenu spec.2, vožnja s naočalama i lećama.
Od nove godine je izašao novi zakon, tako da sad se kompletno obavlja cijeli liječnički,i dobiva se vozačka na max.10 godina. To zadovoljstvo košta 450 kn.
I prije nego odete u medicinu rada,svi kod svoje liječnice opće prakse da vam napiše potvrdu da niste psihički bolesnik!
U medicini rada sam išla kod okuliste (presmiješno,medicinska sestra me pregledavala) i sama mi odredila maximum 10 god (inače nosim leće i dioptrija mi je -5), urin uopće nisam dala, a treba, jedino sam kod psihologa zaozbiljno ispunjavala onaj neki test inteligencije, nakon toga se ide doktorici koja izmjeri tlak.i to je sve.
Tipično za našu državu,plati a sve ostalo pro forme!
elllena is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2011., 18:23   #60
Quote:
elllena kaže: Pogledaj post
Friške informacije,ja danas obavila!

Dobila sam prije 10 godina vozačku, uz napomenu spec.2, vožnja s naočalama i lećama.
Od nove godine je izašao novi zakon, tako da sad se kompletno obavlja cijeli liječnički,i dobiva se vozačka na max.10 godina. To zadovoljstvo košta 450 kn.
I prije nego odete u medicinu rada,svi kod svoje liječnice opće prakse da vam napiše potvrdu da niste psihički bolesnik!
U medicini rada sam išla kod okuliste (presmiješno,medicinska sestra me pregledavala) i sama mi odredila maximum 10 god (inače nosim leće i dioptrija mi je -5), urin uopće nisam dala, a treba, jedino sam kod psihologa zaozbiljno ispunjavala onaj neki test inteligencije, nakon toga se ide doktorici koja izmjeri tlak.i to je sve.
Tipično za našu državu,plati a sve ostalo pro forme!
hvala na inf,al urin se nije morao davat,zavisi gdje ides..
Alfa KT is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:17.