Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.03.2013., 22:32   #301
Danas mi se prilikom fizičkog naprezanja pojavila bol točno u predjelu srca. Radilo se o peckanju/bockanju koje se povećava prilikom udisaja. Nakon par minuta je prestalo.
Zna netko u čemu je stvar? Mlad sam i nepušač.
dd15 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2013., 22:34   #302
Quote:
leeloo27 kaže: Pogledaj post
A jel te jače boli kad dišeš dublje? I to te žiga negdje naprijed ili zna odozada?

Joj pričaj mi ovo za promjene temperature, pazim ja ali ne mogu utjecati na to na koliko će mi u busu ili u nekoj trgovini nagariti klimu, a kad izađem iz hladnog na tako toplo ako imam sreće malo mi ne bude dobro, ako nemam onda mi bude kao ovo gore opisano, gušenje i probadanje u prsima s desne strane.

Mene živcira što mi endo viče da nije od štitne. Nemrem se raspravljati jer je on doktor al brate mili znam u kojim situacijama mi zna biti tako, odakle uvijek krene i kako mi bude i na šta se smiruje.
kako kad,nekad jace nekad manje,ali primjecujem da se zadnje vrijeme kad nesto radi ,npr.perem pod i sl. brzo umorim,zapusem. a to ziganje osjetim naprijed i u ruke
__________________
Pas je jedino biće na svijetu koje te voli više od samoga sebe
OOOOOOO is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2013., 10:32   #303
Quote:
dd15 kaže: Pogledaj post
Danas mi se prilikom fizičkog naprezanja pojavila bol točno u predjelu srca. Radilo se o peckanju/bockanju koje se povećava prilikom udisaja. Nakon par minuta je prestalo.
Zna netko u čemu je stvar? Mlad sam i nepušač.
Zna netko? Sad me tu i tamo zna uhvatit jako blago peckanje prilikom disanja.
dd15 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2013., 21:44   #304
Quote:
dd15 kaže: Pogledaj post
Zna netko? Sad me tu i tamo zna uhvatit jako blago peckanje prilikom disanja.
moguce isto misic
__________________
Pas je jedino biće na svijetu koje te voli više od samoga sebe
OOOOOOO is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2013., 22:03   #305
vec par mjeseci imam cudne bolove u srcu, i cini mi se da nisu od misica, stresa i ostalih ovdje spominjanih stvari

osjetim ih na lijevoj strani, tocno u srcu, kao lagano stezanje cca svake 2 minute, i tako bar jednom tjedno po par sati

ne boli kad disem, niti me jako probada, samo neugodno zgrci.. dovoljno da jako dobro osjetim i da me uspanici!

imam skoliozu + hipertireozu koja je buknula naglo i donijela mi jaku tahikardiju, tako da jako dobro znam osjetiti gdje mi srce stoji jer je danima lupalo kao ludo. uz pomoc tableta se to sve skupa smirilo i ostao mi je samo ponekad pojacan puls.. EKG radjen prije nekih pola godine je bio uredan, ali onda jos nisu pocela ova probadanja.

glupo mi je ici doktoru zbog nekog stezanja, ali ponekad me stvarno uplasi! a ovom za stitnjacu gdje idem mi je glupo i spominjati jer nisu reagirali ni kad mi je puls bio 130 danima
neka sretna ja is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2013., 22:24   #306
meni se par dana bilo kao smirilo,i sad zadnja 3,4 dana opet ista prica,ziganje,probadanje najvise u lijevoj strani
kakav je vama puls vi koji imate sl.probleme?
ja bas mjerila ove dane ,oko 80 mi je,cini mi se isto visok.sad koliko je to pouzdanomjerila sam tlak i pisalo puls 81,nekad zna i do 85 biti
__________________
Pas je jedino biće na svijetu koje te voli više od samoga sebe
OOOOOOO is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2013., 09:57   #307
bolovi oko srca

Pozdrav, zanima me dali je itko imao slican problem kao ja, znaci vec par mjeseci imam cudan osjecaj kod srca, zapravo kao neka probadanja oko srca, nije udgodno i stalno me to prati,neznam dal si vec umisljam il kaj, ali uglavnom strah me je da nije nekaj ozbiljno, prosle godine u ovo doba negdje sam imao visok tlak nekih 170/100 i bio na hitnoj i to mi se smiriilo i tlak je oke, slali su me na pregled kod kardiologa rekao je da je sve uredu, tlak 120/80 na obje ruke, ekg sve uredu, sad me brine dali je to mozda neki msic jer i osjecam kao neko blago stezanjeu lijevom djelu vrata kad glavu okrecem desno... i krvnu sliku sam radio sve je oke to je bilo prosle godine u 5 mj.
lud sam mozda ovo pomogne ??
tinca93 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2013., 10:22   #308
pa zar baš ni najmanji trud da se upit svrsti u postojeću temu, koja je na naslovnoj stranici Zdravlja?
tanveer is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2013., 10:55   #309
Quote:
neka sretna ja kaže: Pogledaj post
vec par mjeseci imam cudne bolove u srcu, i cini mi se da nisu od misica, stresa i ostalih ovdje spominjanih stvari

osjetim ih na lijevoj strani, tocno u srcu, kao lagano stezanje cca svake 2 minute, i tako bar jednom tjedno po par sati

ne boli kad disem, niti me jako probada, samo neugodno zgrci.. dovoljno da jako dobro osjetim i da me uspanici!

imam skoliozu + hipertireozu koja je buknula naglo i donijela mi jaku tahikardiju, tako da jako dobro znam osjetiti gdje mi srce stoji jer je danima lupalo kao ludo. uz pomoc tableta se to sve skupa smirilo i ostao mi je samo ponekad pojacan puls.. EKG radjen prije nekih pola godine je bio uredan, ali onda jos nisu pocela ova probadanja.

glupo mi je ici doktoru zbog nekog stezanja, ali ponekad me stvarno uplasi! a ovom za stitnjacu gdje idem mi je glupo i spominjati jer nisu reagirali ni kad mi je puls bio 130 danima
Dali uzimate kakve lijekove
Trebalo bi prekontrolirati TSH.

Quote:
OOOOOOO kaže: Pogledaj post
meni se par dana bilo kao smirilo,i sad zadnja 3,4 dana opet ista prica,ziganje,probadanje najvise u lijevoj strani
kakav je vama puls vi koji imate sl.probleme?
ja bas mjerila ove dane ,
oko 80 mi je,cini mi se isto visok
.sad koliko je to pouzdanomjerila sam tlak i pisalo puls 81,nekad zna i do 85 biti
Najnormalniji puls.
hrvoje dr. is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2013., 11:20   #310
Quote:
hrvoje dr. kaže: Pogledaj post
Dali uzimate kakve lijekove
Trebalo bi prekontrolirati TSH.

malu dozu Athyrazola .. TSH je u redu
neka sretna ja is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2013., 00:25   #311
Quote:
hrvoje dr. kaže: Pogledaj post
Dali uzimate kakve lijekove
Trebalo bi prekontrolirati TSH.


Najnormalniji puls.
znaci ok je bilo me strah da nije previsok,tlak je oko 110-115/60,70,75 kako kad.to je isto ok jelda?
__________________
Pas je jedino biće na svijetu koje te voli više od samoga sebe
OOOOOOO is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2013., 04:34   #312
ja sam se dugo mućio sa sličnim bolovima , štrecanja, žarenje, tupa bol pa čak i trnjenje ruke

parilo je ko predinfarktno stanje

ispostavilo se da se samo radi o upali živca jednog kralješka u razlini srca kroz kojeg se manifestiralo opisano stanje
babunovich is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2013., 22:35   #313
I meni jako cesto trnu ruke, ujutro u krevetu kad se probudim najvise.ja sam to povezala sa vratnom kraljeznicom
__________________
Pas je jedino biće na svijetu koje te voli više od samoga sebe
OOOOOOO is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2013., 15:27   #314
Quote:
babunovich kaže: Pogledaj post
ja sam se dugo mućio sa sličnim bolovima , štrecanja, žarenje, tupa bol pa čak i trnjenje ruke

parilo je ko predinfarktno stanje

ispostavilo se da se samo radi o upali živca jednog kralješka u razlini srca kroz kojeg se manifestiralo opisano stanje
imao si problem ko i ja? neznam koga ide koji odgovor pa pitam
tinca93 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2013., 12:25   #315
Quote:
tinca93 kaže: Pogledaj post
imao si problem ko i ja? neznam koga ide koji odgovor pa pitam
odi slikaj kičmu , napravi ergometriju i ultrazvuk srca
babunovich is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2013., 12:11   #316
Quote:
babunovich kaže: Pogledaj post
odi slikaj kičmu , napravi ergometriju i ultrazvuk srca
sad sam puno bolje, al osjecam bol kicmi donji dio, vidjet cu kako bude dalje, hvala
tinca93 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2013., 13:22   #317
evo mene opet, jucer sam bio na hitnoj zbog povremene vrtoglavice, lagano mi je trnula lijeva podlaktica, tj prsti, i lijeva strana lica. pregledali su men, tlak je uredu, isao sam an ultrazvuk vrata, zapravo vratnih zila i sve je oke...neznam od cega bito bilo, i rekli su da se javim kod svog doktora i da cu ic ,a MG glave i vrata. mene ta vrtoglavica nervira, i zabrinut sam...ak je itko imo slican iskustva, neka mi javii
tinca93 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2013., 10:52   #318
Već neko vrijeme me tu i tamo zna probadati u srcu i ne mogu uopće disati, bol je oštra i traje par minuta, pa se smiri i ok je. Ali jučer mi nije bilo dobro više od sat vremena, uopće nisam mogla udahnuti normalno i baš me je pikalo i imala sam neki neugodan osjećaj. Čini mi se da bi mi srce stalo kad bi udahnula do kraja koliko me probada, i stalno mi fali zraka. Lovim zrak kad me probada.
Inače ne pijem, ne pušim, jedem sve, imam 22 godine. Konstantno ponavljanje toga me stvarno počelo brinuti, to traje zadnjih pola godine otprilike i jedno vrijeme je sve mirno i onda me samo odjednom počne probadati, najčešće navečer, par sam se puta i po noći probudila zbog probadanja. Ako netko ima kakav savjet ili nešto, dobrodošao je.
__________________
Bolek obmanjuje narod! ♥
LaVie is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2013., 11:05   #319
Quote:
LaVie kaže: Pogledaj post
Već neko vrijeme me tu i tamo zna probadati u srcu i ne mogu uopće disati, bol je oštra i traje par minuta, pa se smiri i ok je. Ali jučer mi nije bilo dobro više od sat vremena, uopće nisam mogla udahnuti normalno i baš me je pikalo i imala sam neki neugodan osjećaj. Čini mi se da bi mi srce stalo kad bi udahnula do kraja koliko me probada, i stalno mi fali zraka. Lovim zrak kad me probada.
Inače ne pijem, ne pušim, jedem sve, imam 22 godine. Konstantno ponavljanje toga me stvarno počelo brinuti, to traje zadnjih pola godine otprilike i jedno vrijeme je sve mirno i onda me samo odjednom počne probadati, najčešće navečer, par sam se puta i po noći probudila zbog probadanja. Ako netko ima kakav savjet ili nešto, dobrodošao je.
to i mene s vremena na vrijeme zna pogoditi, i mislio sam da je srce ali nije najvjerojatnije ti je bol u međurebranim mišićima. pogledaj malo i ovo: Kostohondritis (uglavnom pogađa mlade žene sa bolom u grudnom košu)
http://www.savetovalistezabebe.com/b...kostohondritis

mene kad pogodi imam osjećaj da ako jako duboko udahnem da će mi srce puknut, međutim nasreću nije srce. l
alf26 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2013., 11:21   #320
Quote:
alf26 kaže: Pogledaj post
to i mene s vremena na vrijeme zna pogoditi, i mislio sam da je srce ali nije najvjerojatnije ti je bol u međurebranim mišićima. pogledaj malo i ovo: Kostohondritis (uglavnom pogađa mlade žene sa bolom u grudnom košu)
http://www.savetovalistezabebe.com/b...kostohondritis

mene kad pogodi imam osjećaj da ako jako duboko udahnem da će mi srce puknut, međutim nasreću nije srce. l
Baš to, imam osjećaj da će puknuti ako udahnem, i onda me boli kako pokušavam uloviti i malo zraka.
Hvala ti
__________________
Bolek obmanjuje narod! ♥
LaVie is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:37.