Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje > Vjenčanja

Vjenčanja Love and marriage go together like a horse and carriage...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.08.2007., 15:26   #21
i ja imam isti problem za smjestiti 20-ak ljudi....svi dolaze iz Zg u Slavoniju...
dio ćemo potrpati kod nas, dio kod rodbine, a za dio ćemo platiti smještaj...
nekako mi je bed tražiti da si smještaj plate sami

ivana, a di ti je svadba?
__________________
...ljubek i ja....25.06.2010..
letecha_krafnica is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2007., 15:29   #22
Noćenje 100 kn stvarno nije puno!!!
suncee1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2007., 15:34   #23
Ma ne zenimo se mi jos, ali i to ce uskoro doc, pa bolje bit pripremljen prije za sve, nego da nas naglo sve poklopi.
ivana:-) is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2007., 15:34   #24
evo našla sam ti jedan za 125 kn po osobi...
http://www.ravnice-youth-hostel.hr/


tek sam kasnije vidjela da nije hitno...hihihihi...
ajd ok...
__________________
...ljubek i ja....25.06.2010..
letecha_krafnica is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2007., 15:36   #25
Quote:
letecha_krafnica kaže: Pogledaj post
evo našla sam ti jedan za 125 kn po osobi...
http://www.ravnice-youth-hostel.hr/


tek sam kasnije vidjela da nije hitno...hihihihi...
ajd ok...
Hvala.
ivana:-) is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2007., 15:42   #26
Quote:
ivana:-) kaže: Pogledaj post
Hvala.
ma molim...i drugi put...
sljedeći put kad ćeš trebati za stvarno, javi
__________________
...ljubek i ja....25.06.2010..
letecha_krafnica is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2007., 15:53   #27
krafnice, pa možete bar još dvoje smjestiti kod nas na noć ili dvije, tako ću barem odmah to jutro vidjeti vaše slikice
__________________
...spustila te zvijezda na planetu da mi budeš radost... Klub 777

purpurna kiša is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2007., 15:55   #28
Ja bih ti preporučila ovako: pošto sam iz istočnog dijela grada, ovdje ima par dobrih, novih i pristojnih motela. Dvokrevetna soba je cca 250 kn, pa to po osobi i nije tako puno. Također, primjetila sam da primaju veće grupe i daju popuste, pa onda možeš s njima dogovoriti da naprave recimo trokrevetne ili četverokrevetne sobe, pa da to bude 100 kn po osobi, da ti ne treba noćenje s doručkom itd. Konkretno pričam o motelima "Naš dom" i "Dubrava". Oba su nova, novcata i pristojno izgledaju. Često vidim neke veće grupe učenika i sportaša kako tamo borave, pa vjerujem da se možete dogovoriti za neki grupni popust.
A ja na tvom mjestu bi platila užoj rodbini, a daljnjoj ponudiš da imaju smještaj po 100 kn tu i tu. Također dobar je i izbor hostel ravnice, čula sam dosta preporuka.

Ono što bih definitivno napomenula ovdje, jest da ljudima svakako kažeš da li trebaju platiti smještaj. Sjećam se jedne slavonske svadbe, gdje su nas mladenci forsali da ostanemo do nedjelje na ručku, doslovce nagovarali riječima: "pa ostanite, mi ćemo vam osigurati smještaj". Na samoj svadbi su na rekli da su oni nama osigurali smještaj, da nema terije da nas puste u Zagreb, da moramo ostati. Ajde, kad su sve osigurali, (mislili smo kod susjeda il slično) ostat ćemo. I tako oni nas uputili u neki mali motelčić, stvarno sve rezervirano na naše ime, još smo i komentirali kako bi bilo glupo da samo odemo u Zg kad su sve tako lijepo organizirali... Bilo je sve divno i krasno dok nas nije dočekao račun ujutro: 450kn !! Oni su nam samo rezervirali sobe, a ne osigurali smještaj. Mislim, hvala, sobu sam si i sama mogla naći, i jeftiniju, nije baš da je Slavonija isto kao recimo srednja Dalmacija u ljeto po popunjenosti soba... Uglavnom, hvala bogu što su primali kartice jer toliko gotovine ne nosim baš sa sobom.
Ono što želim reći jest: pažljivo sa izborom riječi, ako kažete da ste nekome osigurali smještaj, trebate im i reći koliko će ih koštati ili je sve riješeno. Jer meni taj trošak nikako nije trebao, radije bih vozila doma ili našla jeftinije.
__________________
potpis. zadovoljni?
Brančika is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2007., 17:05   #29
Ne znam.. malo je glupo da ti plaćaš, ali opet glupo je i reči nekome da si plati hotel.. ne znam.. oni koji su kod nas dolazili sami su plaćali hotel (2-3 para) jer su baš htjeli u hotelu bit... pošto imam jako puno rodbine ovdje, oni koji su došli iz drugih krajeva su spavali kod njih, kod nas, frendovi isto tako kod frendova u zg, oni koji nisu znali gdje bi bili su kod nas ili smo ih već negdje smjestili... a recimo svi koji su mi došli iz Austrije (20tak ili čak više njih) su nakon svadbe išli natrag doma.. uvijek tako rade, da je netko htio ostat našli bi im smještaj bez problema, ali valjda im je tako ok, ne znam... nitko se nije bunio, čak su jedva dočekali da dođu
Brančika samo ću reči nevjerojatno, božesačuvaj
__________________
Sve je dobro :)
Volim te malena
MalaLola is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2007., 17:06   #30
Kod mene je slučaj da ja sređujem smještaj .Inače se kod mene pa i moja familija bavi iznaljmljivanjem apartmana ,pa mi nije problem oko smještaja jer su se i susjedi sami ponudili ako budetrebalo ! I hvala im na tome!
Da moram plaćat mislim da bi im platila jel dovoljan je trošak šta moraju putovat ,kupit poklon i još da ima smještaj ne osiguram bilo bi mi smješno .
__________________
prodaja
marina3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2007., 17:24   #31
Mi cemo isto imati taj problem jer ce doci ljudi od svukud: bivsa yu i sire.Ali bez veze mi je da ljudima nabijam trosak nocenja jer ce se ionako potruditi doci sto vec nije malo.Tako da ce biti smjestaja kod prijatelja i rodbine.
Jedino,oni koji dolaze bas izdaleka,rekla bih da ako si placaju put,ne moraju poklon jer mi je najveci poklon da su tamo uz mene,a za nekoga tko si mora platiti i put i poklon pa ako je jos i daleko da ne moze doci u istom danu i vratiti se,trebaju uvijek novci i za uzeti sa sobom....Nabere se toga.
__________________
svibanj 2009
Malavida is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2007., 20:54   #32
mi ćemo definitivno smjestiti u hotel njegove roditelje i brata, jer iako imaju hrpu familije po zagrebu, čak i samoboru ( uostalom, i moji su se ponudili ), ne želimo da tu noć spavaju na nečijem razvučenom kauču ili sličnoj improvizaciji već da se barem tada osjećaju komotno i nikome na teret. također ćemo drugim gostima napomenuti da postoji mogućnost spavanja u hotelu, napomenuti cijenu ali nećemo drugima plaćati.
kad smo bili na vjenčanjima van zagreba najnormalnije smo si sami platili smještaj, pa ne govorimo o hotelima sa pet zvjezdica, to su bile cijene 150-200 kuna za sobu i mirno si popili čašu vina više i kasnije otišli u krpe.
ali da me netko priupita za smještaj a znam da bi mu bio problem platiti sobu u hotelu, sigurno bi mu potražila krevet kod svojih, ili familije ili prijatelja. na kraju, to su ipak moji gosti i želim ih ugostiti najbolje koliko mogu
danči is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2007., 20:57   #33
sve platio gazda hotela.
moj gazda. moj šef.
__________________
"...Kažu da je Riga idealna za igru skrivača, bezbroj je čudnovatih prolaza kroz kuće..."
provincijalka_24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2007., 21:11   #34
dobar gazda, hehe
danči is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2007., 21:12   #35
Prije par godina bila sam u duploj svadbi. Subota/nedjelja - kod mlade, nedjelja ručak i nadalje kod mladoženje. Mi smo računali da će nas domaćini smjestiti negdje u susjedstvo ako već nemaju doma mjesta, međutim, kad je oko 5 u jutro trebalo otići malo odmoriti, jer čeka me isto to sljedeći dan.....domaćica se pravila luda /kaj da drugo velim/. Mi smo otišli u hotel. Nas 3 para koja su imala zadatak proći obje svadbe. Spavali smo ko ljudi do 11 h, otuširali se ko ljudi, preobukli u novu odjeću, pojavili se u podne kod mladoženje i nastavili feštati kako su oni zamislili....
Oni koji su bili smješteni doma na raznim krevetima, ležajevima i ležaljkama došli su ko prebite mačke, a mi lijepo, odmorni iz hotela...
Ne znam koliko je to koštalo tada, a mislim da bez obzira tko plaća - najbolje da ljudi prespavaju ko ljudi, a i domaćini će lijepo odmorit, bez gužve.

Vidim da spominjete nekih 100 i 125 kn - čak da je i malo više - nije strašno...
__________________
Tko uvijek govori istinu, taj sebi može priuštiti loše pamćenje. (Theodor Heuss)
Smrt fašizmu! (by McOzy)
Kladi is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2007., 21:19   #36
Quote:
danči kaže: Pogledaj post
dobar gazda, hehe


ja sam dobar djelatnik.
__________________
"...Kažu da je Riga idealna za igru skrivača, bezbroj je čudnovatih prolaza kroz kuće..."
provincijalka_24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2007., 23:07   #37
Posto nismo iz istog grada imamo puno gostiju kojima moramo osigurati smjestaj. Glupo mi je bilo maltretirati susjede i uvaljivati im nepoznate ljude pa smo se odlucili za opciju da im platimo spavanje u hotelu. Napomenuli smo svima kad smo ih pozivali da ako nemaju nikoga u zg da cemo im nac smjestaj. Kad su saznali da je smjestaj u hotelu u kojem je i svadba odjednom nitko vise nema kumove, prijatelje, bracu i sestru u zg! (a znamo da imaju!!!) Sad su se neki najavili da ce doci i dan dva ranije, a mi smo ludi jer su nam se troskovi poduplali Onak ko da smo mi neki pijani bogatasi pa mozemo jos i cijeloj svadbi platiti smjestaj u hotelu. Ljudi su fakat nevjerovatni.
Delphine is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2007., 23:28   #38
Quote:
Delphine kaže: Pogledaj post
Posto nismo iz istog grada imamo puno gostiju kojima moramo osigurati smjestaj. Glupo mi je bilo maltretirati susjede i uvaljivati im nepoznate ljude pa smo se odlucili za opciju da im platimo spavanje u hotelu. Napomenuli smo svima kad smo ih pozivali da ako nemaju nikoga u zg da cemo im nac smjestaj. Kad su saznali da je smjestaj u hotelu u kojem je i svadba odjednom nitko vise nema kumove, prijatelje, bracu i sestru u zg! (a znamo da imaju!!!) Sad su se neki najavili da ce doci i dan dva ranije, a mi smo ludi jer su nam se troskovi poduplali Onak ko da smo mi neki pijani bogatasi pa mozemo jos i cijeloj svadbi platiti smjestaj u hotelu. Ljudi su fakat nevjerovatni.
Upravo se toga ja bojim jer imas svakakvih ljudi, makar mislim i nadam se, da nasi gosti to nece napravit.
ivana:-) is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2007., 23:43   #39
Kod mene će isto biti ljudi koji će dolaziti iz različitih mjesta diljem HR i iz CH. Kako se radi u većini slučajeva o najužoj obitelji....njih ćemo smještati kod mojih, čak i u našem stanu, pa onda kod obitelji/rodbine (ali stvarno najbližih) koji su iz Zg. Frendove ćemo kod frendova koji se međusobno znaju ili na kraju ako bude potrebno platiti smještaj. Iako znam da kad ćemo mi ići frendovima u Split onda ćemo si sami platiti smještaj jer mi je glupo da oni to plaćaju
Ciklama is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2007., 00:00   #40
haha ivana, za dvije neudavace vidim da dosta cesto imamo slicne nedoumice i pitanja...
malo ruzno zvuci, ali na svakoj svadbi postoje ljudi koji si hotel ili neki smjestaj mogu prisutiti i oni koji ne mogu...za one koje znam da je malo teze bi se sama potrudila naci smjestaj i vjerovatno za uzu rodbinu...
kad su se moji roditelji zenili prije nekih 20 i kusur godina cijela tatina rodbina spavala je u hotelu i mislim da su sami platili...
__________________
Gotta keep breathing. Because tomorrow the sun will rise and who knows what the tide could bring?
zubic_vila is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:14.