Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje > Rastave

Rastave Read me first

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.02.2008., 17:42   #81
Quote:
dvg kaže: Pogledaj post
Pozitivne osobine - iskreno ne znam, i uistiinu uopće ne razmišljam sada o njoj nego o djeci.. Najviše me strah promjene načina života i stvarnosti da ne živim s djecom.. Bojim se za njih.. (6 god, 9 mj.)
Stari moj, proživljavam nešto slično kao i Ti (samo u nešto starijim godinama ili s malo starijom djecom). Mislim, hajde neka ti je lakše ako znaš da nas ima još...
Detalji moje priče nisu bitni, ali - ja sam se jednostavno obratio psihoterapeutu. Nije bio baš nešto, ali me bar ohrabio. Odlučio sam kao i Ti. No, ne samo radi djece. Nego i radi nje (naprosto nisam mogao izgovoriti da je ne volim, iako me povrijedila do krajnje boli). Dakle - moraš dati šansu. Ako kod nje vidiš nastojanje, kajanje, čvrstu odluku - nastavi, bori se. Sve što su napisali mnogi ovdje - u pravu su. Ne treba sve baciti u vodu. Bilo je sigurno i dosad previše toga lijepoga, zar ne? Ne daj da te ponizi povrijeđena muškost. Mene je psihić uvjerio da su pravi frajeri, s jajima, oni koji su kadri preko toga prijeći (doduše uz paklene muke). Hajde da mu vjerujemo.
Najgore od svega (više od povrijeđene muškosti) jest zapravo odbacivanje oca od djece. Ali, budi sad Ti faca i bori se. Isplati se, ali samo ako je voliš...
Iza mene su tek dva mjeseca, u želucu je stalno napetost, pijem tablete, ali joj ne predbacujem (hajde možda u nekoj rečenici jednom tjedno, više-manje onako usput, ali borim se da i to izbjegnem). Ne razumijem kako je to mogla učiniti (jer sam njoj to ne bih nikada, naprosto iz puke potrebe za poštenjem), ali čini mi se da joj svaki dan sve više vjerujem. Slušam joj srce i nadam se da me ne vara. Puno razgovarajte, pokaži da Ti je stalo... Ako ima strpljenja i ako osjetiš kajanje - samo nastoj. Meni dobar sex (bolji nego ikad prije) strasno puno znači.
Kažu da te muke mogu trajati dugo... i do godinu dana. Ali, to je život. Bolje i to (koliko god nevjerojatno zvučalo) nego tihi zamrli bestrasni brak... Kaže moj psihić: ako dvoje nastavi nakon te traume zajedno, mogu se desiti dvije mogućnosti: ili brak kao nikada dosad (pun povjerenja, zajedničkog iskustva i konačnog pripadanja) ili da jedno drugo s vremenom (godinu-dvije) izjede. Prepoznajte volite li se i želite li zajedno. Djeca jesu važna, ali najvažnije je - želiš li se i dalje buditi kraj nje...
A i još nešto - s brakom sigurno nešto nije štimalo. A za to je uvijek potrebno dvoje. Moraš odustati od svog vidjenja sebe kao bezgresnog. Ja svojoj predbacujem da o tome nikada nije htjela razgovarati, artikulirati problem, a onda - ode u vezu s drugim frajerom...
Meni se čine ovdje jako korisne primjedbe upravo od žena... Hajde, žene, dajte nam podršku...
Drz se!
Brezskrbi is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2008., 20:43   #82
Meni je simptomatičnije za situaciju to da se pojebala s njegovim najboljim frendom. Dakle, vaša komunikacija nije bila nekaj, jer da se samo htjela jebat okolo, jebala bi se s bilo kime. Ovako je to bio neko blizak, od povjerenja. Dakle, ženi je falilo komunikacije.

A ti, dragi patniče, probaj malo razmislit o svojim spikama kako si savršen. Ono, savršen muž, savršen ljubavnik, savršen otac...savršen kurac. Da si bio toliko divan, ne bi ti se jebala s najboljim frendom, nego s random ciganom, da joj je bilo do seksa. Al njoj je falila bliskost. To je ono kaj joj je ovaj mogao pružiti, a ti očito pružao nisi. Kako i bi kad si toliko sebeljubiv da ne vidiš kurca oko sebe.

I na kraju, kad si već to sve skužio, koji kurac kukaš? Ili nju pošalji u pičku materinu skupa s njim i okreni novu stranicu ili pojedi govno, priznaj da ste oboje zajebali i ćaobao.

Il je sve njena greška jer si ti...kak ono ide, savršen?
Drito Konj is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2008., 22:12   #83
Quote:
Drito Konj kaže: Pogledaj post
Meni je simptomatičnije za situaciju to da se pojebala s njegovim najboljim frendom. Dakle, vaša komunikacija nije bila nekaj, jer da se samo htjela jebat okolo, jebala bi se s bilo kime. Ovako je to bio neko blizak, od povjerenja. Dakle, ženi je falilo komunikacije.

A ti, dragi patniče, probaj malo razmislit o svojim spikama kako si savršen. Ono, savršen muž, savršen ljubavnik, savršen otac...savršen kurac. Da si bio toliko divan, ne bi ti se jebala s najboljim frendom, nego s random ciganom, da joj je bilo do seksa. Al njoj je falila bliskost. To je ono kaj joj je ovaj mogao pružiti, a ti očito pružao nisi. Kako i bi kad si toliko sebeljubiv da ne vidiš kurca oko sebe.

I na kraju, kad si već to sve skužio, koji kurac kukaš? Ili nju pošalji u pičku materinu skupa s njim i okreni novu stranicu ili pojedi govno, priznaj da ste oboje zajebali i ćaobao. "
Ovo je možda malo grubo rečeno, ali je istina. Kaže to onaj koji je isto prošao, samo priznao i svoj vlastiti udio. OK, razumljivo je da čovjek pod šokom prvo sebe brani, ali vrijeme - osim ako se ne zaluta u bespuća egotripske zbiljnosti - mora dovesti i do uviđanja vlastitog sukrivičnog dijela priče. No, ne kažem da je krivnja jednaka, ali valja "pojesti govno". Ako se razumno i emotivno procijeni da se isplati.

Zadnje uređivanje putnica : 10.02.2008. at 23:44. Reason: q
Brezskrbi is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2008., 23:41   #84
jako mi se svidja sto vidim da se misljenja muskaraca poklapaju s mojima. stemajzl, konj, brezskrbi...

brezskrbi, jako mi se svidja da si krenuo na terapiju. i to da shvacas da mora postojati i dio krivnje druge strane- a ti si u sebi otkrio potencijale da izgradis ono sta vam je vjerojatno nedostajalo. sa zenske strane, divim ti se. i vjerujem u tebe i tvoju dragu

u autora topica nazalost ne vjerujem. i zao mi je njegove zene, preslaba je da ga ostavi. njega nista ne moze prekrstiti, nazalost
Vilenica is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2008., 14:37   #85
Quote:
vilenica kaže: Pogledaj post
jako mi se svidja sto vidim da se misljenja muskaraca poklapaju s mojima. stemajzl, konj, brezskrbi...

brezskrbi, jako mi se svidja da si krenuo na terapiju. i to da shvacas da mora postojati i dio krivnje druge strane- a ti si u sebi otkrio potencijale da izgradis ono sta vam je vjerojatno nedostajalo. sa zenske strane, divim ti se. i vjerujem u tebe i tvoju dragu

u autora topica nazalost ne vjerujem. i zao mi je njegove zene, preslaba je da ga ostavi. njega nista ne moze prekrstiti, nazalost
Hvala, Vilenica. Užasno mnogo znači potpora. Možda bi i autoru topika trebalo još... Nažalost, uvijek ostaje strah (jer opeklina je golema) da ni ovo nije iskreno i da opet prijeti neki šok koji ne znam kako bih preživio. Ali, ne preostaje ništa drugo nego ulagati, ulagati, ulagati, jer - kad bol popusti - jako uživam s dragom, tad nam je jako dobro (a opet - zavaravam li se? nisam li preslab priznati si grubu istinu - to nažalost razdire, ali zasad se može kontrolirati; tu je ženina podrška jako važna - naprostor je stalno uza me, prati reakcije, ima strpljenja; apsurd je da onaj tko ti je nanio toliku bol sada se toliko brine i strepi; ali nema druge nego vjerovati)... Inače, što se psihoterapije tiče, očekivao sam više... Ali, i to bolje nego ništa. Autore topika, kreni i Ti... ako još čitaš ove postove...
Još jednom, thnx na potpori!
Brezskrbi is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2008., 16:26   #86
Quote:
ako još čitaš ove postove...
Čitam ih svakodnevno..

Zadnje uređivanje putnica : 10.02.2008. at 23:46. Reason: q
dvg is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2008., 16:48   #87
Quote:
vilenica kaže: Pogledaj post
u autora topica nazalost ne vjerujem. i zao mi je njegove zene, preslaba je da ga ostavi. njega nista ne moze prekrstiti, nazalost
Da me barem hoće ostaviti, ne bi tada dvojio oko ničega.. tj. da me je barem ostavila kada joj je bilo tako "grozno" samnom, kako ti pričaš.. I da mi želi reči: "majmune, idiote nemoj biti ovakav, nemoj biti onakav.. steraj se u k.. i odje... od mene", tada bi znao na čemu sam i ne bi si glavu razbijao s glupostima.
U svakom slučaju je potreban razgovor, koji traje, i jedno vrijeme je sve išlo u krug, sada je krenulo na bolje pa čemo vidjeti što će vrijeme pokazati.. Uvijek sam rekao da je najlakše dići ruke od svega i problemima okrenuti leđa, treba imati muda i pogledati problemima u oči i suočiti se sa surovom istinom..

Tebi, Brezskrbi, želim puno sreće i mirnu glavu.. znam da nisam jedini kojemu se takvo što dogodilo, ali je drugačije kada se to događa tebi..

SAMO ĆU VAM REĆI DA SE TRUDIM, I DA SAM BORAC KOJI NE ODUSTAJE SAMO TAKO OD NIJEDNOG CILJA! (ono što me ne može uništiti, ojača me)
dvg is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2008., 16:48   #88
Mislim da te je Jovan Trapatoni najbolje savjetovao.
Ona je tebe već de facto ostavila i sada sa svojom ženom ulaziš u novu, ovaj put sado-mazohističku, vezu.
Ona je tebi pucala u leđa, sada ćeš je ti malo mrcvariti pa će onda opet ona tebe ....
pantigana is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2008., 16:52   #89
Quote:
pantigana kaže: Pogledaj post
Mislim da te je Jovan Trapatoni najbolje savjetovao.
Ona je tebe već de facto ostavila i sada sa svojom ženom ulaziš u novu, ovaj put sado-mazohističku, vezu.
Ona je tebi pucala u leđa, sada ćeš je ti malo mrcvariti pa će onda opet ona tebe ....
Znam da je to mogući rasplet situacije i ako će krenuti tome tada si neću razmišljati o ničemu.. ali bi se ubijao kada ne bi pokušao ništa..
dvg is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2008., 16:58   #90
Quote:
dvg kaže: Pogledaj post
Čitam ih svakodnevno..
To je ok, daj si vremena (ne previše) i zasuci rukave, i shvati da je stvar jaja poduzeti sve da sačuvaš obitelj i ženu koju valjda još uvijek voliš (nećeš valjda reći da su sve godine dosada pojeli skakavci, i da je drugo dijete došlo sam tak, ne samo s tvoje, nego i s njene strane). Nemoj zaboraviti: mnogo je primjera da brakovi nakon takvog stresa postanu i znatno bolji nego ikad prije. Ta je nada jaaaako važna. Samo, nužno je priznati si i svoju odgovornost. Puno pričajte... Moraš se uživjeti u njezin problem, u njezin postupak, shvati da ni njoj nije lako (ako osjećaš iskrenost).

Sori, što ti tako dijelim savjete (iako sam u sličnom kakaču), ali nekako kada i sam ovo pišem sve izgleda uvjerljivije.

Jesi razmišljao o nekoj bračnoj psihoterapiji? Valjda kužiš da to nije samo za psihički bolesne, nego i za one s psihičkim problemima (a ovakav šok bez toga teško može proći).
Koliko sam shvatio, ti si odlučio ne odustati, a sada - poduzmi sve što je u Tvojoj moći. Izvoli se boriti. Možda baš tu muškost (čija je povrijeđenost zapravo jedan od najvećih uzroka boli) dolazi do izražaja.

Zadnje uređivanje putnica : 10.02.2008. at 23:46. Reason: q
Brezskrbi is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2008., 17:01   #91
Quote:
pantigana kaže: Pogledaj post
Mislim da te je Jovan Trapatoni najbolje savjetovao.
Ona je tebe već de facto ostavila i sada sa svojom ženom ulaziš u novu, ovaj put sado-mazohističku, vezu.
Ona je tebi pucala u leđa, sada ćeš je ti malo mrcvariti pa će onda opet ona tebe ....
Ovo je jedna moguća varijanta priče. Ali, samo jedna... Druga je da se postigne bolji brak. Posrnuće ne znači i ostavljanje. Nije lako, ali je itekako moguće.
Brezskrbi is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2008., 17:05   #92
Quote:
dvg kaže: Pogledaj post

SAMO ĆU VAM REĆI DA SE TRUDIM, I DA SAM BORAC KOJI NE ODUSTAJE SAMO TAKO OD NIJEDNOG CILJA! (ono što me ne može uništiti, ojača me)

Samo izbjegavaj sado-mazo pristup. To je najvažnije. Ne optužuj, ne ističi sebe. Stvorite svoj projekt obnove povjerenja i početak na neki način novog braka. I ona sada treba tvoju potporu.
Hvala i Tebi na potpori. Kao sto sam kazes, rezultat nije posve izvjestan, ali - šanse su velike.
Brezskrbi is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2008., 17:37   #93
Quote:
Brezskrbi kaže: Pogledaj post
...ja sam se jednostavno obratio psihoterapeutu. ..., ali me bar ohrabio. Odlučio sam kao i Ti. No, ne samo radi djece. Nego i radi nje
... i bori se. Isplati se, ali samo ako je voliš...

... Ne razumijem kako je to mogla učiniti (jer sam njoj to ne bih nikada, naprosto iz puke potrebe za poštenjem), ali čini mi se da joj svaki dan sve više vjerujem. Slušam joj srce i nadam se da me ne vara. Puno razgovarajte, pokaži da Ti je stalo...

,,, Prepoznajte volite li se i želite li zajedno. Djeca jesu važna, ali najvažnije je - želiš li se i dalje buditi kraj nje...

A i još nešto - s brakom sigurno nešto nije štimalo. A za to je uvijek potrebno dvoje. Moraš odustati od svog vidjenja sebe kao bezgresnog. Ja svojoj predbacujem da o tome nikada nije htjela razgovarati, artikulirati problem, a onda - ode u vezu s drugim frajerom...
Brezskrbi, svaka čast na postu, iskrenosti i dobronamjernosti. Brak bi trebalo nastaviti samo iz razloga koje si ti naveo. Ja ću postaviti direktno pitanje dvg-u:
''Voliš li je?''
I tvoj zaključak na kraju je . Očito je da žena nije razgovarala o onome što ju je mučilo, samo se opet postavlja pitanje, a je li mogla?

Naravno, dvg, da je moguće da ti svoju ženu više ne voliš. Možda su kod vas u međuvremenu zamrle sve bračne nježnosti i više nemaš one iskrene želje da uživaš u braku s njom, a niti volje da to promijeniš. Ako je to tako, onda znaš što ti je činiti.
Ali ako tako ne učiniš, onda treba imati muda i najprije sam sebi priznati da je to razlog i da ti snosiš odgovornost za daljnji nesretan brak.

Quote:
Brezskrbi kaže: Pogledaj post
... Kaže to onaj koji je isto prošao, samo priznao i svoj vlastiti udio. OK, razumljivo je da čovjek pod šokom prvo sebe brani, ali vrijeme - osim ako se ne zaluta u bespuća egotripske zbiljnosti - mora dovesti i do uviđanja vlastitog sukrivičnog dijela priče.
No, ne kažem da je krivnja jednaka, ali valja "pojesti govno". Ako se razumno i emotivno procijeni da se isplati.
Baš tako.


Quote:
Brezskrbi kaže: Pogledaj post
...kad bol popusti - jako uživam s dragom, tad nam je jako dobro, a opet - zavaravam li se?

... tu je ženina podrška jako važna - naprosto jer stalno uza me, prati reakcije, ima strpljenja; apsurd je da onaj tko ti je nanio toliku bol sada se toliko brine i strepi; ali nema druge nego vjerovati)... Inače, što se psihoterapije tiče, očekivao sam više...
Psihoterapija je učinila baš ono što je mogla. Ohrabrila te je i pokrenula. Dok god se sam ne odlučiš pokrenuti nema pravih rezultata.

A da li se zavaravaš?
Pa to bi se svak mogao zapitati kad bi htio. Puno je bitnije da slijediš svoje srce, a kako stvari stoje izgleda da si na pravome putu. Jedan ste uz drugoga i doista imate šanse da vam brak procvate.

Ps
dvg, sada vidim da si napisao da ne odustaješ od braka. Ako je tvoj izbor na pravim osnovama ja vam želim svu sreću u tom naporu. Istina je da se uspjeh/neuspjeh ne mjeri po padu nego po tome jesi li se dignuo (i nastavio)
ZEUSICA is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2008., 18:03   #94
Quote:
ZEUSICA kaže: Pogledaj post
Psihoterapija je učinila baš ono što je mogla. Ohrabrila te je i pokrenula. Dok god se sam ne odlučiš pokrenuti nema pravih rezultata.

A da li se zavaravaš?
Pa to bi se svak mogao zapitati kad bi htio. Puno je bitnije da slijediš svoje srce, a kako stvari stoje izgleda da si na pravome putu. Jedan ste uz drugoga i doista imate šanse da vam brak procvate.

Ps
dvg, sada vidim da si napisao da ne odustaješ od braka. Ako je tvoj izbor na pravim osnovama ja vam želim svu sreću u tom naporu. Istina je da se uspjeh/neuspjeh ne mjeri po padu nego po tome jesi li se dignuo (i nastavio)
Mislim da su najbolje psihoterapijske seanse bili (i jesu, ali ne tako učestali) dugi, dugi i strpljivi razgovori sa ženicom. Ali, ok, dobro je čuti od stručnjaka potvrde...
Zeusica, hvala Ti na potpori. Jaaaaaako puno to znači, barem meni (pogotovo kad se u trbuh uvali ona kamenčina i kada počnu opsjedati "slike" njih dvoje).
Dakle da je pakleno - bome jest. Vjerojatno će još trajati ne kratko vrijeme, ali stalno mislim da se isplati.
Psihić je rekao da ne moram razmišljati o njezinim motivima, odnosno "kako je mogla", zar tako iza leđa (godinu dana, doduše u "tek" nekoliko navrata", i to usporedo vrlo normalno furajući svakodnevicu) - ali mislim kad sam nakon dugih i iskrenih, obostranootkrivajućih razgovora s njom osjetio mjeru svega (u braku u kojem smo oboje bili nezadovoljni, ali to nismo znali artikulirati, iako nikada ne bismo rekli da se ne volimo, ni da nam brak vrijedi rastave), nekako mi bilo lakše. Mislim da čovjek ipak mora razumjeti motive, ne opraštati nešto što ne može "izmjeriti".
Dakle, ako brak i prije toga nije bio vrijedan rastave - ne smije se rastati ni sada. Tak mislim, ugrubo rečeno.
Još jednom - hvala, i sori na dugom postu. Možda se i dvg njime okoristi.
Brezskrbi is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2008., 18:10   #95
znam da je možda offtopic ali vaga po horoskopu...iskreno vjerujem u ono što si napisao da si dobra osoba, radišna itd...bila sam s vagom i varala vagu...jednostavno bio je predobar i znao je to i stalno to isticao. to me tolko nerviralo da su neke prevare išle iz inata...

nego, vage stalno jako dugo nešto važu..treba im 100 god da donesu odluku. savjet: donesi svoj odluku što prije, kakva god da bila i znaj da je djeci bolje s razvedenim roditeljima nego s onima koji se ne podnose a žive zajedno...
jelena-85 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2008., 00:02   #96
Quote:
dvg kaže: Pogledaj post
U svakom slučaju je potreban razgovor, koji traje, i jedno vrijeme je sve išlo u krug, sada je krenulo na bolje pa čemo vidjeti što će vrijeme pokazati.. Uvijek sam rekao da je najlakše dići ruke od svega i problemima okrenuti leđa, treba imati muda i pogledati problemima u oči i suočiti se sa surovom istinom..
sretno u tom razgovoru. budi pripravan na to da i o sebi otkrijes i prihvatis nesto. takve price znaju biti vrlo teske, jer u njima odrastamo u onom nepoznatom dijelu sebe.
i puno slusaj. slusaj sto ti govori bez da shvatis kao napad i da se odmah pocnes braniti, to vodi u novu svadju.
__________________
Najopasnija hrana je torta. Svadbena.
Jedini poraz koji sam doživio u životu...nisam uspio sjebat škuribandu. (walter, 2010.)
putnica is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2008., 09:54   #97
doista zanimljiv rasplet
da je kojim slucajem naslov teme muz+prevara=razvod
niti jedna od vas ne bi pitala zensku da navede dobre osobine svog muza
niti bi cijenjene forumasice trazile razlog za prevaru u zeni
sigurno se ne bi zapitale kako je to zena pridonijela da je muz prevari s najboljom prijateljicom
tequila is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2008., 10:43   #98
Quote:
Brezskrbi kaže: Pogledaj post
Mislim da su najbolje psihoterapijske seanse bili (i jesu, ali ne tako učestali) dugi, dugi i strpljivi razgovori sa ženicom. Ali, ok, dobro je čuti od stručnjaka potvrde...
Zeusica, hvala Ti na potpori. Jaaaaaako puno to znači, barem meni (pogotovo kad se u trbuh uvali ona kamenčina i kada počnu opsjedati "slike" njih dvoje).
Dakle da je pakleno - bome jest. Vjerojatno će još trajati ne kratko vrijeme, ali stalno mislim da se isplati.
Psihić je rekao da ne moram razmišljati o njezinim motivima, odnosno "kako je mogla", zar tako iza leđa (godinu dana, doduše u "tek" nekoliko navrata", i to usporedo vrlo normalno furajući svakodnevicu) - ali mislim kad sam nakon dugih i iskrenih, obostranootkrivajućih razgovora s njom osjetio mjeru svega (u braku u kojem smo oboje bili nezadovoljni, ali to nismo znali artikulirati, iako nikada ne bismo rekli da se ne volimo, ni da nam brak vrijedi rastave), nekako mi bilo lakše. Mislim da čovjek ipak mora razumjeti motive, ne opraštati nešto što ne može "izmjeriti".
Dakle, ako brak i prije toga nije bio vrijedan rastave - ne smije se rastati ni sada. Tak mislim, ugrubo rečeno.
Još jednom - hvala, i sori na dugom postu. Možda se i dvg njime okoristi.

Eh,da. kad se takvo što dogodi, misliš da se samo tebi događaju sranja, a vidim na ovom forumu gotovo identične priče. No, sve u svemu, dvg, razgovaraj sa ženom, krenite zajedno na psihoterapiju, netko može sam izgurati takvo sranje, drugi mora potražiti pomoć. Ne događaju se stvari iz čista mira, naravno, može se to izbjeći kad se hoče, ali nešto je njezinom nezadovoljstvu prethodilo. I stvarno, daj reci barem jednu pozitivnu osobinu svoje supruge. Biti divan i savršen muž ne znači samo sudjelovati u obvezama, pomoći u kući, intimna bliskost, povezanost, nešto što te veže za tu osobu, želja da s njom podijeliš sve što doživiš, to je drži dvoje ljudi.
simona is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2008., 13:32   #99
Quote:
tequila kaže: Pogledaj post
doista zanimljiv rasplet
da je kojim slucajem naslov teme muz+prevara=razvod
niti jedna od vas ne bi pitala zensku da navede dobre osobine svog muza
niti bi cijenjene forumasice trazile razlog za prevaru u zeni
sigurno se ne bi zapitale kako je to zena pridonijela da je muz prevari s najboljom prijateljicom
nisi u pravu.
takvih je tema bilo na forumu i bit ce, a na svakoj ima kvalitetnih i dobronamjernih savjeta. i pregrst onih drugih. sto ce iz teme iscitati ovisi samo o citacu i njegovoj dobroj volji.
generaliziras i postavljas stvari kao da se radi o ratu izmedju dva suprotstavljena tabora, a ne covjeku sa stvarnim problemima.
i off topic si.
__________________
Najopasnija hrana je torta. Svadbena.
Jedini poraz koji sam doživio u životu...nisam uspio sjebat škuribandu. (walter, 2010.)
putnica is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2008., 15:38   #100
Quote:
putnica kaže: Pogledaj post
nisi u pravu.
takvih je tema bilo na forumu i bit ce, a na svakoj ima kvalitetnih i dobronamjernih savjeta. i pregrst onih drugih. sto ce iz teme iscitati ovisi samo o citacu i njegovoj dobroj volji.
generaliziras i postavljas stvari kao da se radi o ratu izmedju dva suprotstavljena tabora, a ne covjeku sa stvarnim problemima.
i off topic si.
Da, da, čovjek sa stvarnim problemima...
Najgore je ono: ako je mogla jednom (dvaput, triput)... onda je mogla i 10 puta. Ako je mogla deset puta, onda može i sada, a moći će i u budućnosti. Ako je mogla lagati godinu dana (lijegati u krevet, disati kraj mene), i ako sam joj tada vjerovao, to se može i nastaviti, možda i sada vjerujem lažima...
Znam da se tako ne smije, da je to kopanje vlastite jame, ali nekada te misli tako nemilosrdno opsjedaju. Jedino što pomaže opet je iznova razgovor s njom... i tablete. Dva mjeseca, je li to već dovoljno da se prevlada osnovna bol? Tko je zapravo moja supruga? Poznajem li je uopće? Ako je nisam do sada mogao poznavati? Kako sve lijepe uspomene, a bilo ih je mnogo, mnogo, urediti sebi u srcu i glavi?
No, no, no... te napasti dođu, prođu, ali fest namuče... I taj umor koji se taloži...
Pa opet sutra lijep dan, pun povjerenja, ljubavi, sjajnog seksa...
Jesu li to znakovi nekog "luđenja", ili normalan put (nakon dva mjeseca traumatiziranog stanja)...?
Brezskrbi is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:59.