Natrag   Forum.hr > Razno > Baš razno

Baš razno Teme za koje još nije otvoren specijalizirani podforum.
Podforumi: Kolekcionarstvo, Quizorama.

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.01.2018., 10:14   #3061
Thx. Tek sad kad si to napomenuo vidim da zadnji namotaj ulazi u rupu pod kutem i dodiruje rub. Ma neda mi se više zezat s BB RBA, stiže Zeus na kojem ću probat to s odgovarajućim promjerom i više namotaja da potrefim tako da duljina coila odgovara širini imeđu rupa pa da usput i nemam ovoliku rupetinu na zadnjem namotaju tj. da bude sve ujednačeno.
discoHR is offline  
Old 18.01.2018., 12:13   #3062
Stigao Zeus, otvorim i vidim ovo niže na zamjenskom staklu. Bilo je sve originalno zapakirano. Nije se moglo oštetit baš ovako u transportu. To je tvornički.

BTW, navoji su odlični. Super feeling kad šarafim RBA deck za ostatak tanka.

discoHR is offline  
Old 18.01.2018., 12:14   #3063
kupljeno kod nas? reklamiraj...
__________________
True rebels always walk alone, anyway...
mixes&tracks - mixes only
60nine is offline  
Old 18.01.2018., 13:22   #3064
Neda mi se natezat i opet čekat, a i već sam ga koristio.

Složio sam grijač na Zeusu, malo pretjerao s navojima pa mi je ispalo 0.94 ohma (1.00 na modu). Na 35W proizvodi paru sve u 16 no isti je problem kao i na BB: ne osjetim aromu. Ista tekućina ima odličnu aromu na gotovom BB grijaču. Koliko dugo treba da self-made grijač počne davat aromu? Gotov grijač mi je "prodisao" tek nakon 2-3 dana.
discoHR is offline  
Old 18.01.2018., 13:28   #3065
zatvori zrak malo... previše zraka ubija aromu...

35w na 1 ohm? koliko je to volti?
ja se ne sjećam da li sam ikad išao preko 20w na 1 ohm... čak i sa 0,7-0,8 max do 20... (pričam o single coil buildovima)

koju vatu koristiš?
nekim vatama treba malo da se ubije okus vate (tipa one koh gen do "pločice"), a i žici također... naravno, potrebno je "primeat" i vatu i coil s nešto tekućine po istima prije parenja...

ako su vata i žica ok, onda taj dio prođe s jednim tankom u većini slučajeva, nekad i prije...

pogledaj si koji tutorial za zeus... brijem da je mikevapes napravio super rivju - pogotovo što se tiče postavljanja same vate i coila...
__________________
True rebels always walk alone, anyway...
mixes&tracks - mixes only
60nine is offline  
Old 18.01.2018., 14:19   #3066
Mod pokazuje 6V.
Vata je Cotton Bacon v2. Isti problem je jučer bio na BB i sa CBv2 i sa običnim Japanese Cottonom.
Zatvorim zrak skoro skroz (MTL), opet isto.
Po Mike Vapesovom reviewu sam i radio. I pulsao sam s kapanjem i primeao nakon toga i sve.
A niš, bude valjda aroma došla do izražaja nakon tanka-dva.
discoHR is offline  
Old 18.01.2018., 14:21   #3067
6 volti?!
brijem da nemaš kaj radit iznad 4.5 volta... il sam to samo ja koji se drži tog "nepisanog" pravila...
__________________
True rebels always walk alone, anyway...
mixes&tracks - mixes only
60nine is offline  
Old 18.01.2018., 14:29   #3068
Ok, spustim na 20W (4.5V), daje manje pare ali još uvijek nema arome.
discoHR is offline  
Old 18.01.2018., 21:34   #3069
Složio sam novi grijač od 0.7 ohma nakon prvog potrošenog tanka i opet sam iznad 4.5V. BTW, ide DNA75 i do 6.2V, pulsiranjem naravno.
https://downloads.evolvapor.com/dna75.pdf

Dobar mi je Zeus, vrlo je kvalitetno napravljen, a i crni izgleda opako. Tekućina u njemu izgleda kao black sludge, skoro sve je crno i uopće se ne vidi koliko je još tekućine preostalo. Moram ga okrenut prema svjetlu ili stavit ispred svjetla da bih vidio koliko je preostalo. Drip tip je ogroman, čak i širi nego na BB. Probao sam Cubis nakon ova dva tanka i feeling je kao da imam tanku slamčicu u ustima. Za početnike u RBA poput mene je idealan, lagano se rade grijači i nema curenja bez obzira koliko pamuka stavio.
@Prokurative, hvala još jednom za preporuku.
discoHR is offline  
Old 18.01.2018., 22:08   #3070
ide većina običnih modova do 7-8 volti, al to ne znači da ih treba forsat

sve na kraju puno ovisi i o baterijama koje su unutra...

btw, kad si već spomenuo drip tip u svom postu... probaj se poigrat malo s par driptipova na zeusu, ako pašu naravno...

par različitih širina i materijala ovoono...

meni drip tip jako utječe na aromu na bilo kojem tanku... gotovo nijedan defaultni drip tip od svih tankova koje sam imao mi nije bio dobar... ili su bili presiroki, ili su metal i plastika ubijali aromu...

najboljim overall mi se pokazao driptip od "jadnog" eleaf gs-tanka (draga koristi taj atty i dalje) - taman iznutra uzak kao i dimnjak od većine attya koje imam, taman visine, materijal delrin\plastika nešto...

probaj svakako (ako ide custom drip tip na Zeusa)
__________________
True rebels always walk alone, anyway...
mixes&tracks - mixes only
60nine is offline  
Old 18.01.2018., 22:49   #3071
Hmm, dobio sam s njim dva šira i jedan uži. Dva šira pašu i odgovara mi ta širina, a ovaj uži nemam pojma u što bi se dao utaknut. On ima navoje po sebi ali ova dva niti vrh tanka nemaju navoje. Prokurative, možda ti znaš?
Slamčice sa Cubisa i Atlantisa ne pašu u Zeusa. Ma meni je dobar ovaj koji po defaultu dođe montiran na Zeusu.

Otkrio sam jedan problem sa Zeusom. U samo 2h sam popario cijeli tank na 0.7 ohma. Što bi tek bilo da sam napravio grijač od npr 0.25 ohma? Ovoliko ni BB ne troši na 4x 0.15 ohma. Sad sam išao mjerit špricom, stane unutra 2ml. Sve mi se čini da sam dobio TPD verziju.

Zadnje uređivanje discoHR : 18.01.2018. at 23:00.
discoHR is offline  
Old 18.01.2018., 23:03   #3072
Ta dva šira su ti 810, jedan je klasični koji paše na sve koji imaju 810 otvor za drip tip a ovaj drugi, širi paše samo na Zeusa. Ovaj najmanji ti je klasični 510 kojeg možeš koristiti i na Zeusu samo moraš izvaditi i montirati adapter koji se nalazi u kesici sa rezervnim o-ringovima.

Mali tip za slaganje - montiraj grijač što niže, skroz da dira deck pa kad ga učvrstiš onda ga lagano podigni i neka ti bude paralelan u odnosu na one stupove. Moguće da ti je nedostajalo arome jer je coil bio previsoko složen.
Kažeš tank u dva sata na 0.7? Još tvoj malo i troši
Prokurative is offline  
Old 18.01.2018., 23:25   #3073
Da, tako sam i složio ovaj drugi, jako je nisko, a paralelno uvijek složim. Počinje se polako osjećat aroma ali nije to još to.

To s potrošnjom si mi trebao ranije napomenut. BB definitivno manje troši, njega punim "samo" 3x dnevno. Baš sad čitam da TPD verzija Zeusa i dalje ima 4ml, a u moj stane samo 2ml. Vjerojatno imam viška dijelova unutra.
discoHR is offline  
Old 18.01.2018., 23:32   #3074
U moj ide 4ml - jesi li rastavio onaj dio sa tankom? Obično ta TPD verzija tankova dolazi sa plastičnim ili gumenim umetkom koji reducira kapacitet.
Prokurative is offline  
Old 19.01.2018., 19:07   #3075
Rastavio sam ga, nema unutra ništa viška, ni plastično ni gumeno. Problem je što onaj metalni chimney za airflow ima ogroman promjer, on zauzima većinu prostora/volumena u tanku tako da tekućina stane samo u uzak prostor između chimneya i stakla. Inače, to nije TPD verzija, bar nigdje to ne piše niti kutija ima warning niti išta sličnog. BB je tank skoro iste visine i promjera ali ima puno uži chimney pa stane više tekućine. BB unatoč užem chimneyu radi veću "promaju". Zeus mi je po airflowu taman na donjoj granici. Da je mrvicu slabiji airflow, nebi valjalo.
discoHR is offline  
Old 20.01.2018., 00:44   #3076
Znači ovako: danas sam uzeo nikotinsku bazu od 12mg sa omjerom 70/30 vg/pg pa ću si po prvi puta sam nešto pokušati smućkati. E sad, s obzirom da ću prvi put nešto kemijati i raditi tekućine od 10ml zanima me koliko ću dobiti %mg i koliki će mi okvirno ispasti omjer vg/pg ako dodam 10% arome?

Jel postoji neka tablica izračuna za mixanje?
__________________
"I have no special talents. I am only passionately curious"
ddrock1 is offline  
Old 20.01.2018., 01:34   #3077
Arome su ti velikom većinom PG based tako da omjer ide malo više na stranu PG-a - možda 65/35, ne bi trebalo više. Nikotin ti ostaje isti, smanjuješ ili povećavaš razinu nikotina miksajući sa slabijom ili jačom bazom.
Ako ti je prvi put - za svaki slučaj: da bi dobio 10ml gotove tekućine sa aromom koja ide u 10% omjeru ide 1ml arome i 9ml baze, dobro promućkaj, ostavi par dana (zavisno od arome) i pari.

Tablica - da ti malo olakša, pogotovo ako imaš malu vagu.
Prokurative is offline  
Old 20.01.2018., 04:46   #3078
Quote:
Prokurative kaže: Pogledaj post
Arome su ti velikom većinom PG based tako da omjer ide malo više na stranu PG-a - možda 65/35, ne bi trebalo više. Nikotin ti ostaje isti, smanjuješ ili povećavaš razinu nikotina miksajući sa slabijom ili jačom bazom.
Ako ti je prvi put - za svaki slučaj: da bi dobio 10ml gotove tekućine sa aromom koja ide u 10% omjeru ide 1ml arome i 9ml baze, dobro promućkaj, ostavi par dana (zavisno od arome) i pari.

Tablica - da ti malo olakša, pogotovo ako imaš malu vagu.
Ovo mi je bilo jasno za steepanje a sad znam i za omjer...

Hvala na pomoći i tablici...
__________________
"I have no special talents. I am only passionately curious"
ddrock1 is offline  
Old 20.01.2018., 15:17   #3079
Quote:
Prokurative kaže: Pogledaj post
Nikotin ti ostaje isti, smanjuješ ili povećavaš razinu nikotina miksajući sa slabijom ili jačom bazom.
i nikotin će mu se malo smanjit ako dodaje aromu u nikotinsku bazu... al ne zamjetno...

btw za androidaše - https://play.google.com/store/apps/d...ndi.e_juicelab
po meni najbolja aplikacija za mixanje i računanje od svih... možda malo zbunjujuća dok se ne navikneš, al odlična kasnije... sve svoje recepte imam unutra... šteta što nema backup vezan za google account, al postoji export baze podataka pa se da spremit
__________________
True rebels always walk alone, anyway...
mixes&tracks - mixes only
60nine is offline  
Old 21.01.2018., 03:27   #3080
Ako netko misli da je kod nas loše, mala utjeha - susjedi u Italiji su TPD digli na novu razinu
Italy Votes to Effectively Destroy the Independent Vaping Sector

Preporuka za sve ljubitelje FlavourArt aroma, radite zalihe jer bi, sudeći po ovome, uskoro mogli staviti ključ u bravu.
Prokurative is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:05.