Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.09.2012., 10:56   #61
U pravu si totalno, imamo loše gorivo i to svugdje, a drndavi skuter i stari ford dizel su inače jake osjetljive biljke, čim je lošije gorivo to više ne ide.

Ja ti preporučam ako si blizu granice da sa kanisterima skočiš do Austrije po gorivo, možda će te malo izaći put ali se svakako isplati, 4-taktni skuter i stari ford će ti biti zahvalni.
bill-jobs is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2012., 10:58   #62
Ja većinom točim na Petrolu. Sad sam predzadnji tank natočio na Tifonu. I potrošnja mi je porasla za preko pola litre. Relacije su uvijek slične, i potrošnja je od 6-6.5 a sa Tifonom je bila preko 7. Razlike na radu motora nikad ne primječujem. Ali meni je Petrol Ok.
Danny Z. is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2012., 11:57   #63
ja sam u dalmaciji i ovaj u mom kraju što se mene tiče nevalja ništa INA se pokazala bolja,ali od svega mi se pokaza najbolji OMW na izlazu iz zadra prema biogradu sto se tiče dizele auto puno bolje radi i ubrzava a potrošnja je malo mamnja nego s ININIM DIZELOM,što se tiče tiffona nisam ga probao
dady is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2012., 11:59   #64
na Ini najgore gorivo.vjeruj te mi.znam iz pouzdanih izvora
Najbolji tifon al ni petrol nije los kolko Ina
__________________
Kužim sve. Za sitne pare. - Ako je piti problem,problema nema
Kuzerica is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2012., 11:59   #65
Frend točio svoju nexus-icu na Petrolu (100 oktana), kaže bolje radi, manje troši. I sad mi točimo zadnjih mjesec-dva na petrolu, meni se čini, kako motor uravnoteženije radi, za potrošnju ne mogu reći, treba barem par tisuća km za ozbiljniju procjenu. U zadnje vrijeme nisam imao ozbiljnijih zamjedbi, možda par deci razlike u potrošnji i subjektivno mirniji rad. Prije su razlike bile značajno izraženije, čak više kod dizele (INA vs OMW, primjerice). Isto mi se čini, kako ni svaka runda goriva nije baš identične kvalitete na većini benzinskih, što je i logično. Generalno, osim baš nekih privatnih gdje možeš utočiti delanec, sve su ok (osim ako djelatnici ne upražnjavaju neke nedopuštene aktivnosti). Btw, Lukoil je,kad je došao na tržište, bio ugodno iznenađenje i benzinsko i dizelsko, unatoč predrasudama prema Rusima. Sad,ili sam se već navikao na ta, malo "bolja" goriva, ili su uistinu aktualno tu negdje sa ostalima (benzine su donedavno kupovali od INE, ne znam kako je sad)...
body halleck is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2012., 12:48   #66
Quote:
Kuzerica kaže: Pogledaj post
na Ini najgore gorivo.vjeruj te mi.znam iz pouzdanih izvora
Najbolji tifon al ni petrol nije los kolko Ina
Tifon=mol
Ina=mol
Tifon=ina
__________________
It’s a joke, not a cock. Don’t take it so hard.
Armstrong is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2012., 15:26   #67
a Lukoil?
hakkler is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2012., 15:30   #68
I ja mislim, tj.siguran sam da Ina i Tifon imaju isto gorivo. Tak da te priče da je INA sranje a Tifon vrh su gluposti. Petrol, ko što je reko Body, je ok, ali nije im svaki put isto gorivo. Ali nemam nekakvih zamjerki na njih.
Danny Z. is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2012., 21:30   #69
I ja sam već natanko V-Power dizel na Shellu, ali nisam ništa primjetio da bolje radi ili manje troši. Razlika vjerojatno postoji, ali nije toliko velika da bi se primijetila. Jučer sam natočio BP Ultimate dizel. Evo, javljat ću se koliko troši i kako radi. Jučer sam oprao auto, izgleda kao nov pa mi se čini da je ljepši i da bolje radi, a kada je prljav mislim da će se raspasti na 100 komada. Teško je biti objektivan, jer kažem da se razlike teško primijete. Ali baš ću gledati da li će se šta promjeniti. Za potrošnju je teško reči, jer ne vozi se sa svakim tankom isto. Napraviš 20km manje po gradu i opet je potrošnja drugačija. Vi koji kažete da je auto manje trošio, moguće je, ali max. 0.1l/100km, više nema šanse. Ako je više, vjerojatno ste imali drugačiji stil vožnje ili manje gradske vožnje.

Nema nikoga kome auto sa 100 oktana goriva ima 20KS više?
__________________
Potpis
WXW is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2012., 22:12   #70
Pa ja imam stvarno jako slicne relacije. Na posao s posla, do cure i tak. I potrosnja na tifonu mi je bila 7,1l. A tolko mi na petrolu nikad nije bilo.
Danny Z. is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2012., 22:44   #71
Jedino po relaciji posao-kuća mogu mjeriti potrošnju. Jer većinom isto vozim. A gdje nastaje problem? Što je sve hladnije i hladnije, meni tank drži mjesec dana, dakle za mjesec dana će opet biti hladnije i auto će malo više trošiti, pa ne mogu 100% usporediti. Zato kažem, teško je reči da auto manje troši sa "boljim" gorivom jer uvjeti nisu uvijek isti. I skoro nikada nisu isti.
__________________
Potpis
WXW is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2012., 08:27   #72
test diesel goriva iz 2009.g...na dynu omv,tifon i ina

http://www.automotorisport.hr/clanak...dizel_najbolji

danas su sigurno tu negdje..nasuprot ondašnjih rezultata
hakkler is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2012., 11:38   #73
Ne znam što se tiče dizela,ali što se tiče benzina,najbolji je na OMV-u, pri tome ne govorim o onim bajkama tipa troši litru i pol manje,juri 5 sekundi brže do 100 itd. već govorim o mirnoći rada motora, i osjećaju kod ubrzanja..... kad sam kupio auto, bio sam primoran natočit na INI (velika pumpa u ZG, ne neka selska), motor je radio nemirno,trzao pri ubrzanju, skoro sam auto vratio nazad u salon. Dobra stvar je što sam natočio svega pol tanka, i sljedeće točenje sam obavio na OMV, nakon toga motor je radio kak spada, linearno ubrzavao bez trzanja, mirno radio na leru......

točio sam i na Tifonu, motor je grublje radio, ali bez trzanja i ostalih posljedica......ostale tipa Petrol, Lukoil itd. nisam probao.....

Poanta je u tome da se tu radilo o motoru koji je koncepcijski star (Yamahin 1.25 motor u novoj Fiesti), sve me strah šta bi bilo da se radilo o nekom od ovih novih modernih turbaka, vjerojatno bi stao nakon 2 km
mustang01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2012., 11:46   #74
Quote:
mustang01 kaže: Pogledaj post

Poanta je u tome da se tu radilo o motoru koji je koncepcijski star (Yamahin 1.25 motor u novoj Fiesti), sve me strah šta bi bilo da se radilo o nekom od ovih novih modernih turbaka, vjerojatno bi stao nakon 2 km
ili nebi izmisljao fantazije
Joško is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2012., 12:27   #75
Quote:
mustang01 kaže: Pogledaj post
kad sam kupio auto, bio sam primoran natočit na INI (velika pumpa u ZG, ne neka selska), motor je radio nemirno,trzao pri ubrzanju, skoro sam auto vratio nazad u salon. Dobra stvar je što sam natočio svega pol tanka, i sljedeće točenje sam obavio na OMV, nakon toga motor je radio kak spada, linearno ubrzavao bez trzanja, mirno radio na leru......
bogami tih tvojih pol tanka je sigurno mjerilo za svih 400-500 benzinskih postoja u HR i milijune prodanih litara

a i primjetio sam ja da svaki benzinac koji natoci na INI odlazi s nje trzajući, radnik na benzinskoj mora izaći van i gurati svakog ko je natočio benzin.

Ne znam kako imaju uopće dopuštenje da posluju više.
bill-jobs is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2012., 14:02   #76
Sve gorivo u nas dolazi sa ininog "stovariša".
Razlika je samo u aditivima koji se dosipaju u gorivo na benzinskoj.
Distribucija goriva na benzinske ide auto cisternama sa najbližeg stovarišta.
Da je kojim slučajem bliže stovarište od naprimjer Lukola svi bi uzimali to gorivo i dodavali aditive na benzinskoj.
To se zove globalizacija.
imandaric is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2012., 16:34   #77
Quote:
danijel983 kaže: Pogledaj post
I ja mislim, tj.siguran sam da Ina i Tifon imaju isto gorivo. Tak da te priče da je INA sranje a Tifon vrh su gluposti. Petrol, ko što je reko Body, je ok, ali nije im svaki put isto gorivo. Ali nemam nekakvih zamjerki na njih.
Otkad je INA-MOL preuzeo Tifon usluga je na tim benzinskim pala u podrum. Više se pazilo na detalje dok je Čermak tu bio ....
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2012., 17:19   #78
Quote:
imandaric kaže: Pogledaj post
Sve gorivo u nas dolazi sa ininog "stovariša".
Razlika je samo u aditivima koji se dosipaju u gorivo na benzinskoj.
Distribucija goriva na benzinske ide auto cisternama sa najbližeg stovarišta.
Da je kojim slučajem bliže stovarište od naprimjer Lukola svi bi uzimali to gorivo i dodavali aditive na benzinskoj.
To se zove globalizacija.
i ti ga lupiš i ostaneš živ!!!! Vidim one vreće s aditivima na svakoj pumpi kaj ne?

Možda i vozač cisterne kemija sa aditivima? Ono ko dvotaktol u tank skutera! hahahahahaha
__________________
W213 220d ....
Actros1841 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2012., 18:12   #79
Quote:
Actros1841 kaže: Pogledaj post
i ti ga lupiš i ostaneš živ!!!! Vidim one vreće s aditivima na svakoj pumpi kaj ne?

Možda i vozač cisterne kemija sa aditivima? Ono ko dvotaktol u tank skutera! hahahahahaha
čovjek ima pravo.. okej, ne dodaju aditive baš na benzinskoj, ali da je sve sa ininih terminala.. to je..
mongol00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2012., 18:26   #80
Ljudi moji... jedini problem s gorivom je njegova trenutna cijena. A izgleda da ce to stalno rasti. U zadnje vrijeme u Mecu tocim samo inin eurodizel i za sad nemam primjedbi osim na cijenu.
__________________
Ghost of the Navigator
navigator1 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:30.