Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja > Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.05.2011., 20:32   #81
Najjeftinija i najbrža opcija je bus ili vlak do Trsta, a onda Ryanair. Ima do Trapani. Druga opcija je i Venecija, Ima Marco Polo - Palermo.
nukac is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2011., 21:03   #82
Quote:
nukac kaže: Pogledaj post
Mozes iz Venecije, ili preko Londona. Trenutno ti Ryanair ima neku akciju.... Moglo bi te doci 100tinjak eur.
Pogledaj na www.skyscanner.net
ja sam malo kombinirala preko ove stranice. povratna kombinacija zagreb - rim - palermo (ili catania) u špici sezone 190 eura. za 5minutno istraživanje mislim da nije loše, a onda bi jedan dan proveli u rimu da i njega malo obiđemo. na siciliji bi rentali auto na 3-4 dana da malo izvidimo mjesta po otoku, ostalo javnim prijevozom.
odra is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2011., 09:45   #83
Quote:
odra kaže: Pogledaj post
ja sam malo kombinirala preko ove stranice. povratna kombinacija zagreb - rim - palermo (ili catania) u špici sezone 190 eura. za 5minutno istraživanje mislim da nije loše, a onda bi jedan dan proveli u rimu da i njega malo obiđemo. na siciliji bi rentali auto na 3-4 dana da malo izvidimo mjesta po otoku, ostalo javnim prijevozom.
mozda vam je bolje rentati skuter
ljepse je
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."
nasmijanonebo is online now  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2011., 09:59   #84
Quote:
odra kaže: Pogledaj post
i mi smo mislili sami organizirati put na siciliju pa se pridružujemo prijedlozima i savjetima. navodno je tamo sve dosta jeftino osim puta...
sve jeftino osim puta?!

Pa upravo je put najjeftiniji, ima iz Venecije sa Windjet-om pa i Alitaliom za 100-ak eura u Catania-u a smještaj je puno skuplji od susjedne Malte.
__________________
I don't spend a nickel, if I can help it, unless it somehow profits my mileage account ... The miles are the goal.
neno1966 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2011., 10:45   #85
sicilija je jeftinija od ostatka italije..gledala sam smjestaj na netu pa sam se ugodno iznenadila.
a karta Trst-Trapani se moze naci za 45 eura povratna, ako se ubode pravi termin (ja gledala termin oko polovice 6.mj.)
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."
nasmijanonebo is online now  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2011., 10:59   #86
I ja gledao na netu pa se neugodno iznenadio
__________________
I don't spend a nickel, if I can help it, unless it somehow profits my mileage account ... The miles are the goal.
neno1966 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2011., 11:33   #87
siroko je polje
(=internet)..boga pitaj sto si ti gledao, a sto sam ja
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."
nasmijanonebo is online now  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2011., 11:52   #88
Quote:
neno1966 kaže: Pogledaj post
I ja gledao na netu pa se neugodno iznenadio
Ja sam gledao da dvoje ljudi može čuda sa 500-700 eura 7 dana tamo, uključujići put od Zagreba i nazad i sam smještaj plus ostali troškovi ala hrana, prijevoz, suveniri..., karta je bila nekih 6 eura po smjeru, a i sad se može u špici sezone naći za 60-70 eura tak da nije neka lova, Nebo je već koristila Trst pa zna kombinaciju vlak do Trsta i veli da je stanica za bus blizu, a taj pak vozi na aerodrom svako malo i za sitnu lovu.

Tak da je Sicilija definitivno pri vrhu mojih sljedećih destinacija, pogotovo jer se sad zahvaljujući liniji Trst-Trapani može jednostavno doći do tamo, a i cijene smještaja nisu nešto strašno, zapravo je jeftinije ljetovati tamo 7 dana nego na Jadranu, a vremenski bi izgubio kao da idem autom do Dubrovnika,a ima se šta za raditi uhuhhhuuu vremena.
__________________
Logika je najjednostavniji način da samouvjereno dođeš do krivog zaključka...http://www.youtube.com/watch?v=L5HXyOgz2YA
Buda83 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2011., 23:29   #89
Quote:
Buda83 kaže: Pogledaj post
Ja sam gledao da dvoje ljudi može čuda sa 500-700 eura 7 dana tamo, uključujići put od Zagreba i nazad i sam smještaj plus ostali troškovi ala hrana, prijevoz, suveniri...,

Aj obrazlozi mi tu racunicu pliz Kako bi putova medju gradovima i di bi spava?
blebletalo is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2011., 08:42   #90
Quote:
blebletalo kaže: Pogledaj post
Aj obrazlozi mi tu racunicu pliz Kako bi putova medju gradovima i di bi spava?
Pa evo recimo gledam karte Ryanair Trst-Trapani u 10 mjesecu jer sada kupovati za 7/8/9 je malo skuplje cca 100 eura po osobi, znači u 10 se da naći karta za 7 eura po smjeru+takse cca ukupno 40-tak eura po glavi stanovnika ilitiga zaokružimo na 100 sa prtljagom za oboje. Smještaj za recimo 7 dana možeš naći za manje od 300 eura za dvoje http://www.trav.com/properties/italy/trapani i niz drugih stranica...ja sam gledao da bi bio u Trapaniju par dana ili možda cijelo vrijeme i da bi od tamo koristio javni prijevoz do drugih mjesta nije da bum umro ako se vozim par sati klimatiziranim busom do negdje...vjeruj mi može se potrebno je na vrijeme kupiti karte Ryana+karte Zg-Trst vlak i ubosti neki iber jeftini smještaj kojih ima, a koliko sam ja čuo i pročitao Sicilija nije toliko skupa kao ostatak Italije, dakle ukoliko se razborito rasporede resursi zaista se može za jeftine novce provesti tamo 7 dana, jasno ovisno o tome na koliki si komoditet navikao/la u to ne ulazim, ali za 700 eura se može biti tamo sa kartom, prijevozom, hranom, a može se i za manje ako ne tražiš luksuz...

A ako i dalje ne vjeruješ meni probaj kontaktirati njih pa ih pitaj kako su oni to izveli i u čemu je štos. http://jungletribe.com/putovanja/2694/sicilija-2/

Ili provjeri sam/a.

http://www.hostelworld.com/search?se...&city=Trapani&
http://www.hostelworld.com/findabed....FQOGDgodxR85uA
http://www.italyheaven.co.uk/sicily/trapani-hotels.html
__________________
Logika je najjednostavniji način da samouvjereno dođeš do krivog zaključka...http://www.youtube.com/watch?v=L5HXyOgz2YA

Zadnje uređivanje Buda83 : 07.06.2011. at 08:50.
Buda83 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2011., 17:31   #91
pratim vec neko vrijeme karte za taj Trapatini i stalno ih drze na akciji...ono za par € u pred/pod sezoni..
Dakle moglo se naci prije koji mj dosovno za 10tak € povratna(a mislim da ce bit opet..)

najbolje vrijeme za posjetit Siciliju-koja je i meni nekako zapela za oko,mozda rana jesen,proljece...
a sa sicilije se moze za ok cijenu trajektom u Tunis..pa sve odradit u cugu...

Ulgavnom jel ima tko kakvih iskustava sa satorom na siciliji...(ono u stilu 1-2 dana u satoru..1-2dana u ho(s)telu..)...?!
comi1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2011., 20:00   #92
Ja čekam da padnu za kraj 8 mjeseca jer bi htio ove godine tamo, a mislim da hoće, jasno ne tak skoro ali bi mogle koji tjedan prije, bile su ful jeftine i za taj period ali sad su otišle gore,ali vjerujem da će pasti.
__________________
Logika je najjednostavniji način da samouvjereno dođeš do krivog zaključka...http://www.youtube.com/watch?v=L5HXyOgz2YA
Buda83 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2011., 20:34   #93
i ja planiram za rujan ako uleti neka povoljna karta.
__________________
brošić što se teško pribada... da me može oduvati najblaži nemirac... moj je šešir šatra pomična.. da je nebo moja livada...
Toma Sawyer is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2011., 22:20   #94
Quote:
Toma Sawyer kaže: Pogledaj post
i ja planiram za rujan ako uleti neka povoljna karta.
Na koliko dana planiras Sicijliju..2-3 dana?!

poznavajuci tebe,rekao bi dva su plafon+ jedno nocenje na aerodromu!!

evo ja cu se prvi isprsit..i pljunut cu cijelih 10€ za povratnu...pa ako se razljutim..dajem i 15€..nikad beg nije bio cicija,kad je putovanje bilo u pitanju...
comi1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2011., 09:10   #95
Upravo sam bookirao smještaj http://www.booking.com/hotel/it/falk...e04ef631fe88X1 ikao sam prvobitno htio biti smješten u manjem mjestu tipa Trapani, što zbog blizine aerodroma, što zbog niza drugih stvari iapk sam uzeo ovaj jer mi se činila prilika hotel sa 4 * za manje od 600 eura 7 noćenja s doručkom za dvoje s mogućnosti otkaza, a i sad si gledam da iako Palermo nitko nije posebno nahvalio ima i on svojih bisera, a i čini mi se da je dobar izbor baze jer svi putevi i sva prevozna sredstva vode u njega i iz njega.
__________________
Logika je najjednostavniji način da samouvjereno dođeš do krivog zaključka...http://www.youtube.com/watch?v=L5HXyOgz2YA
Buda83 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2011., 09:05   #96
Quote:
Toma Sawyer kaže: Pogledaj post
i ja planiram za rujan ako uleti neka povoljna karta.
Toma počele si im polako padati karte za kraj 8, sad se nađe za ispod 100 eura subota-subota, ako se ide usred tjedna još i jeftinije, tak da si sad malo obrati pažnju, jučer je za moje datume bila ukupno skuplje za 50 eura po glavu, danas za nas dvoje 190 eura povratna, znam da nije još u rangu super jeftino, kupuj, kupuj, ali nije ni tako nedostižno.
__________________
Logika je najjednostavniji način da samouvjereno dođeš do krivog zaključka...http://www.youtube.com/watch?v=L5HXyOgz2YA
Buda83 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2011., 23:47   #97
Ulgavnom jel ima tko kakvih iskustava sa satorom na siciliji...(ono u stilu 1-2 dana u satoru..1-2dana u ho(s)telu..)...?![/QUOTE]

e to i mene zanima )

znaci ne samo za palermo..nego i za alveoli otočje i sl...mozda bi rentao auto pa spavao za djabe po "sumicama" i plažicama---može li se?
miro_05 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2011., 23:47   #98
Oce netko novi Lonely Planet za Siciliju kupit mozda? Dosao mi je kad sam se vec vratila sa puta 100 kuna
Lemur3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2011., 09:40   #99
Putopis moje prijateljic,e koja se upravo vratila sa Sicilije, mozda nekom bude korisno
http://malezensketeme.com/post/3496
Nadinka is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2011., 21:12   #100
Evo vratio se jučer sa Sicilije pa da napišem koju riječ o tom otoku.

Sicilija ili kako bi ju ja nazvao otokom izgubljenog vremena smještena je tamo dolje ispod đona one čizme koju zovemo Italija.Prigodno je da izgleda ko drek na cesti u koji će ta čizma uskoro ugaziti jer čistoća nije nešto čime se Sicilija može pohvaliti, zapravo veliku većinu vremena dok hodate recimo centrom Palerma provedete gledajući u pod, upravo iz razloga da ne stanete u govno koje se nalazi svakih par metara.

Da se ne dobije dojam da je iskustvo negativno jer je sasvim suprotno počet ću sa kratkim opisom puta do tamo I mjestima koje smo posjetili, a to su Palermo, Agrigento, Cefalu, Catanija, Etna, Taormina, Siracusa, Trapani, Erice.

Krenuli smo iz Zagreba u subotu jutarnjim busom u 5.30 prema Trstu, tamo smo došli oko 9 i onda lagano šetali Trstom da ubijemo vrijeme (prtljagu možete ostaviti na željezničkom kolodvoru koji je odmah pored autobusnog), Trst ko Trst, najzanimljiviji dio vremena provedenog tamo je bio street performans ispred slastičarne gdje smo sjeli na sladoled.Sviraju tako tri tipa hitove klasične glazbe na tri violine u frakovima i nekim ludim cvikama u obliku violinskog ključa uz pokoji plesni pokret, pa ubace hitove 60-70....no najbolji dio je bio kada se jedna cura u pauzi poželjela slikati sa njima, ta cura je imala problema sa kretanjem, što zbog prekomjerene težine što zbog toga što mi je djelovala kao da je preboljela dječju paralizu i uz to je imala problem sa kontrolom očiju ili je vjerovatno bila djelomično slijepa (ne sprdam se već samo želim dočarati prvi dojam koji čovjeka zaista prevari i ponekad se gadiš sam sebi kad shvatiš kako krivo prosuđuješ)...uglavnom, ta djevojka koja je hodala uz pomoć svoje majke je očigledno zaželjela glazbenu želju. To troje simpatičnih uličnih svirača joj je udovoljilo i zasvirali su O sole mio, sviraju dečki tako i polagano se čuje nekakav slabi glasu u pozadini koji sa svakom notom postaje sve glasniji i glasniji dok nije jednostavno elsplodirao na refrenu u stilu profesionalne operne pjevačice, ljudi koji su hodali ulicom počeli su satajati jedan po jedan dok se tu nije nakupilo valjda 150-200 ljudi, takav glas uživo nikada nisam čuo, zaista scena za pamćenje, završilo je tako da je ta gomila ljudi pljeskala neprekidno dok je ta djevojka polako uz pomoć svoje majke koja je plakala kao kišna godina hodala dalje uz smješak koji mi se trajno urezao....

Nakon nekoliko sati provedenih u Trstu vratili smo se do autobusnog i tamo se ukrcali na bus broj 51 koji vozi do aerodrome svakih pola sata. Cijena karte je 3.80 eura i vožnja traje cca 50 minuta jer je aerodrom udaljen kojih 40 km od Trsta. Birgi aerodrom je malen i nema nikakav sadržaj da se ubije vrijeme pa je najbolje tempirati dolazak tako da se tamo bude što kraće. Avion je bio pun ko šipak, a poljetanje tipično za Ryanair, vum bam šljam, naglo skretanje, gas do daske, okomito prema gore, ali dobro je da Ryan ima naviku doći uvijek ranije jer smo bili na knap za Teravision bus koji nas je trebao prebaciti do Palerma iz Trapanija, kuda Ryan slijeće.

Vožnja do Palerma traje 2 sata uz usputna stajanja u Trapaniju (postoji i Ryanov bus, al to sam tek vidio u Palermu). Došli smo u hotel oko 22.30 tak da smo se samo istuširali i zaspali.

Palermo je grad koji bi ja nazvao gradom tisuća balkona, mene podsjeća na Pariz nakon 200 godina nebrige. Bili smo smješteni u samome centru grada u ulici Via Vittorio Emanuele jednoj od 3 najbitnije ulice središta starog grada, definitivno u prvoj što se tiče spomenika kulture. Temperatura u ovo doba godine je užasno visoka, nema vjetra, a središe grada meni izgleda kao da ste Pariz malo umakali u Kairo. Zašto? Pa centar starog Palerma su stare barokne zgrade, nevjerovatno lijepi pročelja, svako od njih je umjetničko dijelo za sebe i zaslužuje barem jednu fotografiju, tamo gotovo da nema prozora već su sve samo gusti redovi vrata koja imaju svoj balkon, ti su pak balkoni mahom od mramonih ploča koje ponekad pridržavaju kipovi ljudi ili životinja, a ograda je od kovanog željeza raznih uzoraka, barok i renesansa u najboljem izdanju, ali nivo čistoće je jednak Kairu. Mirisi friško zapečenog smeča, pretrpane kante I kontenjeri, boce, vrećice,papiri, ostaci hrane, svako malo govno na cesti, smeđo sive fasada već pomalo dotrajale I bezbojne....Palermo je zaista lijep grad ako vas to sve ne smeta, tamo možete kartu grada baciti u smeće, jer dovoljno je da samo šećete ulicama i ulićicama i sigurno ćete nabasati na nešto što će vas oduševiti. U tom gradu natrpala su se sada već tisučljeća mješanja raznih kultura, grčke, rimske, arapske, normanske, talijanske...i mnogi druge koji se sada ne mogu sjetiti. U 2 svj. ratu je teško stradao u bombardiranjima pa je obnova samog grada napravljena dosta kaotično zbog političke korupcije i mafije, ali to je zaista grad kojeg vrijedi vidjeti. Mi smo ga odabrali kao bazu zbog centralne lokacije i uvjerenja da je izvrsno povezan sa ostatkom otoka, bar smo tako mislili. Istraživali smo ga ukupno 1.5 dan što je definitivno premalo da se sve vidi, ali dovoljno da se vidi najnužnije. Krcat je crkvama i crkvicama, raznim palačama i dvorcima, malim trošnim parkovima koji su ukrašeni egzotičnim biljem poput raznih palma, mangrovog drveća, kaktusa,oleandera...ukrašene kočije I konji, svaka sa svojim ozvučenjem iz kojih trešti muzika španjolskog podrijetla (valjda je to ostatak španjolske vladavine), navečer te kočije pale ukrasna svjetla raznih boja pa ti stari vremeplovi izgledaju još dojmljivije.Velim jedina mana je što nitko ne vodi brigu o čistoći I održavanju pa to izgleda dosta zapušteno, puno smeća uz pokoju skitnicu, ali Palermo je definitivno grad koji preporučam vidjeti iako je poprilično kaotičan. Zanimljivo je da je samo taj povijesni centar toliko zapušten, dok su drugi djelovi grada uređeniji i bolje održavani pa se ne može reći da je cijeli takav. Ti vanjski djelovi grada , a uzmite da je taj centar promjera cca 2 km, su zeleniji i imaju široke aleje, zelene parkove....taj mi dio nije bio jasan jer velika većina turista nikada ne napusti taj centralni dio pa mislim da doma nose sliku Palermo=Kairo, a u doba arapa se mogao svojom ljepotom uspoređivati upravo sa Kairom i Cordobom onog vremena. Ja sam ga takvim i doživio I zamišljao, dok su se njime kretali konji kočije uz svijetlo uličnih fenjera koji se i danas nalaze tamo… veća je vjerovatnost da ćete vidjeti skupinu pasa lutalica, ali opet ima I to svoju draž (onu kraljevsku koja je nevjerovatnih dimenzija i minimalno ju je pokretalo valjda 8 konja moćete vidjeti u Palači Normana koja ima gotovo tisuću godina i danas u jednom njenom dijelu zasjeda parlament Sicilije, muzej je, ima jednu od najstarijih crkvi iz doba Rogera II koja je kopletno prekrivena nevjerovatnim mozaicima živih boja…) . U tom užem dijelu grada crkva se naslonila na neku palaču koja graniči sa parkom na čijem je suprotnom kraju neka vila, koja dijeli dvorište sa tvrđavom koja je bočno naslonjena na katedralu koja opet ima luk koji ju spaja sa nekim dvorcem koji je opet naslonjen na neku crkvu, između se ugurala nek mramorna fontana i tako u nedogled, a sve je to poput neke stare torte ukrašeno bezbrojem raznih balkona, kipova, mozaika, palmi, oleandera i stotina malih trgova, neuglednih dućana i raznih radnji koje je teško uopće prepoznati jer velika većina je zatvorena u ovo doba godine teškim hrđavim željeznim roletama. Kada padne mrak Palermo dobije drugačiju sliku, slabo ulično svijetlo pruža pogled tek na koji metar visine, ulice dobiju odsjaj zahvaljujući mrljama ulja i izlizanim kamenim pločama kojima su popločene male uličice I kolnici, restorani slažu svoje terase i ponekad kao npr. u ulici pored našeg hotela nakrca se 5 restorana na svega 20-tak metara I nemate jasno sliku koji stol pripada kojem restoranu. Ako se slučajno tokom dana parkirao neki auto na tome mjestu,nema problema jednostavno ga okruže stolovima. Zanimljivo iskustvo jesti na takvoj tereasi jer konstantno se odvija promet, ljudi hodaju među stolovima i svako malo prozuji neki skuter ili auto, ali to nikome ne smeta, ako treba stol se privremeno premjesti da netko izađe sa automobilom i vrati se nazad, a na parkirno mjesto se složi barem još jedan stol. Cijene hrane nisu velike, pristojno možete jesti za par eura, a postoje I turistički meniji koji imaju nekoliko sljedova jela uz piće, a kreću se od 10-15 eura. Porcije su velike I čovjek sigurno neće ostati gladan. Sicilija mi nije bila neko kulinarsko otkriće, ponekad čudan izbor pomješanih namirnica kao npr. sladoled u hambi pecivu ili pak sirovi šampinjoni sa ribanim sirom I ukiseljenom tunom. Da ne davim dalje, jer o Palermu bi moga pisat satima mogu samo reći vrijedi da ga doživite sami.
__________________
Logika je najjednostavniji način da samouvjereno dođeš do krivog zaključka...http://www.youtube.com/watch?v=L5HXyOgz2YA

Zadnje uređivanje Buda83 : 29.08.2011. at 21:18.
Buda83 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:30.