Natrag   Forum.hr > Društvo > Povijest > Vojna povijest i tehnologija

Vojna povijest i tehnologija Od praćke do ratova zvijezda.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.08.2007., 19:15   #1
Sjeverno korejska vojska

Ako koga zanima, recite, posto sam prilikom boravka u Sjevernoj Koreji kupio brosure Korejske Narodne Armije, uspio napraviti par slika Korejskog hardwarea, Americko-J. Korejskih outposta kod DMZa zajedno sa betonskim zidom, i naravno USS Pueblo zajedno sa nekom nedavno uhvacenom spijunskom americkom(cijom drugom podmornicom.
perokreco is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2007., 19:36   #2
Navodna Americka spijunska podmornica:

perokreco is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2007., 20:02   #3
Quote:
perokreco kaže: Pogledaj post
Ako koga zanima, recite, posto sam prilikom boravka u Sjevernoj Koreji kupio brosure Korejske Narodne Armije, uspio napraviti par slika Korejskog hardwarea, Americko-J. Korejskih outposta kod DMZa zajedno sa betonskim zidom, i naravno USS Pueblo zajedno sa nekom nedavno uhvacenom spijunskom americkom(cijom drugom podmornicom.
A što čekaš? Samo naprijed, što god imaš
__________________
..Tako je dirljiva ta briga neutralnih objektivnih i zabrinutih treba pregovarati za Ukrajinu, rastopim se od te empatije.
Roy is online now  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2007., 14:40   #4
Quote:
perokreco kaže: Pogledaj post
Ako koga zanima, recite, posto sam prilikom boravka u Sjevernoj Koreji kupio brosure Korejske Narodne Armije, uspio napraviti par slika Korejskog hardwarea, Americko-J. Korejskih outposta kod DMZa zajedno sa betonskim zidom, i naravno USS Pueblo zajedno sa nekom nedavno uhvacenom spijunskom americkom(cijom drugom podmornicom.
Majstore bio si u Sjevernoj Koreji? Daj pričaj kako je tamo? Gledao sam prije neki dokumentarac koji je tajno napravio neki sjevernokorejski novinar i predao ga zapadnjacima iz čisto patriotskih razloga da svijet vidi kako se tamo živi i toliko me potresao da nisam dugo mogao doći sebi. Ona djeca koja umiru od gladi i koju odbacuju same obitelji kako bi se uspjele prehraniti, strahota. Na kraju filma rečeno je kako se tom novinaru poslije izgubio svaki trag sa sumnjom da su ga možda vlasti uhvatile dok snima jer je i to kod njih zabranjeno.
sbrbot is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2007., 14:44   #5
Quote:
perokreco kaže: Pogledaj post
Ako koga zanima, recite, posto sam prilikom boravka u Sjevernoj Koreji kupio brosure Korejske Narodne Armije, uspio napraviti par slika Korejskog hardwarea, Americko-J. Korejskih outposta kod DMZa zajedno sa betonskim zidom, i naravno USS Pueblo zajedno sa nekom nedavno uhvacenom spijunskom americkom(cijom drugom podmornicom.
Eh da također je bio jedan dokumentarac koji prikazuje kako u S. Koreji postoje naselja koja su preuređena za strance i turiste. Turisti smiju ići samo u ta naselja, a ne smiju se kretati kamo bi oni sami htjeli po S. Koreji. U tim naseljima svi su dobro uhranjeni, svi imaju zdrave zube, nema prljavštine, ne prosi se na cestama, nema invalidnih, zgrade su uređene, sve je bajno i krasno ... čista propaganda, ali nema šetanja van toga. E sad, ima li u tome istine?
sbrbot is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2007., 00:03   #6
Ove lude Koreance nikako da krene. Jučer ih je opet strefila poplava. Pyongyang je pod vodom, uništena su brojna polja sa usjevima. Zadnji put kada im se to desilo sredinom devedesetih otišlo im oko milijun stanovnika.

Imam neki osjećaj da bi ovaj put ovo moglo biti pogubno za režim. Nešto se osjeti u zraku.
Sinbad is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2007., 09:59   #7
To za turiste... ništa čudno, pa i po SSSR-u nisi smio ići gdje želiš nego gdje te odvedu, a kaj se tiče poplava, gladi i režima-mislim da od toga nebude bilo ništa.

Naime SK režim raspolaže sa preko milju i pol što vojnika što policajaca a oni (i njihove obitelji) su dobro uhranjeni, stambeno osigurani i "sretni" (koliko se u takvom režimu i može biti sretan), stoga mislim da niti ove najnovije nedaće nebudu srušile režim
__________________
VIŠE MESA U BUREKEEEEEEE!!!
Legion drinks his weight, drinks like Richard Burton, dance like John Travolta, now
Legion is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2007., 11:01   #8
Sve to stoji da imaju preko milijun dobro hranjenih i lojalnih policajaca. Ne mislim da bi propast režima mogao doći sa prosvedima na kojima milijunska masa zauzima državne zgrade, poput onog što smo vidjeli u Srbiji, Gruziji i drugdje.

Državni udar bi mogao izvršiti netko iz užeg kruga oko vođe. Tamo postoje ljudi kojima je poznata cijela situacija, sve što se događa vani, katastrofa unutar zemlje i shizofreni položaj u koji je cijeli narod postavljen.

Samo jednog dana na televiziji čujemo da je Dragi vođa bolestan te da do daljnjeg neće moći obavljati svoje dužnosti. Vlast bi preuzeo npr. neki general koji će se zakleti na vjernost starom Juche putu, a u stvarnosti raditi suprotno.

Naravno to je samo moja pretpostavka, ali što se situacija pogoršava postaje sve izglednija. Prije možda godinu dana, ostalo mi je da sam na CNN-u gledao kada su rekli da se u Sjevernoj Koreji nešto čudno događa, da se možda radi o državnom udaru. Naime, na korejskoj izvještajnoj agenciji su javili da će se smanjiti ukupni broj slika Dragog vođe, odnosno da će se neke maknuti. To je protumačeno kao potres u vlasti. Detaljnije o tome ništa ne znamo. Uski krug baš nije poznat vanjskom svijetu.
Sinbad is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2007., 13:00   #9
Nikada mi nece biti jasno tu u Koreji kako ovi koji vode to mogu to raditi u 21 st svom narodu.
Klukas is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2007., 22:45   #10
Gamad totalitaristička, ljudima su isprali mozak. U nekom dokumentarcu (zapadnjačkom) koji je bio prošle godine, stanovnici govore kako su sretni, kako su jaki i te spike. Čuo sam davno na dnevniku da je tamo mobitel zabranjen.
martian is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2007., 23:29   #11
Quote:
perokreco kaže: Pogledaj post
Ako koga zanima, recite, posto sam prilikom boravka u Sjevernoj Koreji kupio brosure Korejske Narodne Armije, uspio napraviti par slika Korejskog hardwarea, Americko-J. Korejskih outposta kod DMZa zajedno sa betonskim zidom, i naravno USS Pueblo zajedno sa nekom nedavno uhvacenom spijunskom americkom(cijom drugom podmornicom.
Jesi vidio što oz zarobljene američke zrakoplovne tehnike po muzejima?
Znam da imaju više američkih zrakoplova.

Hvala
batik is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2007., 23:32   #12
Quote:
batik kaže: Pogledaj post
Jesi vidio što oz zarobljene američke zrakoplovne tehnike po muzejima?
Znam da imaju više američkih zrakoplova.

Hvala
Imaju i USS Pueblo, čak ga se vidi i na Google Earthu.
__________________
Kao prvo, Kur'an odobrava blago udariti ženu u odrećenim situacijama. To je točno! Ali ne da se ženi čini nasilje! - Shady.
Tyndall is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2007., 16:48   #13
Quote:
Tyndall AFB kaže: Pogledaj post
Imaju i USS Pueblo, čak ga se vidi i na Google Earthu.
Pueblo:


Spijunska bezpilotna podmornica:
perokreco is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2007., 16:52   #14
Quote:
martian kaže: Pogledaj post
Gamad totalitaristička, ljudima su isprali mozak. U nekom dokumentarcu (zapadnjačkom) koji je bio prošle godine, stanovnici govore kako su sretni, kako su jaki i te spike. Čuo sam davno na dnevniku da je tamo mobitel zabranjen.
Da, mobitele su nam oduzeli na aerodromu, i vratil kad smo izlazili. Laptope nismo ni pokusavali unijeti.
perokreco is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2007., 00:13   #15
Quote:
perokreco kaže: Pogledaj post
Da, mobitele su nam oduzeli na aerodromu, i vratil kad smo izlazili. Laptope nismo ni pokusavali unijeti.
Da nebi širili kakvu kapitalističku propagandu???
martian is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2007., 10:50   #16
A jeste li imali problema s fotaparatima i da li su vam ograničavali slikavanje pojedinih lokacija?
batik is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2007., 13:22   #17
Quote:
batik kaže: Pogledaj post
A jeste li imali problema s fotaparatima i da li su vam ograničavali slikavanje pojedinih lokacija?
Gledao sam prije par mjeseci dokumentarac na NGC-u.

Lik klekne kako bi slikao ogromni kip Velikog Vodje i vladin sluzbenik, koji ih vazda prati, mu kaze da se pakuje i ide iz zemlje. Niko osim Sjevernokoreanaca ne smije klecati pred Velikim vodjom...

Zapravo, to nije vec
...ska is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2007., 14:34   #18
To nije tacno, nego je lik izbacen jer je slikao odozdo gdje su stopala bila u prvom planu sto je zabranjeno. A mi smo se poklonili velikom vodji sto je i obavezno. A dokumentarac je o Nepalskom doktoru jel tako?
perokreco is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2007., 15:22   #19
Quote:
perokreco kaže: Pogledaj post
To nije tacno, nego je lik izbacen jer je slikao odozdo gdje su stopala bila u prvom planu sto je zabranjeno. A mi smo se poklonili velikom vodji sto je i obavezno. A dokumentarac je o Nepalskom doktoru jel tako?
Da, upravo taj.

Onda su izgleda pogresno preveli na engleski.

Strasan dokumentarac, bas da covjek zahvali Bogu na svemu sto ima, stvarno mi je zao onih ljudi, jos ako ih onaj psihopata povede u rat...
...ska is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2008., 10:53   #20
Razmišljao sam malo o Sjevernoj Koreji...

jeste li ikad čitali Demone od dostojevskog? Uglavnom radi se o nekoj ruskoj zabiti krajem 19. st i revolucjonarima koju pokušavaju tamo uspostaviti čeliju...
uglavnom, s vremenom se pokaže da se radi hrpi psihopata... uglavnom jedan lik je razvio teoriju po kojoj bi 90% ljudi bili robovi, da bi onih 10% mogli napredovati...

Osim toga ovo u koreji više nema veze s komunizmom... usporedio bih to sa spartom

1.5 milj. ljudi koji žive dobro (vlast i vojska) i hrpa neishranjenih robova

ko' i sparta stalno prijete ratom, a biti čim bi izbio rat ekonomija bi im se totalno slomila (bar više nego sad...)
von_ungern is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:12.