Natrag   Forum.hr > Društvo > Povijest > Domovinski rat

Domovinski rat Domovinski rat bez politike

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.09.2009., 01:34   #21
ali nastavi dalje lijepo te je citati....bare su bile ka gutalj dobrog vina u tim danima......
vonpauluss is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2009., 07:48   #22
to su bili stvarno dani ponosa i slave. razumit ćeš da ja neću ovdje sa imenima i prezimenima kriminalaca. ovo je topic o hrabrim ljudima koji su praktično goloruki krenuli u akciju. za ove druge, nek im dragi Bog pomogne.
intervju sa jovanovom (zapovjednikom garnizona JNA) će biti danas, još skupljam neke materijale.
sauruss is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2009., 15:53   #23
Prije intervjua jedna zanimljivost:




DIJELOVI STENOGRAMA RAZGOVORA ADMIRALA
FRIEDRICHA MORETTIJA (admiral JNA koji je držao luku Ploče u blokadi) I VELINA JOVANOVA (zapovjednik garnizona JNA u Pločama)


Jovanov: Ponovno napadaju, tražili su da se predamo da ne bi bilo žrtava, jer su navodno Male bare i Tetinje pale. Koliko ja vidim brodovi su vani izašli, onaj trajekt sa kojeg se pucalo je isplovio i sad neznam da li je on iskrcao neku grupu, verovatno tamo na Tatinju.
Moretti: Ti misliš da su Tatinje pale.
J: Mislim da, da se ne čuje pucnjava.
M: A prema Malim barama.
J: Prema Malim barama ne čujem ništa, jer nemamo veze, samo se čuje pucnjava. O Malim barama ne čujem ništa.
M: Ne znaš da li je Janković isplovio, jel manevriše šta
J: Jok.
M: Nije, još je tu u vezu!!
J: Ja mislim da on ne može ni izići.
M: Ne može izići!!
J: On je blokiran, ima ona sajla, verovatno je ona postavljena na izlazu.
M: Neka tuče po tim remorkerima.
J: O tome ne znam ja, njega ne mogu dobiti, on se meni ne javlja, nema nikakve veze. (...)
M: Jesi li ti s kim razgovarao?
J: Zvao je predsednik izvršnog veća i on je potražio da ne bude žrtava i da se predamo.
M: Pa to ne možemo napraviti i on neka čuva žrtve, da će ga sutra avijacija poravnati.
J: To sam mu ja rekao, nemoj se igrati.
M: Navuć ćemo avijaciju, potopit ćemo sve to sve živo će gorit, nek nas ne diraju, mi smo u kasarnama, nazovi ga, mi smo u kasarnama, mi smo miroljubivi, mi nismo ničim narušili ništa i neka to prekine jer ćemo morati da odgovorimo (...) Kako će ti funkcionisati minska polja.
J: To imam, one dirigovane postavljene su.
M: Mislim da će to odraditi. Čuj ti pokušaj da razgovaraš s predsednikom Izvršnog veća, da ga nagovoriš da prekine, da ne pravi gluposti, dignut ćeš u zrak skladište goriva, sa milion zrna otići će čitavo Kardeljevo reci mu nemoj ga tjerati.
J: Rekao sam mu ja Tatinje ću dignut u zrak a on će biti srušen. (...)
M: Čuj sad će ti za koji minut naletit avijacija, mene interesira tko je na koti 158 Stražbenica.
J: Oni su.
M: Oni jel pucaju.
J: Ne znam ona mi je iznad mene.
M: Jebi ga. Pazi sad, budite u spremnosti, sad će ti naletit avijacija, osvetlit će to i tući će verovatno po toj koti (...) Jel imaš vezu s Jankovićem.
J: Nemam.
M: Reci šta radi, jel izašo.
J: Nije.
M: Jeben ga u glavu, jel se okreće, jel pucaju na njega.
J: Pucaju.
M: Puca li on.
J: Puca.
M: Nek udara sa tim topovima.
sauruss is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2009., 09:36   #24
Mogli bi preimenovati temu u "Zauzimanje vojarni JNA"...

Mene konkretno zanima Istra...
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2009., 12:25   #25
INTERVJU SA VELINOM JOVANOVOM, ZAPOVJEDNIKOM GARNIZONA JNA U PLOČMA
sauruss is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2009., 14:31   #26
odnos dijela ex-jna koji je tada mogao ugroziti zivote tisuca civila u tom gradu je bio za pohvalu. u tom trenutku, na tom mjestu ...

@sauruss : spomenuo si snimke.imas li ista sto bi mogao staviti na youtube? mozda ono s ht-a?
__________________
_ _
_---_---_

sta je to naspram beskraja univerzuma?
anotherguy is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2015., 12:23   #27
https://youtu.be/RsuMSeTfcHY

Na danasnji dan 1991 god.
promaja is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:38.