Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje > Rastave

Rastave Read me first

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.10.2009., 14:36   #1
Kakav roditelj trebaš biti da po mjesec dana ne vidiš svoje dijete?

Kakav roditelj trebaš biti da nevidiš svoje dijete po mjesec dana?! Šta je to u glavi takvih roditelja?
lara32 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2009., 15:39   #2
totalni idiot

ja svog malog vidim svaki drugi vikend (nekad i češće)

ne mogu zamislit da ga ne odem vidit, bez obzira koliko odnos s njegovom mamom bio loš, mislim da to triba zanemarit zbog diteta
Full_Metal_Jacket is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2009., 21:00   #3
Takvi ljudi imaju problema sami sa sobom i u svojoj glavi. I to jako ozbiljnih.
Teško je i užasno za djecu.
Ali ako je netko za to spreman i sposoban - pitam se da li djetetu treba takav roditelj koji će mu uletavati i izletavati iz života svakih par mjeseci.
Prestrašno.
Ali, to su stvarno bolesni ljudi.
__________________
Toliko smo postali jedno da kada jedna od nas plaće, druga osjeća okus soli....
Samojedica is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2009., 23:02   #4
Quote:
lara32 kaže: Pogledaj post
Kakav roditelj trebaš biti da nevidiš svoje dijete po mjesec dana?! Šta je to u glavi takvih roditelja?
Mrtav
Očito da se to ne može zvati roditelj ( osim nekih opravdanih razloga ).
xedos is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2009., 09:34   #5
Mome bivšem je dijete dodjeljeno svaki utorak i četvrtak popodne u sedmici i svaki drugi vikend, bez mogućnosti spavanja kod njega. On dijete vidi jedanput mjesečno, razlog previše posla, kad dođe vikend onda je zauzet nekakvim svojim aktivnostima. Djetetu je 5 godina i nikakav osječaj nema da mu je on otac (razvedeni smo 2 godine). Sada je to kako-tako jer dijete ne pati, ali šta će biti kad odraste, pojma nemam. Bivši i ja nismo u svađi, nebranim mu da ga viđa kad može, ali on je osoba koja sebično gleda samo sebe i sve prilagođava sebi.
lara32 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2009., 09:49   #6
Quote:
lara32 kaže: Pogledaj post
Mome bivšem je dijete dodjeljeno svaki utorak i četvrtak popodne u sedmici i svaki drugi vikend, bez mogućnosti spavanja kod njega. On dijete vidi jedanput mjesečno, razlog previše posla, kad dođe vikend onda je zauzet nekakvim svojim aktivnostima. Djetetu je 5 godina i nikakav osječaj nema da mu je on otac (razvedeni smo 2 godine). Sada je to kako-tako jer dijete ne pati, ali šta će biti kad odraste, pojma nemam. Bivši i ja nismo u svađi, nebranim mu da ga viđa kad može, ali on je osoba koja sebično gleda samo sebe i sve prilagođava sebi.
Ne znači da će tako i ostati, jednostavno neki muškarci su izgubljeni sa malom djecom. Taj odnos se može kasnije popraviti a i ne mora, nema pravila. Gledaj ako ikako možeš pomoći da i sada imaju bliži odnos, ne radi njega već djeteta. A i neki muškarci nisu ni zreli za djecu što se sa godinama može promjeniti. Ja ga ne opravdavam već gledam dobrobit djece.
xedos is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2009., 10:01   #7
Quote:
xedos kaže: Pogledaj post
Gledaj ako ikako možeš pomoći da i sada imaju bliži odnos, ne radi njega već djeteta.
Ne slažem se da bi ona tribala "pomagat", odnosno trudit se da konjina skuži ono šta bi mu tribalo bit normalno. Općenito ne virujen da bi forsiranje nečeg šta on ne želi donilo nešto pozitivno za dite.

Ako mu jednog dana dođe iz guzice do mozga da ima dite - super.
Ako ne onda je možda i bolje za dite da je šta manje prisutan.
Full_Metal_Jacket is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2009., 10:10   #8
A šta radit, pa neću ga valjda ućit kako da bude otac. On nije dijete, ima 33 godine i ako do sad nije sazrio neće nikad, bez obzira sta da mu kazem. Problem je u tome šta je on uvijek u životu gledao sebe i on će takav uvijek bit. Imao je u životu puno više nego što je zasluživao i sve je prihvatio zdravo za gotovo, tako je i sad s djetetom.
lara32 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2009., 10:21   #9
Quote:
Full_Metal_Jacket kaže: Pogledaj post
Ne slažem se da bi ona tribala "pomagat", odnosno trudit se da konjina skuži ono šta bi mu tribalo bit normalno. Općenito ne virujen da bi forsiranje nečeg šta on ne želi donilo nešto pozitivno za dite.

Ako mu jednog dana dođe iz guzice do mozga da ima dite - super.
Ako ne onda je možda i bolje za dite da je šta manje prisutan.
Upravo tako gledam i ja, puno mi ljudi iz okoline govori drugačije, ali sličnu stvar sam imala i s brakom.
Ono malo što je trajalo ja sam ga morala učit kakav bi brak trebao izgledat, dok mu jedan dan nije dosadilo (dosadila mu cila sloboda koju je imao) i dok se nije pokupio i otišao, pa sam mu oprostila da spasim brak i tako još dva puta. Kad sam konačno podnjela zahtjev za razvod, bio je iznenađen, jer je mislio da ga toliko volim da ga nikad neću ostaviti.
Eto takav je i sa djetetom, on misli s tim šta mu je otac da je to dovoljno
lara32 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2009., 10:56   #10
Quote:
lara32 kaže: Pogledaj post
Upravo tako gledam i ja, puno mi ljudi iz okoline govori drugačije, ali sličnu stvar sam imala i s brakom.
Ono malo što je trajalo ja sam ga morala učit kakav bi brak trebao izgledat, dok mu jedan dan nije dosadilo (dosadila mu cila sloboda koju je imao) i dok se nije pokupio i otišao, pa sam mu oprostila da spasim brak i tako još dva puta. Kad sam konačno podnjela zahtjev za razvod, bio je iznenađen, jer je mislio da ga toliko volim da ga nikad neću ostaviti.
Eto takav je i sa djetetom, on misli s tim šta mu je otac da je to dovoljno
Opet okrećete priču na njega kao da vam djete nije bitno. Dajte djetetu šansu da ima oca, kakav god on bio. Ne radi se tu o materijalnom, o vešim ex, već o porebama djeteta na oba roditelja. Pričate o spašavanju braka, o vašim ili njegovim slobodama isl a malo se spominju djeca.
Ni meni otac nije bio pri ruci kad sam htio i nije znao pokazati ljudav ali sam znao da ga imam.
xedos is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2009., 11:18   #11
Quote:
xedos kaže: Pogledaj post
Opet okrećete priču na njega kao da vam djete nije bitno. Dajte djetetu šansu da ima oca, kakav god on bio. Ne radi se tu o materijalnom, o vešim ex, već o porebama djeteta na oba roditelja. Pričate o spašavanju braka, o vašim ili njegovim slobodama isl a malo se spominju djeca.
Ni meni otac nije bio pri ruci kad sam htio i nije znao pokazati ljudav ali sam znao da ga imam.

Naravno da je dite tu najbitnije i nisan ništa drugo ni napisa. Priča od početka se vrti oko njegovog odnosa s ditetom.

Ti oćeš reć da je loš roditelj bolji nego nikakav???
Jer čovik koji nema vrimena za dite je upravo to - loš roditelj!
Full_Metal_Jacket is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2009., 11:24   #12
Quote:
Full_Metal_Jacket kaže: Pogledaj post
Naravno da je dite tu najbitnije i nisan ništa drugo ni napisa. Priča od početka se vrti oko njegovog odnosa s ditetom.

Ti oćeš reć da je loš roditelj bolji nego nikakav???
Jer čovik koji nema vrimena za je upravo to - loš roditelj!
Naravno, i mislim da je loš roditelj bolji nego nikakav (ne mislim na extremno loš)
A nije samo vrijeme provedeno sa djecom ima i pomoraca, ima terenaca itd i ne znači da su loši a vremena za djete nemaju
xedos is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2009., 11:29   #13
Quote:
xedos kaže: Pogledaj post
Opet okrećete priču na njega kao da vam djete nije bitno. Dajte djetetu šansu da ima oca, kakav god on bio. Ne radi se tu o materijalnom, o vešim ex, već o porebama djeteta na oba roditelja. Pričate o spašavanju braka, o vašim ili njegovim slobodama isl a malo se spominju djeca.
Ni meni otac nije bio pri ruci kad sam htio i nije znao pokazati ljudav ali sam znao da ga imam.
Kakvo je to okrećanje priče na njega ako on sam nevidi svoje dijete, kako djetetu dati šansu da ima oca ako taj otac od 12 puta mjesečno šta mu je dodjeljeno vidi dijete 1 put mjesečno!? Ovo nije priča o bivšem, već je ovo priča o ocu koji otac nije, jer nečini ga ocem to što ga je napravio, već ga čini ocem to što ga voli, a kakva je to ljubav.
Ja svoje dijete obožavam i svaki trenutak provodim s njim i volila bi da ga i on obožava na isti način. Brak sam želila spasit upravo radi tog djeteta iako sam bila povrijeđena na 1001 način. Ovdje se neradi o materijalnom ili o slobodi ili bilo čemu drugome. Ovdje se radi o emocijama i ljubavi, čovjeka koji sebe zove otac.
lara32 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2009., 11:37   #14
Quote:
xedos kaže: Pogledaj post
Naravno, i mislim da je loš roditelj bolji nego nikakav (ne mislim na extremno loš)
A nije samo vrijeme provedeno sa djecom ima i pomoraca, ima terenaca itd i ne znači da su loši a vremena za djete nemaju
Jedna je stvar ako je neko pomorac i nema vremena jer ga fizički nema tu, a druga je stvar ako neko neželi nači vrijeme. Kako može živjeti u istom gradu i neviditi dijete po mjesec dana, kakva osoba možeš bit!?
Ja živim s roditeljima i mogla bi iza posla ostaviti dijete njima, ići na kavu, u šetnju, navečer vani itd, ali meni je moje dijete bitnije od svega toga. Ja ga jedva čekam vidit (a vidim ga svaki dan) i provest vrijeme s njim, ako idem u šetnju idem s njim, ako idem na kavu idem s njim, on je dio mene.
lara32 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2009., 11:40   #15
Quote:
lara32 kaže: Pogledaj post
Kakvo je to okrećanje priče na njega ako on sam nevidi svoje dijete, kako djetetu dati šansu da ima oca ako taj otac od 12 puta mjesečno šta mu je dodjeljeno vidi dijete 1 put mjesečno!? Ovo nije priča o bivšem, već je ovo priča o ocu koji otac nije, jer nečini ga ocem to što ga je napravio, već ga čini ocem to što ga voli, a kakva je to ljubav.
Ovo se i ja pitat

lara ja imam identicnu situaciju, samo bih bila sretna da ga vidi bar jednom mjesecno....
Eto sad ga nije vidio od Bozica

I kako da ja pomognem svom sinu kad me pita zasto ga tata ne zeli vidjeti? Kako da mu dam sansu da ga vidi? Umorila sam se moleci svoga ex da redovito vidja djete.... i postigla sam to da me se onda optuzuje da ja njega maltretiram i zelim natrag

Pustila sam sve.
Malom nikada ne pricam nista lose o tati, jednom nek sam prosudi kakav je.
Lukrina is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2009., 11:55   #16
Quote:
Lukrina kaže: Pogledaj post
Ovo se i ja pitat

lara ja imam identicnu situaciju, samo bih bila sretna da ga vidi bar jednom mjesecno....
Eto sad ga nije vidio od Bozica

I kako da ja pomognem svom sinu kad me pita zasto ga tata ne zeli vidjeti? Kako da mu dam sansu da ga vidi? Umorila sam se moleci svoga ex da redovito vidja djete.... i postigla sam to da me se onda optuzuje da ja njega maltretiram i zelim natrag

Pustila sam sve.
Malom nikada ne pricam nista lose o tati, jednom nek sam prosudi kakav je.
Od Božića, uzas!
A pomorac nije i sebe naziva ocem!!!
Moj sin je mali ima 5, tako da još ne pita. Ja sam u početku računala da će sve to ići normalno i čekala sam kad bi bio njegov vikenda da se javi, da izvede dijete vani. Tragično je to, da bi se bivši pomirio i da kaže da se promjenio i da shvača šta je izgubio, a istodobno svoje dijete ne viđa.
Ponekad se pitam jeli glup ili me z...
Ni ja djetetu negovorim ništa ružno, ali mu i nekrijem istinu. Odlučila sam da ću mu sve u životu govorit iskreno, pa bilo to bolno ili ne.
lara32 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2009., 12:10   #17
Quote:
xedos kaže: Pogledaj post
Naravno, i mislim da je loš roditelj bolji nego nikakav (ne mislim na extremno loš)
A nije samo vrijeme provedeno sa djecom ima i pomoraca, ima terenaca itd i ne znači da su loši a vremena za djete nemaju

Nitko nije ni priča o pomorcima, terencima i sl. nego o čoviku koji ne želi nać vrimena za svoje dite!!!
Ako ti dite nije na prvom mistu onda si idiot sebični a ne roditelj.

Ja svog malog jedva čekam ić vidit i teško mi je svaki put kad odlazim.
Znam da nismo svi isti al ako te ne vuče želja da vidiš svoje dite, poigraš se s njim, popričaš itd. onda nisi roditelj

Nikakvo pomaganje, trud ni forsiranje tu ne može pomoć.
Ili postoji želja da vidiš dite, i onda sve dolazi prirodno i bez truda ili ne postoji.
Full_Metal_Jacket is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2009., 12:21   #18
Quote:
Full_Metal_Jacket kaže: Pogledaj post
Nitko nije ni priča o pomorcima, terencima i sl. nego o čoviku koji ne želi nać vrimena za svoje dite!!!
Ako ti dite nije na prvom mistu onda si idiot sebični a ne roditelj.

Ja svog malog jedva čekam ić vidit i teško mi je svaki put kad odlazim.
Znam da nismo svi isti al ako te ne vuče želja da vidiš svoje dite, poigraš se s njim, popričaš itd. onda nisi roditelj

Nikakvo pomaganje, trud ni forsiranje tu ne može pomoć.
Ili postoji želja da vidiš dite, i onda sve dolazi prirodno i bez truda ili ne postoji.
Ne pričam ja konkretno o vašim ex već o stvarima bitnim za djecu. A normalno da je svaki slučaj za sebe.
xedos is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2009., 12:25   #19
Quote:
xedos kaže: Pogledaj post
Naravno, i mislim da je loš roditelj bolji nego nikakav (ne mislim na extremno loš)
A nije samo vrijeme provedeno sa djecom ima i pomoraca, ima terenaca itd i ne znači da su loši a vremena za djete nemaju

Kakav je to ekstremno loš roditelj? Gdje je granica?

Po meni je ekstremno loš kada djete ne vidi skoro godinu dana.

Ja imam dvoje djece, mladje nema pojma sta znaci rijec "tata" jer oca nije nikad vidjelo.

el to ekstremno lose? I mogu li ja onda reci i bolje da ga nemaju?

Mene hvata muka pi pomisli da ce se on jednog dana sjetiti da bi njih mogao vidjati. Iskreno, ja to ne zelim jer mislim da im je bolje da ga ne vide nego da ga vidjaju jednom godisnje.
Ne znam ni dali da kcer ucim da joj je to tata, ne znam ni kako bih ju to trebala naucit? Sa slika? Kao sto ju ucim kako izgledaju pas i konj ?
Lukrina is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2009., 12:29   #20
Quote:
Full_Metal_Jacket kaže: Pogledaj post
Nitko nije ni priča o pomorcima, terencima i sl. nego o čoviku koji ne želi nać vrimena za svoje dite!!!
Ako ti dite nije na prvom mistu onda si idiot sebični a ne roditelj.

Ja svog malog jedva čekam ić vidit i teško mi je svaki put kad odlazim.
Znam da nismo svi isti al ako te ne vuče želja da vidiš svoje dite, poigraš se s njim, popričaš itd. onda nisi roditelj

Nikakvo pomaganje, trud ni forsiranje tu ne može pomoć.
Ili postoji želja da vidiš dite, i onda sve dolazi prirodno i bez truda ili ne postoji.
Pa upravo tako, zar roditelja neko može naučit da bude roditelj, i zar je važnije otić s ekipom na roštilj ili na balun nego izvest dijete s kojim ne živiš vani?!
lara32 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:01.