Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja > Hrvatska i turizam

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.08.2017., 10:29   #4881
Evo, pa ti iznajmljuj bez potrebnih papira i dozvola:
Šok na makarskoj rivijeri: U hotel prepun gostiju, koji je bio rasprodan do rujna, upali djelatnici Carinske uprave pa ga zatvorili i zapečatili
http://www.jutarnji.hr/vijesti/hrvat...atili/6436384/
AndrejaB. is offline  
Old 05.08.2017., 10:47   #4882
Ima rupa u ovoj prici. .
Tip otvorio hotel jos prije par mjeseci, tek sad dosli ga zatvoriti? Trebali su dmah ga zatvoriti, prije prvih gostiju.
Cini mi se da ima tu jos necega sto ne pise u clanku.
Ne branim nikog, ali nesto tu fali. Treba istraziti je li netko dobio mito od gazde itd.
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."

Zadnje uređivanje nasmijanonebo : 05.08.2017. at 11:00.
nasmijanonebo is offline  
Old 05.08.2017., 23:17   #4883
Imala sam last minute rez preko booking.com, danas i sutra, popunjavanje rupe, ja vršim naplatu, otkaz rezervacije moguć do 30 dana prije dolaska, stoji mi u uvjetima, inače se naplaćuje cijeli iznos. Gost se nije pojavio. poslala sam nekoliko poruka , pokušala ga nazvati, izbacuje me
Mogu li uopće šta napraviti? Da bar rezerviram sutrašnji dan, ovako mi je zatvoren kalendar na bookingu. Može li se on pojaviti sutra? Vjerojatno može, ali kako da ja to znam, kad se ne javlja. I mogu li ja ikako do naplate, ne mogu, je li tako?
supergirl1 is offline  
Old 05.08.2017., 23:47   #4884
Quote:
supergirl1 kaže: Pogledaj post
Imala sam last minute rez preko booking.com, danas i sutra, popunjavanje rupe, ja vršim naplatu, otkaz rezervacije moguć do 30 dana prije dolaska, stoji mi u uvjetima, inače se naplaćuje cijeli iznos. Gost se nije pojavio. poslala sam nekoliko poruka , pokušala ga nazvati, izbacuje me
Mogu li uopće šta napraviti? Da bar rezerviram sutrašnji dan, ovako mi je zatvoren kalendar na bookingu. Može li se on pojaviti sutra? Vjerojatno može, ali kako da ja to znam, kad se ne javlja. I mogu li ja ikako do naplate, ne mogu, je li tako?
odmah u 00:01 klikni na nepojavljivanje i kalendar će ti se automatski otvoriti
__________________
"Do what you like. Like what you do. Optimism can take you anywhere."
evelina is offline  
Old 06.08.2017., 00:06   #4885
Ok, ali sta ako se gosti pojave sutra!?
supergirl1 is offline  
Old 06.08.2017., 08:46   #4886
Quote:
supergirl1 kaže: Pogledaj post
Ok, ali sta ako se gosti pojave sutra!?
onda ga primiš ako je slobodno, a ako nije neka prošeta - nema nikakvih penala

i da, ukoliko ne primate kreditne kartice, nema načina da se naplatiš za tu rezervaciju; što misliš zašto se ne javlja;

nadam se ipak da su se pojavili inoć i da ti neće ostati prazno
__________________
"Do what you like. Like what you do. Optimism can take you anywhere."
evelina is offline  
Old 06.08.2017., 09:06   #4887
Nisu se pojavili. Najradije bih ga pljusnula, za nekulturu. Još mi je poslao dan prije poruku može li check in u 10 h i žurila s čišćenjem i poslala mu poruku u 11 30 h da može ući, i čekala, čekala cijeli dan. Tek sam se navečer otišla okupat. Talijani, ko drugi
supergirl1 is offline  
Old 06.08.2017., 11:08   #4888
Quote:
supergirl1 kaže: Pogledaj post
Nisu se pojavili. Najradije bih ga pljusnula, za nekulturu. Još mi je poslao dan prije poruku može li check in u 10 h i žurila s čišćenjem i poslala mu poruku u 11 30 h da može ući, i čekala, čekala cijeli dan. Tek sam se navečer otišla okupat. Talijani, ko drugi
Na tvom mjestu ja bi mu bacio bubu u uho pa neka se malo razmišlja. Ako nisi vidjela, pogledaj šta sam ja napravio (neki dan sam na temi ''iskustva s gostima'' napisao duži post).
Nije garancija da će išta platiti, nejvjerojatnije neće, ali da će neko vrijeme razmišljati o mogućim posljedicama toga što je napravio - hoće

Nemoj pasti bez ispaljenog metka.
__________________
p-u-t-o-p-i-s-i
aaston is offline  
Old 06.08.2017., 16:13   #4889
Joj aastone tebe sam se prvo sjetila, jer sam baš jučer to čitala! Nemam adresu lika, samo ime i prezime!
Poslao mi je jutros poruku samo sorry što nismo jučer došli, imao sam problema na granici zbog dokumenata i nije mi telefon radio. Baš! Ni njegovoj ženi vjerojatno, četvero ih je trebalo doći, još ako su djeca školske dobi, imaju svako bar po mobitel. Odgovorila sam mu da nije fer što mi se nije javio barem porukom i da je app bio rezerviran za njega i da mi duguje cijenu apartmana za jučer. Nije se više javio. Znam da to mogu objesiti mačku o rep, ali ako je malo glup, možda se malo zabrine. Našao je jeftinije,100% sam sigurna, moj je dosta skup, ali šta si ga rezervirao!?
supergirl1 is offline  
Old 06.08.2017., 16:20   #4890
Imam još jedno pitanje: naplaćujem sama 1 app , (3.godinu) i booking mi šalje "invoice "za proviziju, uvijek u kunama.
7.mjesec počeli iznajmljivati novi app, ja isto naplaćujem, za njega mi došla "faktura" za proviziju u eurima!
Je li to po novome ili se zabunili, koja je to fora, trebam li onda to pl u eurima, i koja je provizija, ako da?
supergirl1 is offline  
Old 06.08.2017., 18:28   #4891
Preporučujem svima da izbjegnu kamp Uvala Slana u Selcu, na ulazu radi tip koji glumi zatvorskog čuvara, ja se bio prijavio i odnio mu prijavu da mi digne rampu a on nije vjerovao već je išao provjeravati na recepciju. Neki drugi mi je pak nekoliko sati poslije stavio obavijest da će mi ukloniti auto s parcele ukoliko se ne prijavim, uglavnom luda kuća tamo, drveća nema uz plažu da se može skloniti od sunca tako da sam popizdio i navečer otišao, nisam platio jer nije radila recepcija i javio sam se tom drugom tipu na ulazu jer rade trojica čini mi se , ali sam ih drugi dan zvao da mi pošalju broj računa na mail da mi pošalju račun za tih par sati parkinga jasno poslali su i za noćenje uz prijetnju policijom ako ne platim. Uglavnom nekulturno, jadno i primitivno.
Gustavo is offline  
Old 07.08.2017., 07:40   #4892
Kako na b.c stoji da je bor. pristojba uklj u cijenu isto tako i wi fi i parking, a piše da su mogući za goste dodatna plaćanja da li je moguće dat gostu u apartmanu info da je dužan platiti za svako noćenje po 0,25€ za paušalni porez.
Tako bi na dan dobio 2 € kojima bi podmirio porez.
Iskustva mišljenja Hvala
__________________
poslato sa mog građevina poslovnog TCL 20Y ( A1 alpha 21)
kontrolorKvalty is offline  
Old 07.08.2017., 09:09   #4893
Sumnjam da bi ti to inspekcija blagonaklono gledala, naplaćivanje poreza koji je tvoja obaveza nije nešto što možeš prebaciti na gosta. Čišćenje npr. jest, stvari koje se tiču same usluge. Evo sa vi platite moj paušal nije.
Kexx is offline  
Old 07.08.2017., 12:52   #4894
Pozdrav ljudi. Trebao bi iskustva ili mišljenje kolega koji imaju kraće boravke s hrpom chek-ina (Zagreb i ostala mjesta na proputovanju)

Naime, sve više mi se događa da se gosti (booking.com, Air mi ne stvara problem) najave za chek-in oko 21. Čekamo, nitko se ne pojavljuje. Nitko ne javlja ništa. Onda šaljem SMS. Ništa. Onda zovem, i javlja se s druge strane "Lola" i ladno veli da dolazi u 02:00.

Sinoć je kulminiralo, moram na posao, gostiju nema. Ne javljaju se. Onda jave dolaze u 02:30. Meni žao, imaju djecu, sredim s njima da sami uđu. I jutros me na check-outu bezobraznik zove i traži još i popust. Uništio mi planove za nedjelju poslijepodne, kasnio na posao i radio cijelu noć zbog njega i sad me još ima obraza pilati za popust jer u studio apartmanu gdje je boravio kauč nije bio namješten za spavanje (kako i uvijek bude, posteljina stoji spremna u ormaru jer je zamišljeno da normalni gosti tu sjednu tokom dana i gledaju TV).

Dakle, razmišljam uvesti da se svaki chek-in iza 22 plaća. Više da ih odbijem od navedene ideje nego da na tome zaradim. Ima netko iskustva s takvim postavkama?
Fishkal is offline  
Old 07.08.2017., 13:16   #4895
Mi smo isto u zoni tranzitnog turizma/kraceg boravka, i cesto imamo jako kasne check in, pogotovo kad gosti rezerviraju doslovno pola sata prije i to npr. u ponoc .
Nemamo ogranicenja i ne naplacujemo dodatno.


U sjev. Italiji mnogi app naplacuju kasni check in (od 22 h nadalje).
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."
nasmijanonebo is offline  
Old 07.08.2017., 13:24   #4896
Ja isto imam kratke boravke, osim u 7 i 8 mj kad stavim min 3 dana. Bookingovi me gosti izluđuju jer obično ignoriraju mailove, sms ove, ali ne mogu reći da smo tako dugo čekali, uglavnom dođu najdalje do 23h, sve ovo iza kod mene ni ne dolazi u obzir zbog djece.
Je li uopće moguće staviti naplatu za late check in na bookingu? I nervira me kako to da airovi gosti se javljaju a njihovi ne? U čemu je problem? Kako god, ja sam odlučila da više nikoga ne čekam, ako se ne jave zvat će oni mene, ja sam doma i treba mi vremena dok dođem
jagoda1711 is offline  
Old 07.08.2017., 13:30   #4897
Uobičajeno je vanka da se kasni check in dodatno plaća, neki čak imaju različite tarife za različite ure. Npr. od 20-22 jedna cijena, 22-24 druga cijena, 24-02 treća itd. neki već od 18 kreću s naplatom kasnog check ina.
Kexx is offline  
Old 07.08.2017., 13:44   #4898
Quote:
jagoda1711 kaže: Pogledaj post
Ja isto imam kratke boravke, osim u 7 i 8 mj kad stavim min 3 dana. Bookingovi me gosti izluđuju jer obično ignoriraju mailove, sms ove, ali ne mogu reći da smo tako dugo čekali, uglavnom dođu najdalje do 23h, sve ovo iza kod mene ni ne dolazi u obzir zbog djece.
Je li uopće moguće staviti naplatu za late check in na bookingu? I nervira me kako to da airovi gosti se javljaju a njihovi ne? U čemu je problem? Kako god, ja sam odlučila da više nikoga ne čekam, ako se ne jave zvat će oni mene, ja sam doma i treba mi vremena dok dođem
Booking ima tu opciju naplate kasnog check in i jos razne opcije, tu mi je puno bolji od aira u pitanju kreiranja cijena i ponuda.. Nama vecina javi na vrijeme, Madjari i Ameri su najodgovorniji, Nijemci najneodgovorniji. (osim iznimaka).
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."
nasmijanonebo is offline  
Old 07.08.2017., 13:54   #4899
Zvao sam Booking.com, i može se namjestiti da se check-in nakon određenog vremena naplaćuje.

I meni se dogodi da tipa u 20:30 dobijem rezervaciju za tu istu večer. I zbog fleksibilnosti oko mnogih stvari imamo jako dobru popunjenost. Al brate, previše je previše.

Meni je neshvatljivo da voziš familiju s djecom. Kasniš jedno 5 sati na najavljeni check-in, i ne informiraš se uopće o smještaju. Ne nazoveš, ne ispričaš se. Ne odgovoriš na SMS. Samo se voziš ko gluha svinja. Meni je to nepojmljivo. Zadnjih tjedan dana dva takva primjerka.

Nešto moram napravit jer mi je check-in postao veći problem od čišćenja svaki dan.
S airovim gosti,a je tako lagana komunikacija, al ekipe s bookinga ima za koje nisam siguran kako prežive doma, kamo li u stranoj zemlji.
Evo i danas, dolaze dvoji gosti. Ovi preko aira javili oprilike vrijeme, i dogovorili da još pošalju poruku kad su blizu. Bookingovi ne reagiraju na poruke preko bookinga ni preko SMS. Jedni i drugi iz Nizozemske.

Ne znam, nisam pametan kaj najbolje napraviti.
Fishkal is offline  
Old 07.08.2017., 14:25   #4900
Da niste toliki robovi recenzija kao sto jeste, postavili bi neka cvrsta pravila kojih bi se gosti drzali ili produzili dalje.
Treba biti korektan, ali trpiti bas svasta....
__________________
p-u-t-o-p-i-s-i
aaston is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:15.