Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija > Psihokauč

Psihokauč Prozac Nation

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.09.2014., 19:50   #221
haahaha.. trollo sam vas malo.. (da nebi mislili da sam lud)
Miriam Bucknell is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2014., 16:43   #222
Zvuči kao možda neko sprdanje, ali stvarno ljudi ozbiljno doživljavaju te lajkove, i to ne klinci već ljudi u kasnim 20-tima, 30- tima, kao da su poludjeli. Ako ne lajkaš kao ljubomoran si i zavidan, ako lajkaš mogu krivo protumačiti taj lajk i svašta još. Najbolje bi bilo kad bi se za slike ukinuli lajkovi, znači ili komentar ili ništa.

Brijem da onda ljudi ne bi bili toliko opsjednuti stavljanjem slika. Općenito sve to oko iščekivanja jebenog lajka mi ide na klinac, radi od ljudi debile i narušava odnose,da ovo što ja pišem djeluje debilno i kad ja čitam, ali to je uistinu tako, možda drugdje ne, ali u našoj sredini da.
black fairy is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2014., 20:54   #223
Quote:
black fairy kaže: Pogledaj post
Zvuči kao možda neko sprdanje, ali stvarno ljudi ozbiljno doživljavaju te lajkove, i to ne klinci već ljudi u kasnim 20-tima, 30- tima, kao da su poludjeli. Ako ne lajkaš kao ljubomoran si i zavidan, ako lajkaš mogu krivo protumačiti taj lajk i svašta još. Najbolje bi bilo kad bi se za slike ukinuli lajkovi, znači ili komentar ili ništa.
Brijem da onda ljudi ne bi bili toliko opsjednuti stavljanjem slika. Općenito sve to oko iščekivanja jebenog lajka mi ide na klinac, radi od ljudi debile i narušava odnose,da ovo što ja pišem djeluje debilno i kad ja čitam, ali to je uistinu tako, možda drugdje ne, ali u našoj sredini da.
Ja sam se zato i odlogirala s face-a
sudoku22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2014., 04:47   #224
I ja, ali zato ti "lajkači" jedva da ti odgovore na poruku kad im pošalješ na mob., a tek prvi da bi se javili nema šanse, skroz su u fejsu i ako ga nemaš za njih ne postojiš.
black fairy is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2014., 16:52   #225
Ja još čekam da naiđem na zgodnu curu koja će mi u razgovoru reći da je zatvorila facebook jer je shvatila da je to gubitak vremena i bespotrebna opsesija i da skupa mrzimo facebook. to će bit ona prava.
Miriam Bucknell is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2014., 18:59   #226
proći će joj zgodnoča dok ona visi na fejsu.

smatraj to kozmičkom pravdom.
JustOnPaper is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2014., 21:37   #227
Upravljaju li društvene mreže našim životima?

Quote:
Pro i contra


Manje stresa i više samopuzdanja

Istraživanja o društvenim mrežama proučavaju kako njihovo korištenje utječe na naš društveni život, proizvod ili reputaciju vaše tvrtke, no rijetko se govori o učincima Facebooka i Twittera na naše tijelo i um.

Jeste li se ikad zapitali do kakvih kemijskih reakcija dolazi svaki put kad otvorite Twitter ili kako korištenje interneta utječe na naš mozak.

Većinu simptoma već smo i sami primijetili jer velik broj ovisnika o mreži ne može provesti više od 10 minuta bez provjeravanja e-maila ili inboxa na društvenim mrežama.

Ipak, pojedina istraživanja pokazuju kako društvene mreže mogu pozitivno utjecati na naše psihofizičko stanje.

Jeste li znali kako:

- Twitter djeluje kako ispušni ventil kad je riječ o stresu.
Istraživanja su pokazala kako se tijekom korištenja Twitterom povećava razina hormona oksitocina koji je poznat po svojim umirujućim učincima.

- Svaki put kad dobijemo obavijest o aktivnostima na društvenim mrežama, aktivira se centar zadovoljstva u mozgu (nucleus accumbens) jednako kao i tijekom hranjenja ili vođenja ljubavi

- Društvene mreže pomažu u stvaranju adrenalina

- Istraživanje sveučilišta Cornwell pokazalo je kako su studenti osjećali bolje te imali više samopouzdanja nakon vremena provedenog na Facebooku, nego nakon tradicionalnih vježba za podizanje samopouzdanja

- Britanski Guardian proveo je istraživanje medu 2000 osoba u Ujedinjenom Kraljevstvu i otkrio kako korištenje društvenih mreža ljude čini sretnijim nego što to čine obitelj, novac ili prijatelji

- Kad je riječ o komunikaciji između vodećih svjetskih brandova i njihovih korisnika, čak 55% komunikacije na Twitteru bilo je pozitivno intonirano

- Facebook i ostale društvene mreže sramežljivoj djeci omogućuju socijalizaciju koja inače ne bi bila moguća zbog koje će lakše prebroditi probleme u komunikaciji licem u lice




Negativan utjecaj na svijest o vlastitoj sreći

Iako se mnogi korisnici društvenih mreža njima služe kako bi ostali u kontaktu s prijateljima i obiteljima na drugom kraju svijeta, postoje istraživanja koja dokazuju kako nas društvene mreže često udaljavaju od stvarnog kontakta te mogu dovesti do štetnih učinaka.

To je pitanje često u središtu debata brojnih sociologa, a sami rezultati najčešće su puni prijepora obzirom da se provode samo na mladoj populaciji.

Znanstvenici Fabio Sabatini i Francesco Sarracino sa sveučilišta u Rimu i Luksemburgu proveli su istraživanje nad 50.000 ispitanika u 24.000 kućanstava u Italiji kako bi otkrili kako korištenje društvenih mreža utječe na njihovo psihičko zdravlje.

Istraživanjem se htjelo otkriti utječe li i na koji način korištenje društvenih mreža na poimanje vlastite sreće i blagostanja.

Ispitanici su morali odgovoriti na pitanje 'Koliko ste u cjelini zadovoljni svojim životom' ocjenom između 1 i 10, pri čemu je 1 potpuno nezadovoljan,a 10 potpuno zadovoljan. Pritom su morali i objasniti svoje navike o korištenju društvenih mreža.

Prikupljeni su podaci o tome koliko se često ispitanici nalaze s prijateljima i smatraju li kako se ljudima može vjerovati. To je autorima istraživanja omogućilo da istraže odnos između te dvije komponente te su došli do zaključka kako su kontakti licem u lice pozitivno utječu na stvaranje povjerenja medu ljudima, a samim time i na svijest o vlastitoj dobrobiti.

Budući da komunikacija na društvenim mrežama ne podrazumijeva 'stvarni' kontakt, povjerenje se teže uspostavlja što negativno utječe na svijest o vlastitoj sreći i blagostanju.

- Korištenje društvenih mreža povezano je s manjim stupnjem socijalnog povjerenja, tvrde znanstvenici.

Sabatini i Sarracino ističu i negativne učinke diskriminacije i govora mržnje na društvenim mrežama te tvrde kako se umjerenije korištenje može dovesti do povećanja blagostanja.
__________________
T. 20.11.2004.-1.12.2013. S. 2014?-7.1.2023. Sometimes maybe good, sometimes maybe shit
JKD01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2014., 23:43   #228
Osobe koje su željne lajkova očito imaju manjak samopouzdanja.
__________________
Izbjegavaj nevolje skinut će ti glavu.
Gangster Boss is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2014., 14:41   #229
Probahatio je fejs mnoge ljude, tj. valjda pokazao kakvi su. Ne treba generalizirati, ima i normalnih, ali neki su mi se tako zgadili.
black fairy is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2014., 16:23   #230
Nemam profil na fejsu, ali imam tu na forumu.
I super je jer sam ovdje anoniman, bar donekle, i mogu se povezivati s ljudima koje ne znam po imenu, prezimenu i faci.
A to mi daje jedan dodatan čar i neizvjesnost u mogućem kasnijem sklapanju poznanstava ili prijateljstava.
Flissiicoo is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2014., 00:26   #231
Pa je, ali putem foruma se ne mogu najesti lajkova, u tome je problem.
black fairy is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2014., 08:16   #232
Quote:
Flissiicoo kaže: Pogledaj post
Nemam profil na fejsu, ali imam tu na forumu.
I super je jer sam ovdje anoniman, bar donekle, i mogu se povezivati s ljudima koje ne znam po imenu, prezimenu i faci.
A to mi daje jedan dodatan čar i neizvjesnost u mogućem kasnijem sklapanju poznanstava ili prijateljstava.
Slažem se.
Afro Dita is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2014., 23:17   #233
Ello anti network

Neke stavke mi se sviđaju glede ovih, tko zna.
kukurice is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2014., 23:12   #234
fejs ne govori sve o osobi ali govori dosta toga, daje snažne indicije o osobi.

jednostavno, tvoj život se mora na ovaj il onaj način preslikat i na fejs, ak si ekstrovertiran, društven, krećeš se u širokom krugu ljudi, to će se preslikat sa velkim brojem prijatelja, lajkova i komentara na fejsu.

ima i frikova, koji dodaju random ljude pa imaju 500 prijatelja no dovoljno je pogledati fejs zid i kolki broj lajkova i komentara dobije objava osobe. tj. dal mu ti svi prijatelji zbilja i komentiraju objave, tako se najbolje vidi dal osoba dobro pozna te ljude ili ne, neće ti stranac komentirati nešto.

notificationsi na fejsu su poput droge, svi volimo vidjet taj znakić, eto sama psihologija kaže da djeluju stimulirajuće poput vođenja seksa.

ljudi smo socijalna bića, svi trebamo neku vrst odobrenja okoline i koji je bolji način za to od ogromnog broja lajkova i komentara?

baš slučajnost da svi koje imam na fejsu, koji dobiju po 80 lajkova po slici, 30 komentara, u životu su upravo i takvi, okruženi velkim brojem prijatelja, poznanika, kreću se u velkom krugu ljudi?
instruktorxp is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2014., 23:24   #235
ovo za lajkove koliko sam ja skužila je stvar reciprociteta, lajkam ja tebe, lajkaš ti mene. tako da ti koji dobijaju puno lajkova su jednostavno i samo veliki lajkači a to govori samo jednu stvar sigurno a to je da provode puno vremena na fejsu i stvaranju slike tamo. ovo ostalo da su društveni itd, to nije time dokazano

a općenito društvene mreže su problem i više su otuđile ljude nego zbližile. paradoksalno je da su se ljudi takvim ubrzanjem komunikacije udaljili, umjesto zbližili. zato što je takva komunikacija umjetna i stvara iluziju bliskosti
roziukrasi is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2014., 23:28   #236
Quote:
_Golubica_ kaže: Pogledaj post
Ja sam primjetila baš obrnuto... ljudi koji žive punim plućima,nemaju fejs. Odnosno nemaju vremena za fejsanje. S druge strane ljudi koji imaju neki kompleks ili nisu dovoljno samopouzdani,stalno se nekom dokazuju pokazujući kako im je život zabavan.

Evo dva primjera:

1.Imam par poznanica koje imaju fejs ali nisu aktivne na njemu. Čovjek gledajući njihove profile stječe dojam da su ultra dosadne,da nemaju frendova i da jadne čame negdje same. Baš nedavno sretnem ja jednu od njih,a ona sa djetetom! Pitam ju pa jel to tvoje,pa kad si se udala...ukratko na fejsu nije promjenila prezime,ni objavila sliku vjenčanja niti djetata (ili ih mi ostali ne možemo vidjeti) A ona na to meni veli: pa stvarno ispada da ne postojim ako niš ne objavim na fejsu.

2. Moja frendica koja je opsjednuta fejsom i lajkovima,odemo van: prvo ide fotkanje i tagiranje tj lociranje mjesta na mobu za fejs a onda zabava. Već mi počelo to ić na živce i pitam ju pa čemu to,a onda veli da si ne može pomoći. I da ne objavi to na fejsu,da bi ispalo da nigdje nije bila te večeri.Jadno
ma ne mora značiti da jedni i drugi žive ili ne žive punim plućima, ima svega. al je sigurno da onaj ko počne postati slike i biti aktivan na fejsu, da ga to vrlo brzo uzme tj. navuče se, kao i igrice
roziukrasi is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2014., 23:53   #237
jedna stvar je činjenična

nitko od nas nije imun na lajkove, možemo mi tu trkeljat kak je to bezveze no svakome od nas je drago vidjet kad nam ljudi lajkaju nešto, objavimo nešto i čekamo da se lampica za notificationse počne palit
instruktorxp is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2014., 01:23   #238
Quote:
instruktorxp kaže: Pogledaj post
jedna stvar je činjenična

nitko od nas nije imun na lajkove, možemo mi tu trkeljat kak je to bezveze no svakome od nas je drago vidjet kad nam ljudi lajkaju nešto, objavimo nešto i čekamo da se lampica za notificationse počne palit
Zavisi od koga je lajk i u kojem kontekstu.

Ako dodam 2000 random prijatelja,objavim neki Rozgin stih i za taj status dobijem 100 lajkova od random ljudi onda mi to ne znači ništa.

Ako napišem neki status o ozbiljnoj temi koji je duži od 2-3 rečenice i onda dobijem nekoliko lajkova od ozbiljnih pametnih ljudi a ne cajka sponzica i seljobera onda će mi tih nekoliko lajkova puno više značiti od onih 100 u prvom primjeru (iako fb baš i nije mjesto za ozbiljne statuse i ozbiljne teme,fejsbuk je više mjesto za pumpanje ega ljudima nesigurnim u sebe)
chago1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2014., 08:02   #239
Quote:
instruktorxp kaže: Pogledaj post
ima i frikova, koji dodaju random ljude pa imaju 500 prijatelja no dovoljno je pogledati fejs zid i kolki broj lajkova i komentara dobije objava osobe. tj. dal mu ti svi prijatelji zbilja i komentiraju objave, tako se najbolje vidi dal osoba dobro pozna te ljude ili ne, neće ti stranac komentirati nešto.
Da, ima pojedinaca koji tako rade. Sa druge strane, ima pojedinaca koji će dodati 500 poznanika iz škole, poslovnog okruženja, putovanja, druženja itd. Ne zato jer ih smatraju prijateljima, već samo da ih mogu lako kontaktirati ako to zatrebaju.
__________________
Od sreće do uspjeha - savjeti i inspiracija za bolji život
zoki89 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2014., 10:59   #240
Quote:
roziukrasi kaže: Pogledaj post
ovo za lajkove koliko sam ja skužila je stvar reciprociteta, lajkam ja tebe, lajkaš ti mene. tako da ti koji dobijaju puno lajkova su jednostavno i samo veliki lajkači a to govori samo jednu stvar sigurno a to je da provode puno vremena na fejsu i stvaranju slike tamo. ovo ostalo da su društveni itd, to nije time dokazano

a općenito društvene mreže su problem i više su otuđile ljude nego zbližile. paradoksalno je da su se ljudi takvim ubrzanjem komunikacije udaljili, umjesto zbližili. zato što je takva komunikacija umjetna i stvara iluziju bliskosti
Baš.
Ljudi više neznaju niti kominicirat.
Otiđu na kavu i onda tipkaju po fejsu. Grozno. Ili kada se zbog toga raspadaju veze, brakovi.
__________________
The truth is you don't know what's going to happen tomorrow. Life is a crazy ride, and nothing is guaranteed.
lexi3 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:04.