Natrag   Forum.hr > Razno > Baš razno

Baš razno Teme za koje još nije otvoren specijalizirani podforum.
Podforumi: Kolekcionarstvo, Quizorama.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.03.2012., 12:35   #1
Povrat PDV-a na robu kupljenu u BIH

Našao sam informaciju na internetu da se moze ostvariti povrat pdv-a na robu kupljenu u BIH ako je iznos veci od 100 konvertibilnih maraka samo me zanima dali tko zna na koji način se to ostvaruje?
stazmania is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2012., 14:18   #2
Quote:
stazmania kaže: Pogledaj post
Našao sam informaciju na internetu da se moze ostvariti povrat pdv-a na robu kupljenu u BIH ako je iznos veci od 100 konvertibilnih maraka samo me zanima dali tko zna na koji način se to ostvaruje?
U trgovini uzmeš račun i kažeš prodavačima da želiš povrat. Oni ti popune zahtjev za povrat, iskopiraju osobnu i onda to sve skupa predaš na bosanskoj carini prilikom izlaska iz BIH. Moraš odmah isti dan, inače ti ne vrijedi. Carina ti ovjeri zahtjev i onda slijedeći put kad ideš u BIH odeš opet u trgovinu gdje si obavio shoping i oni ti isplate pdv. Naravno, moraš imati taj ovjereni zahtjev i mislim da ti je rok za povrat 3 mjeseca.
__________________
wtfomglolnvm
MiNa8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2015., 18:32   #3
Jel ovo još ovako funkcionira ili se nešto promijenilo u međuvremenu?
__________________
Dalibor
gvozdano is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2015., 22:15   #4
Jok, sve isto kao i prije... Živim na granici, pa često koristim povrat sa obe strane.
Metal is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2016., 13:19   #5
A jel npr kad kupim nesto u Fisu u Brckom moram bas tamo ici po povrat ne mogu npr u Bingu u Orasju dignuti povrat? I jel se moze negdje u Hr dignit ta lova
barricade is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2016., 15:41   #6
Ne, samo u trgovini u kojoj je obavljena kupovina.
Metal is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2016., 15:44   #7
ja ne razumijem zasto to drzava dopusta ja odem u bosnu, ili neko iz bosne kod nas, kupi nesto i dobije taj proizvod umanjen za25%, ili koliko je kod njih,ako si stranac ne trebas placati PDV, u cemu je caka
deveti- is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2016., 17:20   #8
U biti, zašto bi stranac plaćao porez drugoj državi...
Metal is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2017., 21:46   #9
Quote:
Pozdrav, bio sam u BIH i doživio neke neplanirane situacije.

1) Gledao sam cipele, koštale su 120 KM, prodavačica mi je rekla da oni ne vrše povrat PDV-a. Znači ona nema SL-2 obrazac, ne namjerava ništa popunjavati i mogu se slikat, ako želim platiti onda platim 120 KM, ako ništa doviđenja.

2) Situacija u drugoj trgovini, trgovac veli da vraća PDV ako je roba preko 200 KM. Pitam ja zar nije 100 KM donja granica, veli on da je njegova dobra volja da li će vršiti povrat PDV-a, i da je on sam odredio 200 KM granicu.


E sad imam pitanje, da li je svaki trgovac OBAVEZAN izdati SL2 obrazac za povrat PDV-a, ako račun prelazi 100 KM?

Meni to sve kod njih izgleda kao divlji zapad, oni kad moraju izdati fiskalni račun im se smrkne pred očima, a vraćeni PDV im je ustvari novac koji oni opće nisu imali namjeru uplatiti kao PDV nego uzeti sebi.
Može li netko ovo komentirati?
alcro is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2017., 11:10   #10
Nekoliko sam puta koristio povrat i nisam imao s tim problema, jednom mi je receno jedino da ne mogu dobiti povrat ukoliko mi oni izvrše dostavu na kucnu adresu (radilo se o glomaznom namještaju), sto je donekle i logicno. Mislim da se tu prodavaci prave grbavi.
wawrinka1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2018., 15:45   #11
Kako stoje stvari sa kupnjom laminata u BiH tj. da li se količina 60m2 smatra kao uvoz roba nekomercijalne naravi?

Našao sam isti dekor i proizvođača u BiH i cijena je dolje 35% povoljnija nego u HR tako da se isplati otići.

Obzirom da je ukupna vrijedost za 60m2 oko 4380,00kn a dozvoljeni je uvoz 2200,00kn po putniku da li je moguće podijeliti račun na dvije osobe istog kućanstva i izbjeći plaćanje PDV-a?
Ico_Zg is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:48.