Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje > Rastave

Rastave Read me first

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.11.2004., 11:33   #21
seti, to ti ne znaci nista. I nitko nije znao unaprijed niti moze znati.
Moze ti se poklapati super 10 godina, u jedanaestoj sve otici dovraga.
Ljudi se mijenjaju ili ti tocno znas da ces i za x godina biti ovakav ili onakav?
Veza/brak je jednostavno uvijek rizik.
No ti se i tak ne mislis zeniti, a tak ziheraski pogotovo nemas sanse jer garancije nema. Nikad.
__________________

Biti razuman medju ludjacima je ludost za sebe.
Gospon Pes is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2004., 11:37   #22
Quote:
Gospon Pes kaže:
seti, to ti ne znaci nista. I nitko nije znao unaprijed niti moze znati.
Moze ti se poklapati super 10 godina, u jedanaestoj sve otici dovraga.
Ljudi se mijenjaju ili ti tocno znas da ces i za x godina biti ovakav ili onakav?
Veza/brak je jednostavno uvijek rizik.
No ti se i tak ne mislis zeniti, a tak ziheraski pogotovo nemas sanse jer garancije nema. Nikad.
Žene... su rizik. Utopiš se u njihovim velikim očima. Zaboraviš tko si. A onda te pojedu. Ali nije loše bit pojeden. Plivati u ždrijelu kita!

Žene... su majke...

Žene ... su šopingholičarke.

Žene ... migaju!
__________________
dr. Lebowski
walter is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2004., 11:55   #23
pesica, uoci da sam rekao "...da ste bitno drugaciji" a ne "da niste potpuno isti". jedno je kad se neko promijeni nakon 10 g braka, za ocekivati je da ce se oboje promijeniti damnit. problem je ako u startu ne uocis krupne razlike. nakon 10g moze se dogoditi i da ti neko postane dovoljno vazan da se i prilagodis. idealiziram, romantik

to sto je Ona007 napisala da je "vidjela da su nam se zivotni putevi i ciljevi najednom poceli razilazit, ono fundamentalno" meni se vise cini da znaci "NAJEDNOM sam vidjela da su nam se zivotni putevi i ciljevi poceli razilazit, ono fundamentalno" - jednostavno ne vjerujem u takve drasticne zaokrete. prije u iznenadno progledavanje u stvarno stanje stvari. a to se onda pretpostavljam u vecini slucajeva moglo vidit dovoljno rano, prije prstenovanja.

konkretno, hocu rec da nikad ne bih zavrsio, i necu ako sme se nest pita, sa nekom koja onak, fundamentalno, ne dijeli moje zamisli oko toga sta je cool u zivotu. planine npr su vrlo i to je tak. ak nece gore sa mnom, e pa zdravo
seti is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2004., 12:09   #24
Srećom pa sam uvijek imala snage otići.
Anastasia is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2004., 12:09   #25
Re: Prekidanje braka/veze i razlozi za to

Quote:
Ona007 kaže:
Dakle, pitanje je sad:
Sto radite kad se osjetite sputani brakom/vezom, kad se osijecate zrtvama istih, sto vas najvise frustrira i da li razmisljate o iniciranju prekida?
I ja sam prosao slicnu rastavu pa znam kako je to.

Nakon 10 godina sto hodanja sto braka dosli smo do kraja... Zadnjih godinu dana braka je nestalo svega, ljubavi, postovanja, prijateljstva... Svako je radio svoje stvari, svako je isao na svoju stranu, samo smo za okolinu glumili da je sve ok... I bez obzira na sve to, pomisao na rastavu mi se cinila grozna, nisam vjerovao da se to moze desiti, jednostavno nisam... Na kraju kad je voda dosla do grla sjeli smo i razgovarali otvoreno o svemu sto nas muci i zajedno se dogovorili da nema smisla da nastavimo zajedno... Dogovorili smo i datum kada ce se odseliti i sto se vise blizio bio sam ocajniji... Zadnji tjedan naseg zajednickog zivota pricali smo vise nego zadnje tri godine, ali smo ostali pri odluci. I dosao je taj datum... Odvezao sam je do njenog novog stana i ostavio... I to vecer sam shvatio da smo napravili pravu stvar... Proslo je vec dosta vremena od tada i ni jednom se nisam pokajao zbog toga. Iako je nekad tesko biti sam, to je puno lakse nego zivjeti s nekim i biti nesretan... Samo treba hrabrosti napraviti to...
__________________
Zivot se ne mjeri brojem udisaja koje napravimo, nego momentima koji nam oduzmu dah!
Inovator is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2004., 12:10   #26
Quote:
~ šu ~ kaže:
Moj komentar se odnosio na Gulpinu izjavu/osjećaj da zna da "to nije to". Taj put s vremenom postaje sve uži i sve mračniji, podjednako na istoku i na zapadu, i jučer i danas.
Ono sto je mene razocaralo u ovom braku jest da sam shvatio da cu morati biti onaj sredisnji stup koji drzi cijelu kupolu... Najbolja veza je ona u kojoj se dvoje nadopunjuju - gdje kad jedan zapne drugi povuce, i ne samo to vec i poticu jedan drugog da ucine vise...

Shvatio sam da mi supruga nije netko takav, ali u svemu ostalome je Vjerojatno cu sa vremena na vrijeme pozeljeti da mi netko dadne poleta... ali sto je tu je
Gulpa is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2004., 12:23   #27
Quote:
seti kaže:
to sto je Ona007 napisala da je "vidjela da su nam se zivotni putevi i ciljevi najednom poceli razilazit, ono fundamentalno" meni se vise cini da znaci "NAJEDNOM sam vidjela da su nam se zivotni putevi i ciljevi poceli razilazit, ono fundamentalno" - jednostavno ne vjerujem u takve drasticne zaokrete. prije u iznenadno progledavanje u stvarno stanje stvari. a to se onda pretpostavljam u vecini slucajeva moglo vidit dovoljno rano, prije prstenovanja.
Tko zna... Nekad mozda i mogu, ali treba skinuti roza cvikere sto nitko ne radi dobrovoljno , ali ja nisam ni tako skepticna kao ti da mislim da se i "fundamenti" ne mogu promijeniti.
Ono sto ti je danas najvaznije na svijetu sutra ti se ipak moze uciniti nebitnim ili puno manje bitnim, pa na to najvaznije mjesto moze doci nesto drugo.
Kako god okrenes, imas samo stanje kakvo je sad, osobu koja ti odgovara sad i odluku hoces li riskirati na dulje staze ili ne.

Naravno da ces ti svoju prvo pitati penje li joj se po brdima, pa ili da ili ne. Ali nitko ne garantira da ce joj se penjati i za 5 godina.
Ili da ce to biti fizicki u stanju ili nesto trece.
__________________

Biti razuman medju ludjacima je ludost za sebe.
Gospon Pes is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2004., 12:32   #28
pes, postoje ljudi koji imaju preduboke strasti da bi se ikad mogli mijenjati. ja sam sa 20 otkrio kud zelim ici, svoju karmu ako tako hoces. nije to sudbina, ne vjerujem u to, ali je velika naklonost necemu. mogu ja ne ispuniti svoju karmu, sudbina mi je sve ono sto stvarno napravim. kuzis razliku? ili brkam pojmove.
e sad, jako volim ljude koji kuze svoju karmu. i pomireni su sa njom, u smislu da ce sve napraviti da budu to sto bi htjeli biti. nema tu mjesta ruzicastim naocalma kod takvih. takvi se otkriju jer unaprijed su svjesni da ne zele biti tlaceni od nekog. takvi se nece zenit ako nisu sigurni da mogu biti sa drugom osobom bez da si uzimaju potrebni prostor. ako se upetljaju u brak bez te analize, na temelju zaljubljenosti e pa onda ih idu iznenadjenja koja ce doc, neugodna, fundamentalne razlike. nemres se tak zenit jebemumisa. ajd zenit, al ne i radit dete pa se razic. ma ja sam idealist
seti is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2004., 12:34   #29
Re: Re: Prekidanje braka/veze i razlozi za to

Quote:
Inovator kaže:
I ja sam prosao slicnu rastavu pa znam kako je to.

Nakon 10 godina sto hodanja sto braka dosli smo do kraja... Zadnjih godinu dana braka je nestalo svega, ljubavi, postovanja, prijateljstva... Svako je radio svoje stvari, svako je isao na svoju stranu, samo smo za okolinu glumili da je sve ok... I bez obzira na sve to, pomisao na rastavu mi se cinila grozna, nisam vjerovao da se to moze desiti, jednostavno nisam... Na kraju kad je voda dosla do grla sjeli smo i razgovarali otvoreno o svemu sto nas muci i zajedno se dogovorili da nema smisla da nastavimo zajedno... Dogovorili smo i datum kada ce se odseliti i sto se vise blizio bio sam ocajniji... Zadnji tjedan naseg zajednickog zivota pricali smo vise nego zadnje tri godine, ali smo ostali pri odluci. I dosao je taj datum... Odvezao sam je do njenog novog stana i ostavio... I to vecer sam shvatio da smo napravili pravu stvar... Proslo je vec dosta vremena od tada i ni jednom se nisam pokajao zbog toga. Iako je nekad tesko biti sam, to je puno lakse nego zivjeti s nekim i biti nesretan... Samo treba hrabrosti napraviti to...
tužno zvuči.. Istina da je teško i kad nestane ljubavi, hebeno se riješiti navike..
Jaya is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2004., 12:54   #30
Quote:
seti kaže:
pes, postoje ljudi koji imaju preduboke strasti da bi se ikad mogli mijenjati. ja sam sa 20 otkrio kud zelim ici, svoju karmu ako tako hoces. nije to sudbina, ne vjerujem u to, ali je velika naklonost necemu. mogu ja ne ispuniti svoju karmu, sudbina mi je sve ono sto stvarno napravim. kuzis razliku? ili brkam pojmove.
e sad, jako volim ljude koji kuze svoju karmu. i pomireni su sa njom, u smislu da ce sve napraviti da budu to sto bi htjeli biti. nema tu mjesta ruzicastim naocalma kod takvih. takvi se otkriju jer unaprijed su svjesni da ne zele biti tlaceni od nekog. takvi se nece zenit ako nisu sigurni da mogu biti sa drugom osobom bez da si uzimaju potrebni prostor. ako se upetljaju u brak bez te analize, na temelju zaljubljenosti e pa onda ih idu iznenadjenja koja ce doc, neugodna, fundamentalne razlike. nemres se tak zenit jebemumisa. ajd zenit, al ne i radit dete pa se razic. ma ja sam idealist
Nisi TI idealist. Ti si gad racionalni i "proracunati" kao i ja.
Idealisti su oni koji sve vide roza, pa misle da bu tak zauvijek.

OK, super ako takav ostanes uvijek. No ja sam ipak morala sebi priznati da se i fundamenti ponekad mijenjaju.
I takodjer mi je manje rijec o tome sto bih htjela biti, vise me zanima da budem sto jesam - htjela se bas takvu ili ne.
A taj dio zna zajebati i iznenaditi ako ga pustis da se osamostali i ne guras se u neku sablonu u kojoj se vidis kao idealnoj.
Recimo tlacena isto ne zelim biti i tu sam prilicno sigurna da se taj fundament nece promijeniti, ali ne mogu reci da nece ni jedan, a po njima bih birala danas i sto ako su sutra kriteriji drugi?

Zapravo sam se javila radi tvoje primjedbe da zar nisu znali prije...
Mislim da prije mozes znati jako malo toga i ne dalje od trenutne situacije. Sve ostalo nije "znanje", samo procjena isplati li se upustiti u rizik ili ne.
Prije ni generali nisu uvijek pametni, ali poslije bitke je svaki genij.
__________________

Biti razuman medju ludjacima je ludost za sebe.
Gospon Pes is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2004., 13:10   #31
Quote:
Gospon Pes kaže:
....Prije ni generali nisu uvijek pametni, ali poslije bitke je svaki genij.
Gulpa is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2004., 13:21   #32
generali su poznati po tome da forsaju bitke. to je njihova bit i smisao postojanja. oni pametni kaj izbjegavaju bitke koje su unaprijed izgubljene ili prevec kostaju su diplomati
ja bi kod ove bitke izbjegavao sve rizike koje mogu, hvala lijepo
mislim da se ljudi vole bacat glavacke u brakove iz a) zaljubljenosti, b) potrebe, c) dosade (ne znaju kaj bi sa s obom) d)potrebe (a nismo pazili, ae). ja bi to ipak proracunato, racionalno i planski, ako ikako. pa kvragu ak citas 10 puta ugovor za kredit u banci (nadam se da svi citaju) onda bi i tu trebalo tak slicno
seti is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2004., 13:30   #33
Quote:
seti kaže:
generali su poznati po tome da forsaju bitke. to je njihova bit i smisao postojanja. oni pametni kaj izbjegavaju bitke koje su unaprijed izgubljene ili prevec kostaju su diplomati
ja bi kod ove bitke izbjegavao sve rizike koje mogu, hvala lijepo
mislim da se ljudi vole bacat glavacke u brakove iz a) zaljubljenosti, b) potrebe, c) dosade (ne znaju kaj bi sa s obom) d)potrebe (a nismo pazili, ae). ja bi to ipak proracunato, racionalno i planski, ako ikako. pa kvragu ak citas 10 puta ugovor za kredit u banci (nadam se da svi citaju) onda bi i tu trebalo tak slicno
E moj seti, mlogo si ti pametan u teoriji.
A jesi ti uopće bio u kakvoj ozbiljnijoj vezi? Možda je tvoj strah od žena opravdan, ali ne možeš razumjeti zašto propadaju brakovi ako nisi imao neku ozbiljnu vezu.
Sad malo zvučim ko nata i idem se odmah ubit fenom!
__________________
dr. Lebowski
walter is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2004., 13:31   #34
Quote:
seti kaže:
generali su poznati po tome da forsaju bitke. to je njihova bit i smisao postojanja. oni pametni kaj izbjegavaju bitke koje su unaprijed izgubljene ili prevec kostaju su diplomati
ja bi kod ove bitke izbjegavao sve rizike koje mogu, hvala lijepo
mislim da se ljudi vole bacat glavacke u brakove iz a) zaljubljenosti, b) potrebe, c) dosade (ne znaju kaj bi sa s obom) d)potrebe (a nismo pazili, ae). ja bi to ipak proracunato, racionalno i planski, ako ikako. pa kvragu ak citas 10 puta ugovor za kredit u banci (nadam se da svi citaju) onda bi i tu trebalo tak slicno
vjerujem da se proracunatost ne isplati... jer u svim proracunima ima XYZ nepoznanice... sto sa njima uraditi?
Gulpa is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2004., 13:35   #35
Quote:
Gulpa kaže:
vjerujem da se proracunatost ne isplati... jer u svim proracunima ima XYZ nepoznanice... sto sa njima uraditi?
Jedan fenomenalni pisac, legenda živuća, nećemo ga imenovati, napisao je izvrsnu crticu o proračunatim ženama:

Iako čovjeku nije potreban posebno jak razlog da zapleše dok poput živahnog pastuha goni svog golfa cestom, on ga je imao. Naime, njegova ga je djevojka uvrstila na svoj popis. Ona je sve važno držala na spisku. Vozni red autobusa, vozni red vlakova, vozni red noćnih tramvaja, raspored ispita, spisak dnevnih obaveza, spisak stvari koje treba nositi na putovanje ( četkica za zube, ručnik, šminka, putovnica, osobna, kartica za bankomat, gaće, čarape, hlače, haljine, majice, potkošulje, pidžama, punjač za mobitel, razne tablete, žvakaće gume, kemijsku olovku, markice za pisma, knjige, uloške, tampone, šampone, ostale popise...)
Imala je čak i popis svojih bivših ljubavi, ali tamo nije bilo njegovog ime. Neće nikad tamo ni dospjeti jer ju voli i voljet će ju sve dok netko od njih ne dođe na spisak mrtvih. A i onda, ako će imati sreće i otići prvi, ona će sigurno napraviti spisak datuma kad će mu doći i sa svojom kompulzivnom pažnjom urediti grob. Takva je ona djevojka. Ona će otići u knjižnicu i posuditi deset knjiga o uređivanju grobova i posvetiti se tome i njegov će grob biti najčišći na groblju i svi će ga ljudi doći vidjeti iako ga nisu poznavali.
Biti takvoj djevojci na spisku ljubavi, to je privilegija koja te tjera da ne prestaneš plesati čak i kad izađeš iz automobila da se popišaš pored ceste.
__________________
dr. Lebowski
walter is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2004., 23:01   #36
Quote:
Gulpa kaže:
Ono sto je mene razocaralo u ovom braku jest da sam shvatio da cu morati biti onaj sredisnji stup koji drzi cijelu kupolu... Najbolja veza je ona u kojoj se dvoje nadopunjuju - gdje kad jedan zapne drugi povuce, i ne samo to vec i poticu jedan drugog da ucine vise...

Shvatio sam da mi supruga nije netko takav, ali u svemu ostalome je Vjerojatno cu sa vremena na vrijeme pozeljeti da mi netko dadne poleta... ali sto je tu je
Da ovaj futur iz zadnje rečenice nije prezent, ne bi ti ni pao na pamet.
__________________
Ona je otputovala daleko, daleko u jednu lijepu romantičnu zemlju i dugo se već ne vraća…
~ šu ~ is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2004., 23:19   #37
može mi netko, 'mladoj i neiskusnoj', objasniti kako to "nestane ljubavi"?
__________________
It's always funny until someone gets hurt, and then it's just hilarious!
parabola is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2004., 00:24   #38
Quote:
parabola kaže:
može mi netko, 'mladoj i neiskusnoj', objasniti kako to "nestane ljubavi"?
Ne vjerujem da nestane ljubavi, mislim vise da se radi o promjeni pravca, kad se dvoje vise ne koracaju istom stazom, nisu im iste stvari bitne i presudne.
Dogadja se to vrlo cesto, neki predbrode ove situacije, neki ne.
Svejedno, ako vec moras izaci, najbolje je pokusati rijesiti sve mirnim putem i bez puno ogrebotina
__________________
za reklamiranje javiti se na [email protected]
Anja_UK is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2004., 01:43   #39
Quote:
parabola kaže:
može mi netko, 'mladoj i neiskusnoj', objasniti kako to "nestane ljubavi"?
mozda je to slucaj nestanka zaljubljenosti... tek tada znas da nekoga volis ili ne.
Gulpa is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2004., 01:46   #40
Quote:
~ šu ~ kaže:
Da ovaj futur iz zadnje rečenice nije prezent, ne bi ti ni pao na pamet.
ovaj futur je bio u perfektu

Donio sam odluku da cu i dalje biti onaj koji nosi ovu voze naprijed... dovoljno sam star da shvatim da je put ispred mene trnovit... vise ne vjerujem u "forever" i "never"
Gulpa is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:04.