Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja > Destinacije i putopisi

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.10.2012., 11:11   #21
Zašto su svi na ovom forumu tako bezobrazni i prgavi?! Pa ako ne želite ili ne znate napisati odgovor na traženo pitanje zašto uopće pišete?? Ne kužim...
FLORIOS is offline  
Old 24.10.2012., 11:25   #22
Da si procitala barem 50 str razumjela bi.

Sent from my HTC Desire HD A9191 using Tapatalk 2
krizzia is offline  
Old 24.10.2012., 11:58   #23
Quote:
FLORIOS kaže: Pogledaj post
Zašto su svi na ovom forumu tako bezobrazni i prgavi?! Pa ako ne želite ili ne znate napisati odgovor na traženo pitanje zašto uopće pišete?? Ne kužim...
Glupost. Ovo je uvjerljivo najbolji, najopsežniji, najtočniji i sve naj sto ti padne napamet pod forum na turizmu.

No, moraš shvatiti jedno. Pitanje koje si ti postavila i odgovor na isto, je postavljeno jedno 7000 puta, i odgovoreno je još 14000 puta cca. Moras razumjeti da ljude malo frustrira odgovarati na pitanje : " Da li je MOŽDA netko od tu njih na forumu MOŽDA kojim slučajem išao do Angkora. Jer si ti ČULA da postoji NEKAKAV vlak, pa onda taxi. Da, i mene frustrira to pitanje, i potpisujem što ti je kolega rekao, da si gotovanka i lijenčina kad postavljaš takva rekao bi pomalo i uvredljivo stupidna pitanja. Pa ti misli da sam i ja prgav, ali to je istina.

Malo truda, sve što trebaš je čitati!!!!!
mamut322 is offline  
Old 24.10.2012., 14:51   #24
Quote:
kiimao kaže: Pogledaj post
Sve to tamo nabrojano je točno i treba pažljivo pročitati, ali...
Npr. imali su čak 296 mrtvih Engleza u godinu dana. To zvuči kao pokolj, ali u prosjeku živ se nije vratio samo 1 od 2702 turista, a među njima velik je broj penzionera koji ne bi duže poživjeli ni da su ostali doma i gledali TV.
Tamo gdje ima puno turista sigurno ima i lopova, treba koristiti hotelski sef i ne mahati s velikim svotama novca ili nakitom. Ispijanje ogromnih količina alkohola jednako je brz put u probleme tamo kao i ovdje.
Ponašaj se oprezno i skromno i ne brini. Tajland je vrlo sigurna zemlja.
Uz to ima dosta sumnjivih stranaca koji nisu došli sa dobrom namjerom u tu zemlju.Osnovali su svoje mafijaške organizacije, bave se mutnim poslovima ,stoga nije rijetkost pronaći takve likove mrtve ili da su "počinile samoubojstvo skokom kroz prozor".
Ima ih koji su zbog svojih vlastitih psihičkih problema doselili u tu zemlju,
po barovima tražili ljubav, ostali na kraju bez novaca, neispunjenih imaginarnih nadanja i sl..
Klimaov savjet kako se ponašati u toj zemlji treba bezrezervno prihvatiti
branko99 is offline  
Old 24.10.2012., 18:37   #25
Uopće ne razumijem tko vas sili da odgovarate ako ne želite! I onda sam ja ljenčina jer ne želim i nemam baš vremena pročitati 10000 postova na forumu o Tajlandu! Ja sam svoja iskustva prepričala milion puta i još ću toliko i koliko god me netko pita ću podijeliti ono što znam. Pa zato i postoji ovaj forum. Šta mi vrijedi što pročitam neki post iz 2002. god. kad se od tada štošta moglo promijeniti. Za Angkor sa pročitala sve što je na forumu i nije mi pomoglo kod moje nedoumce, zato sam i postavila pitanje. Ali samo vi nastavite sa vašim vrijeđanjem, nije bed...
FLORIOS is offline  
Old 24.10.2012., 21:55   #26
ne znam koliki ti je budžet i kakav je plan po danima, ali mi smo recimo išli avionom (air asia) iz bangkoka za phnom penh, ne sjećam se više cijene, ali bila je ok, nešto oko 50 eur u jednom smjeru. ostali 1 dan u phnom penhu, pa busom (mekong express) do siem reapa.
vožnja busom je trajala nešto više od 5 sati. ako vam se ne ostaje u phnom penhu, možete odmah na aerodromu uzeti taksi do siem reapa, da se dogovoriti za cca 60 $.
vivax is offline  
Old 25.10.2012., 12:38   #27
Quote:
FLORIOS kaže: Pogledaj post
... Šta mi vrijedi što pročitam neki post iz 2002. god. kad se od tada štošta moglo promijeniti. ...
S ovakvim stavom ćeš sigurno zadobiti velike simpatije svih nas koji smo samo u 2012. barem 10 puta ovdje čitali i analizirali sve moguće aspekte i varijante puta BKK - Angkor.
kiimao is offline  
Old 25.10.2012., 14:38   #28
Thumbs up

E ovako,
prvo da se zahvalim svim ovim ljudima dobre volje koji su ovaj forum o Thailad-u pretvorili u pravi putopis..
Citala sam ga od samog pocetka sa pokojim preskakanjem stranica i trenutno sam na 326 str.i mnogo mi je pomoglo kao i neke druge stranice kao npr.ova stranica u kojoj Mark pise o svojim iskustvima zivota u Thailandu: http://migrationology.com/2012/02/rent-cheap-apartments-in-bangkok-thailand/
..imam dosta vremena prije puta (tako da sam odlucila dobro se informirati).
Moj put pocinje 10.01 a zavrsava 27.03 sa polaskom trajektom iz Splita- Anccona, vozom Anccona-Rome i zatim Rome-Bangkok,karta me je izasla 4200kn,povratna iz Rome..dakako tu su jos troskovi do Rome ali i to ce nam biti kao neki izlet jer cemo u Rome biti 2 dana i malo razgledati.
(U Rome sam rezevirala apartman odmah pored zeljeznice na koju stizemo i izaci ce nas 364kn nocenje,za sviju a ide nas:3 odraslih i 2 male djece).
S obzirom da idemo na malo duze putovanje,na low budget,u kojem cemo proci par gradova od sjevera do nekoliko otoka na jugu i na kraju iznajmiti kucu na Samui,dobro smo se raspitali( i kod ljudi koji idu tamo vec 9 god.)i odlucili da nikakav smjestaj necemo rezervirati jer postoje smjestaji kojih nema na internetu,ili vlasnici ne govore Engleski jezik,a jako su povoljni i dobro uredeni(npr.apartman u Bangoku za 150kn)...u svakom slucaju smjestaji se nude na svakom koraku i to nije upitno...
Mene zanimaju dvije stvari( i molila bih one koji vec duzi period idu tamo,ili se zive tamo da mi pomognu):
1.s obzirom da cemo tamo biti 2 i pol mj.a viza nam vrijedi 60 dana(nakon cega cemo otici do Malezije,i vratiti se nazad jer nam je let iz Bangkoka 27.03)mene zanima dali trebamo da sredimo vizu sa dva ulaska,ili s jednim ulaskom i traziti produzetak dok budemo u Thailandu-koja je prava opcija? i jeftinija?
2.s obzirom da je put dug i putujemo s dvoje djece,preoprucili su nam da uzmemo Grava osiguranje-nesto oko 720kn po osobi-da li je to potrebno;/da li se kradu dokumenti/stvari da li je zdravstvo skupo za strance,ako ti se nesto dogodi?
unaprijed se zahvaljujem..
__________________
It has to start somewhere,it has to start sometime what better place than here, what better time than now?

Zadnje uređivanje lightlana83 : 25.10.2012. at 14:47.
lightlana83 is offline  
Old 25.10.2012., 18:12   #29
Talking

Quote:
lightlana83 kaže: Pogledaj post
1.s obzirom da cemo tamo biti 2 i pol mj.a viza nam vrijedi 60 dana(nakon cega cemo otici do Malezije,i vratiti se nazad jer nam je let iz Bangkoka 27.03)mene zanima dali trebamo da sredimo vizu sa dva ulaska,ili s jednim ulaskom i traziti produzetak dok budemo u Thailandu-koja je prava opcija? i jeftinija?
evo nasla sam odgovor na ovo pitanje..
ali imam jedno drugo..sta predlazete kofer na tockice ili backpack?
Jeli itko isao u Vietnam iz Thailanda??
__________________
It has to start somewhere,it has to start sometime what better place than here, what better time than now?
lightlana83 is offline  
Old 25.10.2012., 18:42   #30
Quote:
lightlana83 kaže: Pogledaj post
evo nasla sam odgovor na ovo pitanje..
ali imam jedno drugo..sta predlazete kofer na tockice ili backpack?
Jeli itko isao u Vietnam iz Thailanda??
Ovisi. Moja žena nosi kofer na točkiće, a ja backpack, i to nam je super kombinacija. Pretpostavljaš zašto?
Vincent7 is offline  
Old 25.10.2012., 21:51   #31
Quote:
lightlana83 kaže: Pogledaj post
evo nasla sam odgovor na ovo pitanje..
ali imam jedno drugo..sta predlazete kofer na tockice ili backpack?
Jeli itko isao u Vietnam iz Thailanda??
S obzirom da je težina prtljage ograničena na 20 kg, tolerira se nekih 3 kg viška,praktičnije je uzet ponekad teže zajedno oko 6-7 kg.
branko99 is offline  
Old 26.10.2012., 00:19   #32
Quote:
lightlana83 kaže: Pogledaj post
...
2.s obzirom da je put dug i putujemo s dvoje djece,preoprucili su nam da uzmemo Grava osiguranje-nesto oko 720kn po osobi-da li je to potrebno;/da li se kradu dokumenti/stvari da li je zdravstvo skupo za strance,ako ti se nesto dogodi?
unaprijed se zahvaljujem..
Zdravstvo stvarno nije skupo (npr. lom noge, 2x slikanje, gips = 200 kn), ali da idem s djecom uzeo bi im osiguranje.
Krade se i iz hotelskih soba. Treba koristiti sefove i po mogućnosti na nekom odvojenom mjestu imati fotokopije svih dokumenata.
kiimao is offline  
Old 26.10.2012., 15:06   #33
Quote:
lightlana83 kaže: Pogledaj post
E ovako,
prvo da se zahvalim svim ovim ljudima dobre volje koji su ovaj forum o Thailad-u pretvorili u pravi putopis..
Citala sam ga od samog pocetka sa pokojim preskakanjem stranica i trenutno sam na 326 str.i mnogo mi je pomoglo kao i neke druge stranice kao npr.ova stranica u kojoj Mark pise o svojim iskustvima zivota u Thailandu: http://migrationology.com/2012/02/rent-cheap-apartments-in-bangkok-thailand/
..imam dosta vremena prije puta (tako da sam odlucila dobro se informirati).
Moj put pocinje 10.01 a zavrsava 27.03 sa polaskom trajektom iz Splita- Anccona, vozom Anccona-Rome i zatim Rome-Bangkok,karta me je izasla 4200kn,povratna iz Rome..dakako tu su jos troskovi do Rome ali i to ce nam biti kao neki izlet jer cemo u Rome biti 2 dana i malo razgledati.
(U Rome sam rezevirala apartman odmah pored zeljeznice na koju stizemo i izaci ce nas 364kn nocenje,za sviju a ide nas:3 odraslih i 2 male djece).
S obzirom da idemo na malo duze putovanje,na low budget,u kojem cemo proci par gradova od sjevera do nekoliko otoka na jugu i na kraju iznajmiti kucu na Samui,dobro smo se raspitali( i kod ljudi koji idu tamo vec 9 god.)i odlucili da nikakav smjestaj necemo rezervirati jer postoje smjestaji kojih nema na internetu,ili vlasnici ne govore Engleski jezik,a jako su povoljni i dobro uredeni(npr.apartman u Bangoku za 150kn)...u svakom slucaju smjestaji se nude na svakom koraku i to nije upitno...
Mene zanimaju dvije stvari( i molila bih one koji vec duzi period idu tamo,ili se zive tamo da mi pomognu):
1.s obzirom da cemo tamo biti 2 i pol mj.a viza nam vrijedi 60 dana(nakon cega cemo otici do Malezije,i vratiti se nazad jer nam je let iz Bangkoka 27.03)mene zanima dali trebamo da sredimo vizu sa dva ulaska,ili s jednim ulaskom i traziti produzetak dok budemo u Thailandu-koja je prava opcija? i jeftinija?
2.s obzirom da je put dug i putujemo s dvoje djece,preoprucili su nam da uzmemo Grava osiguranje-nesto oko 720kn po osobi-da li je to potrebno;/da li se kradu dokumenti/stvari da li je zdravstvo skupo za strance,ako ti se nesto dogodi?
unaprijed se zahvaljujem..
Zdravstveno za neke manje stvari nije skupo, npr. pregled kod liječnika opće medicine oko 10 eura (privatna klinika). Problem je ako treba odležat u bolnici, to masno naplaćuju strancima, oko 100 eura/noć, kao kod nas.

Kopirat obvezno prvu, zadnju i stranicu na kojoj je viza svih osoba koje putuju i čuvati kopije odvojeno od putovnica. Ukoliko se dogodi da netko izgubi putovnicu procedura je prilično komplicirana jer na Tajlandu nema našeg veleposlanstva, a počasni konzul nije ovlašten za nikakve radnje. Za Tajland je zaduženo veleposlanstvo u Jakarti koja je udaljena 3,5 sata avionom od BKK.
funky business is offline  
Old 26.10.2012., 19:14   #34
Quote:
lightlana83 kaže: Pogledaj post
evo nasla sam odgovor na ovo pitanje..
ali imam jedno drugo..sta predlazete kofer na tockice ili backpack?
Jeli itko isao u Vietnam iz Thailanda??
Nadam se da si pronasla pravi odgovor za vizu ali evo da i ja malo pametujem za svaki slucaj
.Najbolje je uzeti vizu s 2 ulaza s kojom se maksimalno moze ostati u Tajlandu 6 mjeseci.Nakon isteka prva 2 mjeseca odete do najblizeg imigracijskog ureda kojeg ima svako iole vece mjesto i produzite vizu za jos mjesec dana 1900 bahta a nakon toga mozete uraditi tzv visa run tj. preci granicu neke od susjednih zemalja i odmah se vratiti te tako aktivirati drugi ulaz i poslije isteka tih 2 mjeseca mozete ako zelite produziti jos jedan mjesec u imigracijskom i nakon toga morate izaci iz Kraljevine.Sretan put
Hapa is offline  
Old 26.10.2012., 20:03   #35
Quote:
funky business kaže: Pogledaj post

Kopirat obvezno prvu, zadnju i stranicu na kojoj je viza svih osoba koje putuju i čuvati kopije odvojeno od putovnica.
ili skenirati i poslati si na mail, pa ti je sve dostupno uvijek i svugdje. ja tako vec zadnih 15 godina.
just in case
2lava is offline  
Old 26.10.2012., 20:26   #36
Quote:
FLORIOS kaže: Pogledaj post
Zašto su svi na ovom forumu tako bezobrazni i prgavi?! Pa ako ne želite ili ne znate napisati odgovor na traženo pitanje zašto uopće pišete?? Ne kužim...
da sam na tvom mjestu odmah bih bukirao ovo.

https://booking.airasia.com/Traveler...direct=1&sso=1

Cijena povratne karte Bangkok - Phnom Penh je 140 eura, viza 20 USD. Od Phnom Penha da SR vozi autobus Mekong Express je oko 12 USD, a možeš i brodom. Brod je od 25 do 35 USD-a.



http://www.catmekongexpress.com.kh/bus_schedule.php#1
Autobus
Mekong Express
Deluxe a/c buses.
PP Station: #87 Sisowath Quay at the corner of Street 102.
Tel: +(855)(0)23-427518
SR Office: #14A, Sivatha Blvd.
Tel: +(855)(0)63-963662 .
SR Station: Chong Kov Sou Bus Station (Near Phsar Leu)
Fare: US$11/pax
Departure Schedule: Phnom Penh to Siem Reap - 7:30, 8:30, 12:30, 14:25.
Departure Schedule: Siem Reap to Phnom Penh - 7:30, 8:30, 9:45, 12:30.

Brod
For most of the year (July - March) daily ferries ply the Tonle Sap river and lake between Phnom Penh and Siem Reap. The end of the trip is marked by a hill, Phnom Krom, near the ferry dock at Chong Khneas 12 km south of Siem Reap. During the dry season when the water is low, the ferry stops short of the dock and passengers transfer to smaller boats to traverse the final few hundred meters.

Ferries depart at 7:30AM daily from the Phnom Penh Port on Sisowath Quay near Street 104. Tickets $25-$35, (251km, 4-6 hours). Tickets can be purchased through hotels and travel agents. At Siem Reap, the ferry docks at Chong Khneas, 15km south of Siem Reap town. Taxis and motodups await passengers at the dock. Travel is best during the wet season when the river level is high. The ferries are ‘local transport’ and are of variable quality and comfort, often noisy, crowded and over-air conditioned. Though generally safe, these ferries have experienced breakdowns, groundings and other difficulties. These ferries in no way meet international safety standards. Travel is best during the wet season when the river level is high. During the dry season when the water is low, ferry service is usually suspended.


http://www.xe.com/ucc/convert/?Amoun...rom=THB&To=EUR

Imaš Phnom Penh i Angkor Wat.

Zadnje uređivanje Tony Balloni : 26.10.2012. at 20:39.
Tony Balloni is offline  
Old 26.10.2012., 22:11   #37
Quote:
Tony Balloni kaže: Pogledaj post
da sam na tvom mjestu odmah bih bukirao ovo.

https://booking.airasia.com/Traveler...direct=1&sso=1

Cijena povratne karte Bangkok - Phnom Penh je 140 eura, viza 20 USD. Od Phnom Penha da SR vozi autobus Mekong Express je oko 12 USD, a možeš i brodom. Brod je od 25 do 35 USD-a.



http://www.catmekongexpress.com.kh/bus_schedule.php#1
Autobus
Mekong Express
Deluxe a/c buses.
PP Station: #87 Sisowath Quay at the corner of Street 102.
Tel: +(855)(0)23-427518
SR Office: #14A, Sivatha Blvd.
Tel: +(855)(0)63-963662 .
SR Station: Chong Kov Sou Bus Station (Near Phsar Leu)
Fare: US$11/pax
Departure Schedule: Phnom Penh to Siem Reap - 7:30, 8:30, 12:30, 14:25.
Departure Schedule: Siem Reap to Phnom Penh - 7:30, 8:30, 9:45, 12:30.

Brod
For most of the year (July - March) daily ferries ply the Tonle Sap river and lake between Phnom Penh and Siem Reap. The end of the trip is marked by a hill, Phnom Krom, near the ferry dock at Chong Khneas 12 km south of Siem Reap. During the dry season when the water is low, the ferry stops short of the dock and passengers transfer to smaller boats to traverse the final few hundred meters.

Ferries depart at 7:30AM daily from the Phnom Penh Port on Sisowath Quay near Street 104. Tickets $25-$35, (251km, 4-6 hours). Tickets can be purchased through hotels and travel agents. At Siem Reap, the ferry docks at Chong Khneas, 15km south of Siem Reap town. Taxis and motodups await passengers at the dock. Travel is best during the wet season when the river level is high. The ferries are ‘local transport’ and are of variable quality and comfort, often noisy, crowded and over-air conditioned. Though generally safe, these ferries have experienced breakdowns, groundings and other difficulties. These ferries in no way meet international safety standards. Travel is best during the wet season when the river level is high. During the dry season when the water is low, ferry service is usually suspended.


http://www.xe.com/ucc/convert/?Amoun...rom=THB&To=EUR

Imaš Phnom Penh i Angkor Wat.
Tony puno hvala na ovome. Lijepo je vidjeti da ima normalnih ljudi spremih pomoći. Respect! :-)
FLORIOS is offline  
Old 27.10.2012., 02:29   #38
Quote:
FLORIOS kaže: Pogledaj post
Tony puno hvala na ovome. Lijepo je vidjeti da ima normalnih ljudi spremih pomoći. Respect! :-)
molim moderatora da je se bana s ovog podforuma , hvala.

posto tony balloni ima jedan post i registriran je očito maločas što i piše kad otvorite na profil tonya...registracija 26.10., nesto mi govori da je sama otvorila novi account i pokazala nama svima nenormalnima koji nismo spremni pomoci kako ipak ima normalnih na ovom forumu od 10000+ postova, koji ocito sluzi za ...urac i nikom nije pomogao do sad. Čestitam

Zadnje uređivanje mamut322 : 27.10.2012. at 02:58.
mamut322 is offline  
Old 27.10.2012., 11:42   #39
Smile

Jao ljudi mnogo Vam hvala na svim ovim odgovorima,nisam ocekivala tako brzo..


Quote:
Vincent7 kaže: Pogledaj post
Ovisi. Moja žena nosi kofer na točkiće, a ja backpack, i to nam je super kombinacija. Pretpostavljaš zašto?
..tebe `uprti` a ona ko dama?


Ja cu ipak sa koferom,jer njega vec imam,i dosta je kvalitetan a ruksak neki manji za izlete..
Po vama koja ruta je bolja za ova 2 i pol mjeseca:
Thailand-Malaysia-Cambodia-Thailand ili
Thailand-Vietnam-Cambodia-Thailand
...sto vise od toga vrijedi vidjeti-zanima nas podjednako izlezavanje na plazi i razgledavanje kulture..
nismo eto ograniceni s vremenom, ali bojim se da jesmo novcem..
__________________
It has to start somewhere,it has to start sometime what better place than here, what better time than now?

Zadnje uređivanje lightlana83 : 27.10.2012. at 11:45. Reason: pravopisna grska
lightlana83 is offline  
Old 27.10.2012., 12:29   #40
Quote:
lightlana83 kaže: Pogledaj post
Jao ljudi mnogo Vam hvala na svim ovim odgovorima,nisam ocekivala tako brzo..



..tebe `uprti` a ona ko dama?


Ja cu ipak sa koferom,jer njega vec imam,i dosta je kvalitetan a ruksak neki manji za izlete..
Po vama koja ruta je bolja za ova 2 i pol mjeseca:
Thailand-Malaysia-Cambodia-Thailand ili
Thailand-Vietnam-Cambodia-Thailand
To zavisi od cijene letova. Ja bih na tvom mjestu napravio plan Thailand-Malaysia-Vietnam-Cambodia-Thailand i koristio Air Asiju za let Bangkok (Phuket)- Kuala Lumpur i za let Kuala Lumpur-Hanoi.

Od Hanoija do Saigona bih išao vlakom, polako, tako da cijeli put traje 10 ili 15 dana.

Od Saigona do Phnom Penha i od Phnom Penha do SR išao bih busom ili brodom.

Od SR do Bangkoka ili Pattaye ponovno kopnom, tj. vlak ili bus.

Kada idem na ovakav put potrošim 20 ili 30 dana na prethodno planiranje i sve avionske karte kupim 3 mjeseca unaprijed.
Tony Balloni is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:22.