Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Fantastika (SF, fantasy, horror...)

Fantastika (SF, fantasy, horror...) We create Worlds!
Podforum: A Song of Ice and Fire

Pogledaj rezultate ankete: Najbolji glavni muški lik?
Jon Snow 74 40.66%
Bran Stark 12 6.59%
Robb Stark 12 6.59%
Eddard (Ned) Stark 38 20.88%
Jaime Lannister 69 37.91%
Tyrion Lannister 107 58.79%
Tywin Lannister 18 9.89%
Varys 24 13.19%
Theon Greyjoy 9 4.95%
Victarion Greyjoy 6 3.30%
Jon Connington 1 0.55%
Jorah Mormont 13 7.14%
Samwell Tarly 16 8.79%
Stannis Baratheon 23 12.64%
Davos Seaworth 31 17.03%
Doran Martell 8 4.40%
Roose Bolton 8 4.40%
Petyr Baelish - Littlefinger 41 22.53%
Joffrey Baratheon 2 1.10%
Wyman Manderly 11 6.04%
netko drugi, navedi tko 9 4.95%
Anketa s višestrukim izborom Glasovatelji: 182. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.02.2013., 11:21   #21
Quote:
Ajvz kaže: Pogledaj post
Lannisteri su općenito zabavniji od Starkova, koji koliko god da ih volim, su praktički cijepljeni protiv humora.
Koliko god volim Starkove, ne mogu se ne složit s ovom činjenicom
Jaime i Tyrion su po pitanju humora stvarno vrh
__________________
"It's very dull work."
"I like dull work."
lady vintage is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2013., 11:30   #22
Jon
Ned
Tyrion
Stannis

5. izbor ostavljam za kraj - ko Bog bu tu još netko tko je sad mali i nebitan a ispast će maltene nasljednik 7 kraljevstva
VK Girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2013., 16:54   #23
Quote:
lady vintage kaže: Pogledaj post
Koliko god volim Starkove, ne mogu se ne složit s ovom činjenicom
Pitam se da li se Martinu dogodi da piše neko Stark/Snow poglavlje i smisli neku super foru, a ne može ju iskoristiti jer ne zvuči kao nešto što bi oni rekli ili pomislili.
Možda je zato uveo Dolorous Edda, da ima bar malo smijeha na Sjeveru.
Ajvz is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2013., 18:02   #24
Dao sam samo dva glasa.
Eddard Stark - lik mi se svidio isprve i još danas žalim što više nema nekog takvog. Plemenit, učitelj i, najvažnije, osjećaj za pravdu. Po meni, nema mana.
Tyrion - hedonist koji ne haje previše za sve te događaje oko sebe, nema mana, osim onih fizičkih. Sjajan lik.
Mogao sam izabrati još neke, no ne odgovaraju mi previše pa sam ostao na dvojici.
Xenoborg is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2013., 18:26   #25
Quote:
Xenoborg kaže: Pogledaj post
Dao sam samo dva glasa.
Eddard Stark - lik mi se svidio isprve i još danas žalim što više nema nekog takvog. Plemenit, učitelj i, najvažnije, osjećaj za pravdu. Po meni, nema mana.
Ne znam kolega, meni je ispao jako slab i naivan, pogledaj Barristana, nakon odlaska Danny bio je još i u težem položaju od Neda, samo što je on ne samo preživio nego i uveo red, dok je Ned neslavno najebo
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2013., 18:32   #26
Istina, ali objasnio bih to razlikom u karakteru, a ne u sposobnosti. Način na koji je Barristan rješio Hizdahra - to bi Nedu bilo ispod časti.
Clint Eastwood is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2013., 11:00   #27
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
Ne znam kolega, meni je ispao jako slab i naivan, pogledaj Barristana, nakon odlaska Danny bio je još i u težem položaju od Neda, samo što je on ne samo preživio nego i uveo red, dok je Ned neslavno najebo
Zaboravio si da Barristan nije imao djece ni žene na koju bi morao misliti. Ned je znao da ako ne napravi kako mu se kaže da bi gotovo sigurno njegova djeca ispaštala.
__________________
"It's very dull work."
"I like dull work."
lady vintage is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2013., 11:07   #28
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
Ne znam kolega, meni je ispao jako slab i naivan, pogledaj Barristana, nakon odlaska Danny bio je još i u težem položaju od Neda, samo što je on ne samo preživio nego i uveo red, dok je Ned neslavno najebo
Zaboravio si da Barristan nije imao djece ni žene na koju bi morao misliti. Ned je znao da ako ne napravi kako mu se kaže da bi gotovo sigurno njegova djeca ispaštala.
__________________
"It's very dull work."
"I like dull work."
lady vintage is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2013., 12:09   #29
Quote:
lady vintage kaže: Pogledaj post
Zaboravio si da Barristan nije imao djece ni žene na koju bi morao misliti. Ned je znao da ako ne napravi kako mu se kaže da bi gotovo sigurno njegova djeca ispaštala.
Da, imao je ženu i djecu na koje je trebao misliti, a na kraju je napravio najgoru moguću stvar za sebe i za njih - njega su uhvatili i ubili, a dvoje kćeri je na taj način ostavio u rukama neprijatelja (Arya je samo pomoću Syria, Yorena i malo sreće pobjegla), upravo zato što na vrijeme nije napravio kako mu se kazalo (ako se već nije složio, mogao se suprostavit, NAKON što su on ili bar njegove kćeri bile na sigurnosti), a nije imao nikoga iza sebe (straža je stala na Cerseinu stranu, a svoje ljude je sam poslao da srede Gregora).

Ukratko koliko god je dobar, pošten i častan, toliko je glup, nesposoban i naivan ispao.
Drag lik, ali ne može mi bit najbolji, baš zbog toga.
arianne11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2013., 15:37   #30
Quote:
arianne11 kaže: Pogledaj post
Da, imao je ženu i djecu na koje je trebao misliti, a na kraju je napravio najgoru moguću stvar za sebe i za njih - njega su uhvatili i ubili, a dvoje kćeri je na taj način ostavio u rukama neprijatelja (Arya je samo pomoću Syria, Yorena i malo sreće pobjegla), upravo zato što na vrijeme nije napravio kako mu se kazalo (ako se već nije složio, mogao se suprostavit, NAKON što su on ili bar njegove kćeri bile na sigurnosti), a nije imao nikoga iza sebe (straža je stala na Cerseinu stranu, a svoje ljude je sam poslao da srede Gregora).
Ja bi rekla da nije jednostavno imao sreće i dovoljno lukavosti. Nije, nažalost, znao prepoznati na vrijeme u kakvom se leglu zmija nalazi.
A i čini mi se da nije imao vremena organizirati bijeg svojih kćeri. Volim Sansu, ali izlajavanje Cersei joj je bio najgluplji potez ikad.
Što se Neda tiče, mogao je malo mudrije dalje odigrati svoju ulogu, ali nije. Ispalo je kako je ispalo.
__________________
"It's very dull work."
"I like dull work."
lady vintage is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2013., 00:54   #31
Tyrion
Ramsey Snow

dva lika koji ovoj sagi daju jednu dimenziju više od svega što sam do sada pročitao
jednostavno ih ne možeš ne voljeti
__________________
odveć rano zamoren životom samo čemer osjećam
- još vlastitija
Klodovik2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2013., 13:26   #32
Quote:
Klodovik2 kaže: Pogledaj post
Tyrion
Ramsey Snow

dva lika koji ovoj sagi daju jednu dimenziju više od svega što sam do sada pročitao
jednostavno ih ne možeš ne voljeti
Ne možeš ne voljeti Ramsaya, joj, Klodoviče..
Ajvz is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2013., 17:11   #33
daj pa ramsay je baš umobolesni sadist, nadam se da će ga nakon mjesec dana mučenja ispžit živog na gradelama, a u usta pun razvaljenih zubiju mu natrpat njegovu muškost i svih 20 prstiju oguljenih jer je bio zločest i bacit ga njegovim psima da ga pojedu dok je još živ
dunyo is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2013., 17:21   #34
Quote:
dunyo kaže: Pogledaj post
daj pa ramsay je baš umobolesni sadist, nadam se da će ga nakon mjesec dana mučenja ispžit živog na gradelama, a u usta pun razvaljenih zubiju mu natrpat njegovu muškost i svih 20 prstiju oguljenih jer je bio zločest i bacit ga njegovim psima da ga pojedu dok je još živ
Martin obožava takve likove, teško da će do zadnje knjige on umrijeti ako i tada
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2013., 00:15   #35
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
Martin obožava takve likove, teško da će do zadnje knjige on umrijeti ako i tada
Zašto to misliš? Nisam nigdje dobila dojam da Martin voli bezumne sadiste, pogledaj što se Gregoru i ludom kralju Aerysu dogodilo.
Mislim da će Ramsay dobiti zasluženi kraj, nešto tipa što se dogodilo Janosu Slyntu, pogubljenje bez velike pompe.
Ajvz is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2013., 07:44   #36
pa što vi imate toliko protiv Ramseya
da nije bilo njegovog lika Sjever bi mi bio potpuno dosadan. ČAST, ČAST IZNAD SVEGA i ostale gluposti srednjeg vijeka
on je tako dobro profiliran i poprilično realan lik svog vremena da je to zastrašujuće. jednostavno ga ne može ne voljet
po meni najbolje napisan lik u cijelom ASOIAF-u
__________________
odveć rano zamoren životom samo čemer osjećam
- još vlastitija
Klodovik2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2013., 10:55   #37
Jeste Ramsay je došao kao osvježenje i prilično iznenađenje u Plesu sa zmajevima, ali ipak ne bih mogao reći da ga volim, kad mi padne na pamet scena sa Jeyne Poole, njim i Theonom, mrak mi pada na oči. Da ne pričam o ganjanju žena sa psima ili mrcvarenje živih ljudi radi vlastite zadovoljštine. Da ga nema u knjigama, falio bi definitivno, jer podiže atmosferu tamo gore malo, hihih, ali da ga volim, ne volim ga i oduran mi je i iskreno, ni ne razumijem kako ga netko može uopće voljeti ..? Grozno. Kako je pisalo na coveru jednog prijevoda jedne knjige "Vraćaju se likovi koje volimo ili volimo mrziti." E pa Ramsay Snow (I da, Snow, a ne Bolton, pi**a mu se ogadila šugava prokletnička hahaha) je recimo lik koji volim što postoji ali ne volim njega. ne bih rekao mrzim, samo ne volim i želim ga dalje od sebe kad ga čitam a želim ga više viđati u knjigama hahahaa

Ja sam glasovao za Jaimea, Dorana i uvijek i zauvijek za debelog Wymana hahahahaha <3 Štono reče, samo dvije riječi. Frey pie.

Doran je pametan i dobar političar, i svjestan je s čime raspolaže, i ne bih se iznenadio da je on znao cijelo vrijeme da Arianne misli pobunu protiv njega napraviti, ali da ju je pustio da nauči lekciju pa ju onda poslao zadatkom nekim. I sviđa mi se što je poslao sve ostale okolo u isto vrijeme kao i nju jer joj kao svojoj kćeri daje određen kredibilitet koji imaju sand snakes, ni manji ni veći. Pokazao se odanim Oberynu a i pokazao je da su njih dvojica ipak surađivali i imali još neke planove. Na kraju mi ispada daleko jasniji i pametniji nego što mi se činilo u početku i postaje mi podjednako zanimljiv kao Oberyn iako ne skroz, upravo zbog te njegove bolesti, žao mi ga je, ali u neku ruku mi ide na živce činjenica da ta bolest postoji.

Jaime is cool. I just love him. Jer mislim da je naučio učiti, napokon, i da u zadnje vrijeme strahovito evoluira, a i da nas još puno toga čeka od njega. Zato se meni čini da će Gemma Lannister zauzeti neku važniju ulogu u daljnjim nastavcima, i mislim da će mi se sviđati njena uloga. I vjerujem da će i sam shvatiti kad tad da ne može promijeniti svoju prošlost ali da može uticati na budućnost, i da će uticati na svoju budućnost bez tabua i u skladu sa svojim (novim) uvjerenjima, i da će postati jedan odličan suradnik u bilo čijoj igri prijestolja. Pa čak i Daenerysinim potencijalno, ukoliko uspijemo doći do dijela gdje Tyrion njoj pojašnjava kakva je bila vladavina Targaryena prije njenog susreta s Jaimeom.

Joj ja si samo izbrijavam nekakve nemoguće susrete u glavi, jednom sam čak imao neku briju kako će se Catelyn i Arya kroz polja Freyevskih i inih leševa približavati jedna drugoj, i u jednom trenutku će se susrest i hodati/trčati jedna prema drugoj po krvi i tijelima, i zagrlit se i isplakat jedna drugoj i sve reći, do toga da je Arya skupila Faceless moći i da ukombinirano sa svojim wargovskim moćima vrti mačeve oko sebe i sama samcata prolazi kroz bojna polja i kolje koga god hoće i ulazi u koga god hoće dok je Lady Stoneheart sa svojom vojskom šarenom s druge strane tog bojnog polja bila, i njih dve se od tamo svojom vještinom izvuku i žive u riverrunu sretni do dolaska othersa kad svi jednostavno pocrkaju. xD
jaqen h'ghar is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2013., 12:58   #38
Ramsey je kralj i gotovo

nisam ja mislio da odobravam njegov sadizam ali ga volim kao književni lik i volim čitati sve o njemu

p.s. radim jedan posao gdje se tu i tamo susretnem kako izravno tako i neizravno s ljudskom okrutnošću. vijeruj mi Ramsey je još i dobar što se sve događa u stvarnom svjetu
__________________
odveć rano zamoren životom samo čemer osjećam
- još vlastitija
Klodovik2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2013., 14:20   #39
Quote:
jaqen h'ghar kaže: Pogledaj post
E pa Ramsay Snow (I da, Snow, a ne Bolton, pi**a mu se ogadila šugava prokletnička hahaha) je recimo lik koji volim što postoji ali ne volim njega. ne bih rekao mrzim, samo ne volim i želim ga dalje od sebe kad ga čitam a želim ga više viđati u knjigama hahahaa

Joj ja si samo izbrijavam nekakve nemoguće susrete u glavi, jednom sam čak imao neku briju kako će se Catelyn i Arya kroz polja Freyevskih i inih leševa približavati jedna drugoj, i u jednom trenutku će se susrest i hodati/trčati jedna prema drugoj po krvi i tijelima, i zagrlit se i isplakat jedna drugoj i sve reći, do toga da je Arya skupila Faceless moći i da ukombinirano sa svojim wargovskim moćima vrti mačeve oko sebe i sama samcata prolazi kroz bojna polja i kolje koga god hoće i ulazi u koga god hoće dok je Lady Stoneheart sa svojom vojskom šarenom s druge strane tog bojnog polja bila, i njih dve se od tamo svojom vještinom izvuku i žive u riverrunu sretni do dolaska othersa kad svi jednostavno pocrkaju. xD

Kako si me samo nasmijao s ovim citiranim
__________________
"It's very dull work."
"I like dull work."
lady vintage is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2013., 12:10   #40
Quote:
Klodovik2 kaže: Pogledaj post
Ramsey je kralj i gotovo

nisam ja mislio da odobravam njegov sadizam ali ga volim kao književni lik i volim čitati sve o njemu

p.s. radim jedan posao gdje se tu i tamo susretnem kako izravno tako i neizravno s ljudskom okrutnošću. vijeruj mi Ramsey je još i dobar što se sve događa u stvarnom svjetu
Kad sam čitala o Ramseyu, na pamet mi je pao Giles de Rais i bajka "Plavobradi" koja je inspirisana njime. Možda je i Martin tu pronašao inspiraciju
__________________
Death is so terribly final, while life is full of possibilities.
Rhaenys is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:55.