Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje > Rastave

Rastave Read me first

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.04.2013., 11:41   #41
stvar je vrlo jednostavna- ako se uzdržava bivša žena, ona prestaje to dobivat kad se nanovo uda.
ako se uzdržava dijete, to je obveza do punoljetnosti ili prestanka redovitog školovanja.
divizija is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2013., 13:49   #42
Quote:
krena kaže: Pogledaj post
TOČNO !



"Htjela sam ništa ne napisati, ni govoriti o tome ali moram!! Ovako, dragi moji... Odakle ovoj državi pravo da odlučuje tko je otac mog djeteta??? Ja sam rastavljena, od prošle godine, sedmi mjesec... hvala Bogu, s bivšim suprugom sam u dobrim odnosima, rastali smo se jer jednostavno nije išlo dalje. Ustvari, nisam živjela s njim godinu prije službene rastave... U međuvremenu sam našla ljubav svog života, čovjeka koji je otac mog djeteta, a dijete sam rodila 23.03.2013... i tako, sad bi mi kao majka i otac trebali prijaviti to naše dijete i sve što ide s tim, ali ne možemo!!! Jer je bivši suprug upisan kao otac djeteta!!!
Meni nije jasno zasto se zena nije razvela nakon godinu dana. ( ako kaze da je bila u dobrim odnosima sa muzem)
EmiliaK is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2013., 17:11   #43
Quote:
Da Kang kaže: Pogledaj post
Dakle, bivša žena se ponovno udaje. Netko mi je rekao da u tom slučaju nisam više dužan plaćati alimentaciju. Zna li tko štogod o tome? Hvala unaprijed i lijepi pozdrav svima.
Ako uzdržavaš ženu u vidu alimentacije, onda njezinom udajom prestaje ta obaveza, a alimentaciju za dijete/djecu plaćaš neovisno o njezinom bračnom statusu dok se redovito školuje (nakon srednje škole ili gimnazije još godinu dana) a ako ide na fakultet do kraja redovnog studija a najduže do njegove navršene 26 godine života.
-honey- is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:07.